Lada Vesta

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
minox
Příspěvky: 190
Registrován: úte led 31, 2017 19:44

Re: Lada Vesta

Příspěvek od minox »

A ten palec bol hore alebo dole? :)
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9381
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Vašátor »

A tak důležité je, že to byl palec a ne prostředníček :mrgreen:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Liftback
Příspěvky: 2326
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Liftback »

začali sa zvedavo obzerať, ono s predu to takmer nepripomína nič nové, Kalina je na tom lepšie, zas bok a zadná časť je novota a neokúkaná.. vesta tá už hneď dvihne oči od chodníka :)
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
minox
Příspěvky: 190
Registrován: úte led 31, 2017 19:44

Re: Lada Vesta

Příspěvek od minox »

Dnes som volal do Zlatých Moraviec, vraj žiadne Vesty nedoviezli, až niekedy v apríli aj to nevedia či naozaj. Tak neviem. Mam ju objednanu uz od 23.02., zložil som zálohu a odvtedy mi povedia, zakazdym ked volam najoblubenejšiu vetu *o dva týžne*.
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7264
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Lada Vesta

Příspěvek od valda1971 »

minox píše:Dnes som volal do Zlatých Moraviec, vraj žiadne Vesty nedoviezli, až niekedy v apríli aj to nevedia či naozaj. Tak neviem. Mam ju objednanu uz od 23.02., zložil som zálohu a odvtedy mi povedia, zakazdym ked volam najoblubenejšiu vetu *o dva týžne*.
Aspoň máš jisté, že Apríl je už od zítřka :D Tak se snad dočkáš, držím palce :wink:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
DJW
Příspěvky: 587
Registrován: sob pro 20, 2008 19:54
Bydliště: takmer presny stred Europy

Re: Lada Vesta

Příspěvek od DJW »

Posielal mi kolega pred par dnami fotku- jednu ciernu Vestu na Banskobystrickych znackach uz videl.. Takze nejake uz behaju prihlasene..
Vesta SW Cross 1.6, r.v. 2019 (2022 - na večné časy a nikdy inak)
Priora Combi 1.6 16v, r.v.2009 (2018 - uvidíme, dokedy to so mnou vydrží, momentálne v odpočinku)
EX: 2111.3B 1.5 16V r.v.2003 (2009-2016, R.I.P.)
Оптимист учит английский, пессимист - китайский. Реалист купил автомат Калашникова.
Uživatelský avatar
minox
Příspěvky: 190
Registrován: úte led 31, 2017 19:44

Re: Lada Vesta

Příspěvek od minox »

2x mi povedali že o 2 týždne a potom mi smutne odpovedaju, že nič nevedia a treba čakať do konca mesiaca, možno prídu, ak nie tak treba čakať do toho dalšieho :pain10:
Ale kde je tu nejaký systém vybavovania objednávok? Niekto s kým sa dá jednat? Nikto nič nevie :tard: To je ako za totality, ked sme čakali na mandarinky.
DJW, behajú tu, ale len s prvej (ICE/MT) a druhej (LUXE/AT) várky, ktoré doviezli koncom februára. Ja mam zahovorenu ocelovu modru, presne taku istu ma šef z Lady v ZM.
Uživatelský avatar
valda1971
Příspěvky: 7264
Registrován: úte pro 06, 2011 16:45
Bydliště: Bílina

Re: Lada Vesta

Příspěvek od valda1971 »

No prostě Lada není běžný vůz, který by měl člověk hned :D To jde tak u švindl koncernu :wink:
Žigulíci: VAZ 2101 r.1971, VAZ 2103 r.1974, VAZ 2170 r.2012
Uživatelský avatar
stano112
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Lada Vesta

Příspěvek od stano112 »

Včera sa mi naplnil sen a konečne sa mi podarilo previesť sa na tejto čiernej krásavici u predajcu LADA MARIOL KM v Komárne.Sú tam strašne milý a ochotný ludia.
IMG_20170331_114313.jpg
IMG_20170331_114139.jpg
Absolvoval som s naším kolegom Petrom z fóra pri krásnom počasí zhruba 20 kilometrov.No a čo k tomu dodať?Ak AutoVaz sľuboval že sa po vstupe do aliancie chce priblížiť k európskej špičke,tak určite neblafovali.Modelmi Granta a Kalina sa priblížili a Vestou podľa mňa aj dotkli.Ak sa niekomu zdá privisoká cena,verte že nie je.To auto vo výbave Luxe za 12 000 euro je fakt hodné.Áno,ako som písal v predošlích príspevkoch,niektoré detajli by ešte šli dopilovať,ale to by bolo už dokonalé :D .No ale poďme v krátkosti na dojmy z jazdy a tak trocha porovnanie s Crosskou.Auto je fakt veľmi priestranné a človek má pocit,že šoféruje niečo veľké.Odhlučnenie na veľmi vysokej úrovni,oproti Kaline určite lepšie a zvuková kulisa jemne pripomýna že sedíme v aute so starým známym vazovským motorom :D .Čuduj sa svete,fakt len jemne a čo je dôležité ŽIADNE STOPY PO ZAVÝJAJÚCEJ A DRMOTAJÚCEJ PREVODOVKE! To autíčko ide fakt "bezšumne".Tlmenie nerovností na výbornej úrovni,zase o kúsok lepšie ako v Crosske.Radenie rýchlostí a nástup brzdného účinku zase o level vyššie oproti Crossu.Spojkový pedál akoby tam ani nebol,človek necíti že by niečo stláčal.Trochu ma sklamal chod plynového pedála,je dosť tvrdý-ale to je vec zvyku.A tu sme sa tým pádom dostali k motoru,ktorý ma teda tiež zatiaľ trošičku sklamal...Výkonovo by mal byť vyššie ako na Crosske,ale akosi sa mu ešte nechcelo :D .Samozrejme že mal najazdených ešte len niečo cez 500 km a Vesta je predsa len väčšie a ťažšie autíčko,ale ja verím,že sa ešte prebere k väčšiemu životnému elánu :) .V posilovači riadenia som rozdiel nejaký nebadal,išlo veľmi dobre a jazdné vlastnosti porovnávať nebudem,na to tých 20 najazdených kilometrov bolo málo.V každom prípade sa Vestička správala veľmi dobre a zvezenie bolo na prvý dojem veľmi príjemným zážitkom.Verzia kombi by mňa určite presvedčila a neváhal by som nad kúpou.A určite by jej pristal aj motor 1,8.Tento bol zatiaľ trocha zakríknutý aj priemerná spotreba niečo cez 9 litrov na počítači teda nič moc,ale to môže byť značne skreslený údaj,nakoľko bola Vestička na teste aj u novinára a zrejme sa s ňou jazdí výlučne po meste.
Takže z mojej strany by som Vestu určite bral,nakoľko som sa viezol v kolegových nových Hyundaioch,Mitsubischi,Oploch a pod.Vestička by vedľa nich určite obstála a cenou značne podlieza.
Prvé dojmy teda na jednotku,takže kto ešte váhal,hor sa objednávať :) .
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Cory
Příspěvky: 11598
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Cory »

Myslim, ze tych 8 koni sa nijako neprejavi, navyse ked krutiaci moment je prakticky rovnaky. A samotne auto tazsie. Dufam, ze tomu asi dali diferak 3,9 a nie 3,7 :mrgreen: No obavam sa, ze kvoli emisiam tam bude 3,7.

Co sa tyka 1,8ky, je super, konstrukteri ju detailne prepracovali, ALE dorobili do nej aj ku*vítko. Konkretne šály na ojniciach. Kedže blok nie je nafukovaci a objem mohli zväčšiť už len zväčšením zdvihu, tak aby sa kluka s ojnicami v bloku otacala, zmensili priemer ojnic. Teda vznikla mensia klzna plocha a zvysenim zdvihu sa k tomu zvysila aj zataz. To by nebolo až take tragicke. Tragicke je to, ze VEDOME oslabili mazanie ojnic. Ojnice sa mazu cez hlavne loziska kluky, a to tak, ze z bloku postupuje olej do vrchneho loziska s drazkou (spodne lozisko drazku nema) a cez otvor v kluke postupuje olej do ojnice. Kedze kanal v kluke od hlavneho loziska k ojnici je vrtany sikmo (na hlavnom ulozeni je jedna dierka), ojnica je teda mazana len v kazdej polovici otacky, teda len pri 180°. Co je dostacujuce, takto funguju vsetky zigulacke motory od urciteho obdobia, dovtedy mali na kluke dierky dve a ojnica sa mazala celych 360°. ALE, pri tejto 1,8ke nie je vo vrchnej polovici loziska drazka po celej ploche, ale zodpoveda asi 120° otocenia kluky. A to uz tragicke je. Cize mensia klzna plocha, vacsia zataz, vacsi tlak na ojnicne lozicke a oslabene mazanie. A dovod? Konstrukter povedal, ze je to kvoli tomu, aby pri styku oboch polovic lozisk nepretekal olej z drazky cez bod styku. No neviem, ako sa tadial moze stracat tlak, ked sa od roku 1970 odkedy je zigulak zigulakom s tym problem nebol a myslim, ze ani nebude.

Pritom motor je prepracovany perfektne, samostatny kanal pre variabilne casovanie, zvacsene olejove cerpadlo kvoli tomu casovaniu, vylepsene chladiace kanaly, pumpa, 6mm stopky ventilov, konecne nove a mocne ventilove pruziny...a takyto preslap s loziskami. Vela veci na tento motor nedokazu vyrobit kvalitne, takze sa dovazaju zo zahranicia. No v terajsej situacii a roznych sankcii neviem ako to budu zvladat a ci nebudu robit sami a nekvalitne.

Takze ak si raz kupite 1,8, vymente lozika na kluke a bude to v pohode :D
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
DJW
Příspěvky: 587
Registrován: sob pro 20, 2008 19:54
Bydliště: takmer presny stred Europy

Re: Lada Vesta

Příspěvek od DJW »

Klobuk dole, Cory.. Cim sa preboha zivis, ked mas take detailne znalosti o zigulackych motoroch?
Toto je uz daleko nad ramec co aj zanieteneho fandu.. Byt importerom, okamzite Ta zamestnam.
Vesta SW Cross 1.6, r.v. 2019 (2022 - na večné časy a nikdy inak)
Priora Combi 1.6 16v, r.v.2009 (2018 - uvidíme, dokedy to so mnou vydrží, momentálne v odpočinku)
EX: 2111.3B 1.5 16V r.v.2003 (2009-2016, R.I.P.)
Оптимист учит английский, пессимист - китайский. Реалист купил автомат Калашникова.
Cory
Příspěvky: 11598
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Cory »

Praveze pracu nemam...a taka praca by ma aj bavila ;)
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
minox
Příspěvky: 190
Registrován: úte led 31, 2017 19:44

Re: Lada Vesta

Příspěvek od minox »

Stano tá čierna Vesta nie je vo verzií LUXE, či áno? Luxe by mala mať hlinikove disky 16, tá čierna má ocelove R15 s puklicami. Ked som bol pozriet vo februari v Zlatych Moravciach (vybava ICE/Manual trans.), tak som sa dozvedel, ze vo vybave ICE este najdeme ovela viac ako bolo spominane. Napr. vyhrievane predne sedadla, tempomat, el. stahovanie všetkych 4 okien atd.
vesta (7).jpg
vesta (6).jpg
vesta (5).jpg
vesta (4).jpg
vesta (3).jpg
vesta (2).jpg
Cory, ked sa mi nieco dokurmí tak som hned u teba :D
Uživatelský avatar
Liftback
Příspěvky: 2326
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Liftback »

No zišla by sa tu na krajnom východe poriadna predajňa a servis Lada.. to čo je v Humennom je tak trochu :roll: dosť na hofno.. Ak sa do dvoch rokov udeje zázrak a doletí Vesta kombi tak by tu vytrela veľa kocúrom v predaji áut zrak a popremýšľal by som nad ňou tiež, poznám asi troch záujemcov čo by chceli poriadny motor ktorý zatiaľ Lada aj s tou bezkonkurenčnou výbavou ponúka..

Minox pekne krásne do radu nepredbiehať sa! :P :mrgreen:
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
stano112
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Lada Vesta

Příspěvek od stano112 »

minox píše:... tak som sa dozvedel, ze vo vybave ICE este najdeme ovela viac ako bolo spominane. Napr. vyhrievane predne sedadla, tempomat, el. stahovanie všetkych 4 okien atd.
Trafil si do čierneho...Pripadá mi,že SlovLada nevie čo bude vlastne predávať...neviem kto zostavoval tie cenníky,ale sú tam určité nepresnosti.
Áno tá ktorú som skúšal,je výbava ICE manuál.Mala aj vyhrievanie sedačiek,el. sťahovanie zadných okien a aj tempomat,ktorý odskúšal náš kolega Peter :) .Pozor,aj keď ovládanie klímy vyzerá rovnako ako v Luxke,je úplne iné.Nemá tlačítko AUTO,čiže klíma je iba mechanická.Dokonca nezobrazuje digitálne ani nastavenú teplotu,iba stupnicu v paličkách,čiže nastavenie teploty je len odhadom.Crossky ICE sú v tomto lepšie,lebo tie Autoklímu majú...
No a na čo som prišiel,pri Luxke ktorú tam majú vystavenú v salóne,tak nemá vyhrievané predné okno.MMC má síce navygáciu,ruská verzia citygorod-mapy iba Rusko,Maďarsko,Nemecko,čiže po zapnutí ani nevedela kde je...
Ďalšie veci som neskúmal,ale sám predajca bol z toho prekvapený,že rozdiely v cenníku a v skutčnosti sú... :( .
Ono je to ťažké niekoho obvyňovať,napr.kolega Kraes v Crosske Luxe nemá výškovo nastaviteľnú sedačku a ja mám...Takže možno je to tak,že čo z Ruska momentálne pošlú,to tam je.I keď ja by som za tú sedačku žiadal finančnú kompenzáciu,ak je uvedená v cenníku...
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“