Pneu z favorita 165/70-13 na 2101, ale co s diskama ?

Moderátor: Moderátoři

morcak
Příspěvky: 58
Registrován: pát říj 01, 2004 17:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Pneu z favorita 165/70-13 na 2101, ale co s diskama ?

Příspěvek od morcak »

Mám 4 nové zimní pneu z favorita 165/70-13 bezdušový. Jenže na vrako-autě co jsem nedávno koupil s nabořenou střechou mám staré protektory s dušema. Nevíte kde k tomu seženu nějaké levné a přitom dobré disky ? Na dušové disky asi nepůjde bezdušová pneu.
Šubi
Příspěvky: 38
Registrován: pon srp 22, 2005 16:28
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou

Příspěvek od Šubi »

Půjde, ale musíš tam dát duši. Běžně to dělají v pneu servisech, když je v bezdušáku malá dirka, tak z bezdušového disku vyndaj ventilek a daj do něho duši. Nevim, proč by to nešlo na disku s duší, dát tam bezdušovou pneu a do ní dát duši. Nebo by i mohlo stačit vyměnit ventilek na starym disku a duše by se tam dávat ani nemusela.
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Re: Pneu z favorita 165/70-13 na 2101, ale co s diskama ?

Příspěvek od Wolf »

morcak píše:Mám 4 nové zimní pneu z favorita 165/70-13 bezdušový. Jenže na vrako-autě co jsem nedávno koupil s nabořenou střechou mám staré protektory s dušema. Nevíte kde k tomu seženu nějaké levné a přitom dobré disky ? Na dušové disky asi nepůjde bezdušová pneu.
Pokud jsou ty disky v dobrem stavu (v oblasti patky), pak se na ne daji namontovat ventily a pouzit je jako bezdusove. Na jedne sade na tom bezne jezdim. Je ale treba rict, ze spravne bezdusove disky pro Ladu maji po vnitrnim obvodu disku udelany prolis (t.j. napr. original disky pro 1700-ti stovky). Muzes samozrejme pouzit i dusi, ale musis pocitat s jejim vyssim opotrebenim a casem i moznym prodrenim o plast. W.
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Jinak na Ladu lze bez obav použít disky z Favorita (do 12/1991), mají rozteč 4 x 98 mm. Jenže mají velký index ET, což je zális, a to má za následek zmenšení rozchodu (utopí se kola). Opačně to vypadá mnohem lépe (disky z Lady použít na fáčko).

Osobně bych to vyřešil použitím disků z Lady a montáží duší do všech kol, to je standardní postup (kdo ze škodovkářů jezdí na bezdušovkách bez duše ?????).
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Myso
Příspěvky: 1389
Registrován: stř kvě 26, 2004 17:59
Bydliště: Bratislava-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Myso »

Marek píše:Jinak na Ladu lze bez obav použít disky z Favorita (do 12/1991), mají rozteč 4 x 98 mm. Jenže mají velký index ET, což je zális, a to má za následek zmenšení rozchodu (utopí se kola).
no teda to som skusal a nedopadlo to, do favoritackeho disku sa nezmesti nas brzdovy strmen, a neviem ci sa tam zmesti nas velikansky brzdovy bubon...
Ich fahre einen Shiguli - WAS2105
Keď ju poriešiš, nie je čo milovať...
_________________
Chatka 12 forever :mrgreen:
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

na 05 origo diskoch su bezdusove pneu a zadny problem :mrgreen:
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Myso píše:no teda to som skusal a nedopadlo to, do favoritackeho disku sa nezmesti nas brzdovy strmen, a neviem ci sa tam zmesti nas velikansky brzdovy bubon...
Dopředu se to skutečně nevešlo, na zadek taky ne, ale tam stačí jen malá podložka. viz:
http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?t=3255
Momentálně je mám na autě. samo, bez duší. :)
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Já na originál ráfcích taky nemám duše. :wink:
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Uživatelský avatar
Krwel
Příspěvky: 128
Registrován: stř čer 02, 2004 07:40
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krwel »

Pokud jsou disky v poradku, tak neni problem to dat bez duse. Mam to takhle na zimakach na 05 diskach a bez problemu uz ctvrtym rokem.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Wolf píše:Muzes samozrejme pouzit i dusi, ale musis pocitat s jejim vyssim opotrebenim a casem i moznym prodrenim o plast. W.
Co způsobí větší opotřebení a co se prodře o plast? Nějak tomu nerozumím :oops: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Koko Loko píše:
Wolf píše:Muzes samozrejme pouzit i dusi, ale musis pocitat s jejim vyssim opotrebenim a casem i moznym prodrenim o plast. W.
Co způsobí větší opotřebení a co se prodře o plast? Nějak tomu nerozumím :oops: .
Pneumatiky pro pouziti s dusi (TUBE TYPE) jsou vnitrnim usporadanim prizpusoveny k montazi duse a tak je vnitrni strana pneumatiky hladka. Dale se vnitrni treni jeste mnohdy eliminuje klouzkem (jemnym praskem). Bezdusova pneumatika tuto vnitrni hladkost postrada a tak se pri provozu duse o plast v techto mistech postupne obrusuje "az se ucho utrhne". Ja jsem na to, ze jsem jel pres celou republiku na gumach, na kterych jezdim obvykle jenom do prace a po okoli, doplatil pri sve ceste, ktrou jsem jiz popisoval zde http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?t=3220 . W.
morcak
Příspěvky: 58
Registrován: pát říj 01, 2004 17:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od morcak »

Takže tam mám dát duše a neřešit.
A kolik stojí duše, aby mě nepodfoukli cenově ?

A co technická na kterou musím. Nebude jim vadit že tam je jinej rozměr než origo žigulovskej ?
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Wolfe, tím plastem myslíš vnitřní stranu pneumatiky, že? Ten termín mě zmátl.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Myso píše:
Marek píše:Jinak na Ladu lze bez obav použít disky z Favorita (do 12/1991), mají rozteč 4 x 98 mm. Jenže mají velký index ET, což je zális, a to má za následek zmenšení rozchodu (utopí se kola).
no teda to som skusal a nedopadlo to, do favoritackeho disku sa nezmesti nas brzdovy strmen, a neviem ci sa tam zmesti nas velikansky brzdovy bubon...

Asi nemáš podložky !!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
morcak
Příspěvky: 58
Registrován: pát říj 01, 2004 17:58
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od morcak »

Marek píše:
Myso píše:
Marek píše:Jinak na Ladu lze bez obav použít disky z Favorita (do 12/1991), mají rozteč 4 x 98 mm. Jenže mají velký index ET, což je zális, a to má za následek zmenšení rozchodu (utopí se kola).
no teda to som skusal a nedopadlo to, do favoritackeho disku sa nezmesti nas brzdovy strmen, a neviem ci sa tam zmesti nas velikansky brzdovy bubon...

Asi nemáš podložky !!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Podložky mě na technický nepomůžou... :wav:
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“