Vůle ventilů

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vůle ventilů

Příspěvek od Brandy »

Rozhodl jsem se pro serizeni vule ventilu. Pritom jsem zjistil, ze pojistovaci matice jsou hrozne osmekane. Navic to po serizeni stale trochu cvaka (i kdyz nevim proc :x ). Chtel bych to tedy udelat znovu a zaroven vymenit ty pojistovaci matice. Mate s tim nekdo zkusenost? Daji se sehnat nove? Asi se bude muset sundat vacka. Musi se potom utahnout predepsanym momentem nebo to staci od oka? Diky.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Hm,to jsou věci...akorát ti poradím s tou vačkou,jinak nevím.Když jsme ji sundávali,tak se to pak dotáhlo normálně by-voko,akorát je potřeba dotahovat podobně jako hlavu v tom smyslu že je dobře dodržet určité pořadí dotahování.A dělalo se to asi jako že natřikrát (to dotažení) a pak se to dotáhlo fest a fertig.No problemo,spíš je pakárna nepolést rozvody a taky aby nevypadl řetěz z usazení na klice,ale to jistě víš... :wink:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Neviem ci vacku treba vyberat, ale vahadla sa daju vybrat aj ked tam vacka je, staci zasroubovat nastavovacie skrutky uplne dnu. Len neviem ci sa daju potom tie skrutky vybrat.
Roman
Tomik
Příspěvky: 172
Registrován: ned bře 12, 2006 21:19
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomik »

cvakat to trochu musí,je spatne když to cvaka hodne,a je spatne když to necvaka vubec
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Re: Vůle ventilů

Příspěvek od Wolf »

Brandy píše:Rozhodl jsem se pro serizeni vule ventilu. Pritom jsem zjistil, ze pojistovaci matice jsou hrozne osmekane. Navic to po serizeni stale trochu cvaka (i kdyz nevim proc :x ). Chtel bych to tedy udelat znovu a zaroven vymenit ty pojistovaci matice. Mate s tim nekdo zkusenost? Daji se sehnat nove? Asi se bude muset sundat vacka. Musi se potom utahnout predepsanym momentem nebo to staci od oka? Diky.
Vacku nemusis sundavat, staci povolit kontramatky, zasroubovat serizovaci sroub az dolu, sundat z neho vahadlo a presunout ho dozadu (nebo vyndat ven) a sroub vysroubovat. opacnym zpusobem se to sesadi, jenom si musis trochu pohrat se s perky, co drzi vahadla, ale jde to. Pokud budes sundavat vacku, mela by se utahnout momentem od stredu ven, pokud nemas tu moznost tak alespon postupne a s citem - uz jsem videl mnoho servanych steftu na vacce. Matky se daji bezne sehnat jako nahradni dil a pokud to budes delat, podivej se, jestli nemas vybehana vahadla, to byva take jedna z moznosti, kdy se neda idealne nastavit ventilova vule. W.
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Tomik píše:cvakat to trochu musí,je spatne když to cvaka hodne,a je spatne když to necvaka vubec
Predtim jsem tam mel hrozne malou vuli. Nechaval jsem si menit gufera a asi to mechanik potom blbe nastavil nebo co. Ted jsem dal predepsanou a mam pocit ze to cvaka. :roll: Jeste to budu testovat. Zda se mi, ze to ted lip jede. Ale to si asi namlouvam. :) Co se muze stat, kdyz je vule moc mala?
Wolf píše:Vacku nemusis sundavat, staci povolit kontramatky, zasroubovat serizovaci sroub az dolu, sundat z neho vahadlo a presunout ho dozadu (nebo vyndat ven) a sroub vysroubovat.
Jestli to pujde takhle, tak to je super. Na stav vahadel se podivam.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Brandy píše:Co se muze stat, kdyz je vule moc mala?
To že se ti nebudou dovírat ventily a budeš si je podpalovat a výkon jde do háje a spotřeba nahoru...
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Já budu štelovat asi dneska, pokud stihnu ten překlad 8)
Cvaká jeden ventil, dělal jsem to v prosinci na parkovišti ve sněhu - ale celkem dobře :D
Jinak vahadlo stojí obligátních 60 Kč skoro všude.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Vsem dekuji za rady. Rano jsem byl v Kladne. Koupil jsem ty matky. Jedna stala 10 Kc. Maji i ty srouby (tusim 22 Kc /ks) a vahadla (kolem tech 60 Kc/ks). Ty jsem nekupoval, protoze dochazeji penizky. :( Ted uz se v tom hrabat nebudu. Pockam do Bechyne a tam si poslechnu ostatni motory, abych mel s cim srovnavat. :) Pak se uvidi.

DMatej: Jak poznas jestli cvaka jeden ventil nebo vic?
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Brandy píše:... Rano jsem byl v Kladne. Koupil jsem ty matky. Jedna stala 10 Kc. Maji i ty srouby (tusim 22 Kc /ks) a vahadla (kolem tech 60 Kc/ks). Ty jsem nekupoval...
Srouby neni treba kupovat, ty obvykle vydrzi po celou zivotnost motoru. W.
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Stačí poslouchat. Je to ale znát i jinak - motor neběží úplně pravidelně - polož ruku na řadičku při volnoběhu, pokud to není pravidelný, něco nesedí (nemusí to být nutně ventil, ale třeba jen horší svíčka, špatnej odtrh, cokoliv).
Slyšet to je, asi jako když budeš mincí klepat do kovových futer u dveří - nic lepšího mě nenapadlo, k čemu to přirovnat ;-) . Nejde tak ale poznat, kterej ventil to je přesně - kdysi jsem si myslel, že jo, ale nejde to :?

Nevim, jestli se k tomu dneska dostanu, přinejhorším ti to předvedu na svym v Bechyni ;-)
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
Brandy
Příspěvky: 372
Registrován: čtv led 19, 2006 07:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brandy »

Wolf píše:Srouby neni treba kupovat, ty obvykle vydrzi po celou zivotnost motoru. W.
To je dobre. Koupil jsem jen ty matky. 8)
dmatej píše:přinejhorším ti to předvedu na svym v Bechyni
To bych bral. :wink: Chci porovnat zvuk svyho motoru s nejakym jinym. Jsem presvedcenej, ze jsem vule nastavil spravne. Presto mam ale pocit, ze to trochu cvaka. Tak chci vedet, jestli je to jeste v norme nebo to chce predelat. Tak jako tak budu menit ty matky. Jen je otazka jestli to pocka nebo je to kvuli spatny vuli lepsi udelat hned.
Lada 1600 - bouračka | Lada 1500s - prodáno | Peugeot 406
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Tomik píše:cvakat to trochu musí
Dovolím si nesouhlasit !!!
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Pokud to není horší než předtim, tak to akorát zbytečně netůruj, jet se s tim dá. Já na podzim v Bechyni seřizoval oběhanou vačku asi na třikrát, pak novou tady na parkovišti dvakrát - ale to byla nová vačka a vahadla, tak si to sedalo (a sedá, ale už se to moc nehejbe, akorát poslední dva dny jsem po Plzni trošku řádil, tak se to asi malinko hnulo).
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

taky myslim ze motor musi ist uplne ticho
jedine co moze cvakat je moooc ostra vacka, vtedy sa davaju vacsie vole a motor na volnobeh hodne cvaka
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“