lietadlá a všeličo okolo

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od Hurikán »

JJ, Teepeeho obrázek je nějaký indisponovaný. Tož sem hodím nějaké funkční:

Obrázek

Obrázek

Moc pěkné je to. Snad půjdou v retrobarvách i dál. Rád bych viděl klasiku sedmdesátých let s krásným nápisem "OK - jet" na SOP. 8)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od Jelen »

Je to moc hezké, i když modré éro je můj favorit. Ještě chybí OK-JET livery a bude to kompletka.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4301
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od Teepee »

S tím obrázkem je to divné, opravdu fungoval, pak jeho adresa nefunguje, našel jsem ho znovu a stejným způsobem ho dal do příspěvku, ale jestli mají nějakou dynamickou URL, tak nevydrží.
nevydržela. L.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od Laďuša »

Nu ale díky Albertovi už víme, o co šlo :) Proč se vlastně vyvíjejí a mění nátěry, když už existujou takový krásný? :)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
jacek
Příspěvky: 799
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od jacek »

Laďuša píše: Proč se vlastně vyvíjejí a mění nátěry, když už existujou takový krásný? :)
Otázka je to docela legitimní. Dicbédě je to jako s módou v oblékání - někdo vlivný a "dynamický" přijde se světobornou (tedy většinou spíš blbou) myšlenkou na nějakou "modernu", která všem ukáže, jak je management potažmo společnost progresívní, ambiciózní...prostě úspěšná. A ti ostatní se zastydí a rychle začnou napodobovat, je to holt konkurenční boj a lidi-cestující se dokážou chytit i na větší hovadiny, než jen barvy a design letadla. Všichni chtějí být světoví a udržet se za každou cenu...

Ale faktem je, že povrchová úprava letadel se prostě opotřebovává a jednou za řadu let se obnovit musí. Pak jde už jen o to, jestli se tato nutnost využije třeba i kde změně firemních barev či markingu. Většinou se tak děje v souběhu s nějakým významným mezníkem ve vývoji letecké společnosti - změny obchodní orientace, nástupem nové generace letadel ap. Někdy je to ale třeba taky jediná utkvělá myšlenka nového šéfa, jak po sobě zanechat pomník (dluhy a krach se do toho nepočítají) :mrgreen:

No abych to odlehčil - obě ty B737 jsou krásné, aerolinky mě tím opravdu potěšily. U mně je to samozřejmě asi ryzí nostalgie, i když si skutečně myslím, že tohle pomalování bylo a je stále velice slušivé, mělo i zdravou míru dynamiky, a potvrzovalo starou pravdu, že v jednoduchosti je krása i síla, a ani tradice není v letecké dopravě k zahození. Osobně preferuji červenou barvu, protože tu modrou mám spojenou ještě s érou pístových mašin, a červená přišla s nástupem proudových strojů k ČSA. A taky je ta barva veselejší :wink:
Zajímalo by mě, jaký názor na tento, dnes retrospektivní, firemní marking mají ostatní, zvláště ti generačně mladší, kteří jej v reálu nezažili a je to pro ně nové. Prostě - líbí x nelíbí? J.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od Jelen »

No není to úplně pravda, že červené vousy přišly s turbínama, protože IL-18 už měly červenou a měly vrtule. Ale je to takový přechod, protože jsou to turbovrtulové stroje. Konec konců, byly už na IL-14kách. A mezi modrou DC-3 a Modrou B-737 jsou taky rozdíly, stejné ty barvy nejsou, ty jsou stejné s modrou IL-14. A mě se právě nejvíc líbí ty na DC-3. Ještě by mohli udělat jednu jako OK-JET, co byl na 154kách a bude to paráda.
Uživatelský avatar
jacek
Příspěvky: 799
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od jacek »

Ehm...píšeš správně, přišly s turbínami. A ty jsou, nemýlím-li se, i základní součástí turbovrtulových motorů. Takže ano, vyjádřil jsem se nepřesně, měl jsem asi napsat turbínových nebo reaktivních, ne proudových motorů. Ale to už zase slovíčkaříme :) Ten OK-JET by se mi taky docela líbil, ale myslím, že by na to byla potřeba nějaká delší mašina, nejsem si docela jist, zda by to buřtíkům slušelo.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od Jelen »

Ty barvy přišly koncem roku 1957, ČSA pořídily první IL-18, tuším až v roce 1960, nebo 1961. Myslím si, že OK-JET by slušel i krátkýmu Boeignu, ale asi by se hodil víc na čtyřstovku, nebo na A-321 (ač mám rači Boeing, než Airbus, tak by tam mohly barvy vypadat nejlíp). Tady je taková malá simulace: http://www.planes.cz/cs/photo/1101578/a ... -prg-lkpr/ každopádně si ale myslím, že by to bylo hezký i na tý pětistovce.
Uživatelský avatar
jacek
Příspěvky: 799
Registrován: ned říj 03, 2010 13:21
Bydliště: Brno

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od jacek »

Jj, docela dobrý, neprotestoval bych.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od MartasBrno »

Za mně líbí. Nejsem v letadlech zběhlej, ale je to pěkný.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4301
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od Teepee »

Dnes ráno letím (spěchám :wink: ) na vlak a najednou mne do očí udeřilo něco nezvyklého nad Berounkou, honosně se to neslo s pomalou rozvážností a vypadalo to fakt monumentálně.
No a byli i tací, kteří na to byli připravení a vyfotili to:
Obrázek

http://www.planes.cz/cs/photo/1131211/a ... -prg-lkpr/

Edit: Zase nějak nevydržela adresa obrázku, jde o AN124-100, registrace UR-82029, 05.03.2012 ranní odlet po krátkém mezipřistání pro doplnění pohonných hmot :(
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6564
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od JmJ »

jacek píše:Většinou se tak děje v souběhu s nějakým významným mezníkem ve vývoji letecké společnosti - změny (obchodní) orientace
az budou letadla na ruzovo, tak je jasne, ci orientace se v letecke spolecnosti zmenila a kterym smerem :-)
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od Hurikán »

Teepee píše:...jde o AN124-100, registrace UR-82029, 05.03.2012 ranní odlet po krátkém mezipřistání pro doplnění pohonných hmot :(
Ta registračka byla určitě RU-..... a ne UR-..... ;)
JmJ píše:
jacek píše:Většinou se tak děje v souběhu s nějakým významným mezníkem ve vývoji letecké společnosti - změny (obchodní) orientace
az budou letadla na ruzovo, tak je jasne, ci orientace se v letecke spolecnosti zmenila a kterym smerem :-)
:D
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Crocodile
Příspěvky: 3536
Registrován: pon úno 07, 2011 16:49
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od Crocodile »

Nojo, Ruslan bývá celkem často v Pardubicích. A tenhle má registraci UR, protože se jedná o ukrajinskou společnost Antonov design bureau. Častěji sem však lítá Volga-Dněpr airlines (reg. RA.....).

Více moje fotky z minulýho roku
http://crocodile.rajce.idnes.cz/LKPD15.1.2011/
2101 (1976)
21044 (1999)
2101 (1975)
21044 (1996)
vozík domácí výroby (1984)
MAZ-8114 přívěs (1986)
ЗиЛ-131 (1977)
УАЗ-3151 (1986)

Bylo: 2203 Latvija, 21044, 2107, 2102 , 21044, Skif M1, 21093
Historie: Avtoexport
Vozy: Lada a UAZ
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: lietadlá a všeličo okolo

Příspěvek od Jelen »

Teeepee má pravdu, Hurikáne. RU imatrikulace není, je jen RA. Klikni na obrázek a vše bude zodpovězeno.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“