Jsem psancem

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6514
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Jsem psancem

Příspěvek od JmJ »

mayo456 píše:mnohí tu porovnávate ceed a octavku pričom porovnávate dve neporovnaťelné auta jednak cenou, výbavou a určite aj kvalitou spracovania. nechcem kiu dehonestovať aj keď musím povedať, že ja rozhodne nie som zástancom korejských aut ale položme si otázku prečo ta kia stojí podstatne menej ako octavka, Golf, prípadne nová Astra. všetky tieto auta su čo sa veľkosti týka rovnakej kategórie, možno výbavu tá kia nemá takú prepracovanú ako zvyšné auta ktoré som uviedol. Podľa môjho názoru to bude aj kvalitou použitých materialov na výrobu a pod...
tezko rict kolik to vydrzi nez to zrezne, ale kolega to ma uz asi 3 roky jako pracovni auto, preprogramovany diesel, jede to za konec tachometru, najezdi to cca 50 000 km rocne, taha to voziky a zatim to jezdi bez zasadnich problemu (nevim o zadnych problemech ;-). Proti O II je to takovy kostitras, ale nemam pocit, ze by to necemu vadilo. Proste to jezdi, nekurvi se to mechanicky, jestli to zrezne za 10 let, to se teprve ukaze. Do firmy, kdy se to za 6 - 8 let ojezdi, to je se rzi stejne jedno.
MFP
wergl I - 2104 - melt down
wergl II - 2104 - rebuild succeded
wergl III - 21113 - sold (Chester's new)
wergl IV - i30 - tout est bleu
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Marek »

Rozhodně si nemyslím, že bys byl psancem. Z Tvého pohledu otce rodiny zcela chápu, že jsi zvolil moderní a bezpečnější vůz. Lada je na dnešních přeplněných silnicích již opravdu koncepčně za zenitem a z hlediska bezpečnosti nevyhovuje ani trochu. Jako hobbycar nemá chybu a v mém srdci zůstane navěky zapsaná jako moje dlouhá a spokojená životní etapa, nicméně dnes je jiná doba.

Můj názor na vůz korejské výroby je poněkud zkreslený tím, že osobní zkušenost nemám. Nicméně asi bych si korejce nekoupil - nevěřím dílenskému zpracování a přijde mi takový nějaký "papírový". Vidím to třeba u našich, kteří mají dva roky Aveo (taky korejský vůz, ač jiné značky). Nehledě k tomu, že na korejské vozy jsou neuvěřitelně drahé náhradní díly - to osobně vím, neb mám servis. Nicméně v poměru cena - výkon je to asi dobrá volba.

Já jsem od Lady zběhnul už před pěti lety (to to letí.....) a taky nelituju. Galaxy je prostorný a mimořádně spolehlivý vůz, který v mé velké rodině má své opodstatnění. Ale Lada je prostě srdeční záležitost.....


Takže vítej v klubu ;-).
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Luky
Příspěvky: 1994
Registrován: úte čer 15, 2010 19:44
Bydliště: na cestách/Praha 10 - Strašnice

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Luky »

To Pátrač: Jestli je to takhle sofistikovaně otestováno, pak už nepochybuji.
To mayo456: A také to může být levnější pracovní silou, efektivnějším vývojem, možností výrábět ve větších sériích a tak dále. Samozřejmě, Cee´d můžeme označit za chudšího brášku Oktávky, ale neviděl bych to na tak dramatický rozdíl, na to, že ty Cee´dy by jsi si za cenu oktávky opravdu mohl koupit třeba i dva.
To Laďuša: Já osobně to čtu "síd", ale asi záleží na každém, jak se mu to bude líbit :) .
VAZ 2106 - Marina r.1979
http://dean2107.rajce.idnes.cz/

Dva PoJeBy ze Skašova

„Duše se milují od pasu nahoru, těla od pasu dolů."
Gabriel García Márquez
Uživatelský avatar
Kopr
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Kopr »

Tož já myslím že nejsi psancem, mnoho z nás má buď i jiné auto neb jen jiné auto a nikomu to nevadí přijedou na sraz, diskutujou na fóru a myslím že koupit si v uvozovkách moderního žigula je trochu masochizmus :mrgreen: důležité je aby si zůstal aspoň v srdci žigulákem a myslím že časem se jistě nějaký hobbycar najde, tož hodně štěstí z novým vozem :wink:
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Jelen »

Kopr píše:myslím že koupit si v uvozovkách moderního žigula je trochu masochizmus :mrgreen:
Teď tě asi půlka fóra prokleje :-D

Taky mám žigula jen jako hobby car, oproti němu je na silnicích moje mondeo naprosto nesrovnatelná komfortní raketa, ale žigulem se taky rád svezu. Tak vítej mezi nás, určitě si pořídíš časem nějakého žigula na hraní :drinkers:
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Marek »

Tak jsem o tom motoru Kia něco málo zjišťoval:

Má výkon 77kW / 6300 rpm, tedy nikoli 80kW, jak uvádí Pátrač. Ale to asi není podstatné. Jednoznačně je to motor vhodný pro vyšší a vysoké otáčky. Nejen maximum výkonu při otáčkách 6300, ale i vysoký stupeň komprese 10,5:1 a čtyřventilová technologie tomu jednoznačně nasvědčují. Maximum toč. momentu je 137 Nm, ovšem až na otáčkách 5000 - další skutečnost, co potvrzuje mou domněnku (vysoké provozní otáčky). Pokud motor totiž bude jezdit v nižších otáčkách, bude dosti líný. Osobně bych šel spíš do silnější motorizace 1,6 s výkonem 92kW / 6300 rpm (toč. momentem 154 Nm / 4200 rpm).
Motor má řetězový rozvod, což nabízí hypotézu, že je navěky. Nevěřil bych tomu - vhodnější a správnější bude říkat, že je to rozvod na dlouho. Napínání řetězu je hydraulické, nicméně ventily nikoli. Ventily se seřizují, interval seřizování a údaje pro seřizování případně dodám.

Pokud se Pátrač naučí motor více vytáčet, nejezdit kolem dvou tisíc otáček, jak byl možná z Lady zvyklý, ale naopak řadit až kolem čtyř (a více) tisíc otáček, myslím si, že může být spokojený. Na motor 1,4 jsou to běžné parametry - poměrně slušný výkon vykoupený malou pružností v nižších otáčkách - nic jiného od toho ani čekat nelze. Mně osobně takové motory nevyhovují, mám radši zátah odposdu, ale to je věcí zvyku a individuálního pohledu na věc.

Myslím, že to může být slušný stroj.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Jsem psancem

Příspěvek od mayo456 »

Luky píše:To Pátrač: Jestli je to takhle sofistikovaně otestováno, pak už nepochybuji.
To mayo456: A také to může být levnější pracovní silou, efektivnějším vývojem, možností výrábět ve větších sériích a tak dále. Samozřejmě, Cee´d můžeme označit za chudšího brášku Oktávky, ale neviděl bych to na tak dramatický rozdíl, na to, že ty Cee´dy by jsi si za cenu oktávky opravdu mohl koupit třeba i dva.
To Laďuša: Já osobně to čtu "síd", ale asi záleží na každém, jak se mu to bude líbit :) .
Octaviu II 1.6 TDI vo výbave elegance kúpiš za cca 20 000 euro tá ma 105 K 250 nm krútiak a podľa mojich informácii je to potomok starej 1.9 TDI. Kia ceed čo sa dieslu týka má tiež tuším 1.6 je tam výkon 110 k ak sa nemýlim krutiaci moment neviem koľko má a tá vo výbave stoji cca 15 000 euro. vzhľadom na to že nové auto asi nekupuješ na rok, vzhľadom na to že kia je korejec kým octavka v podstate nemec, ďalej servisné pokrytie, výbava... mne z toho vychádza že radšej doplatím tých 5 000 euro a mám octaviu.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
zigul01
Příspěvky: 2048
Registrován: pon úno 11, 2008 16:47
Bydliště: Nechanice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsem psancem

Příspěvek od zigul01 »

Lada je nejlepší auto na světě a budu ji mít furt !!! LADA IS THE BEST CAR!


lada 21044 1700i
_____________________________________
LADA 2101.1200 (nastupuje 1600rs)
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Jsem psancem

Příspěvek od mayo456 »

zigul01 píše:http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... vo/9510498 tohle neni spatne auto :)
nie akurát že nový stojí cca kolo 25 000 euro a nemá miesto dnu. skúšal som to a dopredu som si sadol ale za seba už nie. mám 193 cm. Za mňa by si v tomto aute nesadla ani podstatne menšia osoba takže hoci krásne ale predražene. stará dobrá Croma z 80. rokov. tam aj ja mám vzadu dostatok miesta :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Veverka

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Veverka »

Jo,Ceed je svou třídu hodně prostorný.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Jistě, že to bude fajn, snad se tomu vyhnou fatálnější poruchy. Co se týče reznutí tak si myslím, že je to jedno, neb do šesti let Pátrač začne pociťovat nutnost změny povozu neb se budou měnit priority a vůz půjde stejně z domu. Pryč jsou doby kdy normálně uvažující člověk používá auto 15-20 let tak jak tomu bylo obvyklé u našich otců.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Jelen »

Koko Loko píše:Pryč jsou doby kdy normálně uvažující člověk používá auto 15-20 let tak jak tomu bylo obvyklé u našich otců.
To je sice pravda, auta jsou konzumnější, ovšem to je na člověku, co si svobodně vybere, jak bude danou věc používat, jestli mu vydrží, nebo vymění. Ale na tohle pořekadlo prostě zareagovat musím :mrgreen:
Pryč jsou doby, kdy si normálně uvažující člověk utíral zadek housaty, tak jak tomu bylo za našich předků :butthead: a díky Bohu :-D
popest
Příspěvky: 361
Registrován: úte led 09, 2007 18:37
Bydliště: Žatec

Re: Jsem psancem

Příspěvek od popest »

V poho :-) já už skoro rok jezdím v Meganovi 1.9 DTi. Ladě platím měsíčně garáž, aby se mi nerozpadla. ( Jo jsem divnej... ) Nastartuje to jo, ale to je tak všechno :-D. Až budou prachy, půjde na renovaci. Viděl bych to tak za 5 až 10 let...
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Re: Jsem psancem

Příspěvek od mayo456 »

problém je, že dnešné auta pri bežnom užívaní tých 15-20 rokov nevydržia. rýchlo strácajú hodnotu a povedzme keď majú tých 10-15 rokov často do nich treba vraziť peniaze ktoré prevyšujú ich hodnotu. Napríklad zajtra si pôjdem kúpiť nový trojkový bavorák za 50 000 euro a o 3 roky ho predám už len za cca 18 000 euro. naši otcovia používali auta 20-30 rokov podľa mňa preto, lebo jednak bola takáto mentalita, jednak tie auta boli takto robené ale hlavný problém bol asi ten, že nejaké normálne auto nebol pre nich problém povedzme raz za 8 rokov zaplatiť, problém bol sa k nemu dostať a preto tie auta žili v rodinách tak dlho aj keď poznám ľudí čo od roku 70 do 89 vystriedali 8 aut. po revolúcii v 90tych rokoch začali skoro každý hromadne vymienať škodovky a žiguláky za povedzme felície a čo ja viem čo a v dnešnej dobe ak niekto chce nové auto a je skromný tak za 8 000 euro si auto kúpi. minule som videl reklamu na nejaku daciu za 6 000 euro. takže o tom to je. auto dnes už nemá hodnotu. je to len spotrebný tovar ako mnohé iné. Všade sa uplatňuje princíp kapitalizmu. prepáčte za článok mimo tému ale toto mi nedalo.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Re: Jsem psancem

Příspěvek od Patrac »

Marek píše:Tak jsem o tom motoru Kia něco málo zjišťoval:
Má výkon 77kW / 6300 rpm, tedy nikoli 80kW, jak uvádí Pátrač. Ale to asi není podstatné. Jednoznačně je to motor vhodný pro vyšší a vysoké otáčky. Nejen maximum výkonu při otáčkách 6300, ale i vysoký stupeň komprese 10,5:1 a čtyřventilová technologie tomu jednoznačně nasvědčují. Maximum toč. momentu je 137 . Mně osobně takové motory nevyhovují, mám radši zátah odposdu, ale to je věcí zvyku a individuálního pohledu na věc.
Myslím, že to může být slušný stroj.
No jo Marku sice si si zjišťoval ale asi opravdu málo.Já si taky zjišťoval..
Nemám auto nové 2011. Je jeté viz co jsem psal a má 80,2kW. Takže nezaměňuj motory které Kia začala do aut osazovat letos na jaře náhradou za 66kW..
Kia vyráběla pro Cee´d SW motorizaci 66 a 80kW v 1,4L a 90kW v 1,6L pak ale upravovovali emisní limity a 80kW vyřadili. Dělala se 66 při 1,4 k tomu pak 77kw a tuším 85 při 1,6L
Letos motory se 66kW úplně vyškrtly z nabídky u těchto typů aut. Nahradila je jednotaná motorizace cvvt 1,4/77kW a 1,6L.. a pak samo ropák.
a aby bylo jasno že mám opravdu to co uvádím tak přikládám kopii techničáku :) Ale jak si psal asi 3,2 kW jsou nepodstatné.

Ale je to přesě o tom o čem jsem nechtěl aby se toru zvrhlo. na dva tábory. Jedni co mi budou psát že prostě proč by si nikdy nekoupili auto korejské výroby. Druzí co podobné auto někdy alespoň řídili a maji s ním zkušenost.. Ještě že tu alespoň nikdo nepíše že by si takový auto nikdy nekoupili protože 01 je lepší... Píše se tu proč je Octávka o tolik dražší a pod.. a proč je ceed o tolik levnější. Jestli mám za auto dát 350 a nebo 200 na úkor toho že nebudou plasty z typu xxx ale z yyy je mi srdečně jedno. stejně se všechno vyrábí v číně z rýže a PETek..
Zatím s autem mám naježděno cca 68km městská spotřeba je zatím 6,4 L těch 68 km jsem najezdil za plného provozu poposkakováním po městě. Když s autem človek jede kole 2000 ot po rovině při 4Q a cca 60km/h bere si 4,5-6,6L Při rozjíždění to vyleze i na 11.

Pokud by to dopadlo tak na jarní sraz přijedu Luďkovou 04. a Jedovnici samozřejmě dál budu dělat. Jak jsem psal změnil jsem auto a ne srdce. Lada i když jsem si ji defakto kupoval pro to že jsem rychle potřeboval auto na dovolenou a známý ji měl na prodej i s LPG.. tak nevím kdy bch dnes byl. Za ty roky jsem se naučil celkem solidně jezdit a Lada mi dost přirostla k srdci. Je mi jasný že na novém autě si už asi krom výměny pneumatik neudělám vůbec nic sám. Ale taky doufám že si na něm nebudu muset dlouho nic dělat. Být sám svobodný tak nové auto asi ani neřeším. ALe bohužel prostě realita je jiná. Nejsem sám a nezodpovídám v provozu jen za sebe. Doufám že díky tomu že snad nebudu řešit auto tak budu moct třeba i řešit víc věcí kolem rodiny, klubu a v neposlední řadě i nějaké koníčky, mezui které bezesporu patří Lada.
A jak mi psal luděk. Pokud budu mít neodolatelnou touhu se v nějaké Ladě trochu povrtat tak mám možnost u něj :)
říká se že nikdy nevstoupíš dvakrát do jedný řeky.. blbost nikdy bych nenapsal že už bych si ladu nekoupil. Pořád věřím v to že se v Rusku trochu pochlapí a další řada po Grantě nebo i Granta bude už alespoň solidně konkurenceschopná.
Přílohy
IMAG0816.jpg
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“