Můj Vaz 2103

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Jo, zezdola na nádrži je šroub, měl by bejt nad výpustním špuntem podlahy.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10558
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Laďuša píše:Jo, zezdola na nádrži je šroub, měl by bejt nad výpustním špuntem podlahy.
Já bych přece jen tu nádrž sundal. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

No to já taky, ono to bude asi i jednodušší, než se tam s tim zezdola mordovat. Potom ta představa, že šroubek zapadne někam do strany a vůbec. Když už řešit špínu v nádži, tak fakt ven.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Lukáš Mlýnek
Příspěvky: 47
Registrován: pát kvě 14, 2010 11:29
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od Lukáš Mlýnek »

Dobrá, a co říkáte na tu membránu pumpy?
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Membránu sežeň obstojnou a vyměň. Nádrž odpoj a vytáhni, benzín slej, uvidíš, jestli vyteče i nějakej binec - ten necháš ustát a starej benzín zase vyjedeš - škoda ho likvidovat jinak. jestli je na dně nějaký svinstvo, nebál bych se ho vyhnat důrazně, třeba wapkou. Předtím ale vyndej přírubu s palivoměrem - wapka by ho mohla mírně učesat. A taky do ní líp uvidíš dvěma dírama pak výplach, vylejt, uschnout, zpátky smontovat, načepovat a chvíli to hlídat, jestli to někde nesmrdí moc nebo nesákne kde nemá. Už se na to taky těším, brzy to budu mít na pořadu dne. Samozřejmě, můžeš si to všechno ušetřit a počkat až se ucpe filtr a pak ho zahodit a dát další. Je to o přístupu.
Jinak žádný svinstva nahrazující olovo nejsou třeba, žigulácký motor je moderna sama, ten to nepotřebuje.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Lukáš Mlýnek
Příspěvky: 47
Registrován: pát kvě 14, 2010 11:29
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od Lukáš Mlýnek »

Tak jsem si posvítil do té nádrže a stěny se jeví čisťounce bez sebemenších známek koroze a co jsem zahlédl na spodku benzín tak taky vypadá čistě bez nečistot, možná to bude stačit propláchnout bez demontáže. Můžu dovnitř strčit hadici s vodou a vypláchnout?Nebude vadit voda těm snímačům?
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Snímačom bude vadit tak tlaková voda. A jak to chceš vytáhnout? Vycucnout a nebo snad hodláš odšroubovat dole ten šroub?
Jestli se to jeví tak čistě, tak bych se asi na celý vyplachování vykašlal, ale prostě bych natankoval plnou a vyjel to.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Lukáš Mlýnek
Příspěvky: 47
Registrován: pát kvě 14, 2010 11:29
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od Lukáš Mlýnek »

Laďuša píše:Jestli se to jeví tak čistě, tak bych se asi na celý vyplachování vykašlal, ale prostě bych natankoval plnou a vyjel to.
Asi jo, načepuju plnou a uvidím co se zachytí v palivofiltru...
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Tak tak. Ale vem si s sebou náhradní filtřík a nebo aspoň něco na nouzový spojení hadic po totálním ucpání :lol: Člověk nikdy neví. 8)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

na novej memráne si daj veľký pozor :!: ta pýča nieje znitovaná, ale utiahnutá matkou bez akehokoľvek zaistenia! takže buď bodnúť co-čkou, alebo urobiť zvrchu zárezy aby sa ti to neroztočilo, potom ti nachcaje aj benzín do oleja a máš o ďalšie prachy vystarané. Mne to zrobila nová membrána asi po cca 50km :evil:
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Jiné, než sešroubované membrány snad neexistují ne?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

to určite, schade napr ma nitovanú
Lukáš Mlýnek
Příspěvky: 47
Registrován: pát kvě 14, 2010 11:29
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od Lukáš Mlýnek »

Takže když se poškodí membrána čerpadla, benzín zteče do motoru otvorem, kde je ta tyčka co pohání čerpadlo od motoru? Jsem zvědav, membrána je tam nová ale jak jsem už psal, tak zvenku po obvodě je to jakési naleptané po pár dnech. To by snad nemělo být, ne? :roll: Snad to vydrží v celku...
Lukáš Mlýnek
Příspěvky: 47
Registrován: pát kvě 14, 2010 11:29
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od Lukáš Mlýnek »

Tak jsem musel opět vyměnit membránu AC pumpy, zase to z toho stříkalo. Při snaze vložit ji do otvoru na dně pumpy jsem odlomil kus té vyvýšené hrany co je kolem otvoru a kde leží ta pružina. Takže případný benzín co prosákne skrz membránu steče přímo do motoru. Musí se pak takto znehodnocený olej vyměnit, dělá to velkou škodu? Ihned po výměně membrány jsem nalil do nádrže 10 litrů Shellu a jel na 17 km vyjížďku, abych dostal pryč ze soustavy stávající benzín a došlo k promíchání starého s novým v nádrži. Doufám, že už mi to znovu nerozleptá membránu :evil:

Cestou jsem zjistil tyto poznatky:
při zahřátém motoru otáčky volnoběhu jsou 1000 ot/min (dle otáčkoměru). Při rozjíždění a přidávání plynu motor občas cuká a zpočátku jde těžko do otáček a poté citelná akcelerace, ale i tak nic moc. Při druhém a hlavně třetím převodovém stupni jde cítit dušení motoru (nejde do otáček) až nějak mezi 3000-3500 otáček lze pocítit volnější zrychlení. budíky: palivoměr při jízdě kmitá v nepravidelném rytmu (před nalitím benzínu do nádrže fungoval normálně), spíše se drží na začátku stupnice. Teploměr funguje bezchybně. Ručička olejoměru při zýšených otáčkách (kolem 3000) dosahuje ke 4ce, jinak zhruba v polovině mezi počátkem a 4kou.
Jinak se mi asi na 3 minuty v garáži při příjezdu v garáži rozjely samy od sebe hodiny, pak zase ztichly :lol:
Pokud byste poskytli rady jak nejúčinněji sjednat nápravu, budu rád. Díky za veškeré info...
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Těmi budíky bych se nezabýval, maximálně pohýbej s konektory na nádrži, ikdyž kolísání rafičky dělá zpravidla zvlněná hladina paliva. Volnoběh 1000 je asi zbytečně vysokej, ale ten otáčkoměr taky nebude žádnej etalon přesnosti.
Volnoběh a kultura chodu motoru na malý zatížení souvisí. Čili seřídit by to nebylo od věci.

S tím olejem - těžko říct, jaké množství je kritické. Benzín ale olej obecně znehodnocuje. Snad se někdo vyjádří jasněji...
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“