Přídavná převodovka

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Dusan
Příspěvky: 3917
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Přídavná předovoka

Příspěvek od Dusan »

A je to v prdeli.... rozobral som to ...olej som nevypusrtal ved nahnem to na stranu a nevytecie, povolil skrutky tazko odlepil silikon.... dal dole kryt...uz mi bolo cosi podoszrive mazlava hmota na oske satelitnych kolies.. reku nemenili olej vrhnem sa na lozisko.... no poviem vam ze metrovu ruru trebalo aby som povolil maticu unasaca na zadny kardan... ale podarilo sa ...lozisko vonku nove na osku.... stare lozisko KO malo volu nove je OK, horsie je ze som zistil ze na simeringu zoskocila gumica, preto bol unik oleja. guferom som preventivne kupil lenbo ked je to rozobrate vymenim.... to uz ale som sa vracal k prevodovke a nahynal ju...ano je bez oleja a ta mazlava vec na oske satelitnych kolies je olej prepaleny.... tak ze asi nastane ocistna kura NAftou co vy nato... poskladam to nalejem naftu necham bezat a vypustim to zopakujem 3*, potom dam M6AD zasa necham troska bezat a vypustim, a dam prevodovy olej. Otazkou je ci sa pustit do dalsich lozisk alebo to nechat tak, ono loziska niesu problem ale ked sa vydreli staelity alebo oska alebo planetove kolesa diferencialu...ta kje to na h...o. Ake mate skusenosti s redukcnou bez oleja ?
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná předovoka

Příspěvek od Majo »

zleeeeee skusenosti :(
v NR mi praskla reducka, vytiekol olej, tahali ma do ZV, cca 150km dokopy. Obal sa zvaril, vsetky loziska som dal nove a .... aj tak to hucalo ako svina. Ozubene kolesa sa uplne "prekalili" a nerobilo to dobrotu, musel som zohnat druhu prevodovku, nakoniec to skoncilo, ze som sa nasr... akupil novu
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Dusan
Příspěvky: 3917
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: Přídavná předovoka

Příspěvek od Dusan »

Vobec si ma nepotesil...... No som zbedavi co bude dam vediet.....
hajabuja
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 19, 2013 18:05

přídavná převodovka problém

Příspěvek od hajabuja »

Ahoj všem potřebuju poradit. Mám nivu 1.7 98 Začla mi blbnout přídavná převodovka jak zažadím neutrál tak v ní strašně rachtá jako bi se rozpadlo nějaké ložisko v poloze a dělá to v obouch polohách jen jak zažadím na redukci tak to utichne .Nemáte někdo představu jestli to má cenu opravovat nebo rovnou sehnat jinou a kilik asi tak muže stát oprava dík moc za odpověd
Dusan
Příspěvky: 3917
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Re: přídavná převodovka problém

Příspěvek od Dusan »

A mas prostriedky na inu, rozhodne cim skor vymenit za inu ale takto ju znicis celkom.... a už je otazne ci sa bude dat opravit
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1510
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná předovoka

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Bez rozborky nezjištíš co tomu je, může to být jen ložisko, ale pokud se během ježdění dostane kus ložiska mezi zuby tak je po soukolí. Výměna ložisek vyjde rozhodně levněji než druhá převodovka.
VAZ 1117
hajabuja
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 19, 2013 18:05

Re: Přídavná předovoka

Příspěvek od hajabuja »

dík všem nějaká rada jak demontovat :-)
hajabuja
Příspěvky: 3
Registrován: sob led 19, 2013 18:05

Re: Přídavná předovoka

Příspěvek od hajabuja »

mám ještě jednu nivu je to 1.6 rv 1981 mužu použit převodovku z ní bude mi tam pasovat kus za kus nebo je to jiné
RIKIJAN
Příspěvky: 374
Registrován: pon črc 05, 2010 18:55
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná předovoka

Příspěvek od RIKIJAN »

jak demontovat na tom není nic šložiteho v autě vyndat ten plast a gumu okolo řadíček a pod autem máš 6šroubu na hardyspojce respektivě 3 stačí odšroubovat a vytuknout 8šroubu na kardanech a 4 co drži přídavku hlavně až ji budeš dávat zpět nezapomenout vyštředit s hlavní převodovkou

1,6přídavka je stejná akorat nemá udělaní vývod na čidlo rychlosti ale mělo by to jít přišroubovat i na vývod od náhonu rychlosti a nahon přišroubovat na čidlo ale radší to vyzkoušej
Lada Niva 1.7i GM praktik rok 1997 offroad
Lada Niva special 1,7i GM rok 2000 pracovní
Avia a11 trend
Aro M461
https://www.facebook.com/kovarriki
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Přídavná předovoka

Příspěvek od Majo »

RIKIJAN píše:...1,6přídavka je stejná akorat nemá udělaní vývod na čidlo rychlosti ale mělo by to jít přišroubovat i na vývod od náhonu rychlosti a nahon přišroubovat na čidlo ale radší to vyzkoušej
alebo jednoducho prehodit nahon. Su to tri matky :wink:
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
cert
Příspěvky: 10
Registrován: sob led 26, 2013 22:27

uzávěra diferenciálu - poraďte prosím

Příspěvek od cert »

Ahoj všichni,

jsem tu nový, dnes jsem koupil nivu 1.7 i jednobod Bosch, rv 98, při zkušební jízdě ve 20 cm sněhu se při zařazení mezin. dif. nerozsvítila kontrolka, ale přední kola hrabala, myslel jsem, že je to čidlem nebo žárovkou v kontrolce.
Doma jsem dle rad z fora vyheveroval obě přední kola do vzduchu, zařadil uzávěru, ale auto se vůbec nepohlo a
s koly ve vzduchu šlo pootočit, při spuštění 1 kola na beton, tím druhým ve vzduchu už pootočit nešlo.
Poraďte prosím, je něco špatně?
Při zkušební jízdě jsem přejížděl i závěje nahrnutého sněhu, nejprve pouze na redukci a pak i s uzávěrou - přední
kola hrabala a bylo to něco jiného, než pouze s redukcí.
Děkuji za vaše rady.

čert
Uživatelský avatar
hush
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Re: uzávěra diferenciálu - poraďte prosím

Příspěvek od hush »

Niva má trvalý náhon na všechny čtyři kola rozdělený mezinápravovým diferenciálem, po zařazení přední páky se mezinápravový diferenciál uzavře a poměr se trvale rozdělí mezi přední a zadní nápravu. To znamená že na kluzkém terénu ti musí hrabat jedno přední a jedno zadní kolo. Jen jedno kolo z toho důvodu, protože na každé nápravě je ještě diferenciál a Niva nemá v sérii jeho uzávěrku.
Lada Niva 1.7 SPI LPG 1998 Praktik
Lada 4x4 1.7 MPI 2017 Clasicc
cert
Příspěvky: 10
Registrován: sob led 26, 2013 22:27

Re: uzávěra diferenciálu - poraďte prosím

Příspěvek od cert »

Díky za radu,

vše co jsem popisoval výše je tedy dle tebe v pořádku a chyba bude pouze v čidle nebo žárovce?
Moje včerejší zkouška v garáži se zvednutými oběma koly vpředu a pak poze s jedním mne uvedla do rozpaků.
Dnes jsem mluvil s kamárádem, který se mnou pro nivu byl a potvrdil mi, že v závějích při uzávěrce diferenciálu
hrabalo vždy jedno kolo na každé nápravě.

Díky za odpověď.

čert
Uživatelský avatar
hush
Příspěvky: 307
Registrován: pon led 01, 2007 20:51
Bydliště: Vyškov

Re: uzávěra diferenciálu - poraďte prosím

Příspěvek od hush »

Pokud zvedneš obě dvě přední kola zároveň a zařadíš uzávěrku, tak kromě toho, že se ti bude točit přední kolo, tak auto musí mít tendenci popojet protože je poháněna i zadní náprava. Při uzavřené uzávěrce se musí točit oba kardany (přední i zadní).
Lada Niva 1.7 SPI LPG 1998 Praktik
Lada 4x4 1.7 MPI 2017 Clasicc
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: uzávěra diferenciálu - poraďte prosím

Příspěvek od Majo »

,Inak povedané auto musí z toho hevera zoskočiť. Predpokladam, že si mal tu uzavierku zle zaradenu. Na mieste niekedy nezaskoci, preto sa zvykne radit za jazdy.
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“