Jurigov traktor

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Juraj Juriga
Příspěvky: 80
Registrován: ned pro 13, 2009 16:55
Bydliště: Bešeňová, Slovensko

Re: Predstih

Příspěvek od Juraj Juriga »

Nie motor je 2101 a je to v traktore, takže by mohol byť aj rozdelovac zle založený? Ale najlepsie bude skontrolovať všetky tie značky. Ale keby bol rozdelovac zlé založený tak motor by nešiel lebo by museli zapalovacie kable byť v inom poradí a sú založené dobré? Asi mám s toho hokej.
Žiguli ide aj vtedy, keď nemá ísť.

vaz 2103 - ex
vaz 21044 1700i a opel astra caravan G
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Predstih

Příspěvek od MartasBrno »

Zbytečná panika, řekl bych.
Podle mne jsi stroboskop synchronizoval podle jiného válce než bylo potřeba. Prostě ho zapoj k jinému válci než to bylo teď, až dostaneš záblesk do té fáze, abys viděl značku nahoře proti stupnici.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Juraj Juriga
Příspěvky: 80
Registrován: ned pro 13, 2009 16:55
Bydliště: Bešeňová, Slovensko

Re: Predstih

Příspěvek od Juraj Juriga »

No počkať, počkať ja to mám na 220 V a dve svork y jednu som dal na kostru a druhú na inducku kde je spojená z rozdelovacom.
Žiguli ide aj vtedy, keď nemá ísť.

vaz 2103 - ex
vaz 21044 1700i a opel astra caravan G
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Predstih

Příspěvek od MartasBrno »

Aha, tak to je někde chyba, protože to musí bliknout pokaždé, když je jiskra, čili dvakrát za otáčku.
Asi jsem blbě pochopil kde tu značku vidíš. Je posunutá o 180° oproti předpokládané poloze, nebo o jiný úhel? Každopádně stroboskop ti musí bliknout za otáčku dvakrát.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Juraj Juriga
Příspěvky: 80
Registrován: ned pro 13, 2009 16:55
Bydliště: Bešeňová, Slovensko

Re: Predstih

Příspěvek od Juraj Juriga »

Áno malo by to byť presne o 180°, lenže motor ide výborne bez problémov. Len som ho chcel dostelovat strobakom a zistil som že tá značka je na spodku, proste ja ju potrebujem dostať tam kde patrí hore. A kable sú zapojene tak ako je vyznacene na rozdelovaci. Tak co s tým môže byť?
Žiguli ide aj vtedy, keď nemá ísť.

vaz 2103 - ex
vaz 21044 1700i a opel astra caravan G
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: Predstih

Příspěvek od MartasBrno »

Nechápu, proč nejde vidět značka i nahoře, když by ten stroboskop měl bliknout dvakrát za otáčku po 180°. Pokud je synchronizovaný z indukčky, blikne pokaždé, když má pálit některý válec. Zapojení kabeláže neřeším, kdyby byla blbě, nejelo by to. Zkoušel jsi to znova?

To, že by blikal vždy v té opačné fázi by bylo možné tehdy, kdyby byl synchronizovaný z kabelu ke svíčce jiného válce, než je potřeba.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Juraj Juriga
Příspěvky: 80
Registrován: ned pro 13, 2009 16:55
Bydliště: Bešeňová, Slovensko

Re: Predstih

Příspěvek od Juraj Juriga »

Martas musíme na to prísť, včera som to steloval zas. Dal som dole viko ventilov, riska na vacke a riska na kluke sedeli. Tak potom som dal na 1 valec tak aby boli oba ventile zatvorene a riska na remenici klukovky tiez sedela potom palec na kontakt č. 1 v rozdelovaci, lenze v tomto pripade uz riska na vacke nesedela . Ale aj tak som to povazoval za nadstavene. Otocil som klucom a motor chytil na prvi krat. Vysledok, riska stale dole vpravo ked lezim pod motorom nohami dopredu. Ale myslim ze to nie je o 180° ale o nieco menej. Co by to mohlo byť mate s tym skusenosti stalo sa to uz niekomu. Mám na to kašľať motor ide a, dobre som to nadstavil?
Žiguli ide aj vtedy, keď nemá ísť.

vaz 2103 - ex
vaz 21044 1700i a opel astra caravan G
Uživatelský avatar
Juraj Juriga
Příspěvky: 80
Registrován: ned pro 13, 2009 16:55
Bydliště: Bešeňová, Slovensko

Re: Predstih

Příspěvek od Juraj Juriga »

A ešte som zabudol , na pripojenom každom valci je tá riska na tom istom mieste dole. A ešte chcem podotknut ze ten stroboskop je robeny doma.
Žiguli ide aj vtedy, keď nemá ísť.

vaz 2103 - ex
vaz 21044 1700i a opel astra caravan G
Cory
Příspěvky: 11598
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Predstih

Příspěvek od Cory »

Kedže je stroboskop samodomo, tak nám popíš ako ho zapájaš. Zapájaš ho k VN kablu, alebo ku kábliku od rozdeľovača? Keď nastavíš motor tak, aby vačka a kľuka sedeli na značky, tak vtedy ma páliť 4. válec a nie 1. válec. Stroboskop pripoj na 1. alebo 4. VN kábel a sleduj.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Juraj Juriga
Příspěvky: 80
Registrován: ned pro 13, 2009 16:55
Bydliště: Bešeňová, Slovensko

Re: Predstih

Příspěvek od Juraj Juriga »

Ja som dal na 1 valec a značku remenica - prsia 5 až 7° tak ma to učili aj v knihách je tak. Takže v tomto prípade by mal byť strobak zapojený na Vn 1 a kostra. Strobak pozostava z foto vybojky a malej čiernej krabičky,kábel na 220 v a dva kábliky jeden vysoké napätie a druhý kostra. Ja som ho mal zapojený na indučke kde sa spaja s rozdelovačom a na kostre. Značka sa objavovala dole nie kde má byť a mal som ho aj na Vn 1 valca a značka bola tiež na rovnakom mieste. Cory dá sa toto vysvetliť?.

Mne sa jedná hlavne o to aby bol motor v poriadku,dúfam že rozvody nie sú posunute ale motor ide celkom dobre.
Trošku s ním občas potriaslo a tá značka pod stroboskopom na chvíľu zmizla a hned sa objavila ale to bolo asi rozdelovacom, ináč ten rozdelovac je asi z 2103 a motor 21011 on sa už ani nedá otočiť v smere hodinových ručičiek tam sa opiera už o blok motora a keď ho točím viac opačne tak klesajú otacky a zhasína.
Myslím že niekde v strede by to aj bolo dobre. Tento rozdelovac ma podtlakovu regulaciu môžem ho pouzit na tento motor?
A ešte jednu vec sa chcem opýtať keby si mal rozobraty motor do š robky a potom keby si zakladal retaz a casoval ventile stacilo by ti dať kluku a vacku na značky a na 4 valci zatvorené ventile. Motor by bol tak ako má byť?
Žiguli ide aj vtedy, keď nemá ísť.

vaz 2103 - ex
vaz 21044 1700i a opel astra caravan G
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9382
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Predstih

Příspěvek od Vašátor »

značka řemenice směřuje na velkou rysku na prsách motoru (0st.) = značka na horním rozvodovém kole musí ukazovat na značku nálitku vačky ventilů (pozor, jedno otočení vačky = dvě otočení klikovky) = palec rozdělovače ukazuje na č.4 na víčku rozdělovače (čili jiskra je na čtvrtém válci).

V případě že toto sedí a je správně nastaven odtrh kladívek, motor musí naskočit. Potom připoj stroboskop na kabel k 1. nebo 4. válci a na řemenici musíš vyblikat 5-7°.

A ty vyblikáš přesně co? Pořád nechápu to tvoje otočení o 180°. Pokud ti stroboskop bliká v otočení řemenice o 180°, v žádném případě nemůžeš vidět rysku. Nemyslíš to spíše tak, že místo předstihu dejme tomu 5° máš -5°? Respektive motor nepálí před horní úvratí, ale až za horní úvratí? Pokud ano a rozdělovačem již nelze dále točit, přesaď rozdělovač o jeden zub. Při montáži ho někdo mohl osadit o zub vedle. Ničemu to nevadí, jen je natočený nadoraz a nejde už dál dootočit pro lepší seřízení.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Juraj Juriga
Příspěvky: 80
Registrován: ned pro 13, 2009 16:55
Bydliště: Bešeňová, Slovensko

Re: Predstih

Příspěvek od Juraj Juriga »

Môže byť aj zle založená remenica? Jedná sa o malotraktor a rozdelovač som tam vložil ja. Skúšal som to s tým rozdelovačom, opatrne vybral a otočil o jeden zub. A natočil v smere hodinových ručičiek, lenže motor šiel horšie. Na boku rozdelovača je stupnica ktorá presne sadá k hrane poistnej podložky. Myslím že to svedčí o tom že je uložený na správnom mieste. Najlepšie keby ten motor počul aj niekto z vás, mne sa zdá že ide dobre. Keby to bolo auto tak ho vyskúšam pri jazde, ale takto v traktorčeku to neviem posúdiť. Ďakujem za rady.
Žiguli ide aj vtedy, keď nemá ísť.

vaz 2103 - ex
vaz 21044 1700i a opel astra caravan G
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9382
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Predstih

Příspěvek od Vašátor »

Řemenice se pohnout nemůže - je usazená na klínku.
Rozdělovač lze vložit do motoru Lada jakkoli. Stupnice bude dodělávaná, snad správně :).
Při správném seřízení by motor neměl jít úplně z lehka. Když budeš točit rozdělovačem za chodu motoru, budou se zvyšovat / snižovat i otáčky motoru. Nejvyšší otáčky však neznamenají správné seřízení. Když se ladí předstih do správných hodnot, jde vždy motor s otáčkama dolů a tvrději.

Pokud si nejsi jist, zda stroboskop pracuje správně, nastav ručně motor na oných 5-7° před horní úvrať, na kontakt č.1 připoj žárovku a druhý konec ukostři. Sundej víčko rozdělovače, zapni zapalování a v rozmezí vůle na palci s ním otoč. Žárovka by měla při lehkém pohybu palce rozdělovače zablikat = jiskra.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Cory
Příspěvky: 11598
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Re: Predstih

Příspěvek od Cory »

skusil by som zhodit remenicu a pozriet ci nie je strhnutý kolík.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
Juraj Juriga
Příspěvky: 80
Registrován: ned pro 13, 2009 16:55
Bydliště: Bešeňová, Slovensko

Re: Predstih

Příspěvek od Juraj Juriga »

Ďakujem vám, zajtra sa na to pozriem.
Žiguli ide aj vtedy, keď nemá ísť.

vaz 2103 - ex
vaz 21044 1700i a opel astra caravan G
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“