Chrom

Moderátor: Moderátoři

MOBILonline
Příspěvky: 16
Registrován: úte bře 08, 2005 15:46
Bydliště: Banska Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Chrom

Příspěvek od MOBILonline »

Pani, da sa nejakym amaterskym sposobom zrekonstruovat poskodeny alebo chybajuci chrom na listach alebo narazniku ? Alebo je lepsie uz poskodene kusy natriet klasickym emailom ?
Stefan M.
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

Tazko. Ale skus kombinaciu - chromovy sprej a na to lak. Ten lak to sice zmatni, ale tie chromove spreje su na prdlajz a ked to neprelakujes tak sa to olupe, zmatnie...
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

TO je o ničem. Nikdy to pořádně neopravíš. Nutno celý chrom očistit vyleštit a nechat znova pochromovat a nebo očistit a nalakovat. Barva ti nebude moc držet ani na chromu. Není to na to stavěný.
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

vsak hej, ale chromovanie - aby si si vsetko pripravil sam, este Ti ten naraznik daju aj rozrezat, lebo im tam cely nevojde a nakoniec za to este veznu nehorazne prachy. Za to mas 2 nove!!!
Andrej
Příspěvky: 12
Registrován: sob črc 03, 2004 02:46
Bydliště: Trnava,Slovensko

Příspěvek od Andrej »

Majo píše:vsak hej, ale chromovanie - aby si si vsetko pripravil sam, este Ti ten naraznik daju aj rozrezat, lebo im tam cely nevojde a nakoniec za to este veznu nehorazne prachy. Za to mas 2 nove!!!
Presne to uz radsej kupit novy, ja som kupoval uz som to tu pisal komplet zadny aj so slzickami a vzperami a vysiel do 3000Sk. To je celkom slusna cena za krasne nachromovany kusok, v porovnani za nejaky plastovy dat niekolko 10 tisic.

:twisted: blue viper
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

Andrej píše:Presne to uz radsej kupit novy, ja som kupoval uz som to tu pisal komplet zadny aj so slzickami a vzperami a vysiel do 3000Sk. To je celkom slusna cena za krasne nachromovany kusok, v porovnani za nejaky plastovy dat niekolko 10 tisic.

:twisted: blue viper
som to nejak prehliadol - takze si kupoval novy? Super - nebol som si isty, ci sa este kupit da - aj ja sa chystam na 03kove oba :wink:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Majo píše:som to nejak prehliadol - takze si kupoval novy? Super - nebol som si isty, ci sa este kupit da - aj ja sa chystam na 03kove oba :wink:
A na 01 jsou? Hlavně ale potřebuju chromovanou mřížku :!:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

tu chromovanu mriezku som na predajni nedavno videl, tak by mala byt bezne k dostani, no neviem, treba sa popytat :?
mimo temu: ja som konecne dnes objednal tlmice co drzia na kombiku piate dvere - mi dali tristi krat po hlave, tak ma to uz nastvalo :)
Pool

Příspěvek od Pool »

Emailem na chrom nee! Tady u nás za barákem parkuje žigul a majitel to evidentně zkoušel, na černo.. Teď má strakatý nárazník a leze mu to rapidně dolů jako volaká lišej, no vypadá to nechutně.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

Pool píše:Emailem na chrom nee! Tady u nás za barákem parkuje žigul a majitel to evidentně zkoušel, na černo.. Teď má strakatý nárazník a leze mu to rapidně dolů jako volaká lišej, no vypadá to nechutně.
To je to co jsem říkal. Pomáhal jsem restaurovat Jawu Péráka. Nádrž se musela celá obrousit od starého chromu, pak vyleštit ( děsná práce) a nachromovat. Pak se vzala bruska a místa kde se to pak lakovalo ( znak a červený pruhy se musely vybrousit na kov. odstarnit chrom. no řeknu vám pěkně se mi klepali ruce. Představa že by mi ta bruska ujela do plochy a celý bych si to zopakoval s tím rozdílem že původní chrom byl z 1/3 olezlej..... fuj tajxl traději už nevzpomínat.
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

vsak to mate pravdu, ale zase verzia - obrusit chrom, ktory je uz dobre zhrdzaveny kefou, presmirglovat a strieknut chromovym sprejom potom lakom je celkom dobra. Teda samozrejme to myslim ako najlacnejsiu docasnu verziu! Robil som to kamosovi na buranom narazniku a vyslo ho to cca 200Sk. A to musite byt ozaj velmi blizko a mat pozorne oko aby ste zbadali rozdiel :)
Pool

Příspěvek od Pool »

Majo píše:vsak to mate pravdu, ale zase verzia - obrusit chrom, ktory je uz dobre zhrdzaveny kefou, presmirglovat a strieknut chromovym sprejom potom lakom je celkom dobra. Teda samozrejme to myslim ako najlacnejsiu docasnu verziu! Robil som to kamosovi na buranom narazniku a vyslo ho to cca 200Sk. A to musite byt ozaj velmi blizko a mat pozorne oko aby ste zbadali rozdiel :)
Výborně Majo, to je dobrá zpráva..
Ještě jsem třeba viděl chlapíka, kterej obrousil chrom a natřel nárazníky na hnědo (béžovej 2101). Kdepak, bez toho chromu to působí divně.. :disgust:
Pool

Příspěvek od Pool »

Dnes ve městě jsem viděl zajímavě vyřešenej nárazník na neznámé 2101. Jedna z dalších variant, jak si poradit s poškozeným chromem. A teď se podržte.. Byl omotán izolepou, postupně celej, závit vedle závitu a izolepa natřena stříbřenkou. Hodnotil bych to tak 5- :lol:
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

Pool píše:Dnes ve městě jsem viděl zajímavě vyřešenej nárazník na neznámé 2101. Jedna z dalších variant, jak si poradit s poškozeným chromem. A teď se podržte.. Byl omotán izolepou, postupně celej, závit vedle závitu a izolepa natřena stříbřenkou. Hodnotil bych to tak 5- :lol:
To jsi ale nenapsal že patřil Ferovi a Dežovi.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Honza
Příspěvky: 62
Registrován: stř kvě 26, 2004 12:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza »

Na kolik přijde nová chromová lišta či maska na 2107 na Slovensku?
Honza
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“