Cúvanie-hučanie Vesta SW cross automat

Moderátor: Moderátoři

Re: Cúvanie-hučanie Vesta SW cross automat

Příspěvekod Jajo » pát úno 28, 2020 17:45

Toto je problém predajcov + našich zákonov. Mne to tiež robilo skoro od začiatku. Našťastie teraz(cca 6000 km) mi to už nerobí, resp. spraví občas a tichšie. Ja tiež keď som to riešil s predajcom, tak mi povedal, že pri prehliadke(3000 km) to pozrú. Na tej prehliadke zacúval 2 krát a povedal, že to nespravilo a že sa uvidí časom čo to bude robiť. A ak to bude robiť, tak to pozrú pri ďalšej prehliadke(15000 km).... No a takto ubieha čas a hlavne kilometre a potom povedia, že to robia platničky lebo sú opotrebované... :rolleyes: No a potom je už ťažké sa dohadovať kto má pravdu. Lebo platničky nemajú presne určenú životnosť... A každý jazdí ináč a po iných trasách a oni sa vyhovoria, že to zákazník zodral predčasne a že reklamáciu neuznávajú... :( Ale aspoň rada pre tých ktorí nemajú ešte veľa najazdené. Trvajte na dlhšej testovacej jazde a na výmene platničiek hneď. Lebo po "pár" kilometroch sa nemôžu vyhovárať, že sú platničky nadmerne opotrebované. Však to by museli nonstop byť pribrzdené. A to už neuhrajú, že vodič súčasne pridával a aj brzdil. :mrgreen:
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Cúvanie-hučanie Vesta SW cross automat

Příspěvekod zholy9 » stř zář 22, 2021 11:08

Zdravim Vas.

Ti, ktori ste tu pisali o tom zvuku pri cuvani ... mate nejake nove info? Nasli ste co to sposobuje, alebo Vam to prestalo? Ja mam najazdenych menej nez 1000km a tiez mi to zacalo robit hluk pri cuvani :(
zholy9
 
Příspěvky: 29
Registrován: stř srp 11, 2021 07:43

Re: Cúvanie-hučanie Vesta SW cross automat

Příspěvekod thorvald » čtv říj 07, 2021 19:16

mne to obcas piskne, obcas zaskripe. robi to vacsinou iba za sucha...ked vonku prsi a mechanizmus je mokry tak to spravi len obcas. piskne to ale len pri takom "stredne" silnom zabrzdeni ked cuvam. ked to len pohladkam alebo zoslapnem silnejsie tak nezapiska. je to sposobene jednak nie uplne idealnou kombinaciou materialov platnicka/kotuc a aj tym ze opotrebenie platnicky je v jednom smere a pri cuvani to ide akoby "proti srsti". je treba aby sa platnicky dostatocne rychlo dotkli kotuca a potom dostatocne rychlo od neho odlepili. mne vemi pomaha keramicke mazivo na tie vodiace plochy na tych plechoch v ktorych sa hybu platnicky. raz za cas to tam streknut a parkrat prebrzdit nech sa to rozchodi.
pravde ale je ze tie kotuce su dost makke. opotrebenie uz je znatelne a to mam len 21k km. po obvode sa robi falc ktory sucha o vonkajsiu hranu dosticky a to tiez sposobuje piskanie pomalej jazde vpred hlavne v zatackach. uz mam kupene sady brembo na obe napravy kotuce+platnicky tak to budem menit pri prezuvani.
Lada Vesta SW Cross Pluton
Uživatelský avatar
thorvald
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 20, 2020 17:20
Bydliště: Snina/Bratislava

Re: Cúvanie-hučanie Vesta SW cross automat

Příspěvekod sickwokmove » pát říj 08, 2021 05:37

thorvald píše:mne to obcas piskne, obcas zaskripe. robi to vacsinou iba za sucha...ked vonku prsi a mechanizmus je mokry tak to spravi len obcas. piskne to ale len pri takom "stredne" silnom zabrzdeni ked cuvam. ked to len pohladkam alebo zoslapnem silnejsie tak nezapiska. je to sposobene jednak nie uplne idealnou kombinaciou materialov platnicka/kotuc a aj tym ze opotrebenie platnicky je v jednom smere a pri cuvani to ide akoby "proti srsti". je treba aby sa platnicky dostatocne rychlo dotkli kotuca a potom dostatocne rychlo od neho odlepili. mne vemi pomaha keramicke mazivo na tie vodiace plochy na tych plechoch v ktorych sa hybu platnicky. raz za cas to tam streknut a parkrat prebrzdit nech sa to rozchodi.
pravde ale je ze tie kotuce su dost makke. opotrebenie uz je znatelne a to mam len 21k km. po obvode sa robi falc ktory sucha o vonkajsiu hranu dosticky a to tiez sposobuje piskanie pomalej jazde vpred hlavne v zatackach. uz mam kupene sady brembo na obe napravy kotuce+platnicky tak to budem menit pri prezuvani.



Ahoj vedel by si odfotit miesta kde to streknes? Ja som zadne brzdy uz menil znacne pomohlo oproti tym smejdom co tam boli predtym, ale nie je to dokonale...
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Cúvanie-hučanie Vesta SW cross automat

Příspěvekod Luděk Musil » pát říj 08, 2021 08:41

Sice nemám automat, ale na kotouče jsem se díval (tuším) v pondělí.
Mám najeto (za rok a půl) 35 tisíc, z toho víc než polovinu po dálnici = brzdím málo a snažím se jezdit tak, abych brzdil co nejméně :idea: . Často tahám plný vozík.
Teď jsem to změřil šuplerou. Přední kotouče mám sjetý o 1,5 mm a zadní o 0,5 mm. Kolik chybí na destičkách :dontknow: .
A k té druhé části otázky při couvání. Ano, občas, řekněme při každým třetím couvání se mi zezadu ozve nějaký divný zvuk. Ať už zapískání nebo ... nějaký jiný (zahučení) zvuk. Drhnutí destičky o kotouč jsem zatím nezaznamenal.
L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Luděk Musil
 
Příspěvky: 10476
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov

Re: Cúvanie-hučanie Vesta SW cross automat

Příspěvekod KarolTT » pát říj 08, 2021 15:54

Ahojte, tiez ma trapi to drhnutie brz pri cuvani. SW Crossku som kupil 02/2021, mam najazdenych 10 500 km a stale sa to stupnuje. V Galante mi p. Petro povedal, ze je to normalne, ze to robia vsetky Lady ... Klasika, najjednoduchsie je skonstatovat a nic s tym nerobit, ved zakaznik uz zaplatil, teraz nech da hlavne pokoj (ak teda nema chut nieco zaplatit, lebo v zaruke je to pre nich len strata casu a penazi, hlavne tych penazi) ... Bol som ohladom ineho v BA a tam som im to spomenul, p. Belousov povedal, ze robit by to urcite nemalo. Boli to vyskusat, ale ako uz viackrat bolo spomenute, akurat im to nerobilo. Mechanik mi povedal, ze niekedy zbrusuju kvoli tomu neviem ci kotuce alebo platnicky, nie som si isty. Vraj mam pocas cuvania skusit zatiahnut rucnu, a potom ju povolit (ucinok bol nulovy). Kazdopadne podla reakcii na fore vidim, ze je to konstrukcna vada (pravdepodobne nevhodny material kotucov a platniciek) a malo by sa s tym nieco robit. Keby sme vsetci spisali hromadnu reklamaciu, mozno by boli nuteni urobit "zvolavacku" a vymenit nam to vsetkym ... To ma len tak napadlo.

K.
KarolTT
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 07, 2021 19:36

Re: Cúvanie-hučanie Vesta SW cross automat

Příspěvekod sickwokmove » pát říj 08, 2021 16:16

Ja osobne zacinam mat podozrenie na strmene, mam vzadu coated bremba asi to najlepsie co tam moze byt a obcas to robieva, je to podstatne lepsie, ale mam ich len od leta este je priskoro hovorit o vysledku.
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Cúvanie-hučanie Vesta SW cross automat

Příspěvekod Dusan » pát říj 08, 2021 18:02

Kde parkujete? Robi to cely rok? Alebo len v urcitom obdobi? Pouzivate stale pri parkovani rucnu brzdu?
Obcas obrusite zadne kotuce pri jazde dole. Kppcom zatiahnutim rucnej brzdy? Samozrejme bacha za vami
Dusan
 
Příspěvky: 3866
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Cúvanie-hučanie Vesta SW cross automat

Příspěvekod sickwokmove » pát říj 08, 2021 18:17

Mne celkove popiskovali brzdy vzdy pri nizsich rychlostiach pri jemnom brzdeni. Ja parkujem v podzemnej garazi, ked schadzam do garaze jemne stlacam brzdovy pedal a povodne piskali celu dobu "zjazdu". Tieto piskaju iba cez leto ked bolo velmi horuco a prisiel som z dialnice...pripadne po par extremnych brzdeniach v meste kvoli nepredvidanym okolnostiam na ceste...
Uživatelský avatar
sickwokmove
 
Příspěvky: 283
Registrován: ned kvě 20, 2018 18:48
Bydliště: Bratislava

Re: Cúvanie-hučanie Vesta SW cross automat

Příspěvekod KarolTT » pát říj 08, 2021 19:10

Ja parkujem vonku na parkovisku, je tam mierny naklon dozadu, tak mam zatiahnutu rucnu brzdu, aby to nevyselo na "rychlosti". Robilo to cely rok, ale teraz posledne 2 tyzdne sa to zhorsuje. Dokonca mam pocit, akoby trochu piskali brzdy aj pocas jazdy ked jemne pribrzdujem ... Ked budem prehadzovat na zimne kolesa, tak si dam precistit brzdy, uvidim, ci sa tam nedostala aj nejaka necistota. Kazdopadne, predtym som mal Citroen C4, mal som ho 13 rokov s najazdom 300 tkm a nikdy som nemal ziadny problem so zvukmi od brzd ... Dnes som si preluskal rusku stranku s najroznejsimi "problemami" Vesty, ale paradoxne toto som tam nikde nezachytil. Bud to Rusom nevadi, alebo maju ine problemy ako my :)
KarolTT
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 07, 2021 19:36

Re: Cúvanie-hučanie Vesta SW cross automat

Příspěvekod Dusan » pát říj 08, 2021 19:16

Tak este ci nebola nejaka varka vadnych dosiek v urcitom rozmedzi vyroby...
Dusan
 
Příspěvky: 3866
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Cúvanie-hučanie Vesta SW cross automat

Příspěvekod Dusan » pát říj 15, 2021 07:15

Ja sim si nic rake nevsimol a do dost cuvam teda. Skor asi prestanem pouzivat rucnu v garazi, pac sa mi nepacia tie otlacene zadne dosky na kotucoch.
Dusan
 
Příspěvky: 3866
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Cúvanie-hučanie Vesta SW cross automat

Příspěvekod KarolTT » sob říj 16, 2021 20:23

Som objednany v novembri do BA na kontrolu tych brzd v ramci zaruky. Po telefone mi povedali, ze vacsinou je to sposobene bzdovymi platnickami, kedze vraj tie original ruske su tvrde a problem by mala vyriesit vymena za maksie od Bosch. Kedze mam najazdenych len 10 tkm tak to pre mna momentalne nepripada do uvahy, aby som to menil len tak na skusku ... :( No nic, uvidim, dam potom vediet ... Som, ale skor skepticky
KarolTT
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 07, 2021 19:36

Re: Cúvanie-hučanie Vesta SW cross automat

Příspěvekod JmJ » pon říj 18, 2021 06:33

Pokud ti to vymeni jako reklamaci, tak proc by to nemelo smysl?
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Uživatelský avatar
JmJ
 
Příspěvky: 6480
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Cúvanie-hučanie Vesta SW cross automat

Příspěvekod KarolTT » úte říj 19, 2021 17:44

To nepovedali, že na naklady servisu, platnicky by som si musel kupit sam :D. Ak by boli ochotní pokryť náklady, tak do toho idem, ale sám to platiť nechcem, hlavne keď je problém u viacerých, je jasné, že je to konštrukčná vada ....
KarolTT
 
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 07, 2021 19:36

PředchozíDalší

Zpět na Diskuse k modelové řadě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků