Lada Vesta

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10669
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Luděk Musil »

3enit měl opravenou Kalinu během tejdne (nový zadní vrata, nárazník a jedna lampa?), u obchoďáku ho zezadu trefil důchodce. Ale vybavovačky s pojišťovnou mu zabraly 3 měsíce. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2238
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Re: Lada Vesta

Příspěvek od FOMA »

S ND to taky nevidím na žádnou tragedii,spíš ta vybavovačka na pojišťovně :roll: Každopádně soucítím s tebou do mě už nabourali 3x, takže vím jak ti asi je :evil:
Jako dítě si pamatuju když do naší 21061 taky po roce provozu vlítli, byla to taková malá rodinná tragedie :|
Lada 21061(1986) 1986-2008(198 000km) :cry:
Lada 21113(2001) 2008-2024(250 530km) :hrob: :|
Ford Fusion 1.4 16v 2012-nyní 8)
Lada Vesta SW Cross (Bastion) 2019 -nyní :thumbleft:
Lada 21120(2004) (Rozmar) 2023 - nyní :roll:

Lada = Levné A Dobré Auto
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9549
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Vašátor »

Já bych toho blbce asi zabil ... a pak už by bylo jedno, za jak dlouho bude autí opravené.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
tadejasko
Příspěvky: 212
Registrován: úte kvě 23, 2017 17:25
Bydliště: Bratislava

Re: Lada Vesta

Příspěvek od tadejasko »

No dakujem za podporu.

Mna hlavne mrzi, ze po 2 mesiacoch od kupy moje auto ziskava status "burane" :(

Nie je to nic hrozne - ale pre mna je :(
Přílohy
lada.jpg
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2238
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Re: Lada Vesta

Příspěvek od FOMA »

Takhle to nevypadá zas tak zle, len sa otrel..pokud se mění díly jako takové že odmontuješ a namontuješ je to dobré, horší kdyby to muselo na rovnací stolici a muselo by se něco vytahovat a vařit. Chápu, že tě to se.., ale stačil kousek a mohlo být mnohem hůř :roll: Toto není na status bourané, ale jen lehko odreté.
Lada 21061(1986) 1986-2008(198 000km) :cry:
Lada 21113(2001) 2008-2024(250 530km) :hrob: :|
Ford Fusion 1.4 16v 2012-nyní 8)
Lada Vesta SW Cross (Bastion) 2019 -nyní :thumbleft:
Lada 21120(2004) (Rozmar) 2023 - nyní :roll:

Lada = Levné A Dobré Auto
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10669
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Luděk Musil »

Uff ... podle prvotního popisu to vypadalo na totálku ... a vono jen taková lehounká povrchovka.
Ale vím a znám to - na vlastním autě by mě to asi taky přivedlo do cholerického záchvatu a maniacké agrese. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
tadejasko
Příspěvky: 212
Registrován: úte kvě 23, 2017 17:25
Bydliště: Bratislava

Re: Lada Vesta

Příspěvek od tadejasko »

No ved ano - kym nie je fotka tak predstavy su kadejake - men toto osobne velmi vadi - proste moja prva nehoda a to som nebol ani vinnik :D :D

Zobral ma zboku a pekne trafil naraznik, blatnik aj koleso (neviem ci sa mohlo nieco v tom kolese pohnut atd. - zistim az v servise zatial ide ako ma)

Len ma to proste se*e, lebo uz ked raz do mna niekto buchne tak mam pocit, ze uz sa moze potom casom objavit nejaka skryta vada buchnutia, ktora nie je vidno na prvy pohlad - ale po case sa ukaze.

Proste nemam skusenosti s burackou a toto ma dost rozhodilo.
Majo
Příspěvky: 6456
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Majo »

Najhoršia vec aká sa Ti pri tomto mohla stať je zmena geometrie zadnej nápravy. A to sa ukáže na geometrii, tak by som tam skočil, lebo to asi moc riešiť nebudú... Ničoho iného sa netreba báť.
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Uživatelský avatar
stano112
Příspěvky: 1127
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Lada Vesta

Příspěvek od stano112 »

tadejasko píše:No dakujem za podporu.
Mna hlavne mrzi, ze po 2 mesiacoch od kupy moje auto ziskava status "burane" :(
Nie je to nic hrozne - ale pre mna je :(
Veľmy dobre chápem,ako hrozné to pre teba je,aj keď sú to v podstate "len" škrabance.Ber to ako daň za to,že v dnešnej šialenej premávke najazdíš množstvo kilometrov.V každom prípade to naserie každého,zvlášť na novom aute.Na druhej strane si živý a zdravý.Richard od šialeného chorváta šancu na život nedostal... :(
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
tadejasko
Příspěvky: 212
Registrován: úte kvě 23, 2017 17:25
Bydliště: Bratislava

Re: Lada Vesta

Příspěvek od tadejasko »

stano112 píše:
tadejasko píše:No dakujem za podporu.
Mna hlavne mrzi, ze po 2 mesiacoch od kupy moje auto ziskava status "burane" :(
Nie je to nic hrozne - ale pre mna je :(
Veľmy dobre chápem,ako hrozné to pre teba je,aj keď sú to v podstate "len" škrabance.Ber to ako daň za to,že v dnešnej šialenej premávke najazdíš množstvo kilometrov.V každom prípade to naserie každého,zvlášť na novom aute.Na druhej strane si živý a zdravý.Richard od šialeného chorváta šancu na život nedostal... :(
Ano mas pravdu.
Uz som sa v podstate ukludnil a beriem to tak, ze sa to proste stalo a uz stym nic neurobim.
Keby som vcera nezareagoval ako som zareagoval tak by to auto skoncilo v mojich dverach sofera a tazko povedat kde by som bol dnes.

Len ma to mrzi.

Ano, su to "iba skrabance" - a dalsia skusenost do zivota s vypisovanim spravy o nehode :D :D
Uživatelský avatar
Makar
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Makar »

Dnes som bol v predajni dílera Lady a pani P. mi povedala, že moja Vesta príde až v polovici septembra, vraj pre "obrovský záujem" o toto auto :(
Myslíte si, že je normálne ak auto príde až skoro 2 mesiace po termíne, ktorý som mal 26.júla??? :(
Tým "obrovským záujmom" asi myslela predaj auta v Rusku a SNŠ, čo ma síce teší, ale aj na mňa mohli trošku myslieť. Už mám "nervy v kýbli" :mrgreen:
Pozitívom je aspoň to, že čím je viac auto predávané, tým by mali byť v budúcnosti lacnejšie náhradne diely :D
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Uživatelský avatar
Georgius
Příspěvky: 4115
Registrován: čtv kvě 12, 2005 18:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Georgius »

"Pivo hnusný, teplý a stejně mi sem furt lezou lidi ... " ;-)

P.S.: v září má jít do prodeje Vesta s 1.8 motorem a manuální převodovkou ...

http://www.ladavesta.net/news/884-novye ... dazhu.html
VAZ nemá kaz (2107 1990-2005, 21113 (2005-2017, 2019 RIP),GFL (Červená Vesta Lux) r. 2017 na prodej někdy kolem roku 2030, Tátova Priora r.v. 2009 od 2021)
:wave: YOUTUBE kanál #ladavestacz - dejte odběr :love10:
Vokativ (5.pad, oslovujeme volame) je Georgie (2. deklinace, vzor populus, ze :) )
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2238
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Re: Lada Vesta

Příspěvek od FOMA »

P.S.: v září má jít do prodeje Vesta s 1.8 motorem a manuální převodovkou ...

http://www.ladavesta.net/news/884-novye ... dazhu.html[/quote]

Hmm, to zní dobře a hned rovnou export do EU :P
Lada 21061(1986) 1986-2008(198 000km) :cry:
Lada 21113(2001) 2008-2024(250 530km) :hrob: :|
Ford Fusion 1.4 16v 2012-nyní 8)
Lada Vesta SW Cross (Bastion) 2019 -nyní :thumbleft:
Lada 21120(2004) (Rozmar) 2023 - nyní :roll:

Lada = Levné A Dobré Auto
tomas657
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 05, 2017 20:21

Re: Lada Vesta

Příspěvek od tomas657 »

Makar píše:Dnes som bol v predajni dílera Lady a pani P. mi povedala, že moja Vesta príde až v polovici septembra, vraj pre "obrovský záujem" o toto auto :(
Myslíte si, že je normálne ak auto príde až skoro 2 mesiace po termíne, ktorý som mal 26.júla??? :(
ja tak podobne čakám na Kalinu, tiež už tento mesiac mala byť, ale nie je, vysvetlenie som dostal podobné - veľký záujem o Lady a vraj nestíhajú vyrábať/dovážať, takže vraj najskôr v septembri... čo síce chápem, ale aj tak... aby človek čakal toľko mesiacov na auto.. mali by to riešiť a navýšiť výrobné aj dovozné kapacity (ak je to možné), no zrejme o to nie je záujem z ich strany.. :(
Uživatelský avatar
Makar
Příspěvky: 377
Registrován: stř čer 28, 2017 00:06
Bydliště: Trenčianský kraj

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Makar »

Bohužiaľ asi to bude tak, že pre Rusov niesme až tak zaujímavý trh, lebo to isté auto predajú na svojom ruskom trhu z väčším ziskom.
Tam nemusia dávať do aut také zbytočnosti ako snímače tlaku v pneumatikách, ESP, nemusia riešiť emisnú normu EURO 6 a pod.
Vďaka tejto "perfektnej" EU je u nás všetko drahšie... Ale už budem radšej držať hubu, môj názor na našu "krásnu" EU už každý pozná :mrgreen:
Moja Ruska - Lada Vesta Luxe tmavošedá metalíza 608-Pluton, r.v. 2017
Ruská hudba pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!BAClaWd9bETy/ruska-hud ... a-vesta-7z
Rozprávky pre MMS Lada Vesta https://uloz.to/!MGcuJ8chUXGp/rozpravky ... esta-sk-7z
Moja Lada Vesta a doplnky https://feromakar.rajce.idnes.cz/Moja_Lada_Vesta_2019
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“