211x

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Erik
Příspěvky: 398
Registrován: stř čer 02, 2004 08:12
Bydliště: Třebenice

Příspěvek od Erik »

Ahoj Luďku,
díky. Takovou vlnu radosti jsem ani nečekal :lol: E
1991 až 1995 Š 445 (r. v. 1958)
1994 až 1999 LADA 2101 (r. v. 1980)
1998 až 2003 Lada 21061 - 1500s (r. v. 1984)
2002 až 2008 Lada 2111 (r. v. 2000)
2008 dosud Honda Civic 1,4 Si, 6g sedan (r. v. 1998) - Vendelín
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Naše pochybnosti (tedy alespoň ty moje) jsou občas způsobeny vlivem "reklamy".
Tuhle mi jeden odborník rekalmu vysvětloval princip účinků na člověka, který si o sobě myslí, že reklamou není ovlivněn.
"Koupíš si sice prací prášek, který není v reklamě, ale pak najdeš na prádle po vyprání skvrnu. Tu skvrnu by sice žádný prášek na světě nevyčistil, ale tobě začne v hlavě vrtat pochybnost, zda ten prášek z reklamy by nebyl lepší.... Pak najdeš další skvrnu..." ... tak to prý funguje i na jinak celkem inteligentní lidi.

Kdyby měl Erik Fordku a baterii Akuma, kde byste hledali chybu. :-)))
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Erik
Příspěvky: 398
Registrován: stř čer 02, 2004 08:12
Bydliště: Třebenice

Příspěvek od Erik »

No máš pravdu. Já jsem měl strach protože už jsem měl se startováním problémy - to bylo to čidlo detonací. Ale jinak kdybych měl Forda a stalo se mi to samé, tak bych měl asi mnohem větší strach, protože pokud by to nebyla baterka, tak by oprava byla o dost dražší, než kdyby tomu tak bylo u Lady. :P
Ale není to tak, že bych tomu autu nevěřil. Myslím, že jsem jeden z posledních, který by dal na to, co si o Ladě myslí ostatní :!: :)
Jinak reklama je šílená a dostane se do podvědomí většiny lidí. Jediný možný způsob, jak se jí bránit je nevyhledávat jí. Ale problém je v tom, že ona si najde tebe. I proti Tvé vůli. Erik
1991 až 1995 Š 445 (r. v. 1958)
1994 až 1999 LADA 2101 (r. v. 1980)
1998 až 2003 Lada 21061 - 1500s (r. v. 1984)
2002 až 2008 Lada 2111 (r. v. 2000)
2008 dosud Honda Civic 1,4 Si, 6g sedan (r. v. 1998) - Vendelín
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Erik píše:Jinak reklama je šílená a dostane se do podvědomí většiny lidí. Jediný možný způsob, jak se jí bránit je nevyhledávat jí. Ale problém je v tom, že ona si najde tebe. I proti Tvé vůli. Erik
Když v televizi blikne reklama - vyrážím na záchod či k ledničce. No a když mám náhodou všechno kolem sebe, stisknu tlačítko a jsem na jiném programu nebo se spustí video. Reklamní letáky ve schránce hážu rovnou do kotle a blbboardy? Jezdím tak rychle a vidím tak mizerně, že na ty než stačím zaostřit, tak jsou už dávno za mnou. L.
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Luděk Musil píše:
Erik píše:Jinak reklama je šílená a dostane se do podvědomí většiny lidí. Jediný možný způsob, jak se jí bránit je nevyhledávat jí. Ale problém je v tom, že ona si najde tebe. I proti Tvé vůli. Erik
Když v televizi blikne reklama - vyrážím na záchod či k ledničce. No a když mám náhodou všechno kolem sebe, stisknu tlačítko a jsem na jiném programu nebo se spustí video. Reklamní letáky ve schránce hážu rovnou do kotle a blbboardy? Jezdím tak rychle a vidím tak mizerně, že na ty než stačím zaostřit, tak jsou už dávno za mnou. L.
Presne tak, vecer dojedu domu a kdyz se omylem kouknu na telku, pockam jak naskoci reklama a du se osprchovat...Bezpecne to stiham, uz je to vyzkouseny:-)
martina
Příspěvky: 86
Registrován: stř čer 02, 2004 12:28
Bydliště: praha

Příspěvek od martina »

speedy:
ad 1) k trvanlivosti ti nepovím, ale mám pocit, že díry jsou všude - teda alespoň tam co jezdíme :wink: jinak rezerva je v základu, ale i u litejch disků je to plecháč (ale to je myslím běžná věc)
ad 2)
-ty umělé vložky podběhů ti u prodejce asi nenamontují, má to jen franta a sehnal to od nějaký firmy někde od sázavy (jestli kecám, tak se omlouvám), lada tam standardně montuje takové polokryty.
- dutiny stříká lada automaticky, a v servisce máš napsáno, že se mají každý 2 roky nebo 20 tis. km obnovovat. stříkají to nějakou srajdou od wirthu, takže myslím celkem kvalitní záležitost. spodek jsme si nechali stříknout taky, takovou tou klasickou černou hnusicí.
- podložky - nevím jak u 112, většinou se dávají ke kombíkům, kde se přece jen počítá s tím, že taháš v kufru větší bordel, ale je fakt, že cena téhle sradny je celkem zanedbatelná a vyndat to není problém (jen si nejsem teda vůbec jistá, ale mám pocit, že to cpou pod tlumiče, ale můžná je to blbost - o přístím víkendu to omrknu jestli si vzopomenu)
- provrtat a nejlíp i koupit a zrovna nasadit :lol:
ad 3)
- koncovka výfuku ?? k čemu to je dobrý?
- boční lišty - záleží spíš na tobě, my je nemáme - pokud bys to někde odtrnul (nebo nějakej milej soused) tak je to dole i s lakem a mám pocit, že čím míň těhle držáků vody, tím líp. ale samozřejmě ostatní to můžou vidět jinak. ty gumové lišty na nárazník se mi na rozdíl od bočních líbí, ale nejsem si jistá že jsou tady v nabídce....myslím, ale že na slovensku to mají.
- plácačky k předním kolům určitě ano, nebudeš mít tolik zasraný auto
- plastová vana - dobrá věc rozhodně a mám pocit, že jedna pasuje ke všem třem typům
- autopotahy - asi bych šla do origoš, máme tam nějaký supermarketový za 400, ale není to ono, až chcípnou, tak objednáme pořádný přímo na ladu.
m.
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Souhlas s Martinou.
Hliníkové disky používám na letní gumy.
Kdybych je ale ze začátku nemusel kupovat, určitě bych je nekupoval.
Plecháče vydržej větší rány.
Ty hliníkáče (podotýkám, že jsou z Německa) musím vždy po sezóně nechat srovnat a to je cca 700kč za kus. Možná, že by pomohlo, kdybych jezdil přes větší díry pomaleji. :-)
Jisté ale je, že plecháče jsou po zimě rovné a hliníkáče jsou po létě šišaté.
Plecháče prostě vydržej můj způsob zacházení.

Kdybych si to auto kupovat teď , tak bych řešil jen to, jak co nejlevnějc koupit druhé disky na zimu. Hliníkáče bych si vzal jen tehdy, kdyby to bylo finančně výhodnější, jinak ty plecháče jsou z mého pohledu lepší.

Je ale pravda, že nejsem žádnej estét a lidi tvrděj, že hliníkáče jsou hezčí.

Střešní okno mám, ale do dalšího auta bych ho nedal, připadá mi jako zbytečnost. Dal jsem si na okna deflektory a větrám stejně jen bočními okny a střešní okno nepoužívám.

K novému kombiku bych si koupil jen přední zástěrky, plastovou vanu do kufru, gumové koberečky do auta, podložky pod tlumiče a rádio (i s anténou). (Je to tak za 1500-2000kč navíc + rádio). Já jsem ještě k tomu lenoch a mám tam dálkové ovládání, abych nemusel strkat klíčky do zámků (cca 7500kč) - Je to bomba, má to i zvláštní tlačítko na kufr.

Dutiny a spodek bych nechal udělat až při první garančce nebo před zimou (dokud je ještě dost teplo, aby jim to v pohodě schlo).
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

naprosty souhlas, co se tyce disku.. hlinik lepe vypada ale kdyz ho nekolikrat narovnas tak je dobry ho prodat. mackanim a rovnanim ztraci pevnosst a pravdepodobne ze to v nejaky dire dostane na prdel definitivne.
vanu do kufru nemam, diky memu uchyceni rezervy a lpg bych ji musel nejak uriznout
podlozky pod tlumic.. necham si je tam dat:-)
predni zastrerky mam, jsou fakt uzitecny montoval jsem si je sam
potahy nemam, original zrovna nemeli na konevce a supermarketove sou hnusne a neprijemne.
co se tyce spodku atd .je to otazka jak dlouho chce clovek to auto mit
kdyz to bude prodavat po 5 letech a nebude to rezavy tak mu za vystrikane dutiny nikdo nic neprida a reznout zevnitr by to jeste taky nemelo..
Jiri
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Jiří, nechceš koupit 4ks hliníkové disky 14"?
Zatím jsem je rovnal jen 3x. :-)
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

:-))) plech je plech:-) kdysi sem o nich uvazoval ale je to na paradu a ne na obcasne projeti nejakou dirou..pak se to furt rovna..
btw shanim 2 plechace z 05.. nekdo mi nabizel 14 v plechu ale mely ET 45 a ..to sou pak desne utopeny kola..

Kamarad koupil na clio nejaky "obnoveny " hlinikace novej povrch srovnane.. a pak vzal rychlejc zpomalovaci pruh (asi tak 70) a zacalo to hazet ze se s tim nedalo jet ---trvaly zpomalovaci efekt:-))))))
nechci rict ze takhle by dopadly i ty tvoje..ale ja bych je fakt strelil i s gumama az budou mit 3mm vzorek:-)) at se stara nekdo jinej...
jsou disky a disky .. nektery disky od slusnejch vyrobcu maji takovu tuhost ze vyoseni 1mm se da docilit az hodne velkou silou.. jenze ty nestoji 3000kc /kus ale vic....
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Já je koupil, když Lada ještě neuměla 14" "kulatý" plecháče a je mi líto se jich zbavit. Asi je prodám až tak za rok, za dva i s autem a ty zimní plecháče si nechám na nové auto.
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

tak to jeste v pohode vydrzi:-)) ..vidim ze planujes celkem rychly upgrade na elektronech se to lip prodava:-)))
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Za ty dva roky budu mít tak 120-150tkm a mám strach, že už to o moc déle nevydrží (s rozumnými náklady na údržbu), mojí laskavou péči. :-)
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

no jasne:-)) ja uvidim jak to bude drzet ..ale maximum co bych dovolil je tak 200000km pak pryc! tech 150 000 vypda realneji
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Speedy, ty slavné šrouby jsou jenom povlečené plastem, stejně jako to mají jiná auta. Zvuk při zavírání, není tak plechový. Mám je tam, ale je to jen kravinka, zbytečnost.

Jestli budu kupovat zase Ladu, tak to bude zase 2111. Menší auto pro mě nemá význam. Nebude-li 2111, budu přemýšlet o nějakém jiném kombíku srovnatelné velikosti.
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“