Drobné vylepšenia Vesty sedan

Moderátor: Moderátoři

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod Jajo » úte dub 23, 2019 07:04

robelles píše:Prečo tak zložito. Všetky e-shopy, ktoré posielajú do zahraničia používajú paypal. Chránený sú všetci aj kupec aj predávajúci. Jednoduché a bezpečné. Sorry ale cez western som riešil naposledy pred 18timi rokmi. Máme 21 storočie.

Ja viem, že je 21. storočie, ale máme aj blbú EÚ a debilné sankcie voči Rusku...., takže buďme radi, že vôbec niečo a nejako dostaneme z Ruska na Slovensko. Neboj, aj Rusi majú iné možnosti platby, len pre nás je jediný spôsob WU. :( A či je paypal bezpečný? Pozri si toto video, že nie vždy je to bezpečné. Ja osobne nedôverujem žiadnej platbe, ktorá sa platí dopredu, lebo nikdy nevieš. A zasa dnes, už ani platba na dobierku nie je výhra, lebo balík si pred zaplatením nemôžeš otvoriť.... Dnes keď ťa chce niekto oklamať, tak si nájde aj nemožný spôsob, ale bratia Rusi sú predsa dôveryhodný, či? :mrgreen: Však práve pre toto všetko tu rozoberáme skúsenosti s rôznymi obchodmi... až vieme kde je hlavne istota, že po zaplatení nám aj niečo vôbec príde...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod grafi2 » úte dub 23, 2019 07:44

na paypal som zanevrel už dávno, keďže mi tam prebehla platba, ktorú som neautorizoval a pay sa vyjadril že je všetko v poriadku lebo niekto sa prihlásil cez moj účet :) platba bola v nejakej exotickej mene v prepočte cca 35e.
Rusi majú aj iné spôsoby na prevedení peňazí, keď som komunikoval so Sviatoslavom ohľadom rádia tak mi navrhol možnosť platby aj cez zlatú korunu (koronapay.com). Níkdy som to neskúšal a trošku sa jej bojím :)
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod robelles » úte dub 23, 2019 09:02

:rolleyes: vždy to bude o risku.
ticho lieči
Uživatelský avatar
robelles
 
Příspěvky: 278
Registrován: stř črc 26, 2017 14:23
Bydliště: Tlmače

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod Jajo » sob kvě 18, 2019 19:20

Ahojte, dnes som zasa trochu vylepšil moju Vestičku. Tak vám sem dám čo som vylepšil a aké pocity som mal pri práci a hlavne po práci. :lol:
Takže ako prvé som si dal oplastovanie vedľa predných sedadiel. Vďaka tomu sa v tých miestách nešpiní koberec a ešte vám tam vznikne malý odkladací priestor. Tento doplnok je asi len pre odvážnych so silnými nervami. Nakoľko ich montáž vyžaduje demontáž plastov okolo prahov, plus obloženie stĺpiku. Kade tade to drží na skrutkách a na pár cvokoch(s ktorých mi jeden aj padol za vlasť :( ). No a môj záver: za tu prácu to asi ani nestojí.
Vrecká.jpg
Vrecká.jpg (14.6 KiB) Zobrazeno 92 krát

Potom som si nainštaloval dynamické smerovky v zrkadlách. Na práci je najhoršie to, že musíte odstrániť kryt zrkadla, potom to už ide samo :D Ten kryt sa dá odstrániť buď tak, že najskôr odstránite sklíčko a potom to už nie je taký veľký problém, ale je riziko, že to sklíčko poškodíte. Tak ja som zvolil radšej variantu bez odstránenia sklíčka, kedy to ide o dosť ťažšie ale dá sa aj tak. No a môj záver: stojí to za to, auto hneď vyzerá viac luxusne a aj to bliká omnoho viac ako pôvodné(takže vás bude lepšie vidno aj z boku, že odbočujete) Len ak sa dáte na to, tak nezabudnite spoj káblov poriadne zaizolovať, až sa do spoju nedostane voda!
Smerovky.jpg
Smerovky.jpg (24.6 KiB) Zobrazeno 92 krát

Potom som si nainštaloval ochrannú mriežku na ventilátor(tú už viacerí aj poznáte). Je tam na to až sa do ventilátora nedostane väčší bordel a až potom nerobí vo ventilátore "šarapatu". Montáž samotnej mriežky je veľmi jednoduchá, len pred tým treba odmontovať stierače a ten plast pod nimi. Je to dosť jednoduché. No a môj záver: určite sa oplatí túto úpravu spraviť, lebo ja som už mal na tej pôvodnej hrubej mriežke zachytený suchý list...
Mriežka.jpg
Mriežka.jpg (15.28 KiB) Zobrazeno 92 krát

A potom som si nainštaloval širokú lakťovú opierku na sedadlo vodiča. Zatiaľ len testujem či sa to oplatilo, ale zatiaľ sa mi zdá, že aj áno. Je širšia, takže ju môže používať aj spolujazdec a vodičovi sa nestane, že by mu ruka spadla z nej. Montuje sa tak, že sa odstráni tá pôvodná a tá nová sa namontuje dole na kĺb sedadla. Táto úprava má dve menšie nevýhody. Za prvé: do krytu kĺbu sedadla treba vyrezať otvor(malinký :lol: ) a po pôvodnej opierke vám zostane diera, lebo táto nová je trošku nižšie a tým nezakryje tú dieru. Ale skúsim to zamaskovať nálepkou. :mrgreen: No a môj záver: asi sa to oplatí,je pohodlnejšia na ruku a môže ju používať aj spolujazdec. Len má tie malinké nevýhody(po pôvodnej zostane diera a do krytu kĺbu sedadla treba vyrezať otvor) a ešte trochu horšie sa ovláda ručná brzda a trošku ináč musíte zapínať pás ako do teraz. Ale kto je zaťažený na lakťové opierky, tak tomu ju vrelo odporúčam.
Lakťová opierka.jpg
Lakťová opierka.jpg (15.67 KiB) Zobrazeno 92 krát

Potom som si ešte objednal "že nejaký prídavný priestor na tunel pre spolujazdca". No ale neviem či som ja chybný, alebo súdruhovia Rusi to nejako nedomysleli, ale ja som mu nenašiel vhodné miesto. Lebo niekde kde by aj sedel, tak sú tam plasty ohnuté a tým pádom by sa tam nedal prilepiť... :rolleyes: Proste neviem. Ak by niekoho napadlo kde by sa to dalo prilepiť, alebo vie určite kde to ide, tak rád uvítam každý nápad. A ozaj, nemýľte si to s podobným, ktorý sa lepí do odkladacej skrinky pred spolujazdcom! Ináč mám s tým aj iný plán :finga: , ak vyjde, tak to tu určite napíšem. :lol:
Prídavný priestor.jpg
Prídavný priestor.jpg (13.66 KiB) Zobrazeno 92 krát
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod Dusan » sob kvě 18, 2019 20:26

List myslis. Listocek 5x5mm vecsi sa tam snad nedostane
Dusan
 
Příspěvky: 3868
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod Jajo » sob kvě 18, 2019 21:03

Dusan píše:List myslis. Listocek 5x5mm vecsi sa tam snad nedostane

To je relatívne. Niektorí tu na fóre už mali s tým skúsenosti, že sa im tam dostalo kade čo(a aj dosť veľké) a potom to robilo šarapatu vo ventilátore. Samozrejme, že menšie veci by mal ventilátor "prefúknuť" až na kabínový filter. Ale nikdy nevieš ako a v akom stave a veľkosti sa ti dostane cez tu mriežku na lopatky ventilátoru. Ja som osobne videl(síce v Octavii, ale mala podobnú mriežku) čo všetko sa dostalo na ventilátor a potom to robilo šarapatu...
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod jozfab » ned kvě 19, 2019 06:55

Plasty vedla sedaciek idu namontovat bez rozoberania cohokolvek. Stacia silnejsie prsty a plastova pomocka na vytvorenie strbin.
Lada Vesta sw cross ICE
Uživatelský avatar
jozfab
 
Příspěvky: 133
Registrován: čtv črc 19, 2018 07:11
Bydliště: Presov

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod Jajo » ned kvě 19, 2019 08:15

jozfab píše:Plasty vedla sedaciek idu namontovat bez rozoberania cohokolvek. Stacia silnejsie prsty a plastova pomocka na vytvorenie strbin.

Ty si si ich montoval? Lebo ja som to skúšal, a nešlo to. Proste oni sú tak tvarované, že tam sedia presne. Jedna strana ti sadne pod tie plasty (ktoré treba demontovať) a druhá strana ti sadne pod sedačku a koľajnicu sedačky a naspodku je to opreté o koberec, takže tam nemáš vôbec vôľu na akýkoľvek posun. Ja som to tiež najskôr skúšal bez demontáže, ale aspoň mne to nešlo a dokonca mi to začalo už aj praskať v rohoch. Čiže komu sa s tým nechce trápiť, tak nech sa na to radšej vykašle, nestojí to za tú námahu. Proste, či už tak alebo tak, nejde to namontovať tak ľahko ako ostatné plasty na obloženie kobercov.
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod jozfab » ned kvě 19, 2019 08:35

Najprv som zacal rozoberat, ale neslo mi to tak, ako som si predstavoval, tak som zabehol na ruske stranky a tam som nasiel navod, ze to ide aj bez demonaze okolia. Obcas bolo pouzite nasilie dost velke a chvilami som si myslel, ze tie nove plasty polamem. Vydrzali celkom slusny ohyb. Nakupene som ich mal uz pred zimou, ale s montazou som cakal az do teplych dni, nech sa lahsie ohybaju.
Lada Vesta sw cross ICE
Uživatelský avatar
jozfab
 
Příspěvky: 133
Registrován: čtv črc 19, 2018 07:11
Bydliště: Presov

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod grafi2 » ned kvě 19, 2019 10:38

tá sieťka ma zaujala, tiež som lovil bordel z ventilátoru lebo vydával kadejaké pazvuky a vibroval.
Stierače sa skladajú ľahko alebo treba sťahovák?
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod Makar » ned kvě 19, 2019 11:15

Bordel vo ventilátore a následné zvláštne pazvuky z mriežok v aute je choroba Vesty, takže aj ja by som tam tú mriežku rád dal. Určite je to veľmi rozumná a potrebná vec. Sťahovákov mám ako bývalý údržbár celú sadu :mrgreen: Ale stierače bývajú len na skrutkách alebo nie :?:
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Makar
 
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod grafi2 » ned kvě 19, 2019 12:11

neviem ako Vesta, ale stretol som sa už aj s kužeľom.
Pri tej príležitosti by sa mohli aj nastaviť tiahla stieračov aby po zastaní neposkočili hore.
https://лада.онлайн/do-my-self/tuning/tuning-lada-vesta/2153-dorabatyvaem-rabotu-dvornikov-na-lada-vesta.html
Uživatelský avatar
grafi2
 
Příspěvky: 696
Registrován: stř zář 13, 2017 19:40
Bydliště: SK, BB kraj

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod Jajo » ned kvě 19, 2019 14:12

Stierače idú celkom ľahko dole. Stačí odskrutkovať maticu a trochu s ním pohýbať hore dole a je vonku. A nad tým nastavením stieračov som tiež rozmýšľal... Ale rozhodol som sa to teraz dať do pôvodného stavu, lebo som čítal, že to môže robiť problémy hlavne v zime... (že keď sú nižšie môžu primŕzať.... :rolleyes: ) A mne nevadia, že sú kúsok vyššie. Ja som si dal bezramienkové a tie až tak nevadia.
A ináč, bordel vo ventilátore nie je len choroba Vesty, ale všetkých áut, ktoré majú takúto hrubú mriežku na vstupe. Napr. aj Octavia 2, ako som už písal. Výrobcovia sa spoliehajú na to, že čo prejde cez tú mriežku sa zachytí na filtri. Lenže sem tam prejde aj niečo čo sa dokáže zachytiť na ventilátore a tam robí bordel... Ináč, počítam s tým, že túto prídavnú sieťku bude treba raz za čas aj vybrať a očistiť... resp. rovno vymeniť za novú. A nepochopil som prečo výrobcovia nedávajú už filter na vstup sania (namiesto tejto prídavnej sieťky) ako to bolo napr. na Octavia 1. Tam stačilo vymeniť filter pod kapotou relatívne jednoducho a celé potrubie vrátane ventilátoru bolo čisté a bez akéhokoľvek väčšieho bordelu... Ale nič, aspoň, že nám Číňania vyrobili túto sieťku. :D
Škoda Octavia I 1,9 TDI 66 kw r.1997 (07_2006 - 06_2019)
Lada Vesta sedan LUX- biela r. 2017 - prvá Žiline, jedna z prvej várky pre Slovensko :-) (04_2017- )
Lada Vesta SW Cross LUX - hnedá r. 2019 - prvá v Lada Žilina,ul. Kragujevská :-) (06_2019 - )
Uživatelský avatar
Jajo
 
Příspěvky: 628
Registrován: ned říj 22, 2017 10:37
Bydliště: Žilina

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod Libi71 » ned kvě 26, 2019 10:21

Výmena spatočkových žiaroviek za LED.

https://libi71.rajce.idnes.cz/Vesta#Led1.jpg
Ľavá žiarovka je LED, pravá pôvodná.

https://libi71.rajce.idnes.cz/Vesta#Led2.jpg
V noci to úplne žiari. Neviem či tých 1200 lumenov nie je už veľa?

24 SMD 3030LED 1000-1200lm
https://www.aliexpress.com/item/2pcs-Car-T15-LED-Bulbs-Canbus-OBC-T15-W16W-Brake-Reverse-Light-Turn-Signal-12V-for/32964771270.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da24c4dLzMgcD
Lada Vesta LUX sedan (červená), moja od 12/2017 (vyr. 9/2017 (mod. 2018)), prevodovka Renault JH3
LADA Bohorodička - Nebeská matka Väčšiny Svetlých Bohov Veľkej Rasy, Ochrankyňa národov Veľkej Rassénie, Bohyňa Krásy a Ľúbosti
VESTA - Nebeská Bohyňa Ochrankyňa Prastarej Múdrosti Vyšších Bohov, Bohyňa Jari a Ľúbosti, Ochrankyňa Obnovujúceho sa Sveta
Uživatelský avatar
Libi71
 
Příspěvky: 88
Registrován: ned pro 10, 2017 12:01
Bydliště: Modra

Re: Drobné vylepšenia Vesty sedan

Příspěvekod Georgius » ned kvě 26, 2019 11:13

a hledal jsi, jestli jsou couvačky jištěný pojistkou ? Aby to neodpálilo elektropaket ...
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
Georgius
 
Příspěvky: 4005
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Zajímavé úpravy a vylepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků