Silentbloky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
michi
Příspěvky: 29
Registrován: ned čer 24, 2018 18:38
Bydliště: Březová

Silentbloky

Příspěvek od michi »

Potřebuji radu. Jak sundam silentbloky z dilnich ramen předni . Diky
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11118
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Silentbloky

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Násilně 8) . K výměně je vhodné rameno demontovat a dělat to někde pěkně na ponku a ne třeba na koberci v kuchyni neb tam hrozí zničení podlahoviny (ano, zničil jsem při tom koberec). Staré silenty citlivě vyklepneš a ty nové je nejlépe nalisovat. Dá se to i přes trubku vhodného průměru a sílu stěny naklepat, ale není to moc profi. Já je teda klepu a pomáhám si nahřátím ramene fénem a zmražením silentů. Samozřejmě, že styčné plochy kam se lisuje musí být čisté a něčím mázlé. Doporučuji pořídit si na Aukru či v nějakém antikvariátu dílenskou příručku nebo aspoň Tůmu (zrovna je tu v inzerci). V knihách je to pěkně popsáno. Až ty silenty vyměníš tak matice nedotahuj na hotovo při vyvěšeném rameni, ale na zem spuštěném a propruženém vozidle. Dobré je ty silenty pod miskama pěkně promazat grafitovou vazelínou.
Lada Granta Liftback 1,6 16V platinum - téměř normální auto
Lada Granta Liftback 1,6 16V bílá - necháme se překvapit
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107, VAZ 1117
michi
Příspěvky: 29
Registrován: ned čer 24, 2018 18:38
Bydliště: Březová

Re: Silentbloky

Příspěvek od michi »

Ramena mam demontovane. Dnes sem to zkousel cely den tak budu pokracovat i zitra . Klepal sem a nic .
Cory
Příspěvky: 11724
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Silentbloky

Příspěvek od Cory »

Najlepsie sa demontuje pomocou samotnej tyce, ktora prechadza cez silentbloky..su na to aj navody..skusim najst

https://www.youtube.com/watch?v=hutJTk6Fawk

Ja som to robil vo zveraku, princip stejny
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Majo
Příspěvky: 6456
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky

Příspěvek od Majo »

Koko Loko sa asi nevyjadril dost jasne. Tie stare silentbloky odtial treba vytrieskat bo zveraku za pouzitia vsetkych dostupnych bozstiev a donucovacich prostriedkov. Po "vylisovani" uz stare silentbloky vacsinou nepripominaju silentbloky. Pouzivam na to velky sroubovak po ktorom sa da fakt silno mlatit a rozbijam vonkajsie salky. Nove tam idu pomerne lahko, ja ich naklepavam cez nejaky vacsi predlzeny orech goly
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11118
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Silentbloky

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Spravne, citlivosti jsem mel na mysli brat ohledy na to, aby se zbytecne neznicilo rameno. Nejhur jde ten prvni, do druheho se pak uz mlati luxusne.

Edit: to video je pekny jen malokdo ma pristup na luxus v podobe rampy ci jamy.
Lada Granta Liftback 1,6 16V platinum - téměř normální auto
Lada Granta Liftback 1,6 16V bílá - necháme se překvapit
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107, VAZ 1117
Cory
Příspěvky: 11724
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Silentbloky

Příspěvek od Cory »

Ja som to robil analogicky vo zveraku. Takze pekne vo vzpriamenej polohe
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11118
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Silentbloky

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Az se stydim kdyz vidim jak "lehce" to jde delat kdyz se u toho mysli :mrgreen: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V platinum - téměř normální auto
Lada Granta Liftback 1,6 16V bílá - necháme se překvapit
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107, VAZ 1117
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9549
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Silentbloky

Příspěvek od Vašátor »

Tý jo, dělat to přímo na autě by mě ani nenapadlo. Přitom je to tak jednoduchý.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“