Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

2DIN autorádio od výrobce, MMS s Windows CE, alternativní MMS s Androidem

Moderátor: Moderátoři

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Georgius » pon čer 08, 2020 21:49

Už si to moc nepamatuju :mrgreen: ale myslím, že se dalo vybírat nejkratší/nejrychlejší/nějaká jiná trasa, ne ?
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Dusan » stř čer 10, 2020 05:27

Len optimalna a najkratsia, ale este je tam polozka zmany trasy, slabo, silno a podobne.
Dusan
 
Příspěvky: 3866
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » stř čer 10, 2020 17:08

Ja som skúšal tie trasy. A menil som parametre na tom istom úseku ktorý chodím každý deň. No a keď som zvolil najkratšiu, tak tá ma navigovala pomaly vzdušnou čiarou. :lol: Možno je tá trasa najkratšia na Km, ale ideš ju nekonečne dlho. No a tá optimálna je v podstate taký kompromis medzi najkratšie a najrýchlejšie. Čiže niekomu sa zdá, že občas navedie človeka nezmyselne, ale čo som si všimol, tak sa väčšinou snaží zvoliť takú trasu až nie je zbytočne dlhá, až sa vyhýba čo najväčšiemu odbočovaniu(aj keď občas zvolí smer, že na odbočke čakáš 5 min., a pri tom môžeš ísť o 100 m dlhšie a napr. cez kruháč :rolleyes: ), až sa vyhne mikro uličkám,... Ale najväčší problém je keď poznáš cestu/jazdíš stále po tej istej trase, tak vtedy sa ti zdá, že by mohla navigovať "lepšie", len otázka je či aj ty vôbec jazdíš správne. No a na druhej strane, každá navigácia má takéto "muchy", dokonca aj google maps. :mrgreen: V tejto našej by som uvítal aj možnosť "najrýchlejšia". Ale čo chceme zadarmo? :lol: Mňa na nej najviac štve, že občas naviguje aj na takých križovatkách ktoré skoro ani križovatky nie sú, a niekde na hlavných ťahoch nepovie či mám ísť doprava alebo doľava... A ináč, skúšal som aj tie možnosti "zmena trasy", no a tie nemajú v podstate žiaden vplyv pri normálnej jazde. To bude asi možnosť ku "kolónam". Skúšajte a skúšajte, (však už je to v slovenčine :mrgreen:) a sledujte čo ktoré nastavenia ovplyvňujú... Však každú navigáciu treba najskôr "zabehnúť" a nastaviť vo vlastnom meste, až potom sa vybrať na výlet ďalej. Keď už nič iné, aspoň si musíte zvyknúť čo, ako, kedy, kde,... hovorí,... A v poslednom rade treba zistiť čo musí byť zapnuté/vypnuté, až vás naviguje po správnych cestách(diaľnice, hlavné, bočné-tzv. poľné,...)
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » sob čer 13, 2020 08:12

Dnes som sa zaujímal o to koľko máp dokážeme dostať do nášho MMC. No a po "nabúraní" sa do Win CE, som zistil, že celkové miesto(tam kde sa ukladá navigácia) je 7,27 GB(aspoň u mňa na Crosske 2019). Čiže to je celkové miesto, program plus mapy. No a pri sťahovaní treba rátať aj s tým, že to ťahá aj prejazdové trasy celej Európy..., čiže aj to niečo miesta odoberie(aj keď sa to dá teoreticky vymazať) Takže kto chce viac máp, tak vyberajte len do max. 7 GB. Napr. keď som si stiahol kedysi celý program aj s mapami Európy(z oficiálnej stránky), tak mapy mali veľkosť 6,81 GB, lenže tam chýbalo Poľsko(a to má 828 MB) . :rolleyes: Čiže vždy treba zvážiť, ktoré mapy budete vážne potrebovať....
No a na záver. Keď budete chcieť dať do MMC nové mapy(iné ako ste tam mali pôvodne), tak pred inštaláciou tých nových treba tie staré vymazať. Ak len aktualizujete pôvodné, tak stačí dať rovno iba možnosť "map update". A pred tým ako vyrazíte na cesty si nezabudnite pozrieť v nastaveniach navigácie zoznam máp, či tam máte hlavne tie čo budete nutno potrebovať....
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Makar » pát čer 19, 2020 19:20

Prosím ťa Miro ako vypneš v tom CityGID diaľnice? Prešiel som celé menu a nenašiel som to. Furt ma to naháňa na diaľnicu, ale nekupoval som
diaľničnú známku, aj tak 90% behám po meste. Ako nastavíš tabuľky v tom Rýchlom menu, resp. ako premenuješ tú tabuľku?
Lebo mne to furt vypisuje len ikonu Adresa a keď si nastavíš viacej, tak to je neprehľadné.
Zatiaľ so SEXI 30-tkou spokojnosť :mrgreen:
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » pát čer 19, 2020 19:44

Takže tie diaľnice sa vypínajú/zapínajú v nastaveniach trasy. Tam sa najrýchlejšie dostaneš, keď ťukneš na mape dole vpravo na ten modrý nápis "OPTIM", resp. červený nápis "short", ak máš zvolenú najkratšiu trasu. Ale ide to aj cez menu/trasa/.... No a tam si ťukneš na typ ciest a ťuknutím na "spoplatnené cesty" zrušíš zelenú fajku. S tým rýchlym menu som sa už dlhšie nehral, ale sa mi zdá, že aj keď ťukneš v tom rýchlom menu na políčko s tým plus, tak by ti to malo ponúknuť čo tam chceš nastaviť. Ale ináč to ide určite cez menu. Sa mi zdá, že je to v menu/nastavenia/funkcie/rýchle menu. Popozeraj, a ak sa ti nebude dariť, tak ti to všetko pozriem presne a dám aj foto. :lol: Resp. daj ty fotku čo ťa trápi a čo by si tam chcel mať... A ináč, do toho rýchleho menu si dávaj len položky ktoré sú dostupné na viac ako dva kliky, resp. sa dlhšie hľadajú v menu, lebo ináč to rýchle menu nemá zmysel. Napr. je tam aj položka vypnúť navigáciu, no a to je jedno či ťukneš rýchle menu/exit/áno, alebo ťukneš menu/exit/áno. :D
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Makar » sob čer 27, 2020 20:10

Mirec tak aj s tými POI bodmi si to spravil výborne. Akurát dnes som hľadal Hotel Sitno Vyhne a bol tam! O 2 týždne tam idem na wellness :mrgreen:
Dnes mi prišlo cez Messenger toto: https://weact.campact.de/petitions/peti ... copy_email
Petícia proti ukončeniu predaja aut Lada v Nemecku a EU! Prosím vás, najdite si chvíľku a vypíšte to. Ja už som vypísal :wink:
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Georgius » sob čer 27, 2020 20:47

Jseš OT :-P, petice se řeší tady, tak tam můžeš napsat kolikátý jsi byl při podpisu :-)
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Dusan » sob črc 18, 2020 10:08

Bol by zaujem o zvuky v CZ jazyku?
Dusan
 
Příspěvky: 3866
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Jajo » sob črc 18, 2020 14:30

Dusan píše:Bol by zaujem o zvuky v CZ jazyku?

Ak by si spravil hezku češku, tak by som si ju sám dal. :mrgreen: Aj keby mi bolo trochu ľúto za tou našou tridsiatničkou. :lol: Ale teraz vážne, na väčšine navigácii si radšej nastavujem češku, lebo "slovenka" väčšinou naviguje ako keby mala už pol litra za sebou :lol: alebo je tam chlap čo naviguje ako zo záhrobia. :D Ale ak sa ti do toho chce, tak môžeš napr. nemčinu vymeniť za češtinu. Len by si musel zmeniť aj v slovenskom preklade položky výberu jazyku. Až tam je slovenský, česky a rusky. Ak do toho pôjdeš, tak sa spoj s niektorým českým kolegom až ti pomôže správne preložiť niektoré pokyny. Aby si im tam nehodil slová typu: československé :mrgreen: No a keď budeš pri tom, tak sa spoj s Vašatorom a vytvorte aj "Moravčinu" :mrgreen: ako to tu bolo už spomínané.
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Liftback » ned črc 19, 2020 11:18

Ja mám češku, má krásne zamatový prefajčený hlások :mrgreen:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Liftback
 
Příspěvky: 2311
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod furko » sob srp 29, 2020 12:45

Zdravým pred odchodom na dovolenku som nainštaloval slovenčinu všetko išlo v pohode vďaka všetkým ktorí sa stým trápili. Prešiel som 1300 km všetko ok až na jednu komplikovanú križovatku kde navigácia nestíhala reagovať,na 20m bolo treba zmeniť smer 3x.Problém nastal na spiatočnej ceste. Po zadaní cieľa a potvrdenie “choď” sa navigácia zasekla.Čakal som cca 10min a nič tak som to celé vypol. Po opätovnom zapnutí už navigácia nenabehla ono to stále načítava idú tie malé kocky. Skúšal som reštartovať aj baterku som odpojil no stále to isté. Po zapnutí sa spustí navigácia a načíta. Mod sa nedá zmeniť, rádio ide na pozadí. Nebude to chyba tým prekladom myslím. Ak by mi niekto vedel poradiť budem rád.
furko
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 04, 2020 13:58

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Dusan » sob srp 29, 2020 13:13

Skus vlozit znova sd kartu s instalackou navigacie a preinstalovat ju
Dusan
 
Příspěvky: 3866
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod furko » sob srp 29, 2020 13:41

Dusan píše:Skus vlozit znova sd kartu s instalackou navigacie a preinstalovat ju


Vďaka ale nepomáha stále sa snaží načítať navigáciu.Pri update by mala byť vypnutá čo neviem dosiahnuť neviem sa dostať do Win CE tam by sa mi to možno podarilo vypnúť
furko
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob led 04, 2020 13:58

Re: Navigácia v Slovenčine alebo Češtine

Příspěvekod Dusan » sob srp 29, 2020 14:22

A ked vlozis sd kartu s softverom, a podrzis stlacene tlacidlo zapnutia dlhooooo stane sa co?
Dusan
 
Příspěvky: 3866
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

PředchozíDalší

Zpět na Magnitola (rádio/MMS)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků