nejde nastartovat

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od MartasBrno »

co může se odpaří, zbytek zůstane. pokud nebude výplach tak bych nalil po vrchní rysku, ať se to víc naředí. Jisté procento benzinu v oleji jde přežít i podle ofiko informací, ale to by se muselo spočítat aspoň zhruba na papíře, jestli by to řádově sedlo. Čili jaká je směs toho kontaminovaného podle přírůstku objemu přes tu zimu, kolik štamprlat jí tam zůstane po vypuštění na dně vany a kolik toho bude do celé nové náplně.

Škoda je, že se to nevypustilo ještě když byl ten motor horký, takhle to bude dost tuhé na to aby to pěkně vyteklo. No, ikdyž to ten benzín dost naředil.

Podle popisu "předtím tam bylo oleje tak akorát" tam mohlo být dejme tomu 3 - 3.75 litru. 4 cm nad rysku budou další 3 - 4 litry benzinu. Čili směs oleje a benzinu půl na půl. To by šlo po naředění vyjezdit v pekáči jako palivo :-)

No a kolik tam toho může zůstat smrdět? 0.01 litru? Ve čtyřech litrech nového oleje to dělá pod jedno objemové procento. A kolik je dovolené... Podle tohoto článku to vypadá, že několik procent se přežije, že havarijní hodnota jsou 4 procenta. http://www.oleje.cz/clanek/Vlastnosti-m ... vo-v-oleji

Čili když to dobře vykape, tak asi dobrý. Ale je to jen odhad.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od JmJ »

Ja bych nic nepoctial, to je uplne neekonomicke ;-) Pokud bych na to sral, dal bych novy olej a jezdil, pokud bych chtel udelat neco pro klid duse, tak bych dal novy olej a vymenil bych ho treba po 1000 km nebo driv, podle libosti. Za tech 500 za novy olej ten klid duse stat muze. Nez neco 2 hodiny budu pocitat, to toradeji udelam takto :-)
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od MartasBrno »

Vždyť už jsem ten odhad udělal a zadarmo i se závěrem :-)
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od mceza »

Marouúv problém byl nejspíš vyřešen a já mám teď problém stejný - nestartuje. Teď otázka, zda je stejná příčina (bojím se že ano) nebo není.

Je to 9 dní, co jsem přijel od Vašátora z dílny. Dneska jsem chtěl auto převézt z garáže domů, abych mohl zítra ráno sednout a jet na výlet.

V garáži mi ta mrcha nechtěla chytit, po chvíli zkoušení a přemlouvání se teda panáček uráčel nastartovat. Domů jsem dojel, ale na 1 a 2 to moc nejelo a jakoby se to kuckalo. Na 3 a 4 to jelo výrazně lépe, ale ve městě na takovou vzdálenost těžko posoudit. Dával jsem to za vinu studenému motoru. Toto se snižovalo cestou domů, ale mám to tam 2-3 kilometry, takže se to pořádně ohřát ani nestihlo.

Přijel jsem domů a chtěl jsem si konečně namontovat odpojovač, který jsem si koupil a u Vaška jsme ho nenamontovali kvůli tomu, že jsme nekoupili kabely. Tak jo, dal jsem ho tam (možná né správně, nejsem si jist, zda jsem udělal vše, jak se má). Jeho funkčnost jsem ověřil pokusem o nastartování při odpojení - nic se nestalo, ani kontrolky se nerozsvítily. Po jeho zapnutí už kontrolky naskočily, ale...

A je to tu:
Startér se točí jak divý, jiskra skáče (vyndal jsem pro test 4. svíčku a jiskra byla), ale ta mrcha pořád nestartuje. Obávám se právě benzínu v oleji. Ale... Oleje víc není, je ho tam 1-0,5 cm nad rysku MIN s tím, že auto nedávno jelo a stojí do mírného kopce. Takže se mi zdá, že ho tam výrazně víc není.
Když vyndám sondu (nebo jak se ten drát menuje) tak trochu po benzínu cítit je, když olej utřu do hadru, tak olej samotný jako benzín nesmrdí. Když sundám víčko víka, tak víčko mírně smrdí, ale nedokážu poznat, zda jde o benzín nebo výfukové plyny. Z otvoru benzín citit není, ale stoupají odtamtud nějaké výpary - co to je? Benzín?

Jsem bezradný a bezmocný. Všechny moje znalosti o automobilech byly výše popsanými činostmi uplatněny a teď už jsem v koncích. Jak spolehlivě a nenárnočnou metodou diagnostikovat benzín v oleji? Mohlo by to být ještě něco jiného? Díky za odpovědi.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od JmJ »

Noo a benzin do karbu de? bud se mrknout do plovakove komory, nebo zkousek chvili pridavat opakovane plyn, jestli potece benzin prepadem, nebo drze odpojit hadici od karbu a zkusit startovat. u posledni moznosti pozor, pokud je cerpadlo ok, bude to docela gejzir.
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od mceza »

Jak se mohu mrknout do plovákové komory? Chtěl bych se vyvarovat co největšímu rozebírání. Odpojovat hadice se mi právě moc nechce kvůli tomu gejzíru, ale to bych si poradil s nějakou flaškou.
Bohužel jsem vybil baterku, tak nabíjím :-/ Nemohu tedy otestovat hned :-/
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
martas
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od martas »

Čau a škytá to aspoň, nebo vůbec nic??? Vyměň palec a víčko rozdělovače... může být probité a háže si to jak chce...
Pokud bys měl prasklou membránu pumpy a tek ti benzín do oleje tak to bude festovně smrdět, bude toho tam dost a bude se to tlačit do filtru...
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od mceza »

Víčko jsem měnil před uložením do garáže. Stejně tak svíčky. Možná jsem nasadil blbě kabely? Ale 2 km do garáže to dojelo skvěle. A dnes (o 9 dní později ty2 km z garáže to taky jelo). Fakt nevím. Du zkusit ten benzín, zda ho čerpadlo tlačí.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
martas
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od martas »

A palec si měnil taky...?
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od mceza »

Ne. Vypadal celkem ok. Teda alespoň jsem byl u Vašátora na dílně a nelíbilo se jim víčko rozdělovače a o palci nic neříkali. Tak uvidíme. Teď přijel táta, napojím to přes kabely na jeho auto a zkusím to ještě jednou s plynem na podlaze. Taky je možnost, že jsem to jen uchlastal. Pokud by to tak bylo, tak se budu tiše stydět. Pokud ne, tak jde palivová hadička ven a jdu zalévat zahradu...
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
martas
Příspěvky: 507
Registrován: stř říj 22, 2008 19:47
Bydliště: Vysočina-Lukavec

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od martas »

Zkus to víčko jednou mě to taky vypeklo a nebylo na něm nic znát... Bude to nějaká totální kravina...
Lada Niva 21217, Lada Niva 2121
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od mceza »

Tak z důvodu špatné baterky jsem ho připojil kabely na druhé auto. Poprvé to zkusil se sytičem, to nešlo. Podruhé bez sytiče a na Vašátorovu radu s plynem na podlaze. To naskočil, chcípnul a na druhý pokus krásně naskočil a nádherně si brouká.

Takže snad byl opravdu jen uchlastanej. Zajímavé, že auto jelo 3 km, pak dvě hodiny stálo a stejně se sytičem nechytlo. Bez sytiče jsem ho musel nakopnout i při prvním dnešním startování v garáži. Táhlo se hejbe, tak nevím v čem by mohl být problém.

Teď je miláček na nabíječce a zítra chci na výlet. Hned vedle stojí Mazda, takže prostě co zítra první chytne, tím jedu :D
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od JmJ »

tahlo sytice se muze hybat, muze i zavirat klapku, ale pokud je derava membrana sytice nebo zadrhava teleskopek, tak si motor podtlakem klapku sytice neotevre a tak proste nema vzduch a dusi se. Zkus, jestli to studene nestartuje lepe treba s polovicnim syticem nez s plnym.
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Uživatelský avatar
mceza
Příspěvky: 2069
Registrován: pon srp 13, 2012 20:41
Bydliště: Mladá Boleslav/Kutná Hora/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od mceza »

Byl to opravdu jen plany poplach. Dnes startuje skvele. Za studena se syticem, za tepla bez a s plynem.
Zahraniční vůz po dědovi ВАЗ-2101 (1981)
Zimní pomsta ВАЗ-2101 (1974) - uz neni muj...
Auto na zimu Бумер E90 (2006) - uz neni muj...

Po BMW dalsi vozidlo z mocnosti Osy: Mazda 3 (2019)
cackler
Příspěvky: 312
Registrován: stř čer 11, 2008 10:08
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od cackler »

Ono když člověk přejde z novějších aut, tak není zvyklí na jisté rituály při startování, které je třeba dodržovat... Hlavně když hned nechytne a uchlastá se tak to právě často mate...
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“