Jiná auta všeobecně, aneb netřeba nové téma na každou blbost

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Re: Jiná auta všeobecně, aneb netřeba nové téma na každou bl

Příspěvekod Teepee » úte zář 15, 2020 07:02

Stál na semaforu = byl první. A pak se rozjel "cez kolajnice".
Na co ten asistent reaguje? Dneska už nikdo neřeší, že parkovací asistent se u stébla trávy může zbláznit.
A co citlivost toho asistenta, na co byl nastavený? Jakou měl nastavenou reakci? Nevíme...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Jiná auta všeobecně, aneb netřeba nové téma na každou bl

Příspěvekod Vašátor » úte zář 15, 2020 11:25

A nebo to je taky celý kec. Podle slovosledu bych se tomu vůbec nedivil. Nevěřte všemu co se kde napíše.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Vašátor
 
Příspěvky: 9296
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno

Re: Jiná auta všeobecně, aneb netřeba nové téma na každou bl

Příspěvekod zelvotron » úte zář 15, 2020 20:12

Ano, již TGM říkal, že se nedá všemu na netu věřit, ale to že front assist občas zareaguje když nemá je bohužel pravda, kolega od jistý doby odmítá jezdit se služební F III :mrgreen:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Jiná auta všeobecně, aneb netřeba nové téma na každou bl

Příspěvekod Cory » stř zář 16, 2020 05:42

Za 2 roky prace prijimacieho technika som sa naucil, ze zakaznik skoro vzdy klame. Nemyslim to v zlom. Zakaznik skoro vzdy pride a hned povie, ČO je pokazene a este aj navrhne sposob opravy :) Po 15 minutovom vypytovani sme sa dostali uplne inde a vzdy pomohla cista A4 s podrobnym rozpisanim sledov udalosti. No a nakoniec sme zistili, ze zakaznik si protireci a motá 2 na 3 :) Vzdy sme sa vsak dostali k rieseniu.

Čo sa konkretne tyka front asistu, za 2 roky som to riesil len raz a pomohla aktualizacia softu. Stat sa to teda moze. Holt, pred 30 rokmi bolo bezne, ze po rozjazde z krizovatky niekomu zdochol motor bez sytica :)
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Jiná auta všeobecně, aneb netřeba nové téma na každou bl

Příspěvekod Teepee » stř zář 16, 2020 08:35

Cory, to nezní moc povzbudivě. Když je to divnozávada, jako zákazník mám pocit, že u té se může hodit KAŽDÁ informace. Velkou roli pak hraje míra zákaznických znalostí, informací a zkušeností.

Jako příklad, vše Škoda Octavia 1,6TDi CLHA, RV 2013. Při mojí první roční prohlídce v roce 2019 a cca 115 000km jsem byl tázán na další i drobné závady. Zmínil jsem občasné klepnutí ve volantu při přejezdu příčných nerovnosti, typicky železniční přejezd. Pak už se to neřešilo, protože na autě nic špatného v řízení a zavěšení nebylo. No a až pak jsem si všimnul, že on to dělá ten panel klakson+airbag na volantu a záleží asi i na tom, jak je natočený a jakou má náladu, protože je to opravdu občas. Jakou měl servis šanci na tohle přijít? :lol: :lol: :lol:
Jedinou mojí nadějí jako zákazníka v autorizovaném servisu je, že jsou to typické kontrukční věci / vady a budou tam vědět a umět, protože nic jiného než stejná auta neřeší. Což skvěle zafungovalo, když se začalo příležitostně přehřívat. Rovnou bez ptaní, výměna vodní pumpy, hotové vyřešené i s rozvody během jediného dne.
A co teď, když od července, zrovna po servisní prohlídce začalo, že se po vypnutí klimatizace za nějakou a taky pouze na nějakou dobu začnou ozývat cyklické pazvuky. Přesně takovéhle: https://www.youtube.com/watch?v=DGk5GTnruzI Je s tím nějaká zkušenost? :wink:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Jiná auta všeobecně, aneb netřeba nové téma na každou bl

Příspěvekod Cory » stř zář 16, 2020 09:03

S tymito zvukmi som sa nestretol, ale tipoval by som na kompresor.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Jiná auta všeobecně, aneb netřeba nové téma na každou bl

Příspěvekod Jan Vaníček » stř zář 16, 2020 12:38

Front asistent používám již léta a ze zkušenosti vím, že občas reaguje na odbočující cyklisty (nikdy panickým brzděním), nebo na jedné a stejné trase upozorní na cosi v zatáčce, zase jen upozorní. Několikrát mi zabrzdilo auto v krokové rychlosti před "stéblem". Co je ale důležité, že jednou mi to zabrzdilo, když jsem koukal, jestli mám volno při dávání přednosti a řidič předemnou naprosto nepochopitelně zastavil. Podruhé, když mi přes cestu vylítla srna, reagovalo to rychleji, než já, tedy ke střetu nedošlo. Za mě tedy spokojenost. Jinak co vím, tak v Top gearu to zlobilo i u jiných značek, než je Škodovka :) .
Co naopak kriticky vypíchnu je, že na nové Octávii4 dodané 8/2020 celkem slušně zlobí infotiment a line asistent. Já osobně bych radši knoflíky, které najdu po hmatu, než hledat na tabletu. Honza
Jan Vaníček
 
Příspěvky: 1093
Registrován: úte úno 03, 2009 10:26
Bydliště: Krkonoše

Re: Jiná auta všeobecně, aneb netřeba nové téma na každou bl

Příspěvekod Cory » stř zář 16, 2020 12:52

S infotaimentom to od Scaly ide dole vodou.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Cory
 
Příspěvky: 11568
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Jiná auta všeobecně, aneb netřeba nové téma na každou bl

Příspěvekod Teepee » stř zář 16, 2020 14:50

Cory píše:S tymito zvukmi som sa nestretol, ale tipoval by som na kompresor.
Cory, tam jsem dospěl taky. Uklidňuju se, že to by to mohl být jen ventil kompresoru a nějaká potíž při určité teplotě. Kompresor se točí pořád, spojku nemá, okruh je řízen nějak tím ventilem.
https://www.youtube.com/watch?v=8G635zz5G5U
https://www.youtube.com/watch?v=yrZSZEED-Vo
Po vypnutí klimy prvních pár minut nic, pak to začne, ale jen na volnoběh, jinak je to sotva slyšet. Mizí to striktně nad 1 600ot/min. Za jízdy to slyšet není. Po cca 20 minutách to vymizí a nic. Při lovení pazvuku je to zvenčí nejvíc znát u mřížky nárazníku v místě, kde je kompresor. Trochu se to na pohmat přenáší do silné vratné hadice u olejové měrky. Nesoustředěný člověk neuslyší neucítí nic. A protože se to s otáčkami nemění, spíš se tam cyklicky přepouští nějaký přetlak.
Byl jsem obratem na kontrole v klimaservisu, na nic se nepřišlo. Chybělo po sedmi letech 150g z 550g chladiva, těsnost v pořádku, tlaky za chodu taky (pak bych ten ventil mohl vyloučit), systém čistý, doporučeno obecně systém kontrolovat po roce.
Jezdím, neřeším, ono se asi víc dělat nedá. Nijak se to nemění, už mě i napadlo, že jsem si toho všiml až po dvou letech, co auto mám. Ale to je asi blbost.
Kompresor SANDEN 5Q0820803C Made in Poland. Kdyby na to došlo, Hella stojí 6 300,-: https://www.mroauto.cz/cs/hledani/1/9/8 ... -921/57206

Takovýhle zákaznící, to je asi právě ono, co? Do všeho kecají, všemu jakože rozumí, nakonec by ještě poučovali co jak kde rozšroubovat... :evil:
:lol: :mrgreen:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Jiná auta všeobecně, aneb netřeba nové téma na každou bl

Příspěvekod zelvotron » stř zář 16, 2020 17:09

To mě připomíná co třeba mě neuvěřitelně na tý F III sejří, asi nejvíc ze všeho je nějaká automatická logika spínání klimatizace, to je neuvěřitelně obtěžující věc, je tam normálně ručně ovládaná klima, ale zapne se sama např při přetočení kolečka teploty úplně na studený a současně se zapne vnitřní cirkulace. Nebo přetočím kolečko směru vzduchu na čelní okno, zapne se klima. Nebo já zapnu klimu ale automaticky se k tomu zapne vnitřní cirkulace. To je strašnej opruz to vždycky všechno přenastavit, dyž to auto dělá schválnosti. De todle nějak nastavit aby to nedělalo?
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Jiná auta všeobecně, aneb netřeba nové téma na každou bl

Příspěvekod Teepee » čtv zář 17, 2020 06:43

To bude to Simply Clever :idea:
V tom mém je taky jen manuální klima a naštěstí je tam jen sepnutí klimatizace při ofuku na okno (poloha čudlíku 12 hodin). Stačí dotočit jednu aretační polohu před 12 a nesepne to. Když to dám na 12, vypíná to až druhou polohu na každou stranu. Nebo čudlík AC.
Vem si, že klimatizace se má zapnout nejdéle 1x za měsíc (roznese se olej po okruhu), pak je to vlastně taková idiotensicher funkce. 8)
Ale jestli Tě "rychlé ochlazení" prudí takhle víc, pak by detaily věděl Cory, myslím že komfortní jednotka půjde nakódovat u kohokoli s VAGem.
Co takhle manuál k autu, nečet si? Vím služebák, na co návod. Ale nemá uživatel možnost s tím něco v nastavení udělat?
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Teepee
 
Příspěvky: 4248
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ

Re: Jiná auta všeobecně, aneb netřeba nové téma na každou bl

Příspěvekod zelvotron » čtv zář 17, 2020 16:09

No tu dotykovou obrazovku sem celkem prolez a žádný nastavení k tomu nikdy nenašel, v návodu je že se to tak nějak může spínat a vypínat kdy chce za určitých okolností samo. Hrozná opičárna, snad kdybych si chtěl zapnout klimu tak si jí i zapnu, je tam na to tlačítko :D
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Jiná auta všeobecně, aneb netřeba nové téma na každou bl

Příspěvekod Dusan » pát zář 18, 2020 06:00

Sandeny cvrlikali casto, a menili ich pri reklamacii. Bud sa sanden alebo rovno denso. Tu si citaj.
https://forum.skodahome.cz/topic/143123 ... ac/page/9/
Dusan
 
Příspěvky: 3864
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Jiná auta všeobecně, aneb netřeba nové téma na každou bl

Příspěvekod JmJ » sob zář 19, 2020 05:48

zelvotron píše:To mě připomíná co třeba mě neuvěřitelně na tý F III sejří, asi nejvíc ze všeho je nějaká automatická logika spínání klimatizace, to je neuvěřitelně obtěžující věc, je tam normálně ručně ovládaná klima, ale zapne se sama např při přetočení kolečka teploty úplně na studený a současně se zapne vnitřní cirkulace. Nebo přetočím kolečko směru vzduchu na čelní okno, zapne se klima. Nebo já zapnu klimu ale automaticky se k tomu zapne vnitřní cirkulace. To je strašnej opruz to vždycky všechno přenastavit, dyž to auto dělá schválnosti. De todle nějak nastavit aby to nedělalo?


Nekde bude muj popis zkusenosti s fabkou po mesicnim dennim pouzivani. Chovani te manuakni klimatizace bylo straslive :-(

https://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?f=99&t=22071
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6474
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Jiná auta všeobecně, aneb netřeba nové téma na každou bl

Příspěvekod zelvotron » ned zář 20, 2020 12:01

zřejmě je to pomsta automobilky šetřivejm zákazníkům za to že nepřiplatili za klimatronik :D
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
zelvotron
 
Příspěvky: 6273
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Volné klábosení - všechny ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron