Jak zbohatnout na prodeji VAZ 2103

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

lionol
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Re: Jak zbohatnout na prodeji VAZ 2103

Příspěvek od lionol »

Na popisovaný případ si samozřejmě pamatuji. O správnosti postoje nejlíp vypovídá skluz ceny ze 30 tsk na 12 tsk. Tehdy by se pan majitel hodně zaradoval, že prodal za 30 něco, co pak nabízel ani ne za polovinu. Holt komu není vzájemné rady, tomu není hospodářské pomoci.

Jinak zdravím maya, bylo to už v roce 2008 :) Jak ten čas letí.
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Jak zbohatnout na prodeji VAZ 2103

Příspěvek od mayo456 »

naozaj už v 2008? nie na konci 2008? lebo viem že dajak pol roka na to som kúpil svoju 01 ktorá ma 50 000 km, síce má pár škrabancov a cierne prahy ale je úplne v autentickom stave v akom zišla z linky. ak chceš môžem ti do SZ poslať odkaz na fotografickú dokumentáciu :) a k tomu prípadu by som mal poznámku komu niet rady tomu niet pomoci :D
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Jak zbohatnout na prodeji VAZ 2103

Příspěvek od Sid »

Ad1. Prípad Maya: Ja osobne keď vidím inzerát, kde je pekné auto za 1000 eur a mám o neho záujem, tak už na obhliadku idem s tisíc eurami a ak je to také, aké má byť, tak ho kúpim za cenu, ktorá bola pýtaná. Ja osobne keby predávam auto za nieakú sumu a príde mi tam niekto a začne mi vykladať, že mi za to dá len polovicu ceny, lebo to takú hodnotu nemá a mám byť podľa neho ešte rád, tak mu tiež riadne nadám a poženiem ho kade ľahšie. Keď na to niekto raz nemá, alebo nieje ochotný za to zaplatiť, tak načo sa ozýva a chodí na obhliadku???
Ad2. Mne osobne priesvitné strešné okno strašne vadí. Praží cez to na hlavu slnko. Čiže by som jednoznačne menil strechu.
Ad3. Za také peniaze sa dá kúpiť k primárnemu jazdeniu západná ojazdenina s množstvom elektronických a bezpečnostných nezmyslov, ale trebárs ja nechcem ani počuť, že by som mal takým krámom jazdiť. Raz mi to niekto doma navrhol a hneď bolo kriku. To jak keď sa ukáže býkovi červená farba. Ja len na lade 2101-2106.
Ad4. Moje tajné sny patria 1500vke navlas rovnakej ako má Vašátor. Určite si ju o pár rokov kúpim aj keby mala stáť 100 tisíc.
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Jak zbohatnout na prodeji VAZ 2103

Příspěvek od mayo456 »

sid: tu nejde ani tak o to či na to mám nemám, či chcem či nechcem ja, tu ide o to že to auto v rámci trhu takúto cenu nemalo a nikto ho za túto cenu nechcel a nie je to len o mojom neuváženom konaní v danom prípade. ja som len ponúkal trhovú cenu. že ty si ochotný dať za Ladu aj 50-100 000 je čisto tvoja vec a niekto by možno povedal že aj tvoja hlúposť keď auto v rovnakom alebo podobnom stave sa dá kúpiť podstatne lacnejšie. Ja som sa snažil poukázať nie len na cenu ale aj na dopyt na trhu a pravdu povediac zatiaľ ten dopyt na trhu nie je veľký.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
lionol
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Re: Jak zbohatnout na prodeji VAZ 2103

Příspěvek od lionol »

mayo456 píše:naozaj už v 2008? nie na konci 2008? lebo viem že dajak pol roka na to som kúpil svoju 01 ktorá ma 50 000 km, síce má pár škrabancov a cierne prahy ale je úplne v autentickom stave v akom zišla z linky. ak chceš môžem ti do SZ poslať odkaz na fotografickú dokumentáciu :) a k tomu prípadu by som mal poznámku komu niet rady tomu niet pomoci :D
Ahoj Mayo, pošli mi, prosím tě, pošli mi ten odkaz na fotky, jsem samozřejmě zvědavý. Hlavně proto, že součástí mé rady bylo, ať vyčkáš, že to pravé auto přijde. Dobře jsi udělal, kdybys tehdy koupil tu kraksnu, neměl bys asi tohle. Jinak první zpráva od tebe tehdy dorazila 28.12.2008. Mám ji ve zprávách :) už je to opravdu tak dlouho.
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
lionol
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Re: Jak zbohatnout na prodeji VAZ 2103

Příspěvek od lionol »

Sid píše:Ad1. Prípad Maya: Ja osobne keď vidím inzerát, kde je pekné auto za 1000 eur a mám o neho záujem, tak už na obhliadku idem s tisíc eurami a ak je to také, aké má byť, tak ho kúpim za cenu, ktorá bola pýtaná. Ja osobne keby predávam auto za nieakú sumu a príde mi tam niekto a začne mi vykladať, že mi za to dá len polovicu ceny, lebo to takú hodnotu nemá a mám byť podľa neho ešte rád, tak mu tiež riadne nadám a poženiem ho kade ľahšie. Keď na to niekto raz nemá, alebo nieje ochotný za to zaplatiť, tak načo sa ozýva a chodí na obhliadku???

Dělám to úplně stejně. Když někdo vysadí cenu, jedu tam s požadovanou částkou, a když stav odpovídá deklaraci, hned kupuji (i kvůli tomu, že otálení se v tomto případě rovná ztrátě příležitosti).

V případě Mayo ale nejde o tento problém. On tam nejel s tím, že toho chlapa stáhne na polovic. Z dopisu, který mi poslal, vyplývá, že byl odhodlaný to auto koupit. Protože v té věci nebyl zběhlý, zeptal se mě, jako odborníka na původnost těchto aut, co má akcentovat, a co ne. Já sám jsem ho na základě fotek navedl na to, že to auto nemá tu hodnotu. tedy: nešlo o to, že auto by mělo cenu 30 tsk a Mayo chtěl zaplatit jenom 12 tsk. Situace tedy stála přesně opačně: auto mělo hodnotu 12 tsk, a zcela mimo realitu postavený požadavek majitele zněl na 30 tsk. Mayo nechtěl zaplatit polovinu, nýbrž majitel požadoval dvojnásobek reálné hodnoty. A na prohlídku se chodí proto, aby člověk nekupoval zajíce v pytle. Žádná povinnost uzavření obchodu z toho přece neplyne. Rovněž smlouvání ceny je zcela legitimní záležitost, oboustranně.
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
Uživatelský avatar
V480
Příspěvky: 49
Registrován: pát led 06, 2012 17:36

Re: Jak zbohatnout na prodeji VAZ 2103

Příspěvek od V480 »

Sid píše:. Za také peniaze sa dá kúpiť k primárnemu jazdeniu západná ojazdenina s množstvom elektronických a bezpečnostných nezmyslov, ale trebárs ja nechcem ani počuť, že by som mal takým krámom jazdiť. Raz mi to niekto doma navrhol a hneď bolo kriku.
Bezpečnost je pro mě to nejdůležitější co mi může auto nabídnout.
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Jak zbohatnout na prodeji VAZ 2103

Příspěvek od Sid »

mayo456 píše:sid: tu nejde ani tak o to či na to mám nemám, či chcem či nechcem ja, tu ide o to že to auto v rámci trhu takúto cenu nemalo a nikto ho za túto cenu nechcel a nie je to len o mojom neuváženom konaní v danom prípade. ja som len ponúkal trhovú cenu. že ty si ochotný dať za Ladu aj 50-100 000 je čisto tvoja vec a niekto by možno povedal že aj tvoja hlúposť keď auto v rovnakom alebo podobnom stave sa dá kúpiť podstatne lacnejšie. Ja som sa snažil poukázať nie len na cenu ale aj na dopyt na trhu a pravdu povediac zatiaľ ten dopyt na trhu nie je veľký.
Ako to že nejde o to či na to máš, alebo nemáš, chceš, alebo nechceš?
O to práve ide. Však keď sa mi to raz páči a mám na to, tak to kúpim. Stále sa tu oháňaš nieakým trhom. Tých zachovalých áut je pár kusov a keď je niečo čo stojí za to, tak to kúpim a nezjednávam pri tom. Možnosom hlúpy, ale mám auto. A tí mudráci, čo stále hovoria ako sa dá kúpiť lacnejšie auto v rovnakom stave si také auto nikdy nekúpia. Nemyslím tým zrovna teba Mayo. Ale nekúpia si ho zato, lebo autá v cene do 10 000 sú im zhnité vraky, autá v cene 10-20 000 majú vždy nieaké muchy, ktoré sa im nepáčia a autá nad 20 000 sú pre nich pekelne drahé. Raz vyplakávajú nad tým, ako sa neoplatí renovovať, raz nad tým, ako sú zachovalé autá drahé a stále je všetko drahé a nič sa neoplatí. Pritom keď prídu niekde do krčmy, tak sú tam schopní prejebať za večer nekresťanské peniaze. Hlavne že to sa im oplatí.
Čo tým chcem povedať? Nerobím to preto, aby sa to oplatilo, alebo aby som ušetril, ale preto, že sa mi to páči, že ma to baví.
Osobne poznám človeka, ktorí si kúpil totálne zachovalú ladu za 100 000 korún. Je to zberateľ a nieje to nikto extra
zámožný. Čiže nieje to len otázka peňazí, je to otázka chcenia.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9383
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zbohatnout na prodeji VAZ 2103

Příspěvek od Vašátor »

Side, všechno je otázkou trhu, nabídky a poptávky. Jedna věc je cena reálná, druhá věc je cena za kterou chce majitel prodat. To, že někdo danou věc předraží, neznamená ještě, že ji za ty peníze někdou koupí ... kde bysme pak byli?
mayo456 píše:V 90% prípadoch sa nikdy nevrátia peniaze investované do auta či už na jeho údržbu alebo renováciu ako veterána.
S tímto NESOUHLASÍM :!: . Investovat do veteránů je dnes celkem populární a jedná se o investici, která neztrácí na své hodnotě ... ba naopak. Vlastnit veterána znamená zhodnocovat svoji prvotní investici. Ovšem ne každý veterán je na to vhodný. Když to vztáhnu na Ladu, ceny žigulíků v PŮVODNÍM krásném stavu jdou stále lehce nahoru. Lehce, ale jdou. Jenže žigulíklů je u nás stále mnoho a tak se nedá předpokládat, že se během pár let jejich cena nějak vyšvihne. Ovšem podívejme se třeba na Tatru 603. Po převratu je nikdo nechtěl, končili ve šrotu, tisíce se jich vyvezli do zahraničí ... a dnes? Za šrot zapadlý v bahně je dnes reálná cena 50 000kč, za nádherný kus jsme na půl milionu...

Naopak investice do nového či ojetého nehistorického auta se na 100% nikdy nevrátí (pokud se nejedná o adepta na youngtimer).
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
lionol
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Re: Jak zbohatnout na prodeji VAZ 2103

Příspěvek od lionol »

Vašátor píše: Ovšem podívejme se třeba na Tatru 603. Po převratu je nikdo nechtěl, končili ve šrotu, tisíce se jich vyvezli do zahraničí ... a dnes? Za šrot zapadlý v bahně je dnes reálná cena 50 000kč, za nádherný kus jsme na půl milionu...
velice podobná je dnes situace u GAZ Volga 24. V podstatě neexistují, dobré kusy nejsou, a když jsou, nabízejí se za 200 tkč a více. Jenom v r. 1991 jich Rusové odvezli tisíce z taxislužeb v celé ČSSR. V našem podniku tehdy byly dvě, jedna r.v. 1974 a druhá r.v. 1988. Ta první, původní chromová, se prodávala za 10 000 Kčs na odpis. Vědět to tehdy, hned bych ji bral. Zrovna tak byla k mání chromka 613-ka z r. 1977. Stejný osud. Rovnou cestou do šrotu, Tak tam skončil i autobus ŠL 11 v zájezdové luxusní úpravě a sanitka Š 1203 z r. 1968.

Za všechny tyto kusy se dnes platí stotisícové pálky.
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
lionol
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Re: Jak zbohatnout na prodeji VAZ 2103

Příspěvek od lionol »

Sid píše: Čo tým chcem povedať? Nerobím to preto, aby sa to oplatilo, alebo aby som ušetril, ale preto, že sa mi to páči, že ma to baví. Čiže nieje to len otázka peňazí, je to otázka chcenia.
Ačkoliv nechci rozvířit polemiku na toto téma, domnívám se, že toto tvrzení je hodně postavené na hlavu. Lze to chápat tak, že pokud mě něco baví, nehledím na vztah cena x užitná hodnota. To je ovšem nesmysl. věci mají svoji reálnou hodnotu, a přibytí nadhodnoty jenom tím, že to někoho baví, tak za to zaplatí majlant, je nereálné. To snad nějaký arabský šejk si může dovolit z plezíru přeplatit stokrát věc jenom proto, aby se on stal exkluzivním majitelem unikátu. Ovšem žigulíky nejsou diamant Koh-I-Noor. Tak či tak jde o spotřební věc, o automobil určený k přepravě lidí a předmětů, vyráběný ve své době v mnohamiliónových sériích. Jeho hodnota nikdy nemůže dosáhnout šesticiferných řádů (možná v daleké budoucnosti, ale to je otázka minimálně 30 let).

A hlavně: vím vždy minimálně o třech autech, které jsou ve stavu "fabrika", a které bych mohl okamžitě získat, pokud bych neváhal VYHODIT za ně desítky tisíc. Ale takový kup by mi nepřinesl radost. Součástí sběratelova kréda není jen pořídit, nýbrž pořídit za zajímavých podmínek. Komu z nás bude dělat radost sbírka známek s modrým Mauriciem, když si ji bude moci koupit jako rohlíky v obchodě? To už je jenom snobství. Právě ta nedostupnost je rajcovní součástí onoho dobrodružství zvaného sběratelství, ať už se týká jakékoliv komodity. Hledat a nalézat ... moje zkušenost mi říká, že ty nejlepší kusy vždycky byly nejvíc skryté, a nebyly vůbec ty nejdražší!
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Jak zbohatnout na prodeji VAZ 2103

Příspěvek od mayo456 »

Sid: v prvom rade ťa chcem upozorniť aby si sa so mnou bavil slušne a na úrovni. diskutovať spolu môžeme ale toto už je mimo rámec diskusie. čo sa týka tvojich argumentov ako ti to už aj bolo vysvetlené cenu každého auta určuje ponuka/dopyt. ak by to auto vtedy bolo v stave ako keby zišlo z výrobnej linky a nie striekané vyvárané a čo ja viem čo nemám problém akceptovať cenu 1000 euro. v mojom prípade to nebolo o tom že tie peniaze nemám ale skôr o tom že po ohliadke som viac za auto ochotný nebol dať. nemám problém dať do auta aj 5 000 ak by som to chcel. a tvoje posudzovanie mojej osobnosti je absolútne zcestné ale vyvracať ti to nebudem pretože ta nepoznám a je mi maximálne jedno čo si o mne myslíš ale prosím ťa, nesnaž sa mi nadávať a robiť psychologické analýzy mňa a "mňe podobných". Mňe sa tiež nepáči tvoj prístup, tvoje názory ohľadom vozenia sa v ladách a užívania Lady ako bežného auta, že gumy OR6 a OR34 sú najlepšie gumy na svete, tebou poisovaný spôsob jazdy ale rešpektujem ho a nesmejem sa z teba, nerobím psychologické analýzy teba a tebe podobných, iba s tebou nesúhlasím a to je rozdiel preto ťa prosím o to isté. môžeme diskutovať, nesúhlasiť so svojími názormi ale neutoč na mňa lebo dokážem byť aj veľmi zlý a to radšej zažiť nechci :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9383
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zbohatnout na prodeji VAZ 2103

Příspěvek od Vašátor »

Lionole, pozor na více příspěvků pod sebou. Jde to velice jednodušše i do jednoho. Pod polem kde píšeš text příspěvku jsou předchozí příspěvky. Stačí myší označit část textu, kterou chceš citovat a zmáčknout na políčko "Citace".
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Kopr
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Re: Jak zbohatnout na prodeji VAZ 2103

Příspěvek od Kopr »

No myslím Vašíku, že kdyby Tom psal vše do jednoho, tak je to na celou jednu stránku :mrgreen:
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Jak zbohatnout na prodeji VAZ 2103

Příspěvek od Sid »

mayo: A nemám sa ti ešte aj klaňať a onikať ti? Úroveň je niečo, čo dosiahneš v podniku, kde sa za hodinu platí 100 euro a viac. Ak chceš úroveň choď tam a nehľadaj ju u obyčajného človeka ako ja. A pokiaľ budeš drzý a sprostý sa s tebou ani nemám o čom baviť. Ja mám na lade viacej odcúvané ako ty najazdené dopredu, takže preto svoju kritiku smeruj tak ku dverám s nápisom WC.

K tej už spomenutej bezpečnosti: Keby chcem niečo bezpečné, kúpim si obrnený transportér.

Lionol: Možnože je to holý nezmysel, ale keď sa mi niečo páči, nehľadím na cenu. Aj keď to preplatím trojnásobne. A čo, aspoň to mám. Niektoré príležitosti sa vyskytnú len raz. Keby som sa mal venovať len tomu, čo sa oplatí, tak o ladu ani nezakopnem. Lenže Lada je pre mňa ideálne auto a viem si oceniť aj finančne jeho unikátnu zachovalosť, alebo prácu, ktorú na ňom odviedol minulý majiteľ. Preto je spokojnosť vždy na oboch stranách. Mám čo chcem, som spokojný a tie koruny, čo som do toho dal možno navyše mi nechýbajú. Čo je teda na tom zlé.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“