Co dáváte pod kotouče?
Moderátor: Moderátoři
Co dáváte pod kotouče?
Dáváte pod brzdové kotouče při výměně nějaké mazivo? Z výroby to bývá asi nenamazané, pak to řádně přirezne. Někdo radí měděný spray, někdo dokonce máznout olejem, ale to se mi moc nelíbí.
Nechat to nenamazané, s tím mám špatnou zkušenost. Vždycky se tam dostane vlhkost a naruší se styčná plocha.
Na destičky mažu Plastilube, kluzné plošky a zadní stranu.
Máte někdo jiný postup.....?
P.S. Kotouče nemám přišroubované, jsou tam jen nasazené.
Nechat to nenamazané, s tím mám špatnou zkušenost. Vždycky se tam dostane vlhkost a naruší se styčná plocha.
Na destičky mažu Plastilube, kluzné plošky a zadní stranu.
Máte někdo jiný postup.....?
P.S. Kotouče nemám přišroubované, jsou tam jen nasazené.
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Re: Co dáváte pod kotouče?
Pouze vyčistit, nic nedávat. Naopak, obě plochy by se měly před montáží odmastit.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Kadjar *04/2019 - 1,33TCe 117kW automat (11/2025-)
RENAULT Kadjar *04/2019 - 1,33TCe 117kW automat (11/2025-)
- Křečík Barbuška
- Příspěvky: 11118
- Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
- Bydliště: Brno
Re: Co dáváte pod kotouče?
Stycne plochy naboje s kotoucem pripadne bubnem mazu velice jemne bez prebytku grafitkou pripadne medenou vazelinou a nemam problem. To jsi, ale nechtel slyset neb se ti to nelibi. Nikomu to nenutim jen vlastni velice dobra zkusenost.
Lada Granta Liftback 1,6 16V platinum - téměř normální auto
Lada Granta Liftback 1,6 16V bílá - necháme se překvapit
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107, VAZ 1117
Lada Granta Liftback 1,6 16V bílá - necháme se překvapit
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107, VAZ 1117
Re: Co dáváte pod kotouče?
U nas v servise sa plocha pod kotucami maze
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Re: Co dáváte pod kotouče?
Já to mažu také, jak píše K-L bez přebytku normálně Litholem a nemám problém se sundáním někdy "příště"
Priora měla bubny z výroby také lehce mázlé, kotouče nevím.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Re: Co dáváte pod kotouče?
Tohle se mi Marku právě velmi neosvědčilo. Nezapomeň, že i přes důkladné číštění už dosedací plocha náboje nikdy není jako z výroby. A to to drhnu plochou škrabkou, ne kartáčem. Co nejvíc dohladka, i když proplést se s tím mezi štefty je trochu opruz. Navíc tenhle typ brzd nemá kotouče šroubovací, zůstávají na náboji volně.Marek píše:Pouze vyčistit, nic nedávat. Naopak, obě plochy by se měly před montáží odmastit.
Odmašťuju hlavně kvůli činné ploše.
Naopak, tohle jsem slyšet chtělKoko Loko píše:Stycne plochy naboje s kotoucem pripadne bubnem mazu velice jemne bez prebytku grafitkou pripadne medenou vazelinou a nemam problem. To jsi, ale nechtel slyset neb se ti to nelibi...
U té grafitky nebo i litholu, jak píše Valda, bych se bál, že při sebemenším přebytku vyvzlíná ven a zamastí činnou plochu.
Kluzné plošky destiček taky mažete?
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Re: Co dáváte pod kotouče?
Mažem, najradšej medenkou v spreji. Pri montáži kotúčov sa netreba báť (malého) prebytku lebo ten nebude vyhodený na brzdnú plochu, pri bubnoch práve naopak takže mažem hodne s citom.
Na aute ktoré nemá prišroubované kotúče (imbecilita konštruktéra) by som sa bál, že po demontáži kola sa medzi kotúč a náboj dostane bordel, ktorý sa na mazivo nalepí a bude to kopať.
Na aute ktoré nemá prišroubované kotúče (imbecilita konštruktéra) by som sa bál, že po demontáži kola sa medzi kotúč a náboj dostane bordel, ktorý sa na mazivo nalepí a bude to kopať.
VAZ 21061 - 1986 - 50 shades of orange
VAZ 21011 - 1976 - plyňák
VAZ 2105 - 1983 - expedičný špeciál
VAZ 21061 - 1980 -
zožrali ju oxidi
VAZ 2101 - 1979 -
fatal crash
VAZ 21011 2x - 1980/1976 - adoptívne deti
Felicia combi 1,3mpi - 2000 - prevoz ND
Repliky koncoviek výfuku
VAZ 21011 - 1976 - plyňák
VAZ 2105 - 1983 - expedičný špeciál
VAZ 21061 - 1980 -
VAZ 2101 - 1979 -
VAZ 21011 2x - 1980/1976 - adoptívne deti
Felicia combi 1,3mpi - 2000 - prevoz ND
Repliky koncoviek výfuku
- Luděk Musil
- Příspěvky: 10669
- Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
- Bydliště: Vyškov/Rašov
- Kontaktovat uživatele:
Re: Co dáváte pod kotouče?
Pod kotouč, pokud je tím myšlená styčná plocha náboj x kotouč, příp. styčná plocha kotouč x disk.
V případě prvním ano, dával jsem měděnku, v případě druhém ani nic.
V případě zadních brzd - bubnů jsem pravidelně čistil a mazal styčnou plochu náboj x buben (jak "kruh" tak "váleček") měděnkou. L.
V případě prvním ano, dával jsem měděnku, v případě druhém ani nic.
V případě zadních brzd - bubnů jsem pravidelně čistil a mazal styčnou plochu náboj x buben (jak "kruh" tak "váleček") měděnkou. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Re: Co dáváte pod kotouče?
Ja to maze "rukami spinavymi od grafitky", hlavne na nive to inak neskutocne zahnije dohromady.
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
- Křečík Barbuška
- Příspěvky: 11118
- Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
- Bydliště: Brno
Re: Co dáváte pod kotouče?
To je přesně ten správný výraz.Majo píše:Ja to mazem "rukami spinavymi od grafitky" ...
Lada Granta Liftback 1,6 16V platinum - téměř normální auto
Lada Granta Liftback 1,6 16V bílá - necháme se překvapit
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107, VAZ 1117
Lada Granta Liftback 1,6 16V bílá - necháme se překvapit
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107, VAZ 1117
Re: Co dáváte pod kotouče?
Např. oficiální postup nejmenovaného výrobce je dávat na tyhle styčný plochy vosk na dutiny, z důvodu že nesníží tření spoje na rozdíl od vazelíny apod. V praxi bych se ale zas tolik tý vazelíny, kor když jde o nějakou grafitku nebo měděnku nebál že by to nedělalo dobrotu.
21113 >>> 21113 >>> 21113
Komu není rady, tomu není pomoci.
Komu není rady, tomu není pomoci.
Re: Co dáváte pod kotouče?
Ten blby napad som realizoval, na sveraku vonku pod plachtov, vzdy si neskutocne zaspinim ruky a potom sa ten vosk z ruk zle umyva, ale je pravda ze skor ako by to klzalo tak to lepi.... Aby potom nebol problem odlepit kotuc.