Klepanie motora Lada 1700

Moderátor: Moderátoři

Ladés 2103
Příspěvky: 45
Registrován: pon kvě 16, 2011 19:41
Bydliště: Nitra

Re: Klepanie motora Lada 1700

Příspěvek od Ladés 2103 »

Retaz napnuta , napinacia lista jak nova aj tlmic kmitov . Motor ma 30 000 km , len jak ho vytočil odvtedy to začalo buchotať , to je taký hnusný buchotavý zvuk , poviem mu nech spraví video to bude asi najmúdrejšie .
Русская сила
Uživatelský avatar
Martin-MTX
Příspěvky: 481
Registrován: stř lis 08, 2006 18:32
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepanie motora Lada 1700

Příspěvek od Martin-MTX »

Mě to taky dělalo při přechodu otáček, přesně jak píšete. Jen Vám dám jednu radu - netrapte ten motor moc dlouho. Pokud se ten lágr vymění hned (podle mě to je tím) tak ta ojnice nebude natažená. Pokud to necháte zajít daleko, jako já, neb to jelo závod, vyndaval jsem prakticky ojnici bez lágru, u mě se totiž zlomil a protočil uvnitř ojnice, tak je téměř jisté, že to ta ojnice odnese a pak je to nepříjemné (v lepším případě zachráníte tak jak píšu, v horším je to na vyndání a komplet GO motoru...) U mě to bylo ještě veselejší, neboť se mi lágr strouhal do olejové vany (tím jak se občas v ojnici protočil), takže při demontáži vany sem tam měl nastrouhané šupiny, které mi i zajebali olejové čerpadlo, prostě masakr :) někde jsem to tady taky psal, neboť jsem z toho byl taky bezradný, taky jsem na to nepřišel hned... :D


Jednou se mi to taky stalo, když jsem dal blbě řetěz, ale klepací řetěz není zdaleka tak ostrý zvuk jako lágry. Napínání nepomůže, je třeba zkontrolovat, jesli není řetěz volný mezi rozvodovým kolem vačky a hnacím kolem rozdělovače/oleje. Tam totiž může být skočený o zub. Pak by to sice z ničeho nic nejeleo, ale pokud jste třeba časovali po nějaké opravě motor, tak to tím byt taky může.
LADA 1600MTX Rallye Team
http://ladamtx.cz/
Ladés 2103
Příspěvky: 45
Registrován: pon kvě 16, 2011 19:41
Bydliště: Nitra

Re: Klepanie motora Lada 1700

Příspěvek od Ladés 2103 »

Martin-MTX píše:Mě to taky dělalo při přechodu otáček, přesně jak píšete. Jen Vám dám jednu radu - netrapte ten motor moc dlouho. Pokud se ten lágr vymění hned (podle mě to je tím) tak ta ojnice nebude natažená. Pokud to necháte zajít daleko, jako já, neb to jelo závod, vyndaval jsem prakticky ojnici bez lágru, u mě se totiž zlomil a protočil uvnitř ojnice, tak je téměř jisté, že to ta ojnice odnese a pak je to nepříjemné (v lepším případě zachráníte tak jak píšu, v horším je to na vyndání a komplet GO motoru...) U mě to bylo ještě veselejší, neboť se mi lágr strouhal do olejové vany (tím jak se občas v ojnici protočil), takže při demontáži vany sem tam měl nastrouhané šupiny, které mi i zajebali olejové čerpadlo, prostě masakr :) někde jsem to tady taky psal, neboť jsem z toho byl taky bezradný, taky jsem na to nepřišel hned... :D


Jednou se mi to taky stalo, když jsem dal blbě řetěz, ale klepací řetěz není zdaleka tak ostrý zvuk jako lágry. Napínání nepomůže, je třeba zkontrolovat, jesli není řetěz volný mezi rozvodovým kolem vačky a hnacím kolem rozdělovače/oleje. Tam totiž může být skočený o zub. Pak by to sice z ničeho nic nejeleo, ale pokud jste třeba časovali po nějaké opravě motor, tak to tím byt taky může.

Čítal som váš príspevok a tiež si myslím že to bude niektoré ložisko , ale nejde mi to do hlavy lebo ten motor bol krásne pekne rozobratý zložený , málo km a toto jak sa mohlo stať .
Русская сила
Uživatelský avatar
Martin-MTX
Příspěvky: 481
Registrován: stř lis 08, 2006 18:32
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepanie motora Lada 1700

Příspěvek od Martin-MTX »

Může to /mimo jiné/ být i výrobní vada... Jak mi vysvětlíte, že mi na závoďáku jeden lágr prasknul, protáčel se v ojnici a ostatní 3 byly "ještě použitelné" :-) Mohlo to být i chybně sesazené, nějak vyosené a ukázalo se to až teď..

Každopádně kontrola nevyžaduje demontáž motoru, takže to zas tak hrozné na prověření této hypotézy není... (ale přiznám se, že to taky nerad dělám, je to vopruz zápasit pod motorem s vanou... :D )
LADA 1600MTX Rallye Team
http://ladamtx.cz/
Ladés 2103
Příspěvky: 45
Registrován: pon kvě 16, 2011 19:41
Bydliště: Nitra

Re: Klepanie motora Lada 1700

Příspěvek od Ladés 2103 »

Vana už je dole naštastie , neako to spravíme dúfam lebo by toho motora bola škoda keby sa niekde rozsypal :/
Русская сила
pajo99
Příspěvky: 12
Registrován: úte bře 18, 2014 14:22

Re: Klepanie motora Lada 1700

Příspěvek od pajo99 »

no už natom robím mám dole 2 a 4 držiaky kluky a tie ložiska alebo čo su to takto vyzeraju ako su na fotkách. zatial vyzerá všetko v poriadku akurat na tom 4 valci neviem ci má byť ta medzera tam vstrede alebo nie
Přílohy
4
4
2
2
4
4
2
2
Naposledy upravil(a) pajo99 dne stř bře 19, 2014 19:23, celkem upraveno 1 x.
Lada 2105, 1.7, LPG, M5
pajo99
Příspěvky: 12
Registrován: úte bře 18, 2014 14:22

Re: Klepanie motora Lada 1700

Příspěvek od pajo99 »

TAK teda držiaky kluky a tie pliešky vyzerajú byť pohode ešte mi zostáva zhodiť šálky s ojnic a uvidí sa.
Lada 2105, 1.7, LPG, M5
Uživatelský avatar
Martin-MTX
Příspěvky: 481
Registrován: stř lis 08, 2006 18:32
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepanie motora Lada 1700

Příspěvek od Martin-MTX »

Odkud že je ten lágr, kterej jako jedinej má tu drážku na kanál? Ten patří přesně doprostřed motoru. Těch lágru je 5, vidím 4. Na klice to ale nebude, řeč byla o ojnicích. Ty klepají ostře, kliku člověk pozná až v posledním tažením :D
LADA 1600MTX Rallye Team
http://ladamtx.cz/
pajo99
Příspěvky: 12
Registrován: úte bře 18, 2014 14:22

Re: Klepanie motora Lada 1700

Příspěvek od pajo99 »

Mal som všetky tie lagre vonku, vyzeraju byť pohode všetky, tak som to vrátil spátky, potom som sa pustil do Ojníc tak som 1. a 4. válci dal dole tiež tie podložky a tiež vyzerajú byť dobre, ešte musím pozreť 3. a 2. válec ale neviem či to bude v tom, Už ma nič nenapadá len to či niečo neni zo zotrvačníkom i sa tam niečo nepovolilo a či tam niečo nebucha ale potom by asi nemal nato vplyv či su tam sviečky a či nie.
Lada 2105, 1.7, LPG, M5
Uživatelský avatar
Martin-MTX
Příspěvky: 481
Registrován: stř lis 08, 2006 18:32
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepanie motora Lada 1700

Příspěvek od Martin-MTX »

Hele nahraj radši to video, třeba z toho něco uslyšíme. Jednou mi třeba na přítlačáku praskl takovy plíšek a setrvačností bouchal do špajzky, ale to nebyl ostrý klepavý zvuk, jak popisuješ..

Pokud máš ojniční dole, zkus ojnice trochu posunout nahoru ať alespoň očima uvidíš, jak vypadají ty lágry na ojnici (ne na tom Cčku, co se sundavá) ale na ojnici..

Vyndej svíčky a otáčej pomalu klíčem motorem, jesli na něco napřijdeš...
LADA 1600MTX Rallye Team
http://ladamtx.cz/
pajo99
Příspěvky: 12
Registrován: úte bře 18, 2014 14:22

Re: Klepanie motora Lada 1700

Příspěvek od pajo99 »

no nemám to ako nahrať lebo nebudem to štartovať bez oleja, trapiť ho nebudem, a ešte ked mikám hore dole klukou tak počujem že niečo tak klepe ked prudko hore dole snou mikám. no tak zajtra tie ojnice pozrem všetky ešte raz
Lada 2105, 1.7, LPG, M5
Uživatelský avatar
Martin-MTX
Příspěvky: 481
Registrován: stř lis 08, 2006 18:32
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepanie motora Lada 1700

Příspěvek od Martin-MTX »

Jj to nestartuj bez oleje.. A přední kryt motoru (rozvody) jsi sundal? Jesli řetěz o nic nechytá?

Co axiály na klice? To by se spíš poznalo při sešlápnutí spojky, to asi nedělalo nic že?

Pak už tam můžou klepat jen ojniční čepy :D ale to se mi zdá divné, to by dlouho nevydrželo...


A nebo to je nějaká totální ptákovina!!! :D


Jesli to dělá spodek motoru nebo převodovka bys měl jednoznačně rozeznat podle toho, jak psal třeba Cory, domníval jsem se, že jste ale zvuk lokalizovali jako spodek motoru...
LADA 1600MTX Rallye Team
http://ladamtx.cz/
pajo99
Příspěvky: 12
Registrován: úte bře 18, 2014 14:22

Re: Klepanie motora Lada 1700

Příspěvek od pajo99 »

no to som skušal ešte predtým ako som tam mal olej a klepalo to tak som skušal zošlapnuť spojku a nič tak isto klepal, takže zajtra skusim ešte pozreť tie ojnice, Čapy pochybujem ten motor ma najazdených 30000km to nemože tak rýchlo niečo odísť. ja neviem keď to nebudú ti ojnice tak ešte ten zotrvačník možno niečo. Nakoniec to fakt bude nejaká mala somarina.
Lada 2105, 1.7, LPG, M5
pajo99
Příspěvky: 12
Registrován: úte bře 18, 2014 14:22

Re: Klepanie motora Lada 1700

Příspěvek od pajo99 »

Takže nakoniec bol povolený zotrvačník.
Lada 2105, 1.7, LPG, M5
Uživatelský avatar
Martin-MTX
Příspěvky: 481
Registrován: stř lis 08, 2006 18:32
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepanie motora Lada 1700

Příspěvek od Martin-MTX »

Takže závada po totálním rozebrání zjištěna někde uplně jinde :D klasika.. Jen mi je divné, že se nepodařilo lokalizovat podle zvuku, já doma pomocí obyč. stetostkopu z lékárny za 200,- zdroj mezi převodovkou, spodkem motoru a hořejškem poznám, ale taky to není stopro, někdy se to prostě nese... :(
LADA 1600MTX Rallye Team
http://ladamtx.cz/
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“