Lada Vesta

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
AdamT
Příspěvky: 78
Registrován: pát zář 30, 2016 22:00

Re: Lada Vesta

Příspěvek od AdamT »

Zdravím, mám dotaz do pléna. Vedel by mi niekto poradiť, ako sa nuluje stav spotrebovaného paliva a priemernej spotreby u Vesty? V návode to nie je a skúšal som rozne kombinácie na ovládacej páčke palubného PC, ale nič... jediné, čo som vynuloval bolo počítadlo km vľavo... údaje PC uvedené vpravo sa vynulovať nepodarilo. :?
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7264
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Lada Vesta

Příspěvek od valda1971 »

AdamT píše:Zdravím, mám dotaz do pléna. Vedel by mi niekto poradiť, ako sa nuluje stav spotrebovaného paliva a priemernej spotreby u Vesty? V návode to nie je a skúšal som rozne kombinácie na ovládacej páčke palubného PC, ale nič... jediné, čo som vynuloval bolo počítadlo km vľavo... údaje PC uvedené vpravo sa vynulovať nepodarilo. :?
Na Vestě přímo nevím, na Prioře je nulovací tlačítko na spodní části páčky cca uprostřed - podrží se asi 2-3vteřiny. Až si to přečtě Cory, tak snad bude vědět - už mají Vestu v rodině.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
minox
Příspěvky: 190
Registrován: úte led 31, 2017 19:44

Re: Lada Vesta

Příspěvek od minox »

Chalani mám problém, dnes som skladal sedačky a po sklopení dvojsedačky mi išla naspäť (hore) nejako velmi ťažko, tak som zistoval prečo a skúsil ju dať dole ešte raz, už hore ale nešla lebo sa zasekol v strede samonavíjací pás, ktorý je v sedačke a zo sedačkou nejde ani pohnúť. Neviete poradiť či sa to dá doma nejako uvolniť? Uvolniť ide maximálne 1cm.
Přílohy
pas.jpg
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7264
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Lada Vesta

Příspěvek od valda1971 »

Skusit někde náklon auta. Ten mechanismus když není ve své poloze se zasekne. To se stane i když je dost auto nakloněné a chceš se připoutat. I když tady se zaseknul asi tím, že je dolů, to bys musel auto hodně postavit čumákem nahoru.
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
minox
Příspěvky: 190
Registrován: úte led 31, 2017 19:44

Re: Lada Vesta

Příspěvek od minox »

Skúšal som zastaviť aj do kopca aj v rôznych polohách, nejde to *mrška jedna* :D
Uživatelský avatar
Roman 2105
Příspěvky: 248
Registrován: úte lis 01, 2011 20:16
Bydliště: Děčín

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Roman 2105 »

Potom jedině jestli se nedostaneš golasadou k přišroubování pásu dole pod sedačku. Tohle se mi věčně stává u Pažouta 406 tak při sklápění sedaček dělám preventivně na pásu uzel.
Moskvič 412 , Peugeot 308 , Peugeot 406 , Lada 2107 , Hyundai Atos , Jawa 555
AdamT
Příspěvky: 78
Registrován: pát zář 30, 2016 22:00

Re: Lada Vesta

Příspěvek od AdamT »

Tlačítko na pravej páčke zospodu má aj Kalina/Granta, u Vesty sú páčky á la Renault a nulovanie ako u Dacie/Renaultu nefunguje, tj. podržať tlačítka palubného PC cca 5 sekúnd, počas ktorých údaj bliká a potom sa vynuluje... v návode Vesty o tom nie je ani zmienka. :x
Uživatelský avatar
minox
Příspěvky: 190
Registrován: úte led 31, 2017 19:44

Re: Lada Vesta

Příspěvek od minox »

Bol som s tým v servise a ten horný čudlík na páse bol vtiahnutý dovnútra, netušia ako sa mi to podarilo :) Ale ako píšeš Roman dole pod sedačkou to odšrobovali. S tou klímou zistili, že nemá ani štítok naplnenia a normálna náplň tam nejde, tak budem musieť s tým ísť do Mazdy v Nitre :) . Adam, skúšal som to vynulovanie, ale nepodarilo sa to ani mne, v návode ani nepíšu tie podrobnejšie nastavenia, ktoré mi to vyhadzovalo v rôznych režimoch. Skúšal som zadržať dlhšie horný, spodný, obidve tlačidlá naraz, ale nevynulovalo to v základnom režime *na jazdu*. Ešte sa s tým skúsim pohrať.
Uživatelský avatar
Liftback
Příspěvky: 2326
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Liftback »

Už je konečne aj v Humennom, nemal som dnes čas bližšie sa na ňu mrknúť, tak dúfam inokedy. Aj keď tá cena myslím odradí dosť ľudí..radšej tam mohli vylepiť to čarovné...od 10 500€ :P
vesta-lada-1.jpg
vesta-lada-2.jpg
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Gallič
Příspěvky: 574
Registrován: pon led 02, 2017 10:44

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Gallič »

pěkná barva na té Crossce :D
Uživatelský avatar
minox
Příspěvky: 190
Registrován: úte led 31, 2017 19:44

Re: Lada Vesta

Příspěvek od minox »

AdamT píše:Tlačítko na pravej páčke zospodu má aj Kalina/Granta, u Vesty sú páčky á la Renault a nulovanie ako u Dacie/Renaultu nefunguje, tj. podržať tlačítka palubného PC cca 5 sekúnd, počas ktorých údaj bliká a potom sa vynuluje... v návode Vesty o tom nie je ani zmienka. :x
Už to mám :) Musíš sa najskôr prepnúť do režimu denného počítadla (spolu horné a spodné tlačítko) a potom dlhšie podržať horné tlačítko, počet denných km začne blikať a pre potvrdenie treba stlačiť ešte raz dlhšie horné tlačítko a je 000 km :D
Liftback v ZM mali včera 6 ks nových Vest vo dvore a strieborna je na nej naživo krasna.
Cory
Příspěvky: 11598
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Cory »

Inak co sa tyka toho alarmu..kazda jedna Vesta,aj ta v najnizsej vybave ho ma. Mne tiez nefunguje. Zistujem kde je problem, v sobotu som zadal dotaz priamo do AvtoVazu, do 14 dni ma prist odpoved. Tak som zvedavy ako funguje spätna väzba.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Liftback
Příspěvky: 2326
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Liftback »

Tak celkom tá strieborná k Veste ide, ale ľudia už majú averziu na striebornú, teraz po bielej "idú" zaujímavejšie farby, aj tá višňová metalíza na crosske je fajn.. ale veď to je vcelku jedno, hlavne že lastovičky sú tu a začínajú jazdiť.
Pri nastavovaní času na Grante som asi musel mať vypnutý motor, tuším aj vybratý kľúč a až potom šlo nastaviť čas.. divné no.
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
minox
Příspěvky: 190
Registrován: úte led 31, 2017 19:44

Re: Lada Vesta

Příspěvek od minox »

Cory informoval som sa na cenu VAM v zakladnej verzií a cena je 390€ :roll: , ale je to len uzamknutie proti krádeži, bez otrasového snímača a pod.
Liftback, je dosť teplotný rozdiel sadnúť v lete do strieborneho alebo bieleho auta a do čierneho :)
Uživatelský avatar
tadejasko
Příspěvky: 212
Registrován: úte kvě 23, 2017 17:25
Bydliště: Bratislava

Re: Lada Vesta

Příspěvek od tadejasko »

Dobry den/ Ahojte,
Prisiel som do fazy kedy som,nuteny kupit nove auto. Nejakou zhodou nahod som natrafil prave na Ladu Vesta. Chcem sa Vas spytat, ze ci sa uz prislo na nejake prve vady, ktore su v kazdom kuse alebo ci sa niekedy teraz neplanuje nejaky facelift. Zaroven neviete nahodou ci sa planuju v blizkej dobe aj diesle + nejaky combi model? Nejake info som tu zachytil ale nic konkretne. Tiez ma zaujima, ze na com sa setrilo kedze je take lacne. Aka je realna spotreba aj na dialnici?
Mam vela otazok preto ma zaujimaju aj osobne skusenosti pripadne rady/odporucania. Co od toho mozem cakat - su nahradne diely cenovo dostupne?
Vdaka za kazdu odpoved.

Tadek
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“