Lada Vesta

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Lada Vesta

Příspěvek od zelvotron »

nn, myslel sem čistě výbavu, každej preferuje něco jinýho to je jasný, ale i tak bych se do toho porovnání nepouštěl protože by to lada projela, nelžeme si do kapsy. O dealerský síti samozřejmě nemá cenu se bavit tam je to jasný :mrgreen:
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Veteranista
Příspěvky: 526
Registrován: sob led 14, 2012 13:33

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Veteranista »

zelvotron píše:Naco vyhřívaný sklo, k čemu by ti pak byla ta simply clever škrabka v nádrži? :mrgreen:
Nesměj se jí, já ji mám ve stodvacítce, ta škrabka je jediná rozumné za posledních nejméně 20 let co dělají.

Já bych úplně skepticky srovnání Vesty a Rapidu neviděl, Vesta má dost velké šance být lepší podle mě, pokud pořešili korozi....
Záškodník od škodovek

Škoda Octavia 1961 & Škoda 1000mb 1967 & Škoda 110LS 1975 & Škoda 100L 1975& Škoda 120L 1977 & Škoda 125L(136L) 1989 & Mercedes-Benz 200D 1976 & Mercedes Sprinter 212D 1998 & Opel Corsa B & Fiat 127 1976 & Fiat 126p 1986 & Fiat 126p 1987 & 20x motocykl
Uživatelský avatar
DJW
Příspěvky: 587
Registrován: sob pro 20, 2008 19:54
Bydliště: takmer presny stred Europy

Re: Lada Vesta

Příspěvek od DJW »

zelvotron píše:myslel sem čistě výbavu, bych se do toho porovnání nepouštěl protože by to lada projela, nelžeme si do kapsy.
No podľa toho ako sa na to pozrieš. Čo by bolo, keby bolo..
Daj si vedľa seba to PDF s mojou konfiguráciou Rapidy a štandardnou konfiguráciou Vesty Luxe, porovnaj položky výbav a potom cenu. Nič viac tým povedať nechcem, omieľať tragickú situáciu Lady kvoli debilným importérom nemá zmysel, vychádzajme z toho že: KONEČNE tu bude nová Lada, výbava bude na dnešnú dobu dobrá. Cena síce mohla byť nižšia, ale práve vzhľadom na moje porovnanie zjavne nie je zlá.
Vesta SW Cross 1.6, r.v. 2019 (2022 - na večné časy a nikdy inak)
Priora Combi 1.6 16v, r.v.2009 (2018 - uvidíme, dokedy to so mnou vydrží, momentálne v odpočinku)
EX: 2111.3B 1.5 16V r.v.2003 (2009-2016, R.I.P.)
Оптимист учит английский, пессимист - китайский. Реалист купил автомат Калашникова.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9383
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Vašátor »

Přesně tak. Navíc antikorozní úpravy z výroby jsou dle mého názoru naprosto nepodstatné. Rozumný člověk vykropí dutiny voskem a má po starostech. Což třeba doporučuje v autorizovaných servisech i Kia a Dacia (nepsaně).
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Liftback
Příspěvky: 2326
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Liftback »

Ak by clá a nariadenia EU neboli voči rusku zákerné tak cena by bola naozaj inde. Kombi tu bude asi najskôr za tri štyri roky takýmto tempom.
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Nulašestka »

Jojo, mě dělat spodek a dutiny v autorizovaném servise Ford odmítli, stejně jako reklamaci koroze a totéž u Fabie. Takže přesně jak píše Vašek - tady se musí každý zařídit sám. Nicméně vzhledem k té pružnosti zahájení dovozu a podobně z toho začínám mít dojem, že než se první kombíky dostanou do tuzemského prodeje, už tam budou slevy v rámci doběhu výroby daného modelu... to by se ještě všechno dalo nějak přežít, ale bez dílů a servisu je člověk v čoudu. A ruku na srdce - chtěl bych vidět někoho, kdo si to dobrovolně vezme na servis (kromě lidí odsud z fóra), když k tomu nebudou díly, dílenská příručka v tuzemském jazyce a znalost těch aut. Ale co se s tím stresuju, stejně na to nemám prachy... :D
Uživatelský avatar
stano112
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Lada Vesta

Příspěvek od stano112 »

A zase sme pri starej pesničke...ale nikto si nevšimol cenový rozdiel! 4000 euro! Sprepáčením sa vyserem dať za škodovku s hračkárskym motorom a škrabkov viac,a len zato,že akože je každých 20 km servis(asi ho potrebuje) a nejaké služby k tomu.Aj tak sa to kupuje len hlavne kvôli tomu,že to tu má tradíciu a nič viac!V Rusku je to také isté hovno,ako Lada u nás.Nerieši sa tu že je konečne tu,kto si ju prvý kúpi,pochváli sa,napíše prvé dojmy z jazdy...a veď načo...aj tak bude prvá reakcia,že za dva roky ti to aj tak zhnije.Je to tu o ničom...BOHUŽIAĽ. :cry:
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Vesta

Příspěvek od radek mb »

stano112 píše:!V Rusku je to také isté hovno,ako Lada u nás.:
Jestli myslíš Škodovku, tak jsi úplně mimo a zaslepený. Neškodilo by trochu nadhledu.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
FOMA
Příspěvky: 2190
Registrován: pát kvě 05, 2006 06:13
Bydliště: Kroměříž - Vyškov

Re: Lada Vesta

Příspěvek od FOMA »

Tak nějak bych čekal, že když se jedná o fórum Ladaklubu, tedy nadšenců a příznivců zn. Lada, že zde budou spíše kladné reakce na dovoz (po letech) nové konečně i relativně moderní Lady za kterou se zákazník určitě nemusí stydět. A to zejména v tom slova smyslu, že se jedná o malý zázrak, že je vůbec někdo schopen a ochoten do CZ produkty Avtovazu dovézt a prodávat, když aliance Renault Nissan se toho zřekla. Každému průměrně inteligentnímu člověku je jasné, že vše musí někdo zaplatit. Já nevím kdo si myslíte, že by měl zřídit (především zafinancovat) v ČR prodejní a servisní síť a o ostatních státech EU nemluvě. S ohledem na stávající situaci obsazení vozového parku zn. Lada by takový investor byl nejspíš ekonomický sebevrah. Veškeré prodejní a servisní zázemí tu může být pouze v tom případě, že se Lada na našem trhu "uchytí" dovozci bude vydělávat...jinak je zbytečné se o tom bavit, opravdu je to tu pořád dokola.
Lada 21061(1986) 1986-2008(198 000km)
Lada 21113(2001) 2008-nyní
Ford Fusion 1.4 16v 2012-nyní
Lada Vesta SW Cross (Bastion) 2019 -nyní
Lada 21120(2004) (Rozmar) 2023 - nyní

Lada = Levné A Dobré Auto
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Vesta

Příspěvek od radek mb »

Však já jsem rád, přál bych si vidět značku Lada zase na výsluní, i přes všechny nedostatky bych si jí pořídil
za 1: na nové auto nemám peníze
za 2: osobně jsem vyměnil Oktavku za Kalinu, za což jsem byl svým okolím shledán bláznem
za 3: i přesto všechno jsem si nedovolím tvrdit, že Rusové považují Škodovku za hnůj.
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Re: Lada Vesta

Příspěvek od zelvotron »

Hele mám Ladu rád, ale to mi nebrání mít na věci střízlivej náhled. Ono je hezký to naklikat a říct že rapid vychází v konkrétní konfiguraci dráž, jenže pokud jde o rozmanitost výbavy, tam právě lada dost zaostává, dvě verze s jednim motorem, to spíš srovnatelný s některýma modelama korejců nebo japonců. Jinak rapid mě tedy zrovna moc neoslovil, párkrát sem v tom jel a vevnitř to takový dost neútulný, zlatá dvanáct let stará fabka :-D

Jinak zrovna ty rusáci si, na rozdíl od nás, ty škodovky můžou koupit s rozumným motorem 1,6 16v :)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Cory
Příspěvky: 11598
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Cory »

Mne sa paci ako sa to tu riesi a stejne si to nikto nekupi :lol: Ako vzdy...
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
stano112
Příspěvky: 1125
Registrován: čtv zář 29, 2011 21:29

Re: Lada Vesta

Příspěvek od stano112 »

zelvotron píše:Hele mám Ladu rád, ale to mi nebrání mít na věci střízlivej náhled. Ono je hezký to naklikat a říct že rapid vychází v konkrétní konfiguraci dráž, jenže pokud jde o rozmanitost výbavy, tam právě lada dost zaostává, dvě verze s jednim motorem, to spíš srovnatelný s některýma modelama korejců nebo japonců. Jinak rapid mě tedy zrovna moc neoslovil, párkrát sem v tom jel a vevnitř to takový dost neútulný, zlatá dvanáct let stará fabka :-D

Jinak zrovna ty rusáci si, na rozdíl od nás, ty škodovky můžou koupit s rozumným motorem 1,6 16v :)
Triezvy pohľad na vec beriem,ani sa mu nebránim,ale prepáč mi,keď sa ten triezvy pohľad rieši 100x,možno 1000x,tak to prestane baviť aj skalných fanúšikov.Všetkým nám je jasné,že Lada na náš trh serie už niekoľko desiatok rokov,že sa službami a ponukov ani zďaleka nevyrovná tej spomínanej škodovke...ale myslím,že o tom už stačilo.Na našom ladáckom fóre,aj napriek známym skutočnostiam,by sa mali preberať pozitívnejšie veci.Podľa mňa,aj tá hŕstka ľudí,čo si novú Grantu alebo Kalinu kúpili,je asi znechutená z niektorých článkov čo sú tu... :( .Poznám niektorých,ktorý sem radšej nič nedajú a nenapíšu,lebo vedia,že ktorým smerom by sa to zvrhlo.A to je podľa mňa veľmi SMUTNÉ.Nikto sa nespýta že čo je to zač,ako to chodí,aké sú vylepšenia a kopa podobných vecí(česť napr:Liftback-kovi,ktorý i keď je čakateľ,jeho príspevky okolo Granty majú zmysel).Ako k prvému autu vo svojom živote,som sa dostal k Lade 2101 náhodov,a už mi tá značka tak nejak prischla,proste som si ju obľúbil (v živote sme pred tým Ladu v rodine nemali) a ako majiteľ v poradí už štvrtej Lady som z tohto tu dosť sklamaný... :cry:
A máš pravdu,HTP-čko by sa na ruskom trhu asi neuživilo...
Lada 2101 r.v.1980 (1998-2007)/Lada Samara r.v.1990 (2007-)/Lada 2112 r.v.2002 (2010-2020)/Lada Kalina Cross r.v.2016 (2016-)/Lada Vesta SW Cross r.v.2019 (2020-)
Uživatelský avatar
Liftback
Příspěvky: 2326
Registrován: čtv srp 04, 2016 14:30
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Liftback »

Všetko bude tento rok, lastovičky priletia už vo Februári/Únoru, novinári sa na to zletia ako holuby mieru, s recenziami sa roztrhne net, ľudia si to začnú všímať a konečne snáď aj kupovať, len treba byť trpezlivý a čakať ako ja od leta :mrgreen:
e70530es-480.jpg
Wartburg 353 Ja Hans! Das Auto! (KIA)
Škoda Favorit 135 H Black Deamon (Retired)

Renault Megane 1.6 66kw/90k Classic (Predané)
Lada Granta 1.6 72kw/98k Liftback - Polárna Líška, (Predaná)
Lada Vesta 1.6 16v ? kw/ ? k Sedan - Eskymka - Posledná biela kráľovná
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9383
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lada Vesta

Příspěvek od Vašátor »

Já nevím, o čem by se ale tady mělo víc debatovat. V podstatě můžeme debatovat pouze o tom, co se kde o Vestě napsalo, protože ruku na srdce, kdo z nás měl tu možnost si Vestu prohlédnout osobně?? A pokud ji nikdo neviděl, těžko se bude debatovat o zpracování, o tom jak to jede, jaké má jízdní vlastnosti, atp. Snad proto tu spousta lidí porovnává klady a zápory týkající se věcí okolo vozu a ne vozu samotného. A s čím jiným chceš srovnávat, než právě se Škodovkou, kterou všichni znají? Pro mne osobně je porovnání s Rapidem dost velkým přínosem. Porovnání servisní sítě je také důležité. Kvůli záruce musíš jezdit do autorizovaného servisu. Dokážeš si představit, že si každý rok budeš dělat nucený výlet někam 500km daleko jen kvůli tomu, aby jsi nepřišel o záruku? Pro mne osobně je den volna kvůli autu až moc velký luxus, který si nemohu dovolit. Ano, rád bych si v budoucnu pořídil Vestu combi, ale člověk musí zvážit všechno.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“