Nátěr - nástřik

Moderátor: Moderátoři

kuchi
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 13, 2007 19:45
Bydliště: Nová Dědina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuchi »

tak já jsem s kvalitou Tlumex plastu spokojený a nemíním platit (dle mého názoru) víc . Ale to je můj názor a podotýkám že jsem s Body nedělal tak nevím
Uživatelský avatar
Mirek999
Příspěvky: 388
Registrován: pát kvě 16, 2008 23:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek999 »

Kdyz je nekde neco orezle,tak to odrbu a chci se zeptat.Natirate to odrezovacem,strikate zakladem a potom nejakym timhle sajrajtem?A nebo odrbat a rovnou striknout sajrajtem.Poradte co je lepsi a co vydrzi nejdele.Neco podobneho me ceka.Diky.Nevim,jak je odrezovac mastny,aby mi to na to potom chytlo.
kuchi
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 13, 2007 19:45
Bydliště: Nová Dědina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuchi »

tak nejlepší je to ještě základem natřít, a potom i barvou ale je to zdlouhavý, jinak odrezovač je suchý proto je na něm napsáno bezoplachový tzn natřu, zachne , a natírám barvou .
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

obrousit, odrezovac, zaklad, a pak ta ochrana. musi to prijit uz na natreny
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Mirek999
Příspěvky: 388
Registrován: pát kvě 16, 2008 23:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek999 »

Jasny,diky.
Uživatelský avatar
swics
Příspěvky: 66
Registrován: čtv pro 15, 2005 11:43
Bydliště: NOVE MESTO NAD VAHOM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od swics »

ja som pouzil raz bodycko ..od vtedy uz ho nepouzivam ,,olupuje sa ,,,,,najlepsi je gumoasfalt co sa dava na strechy s tim som spokojni je pruzny a myslim ze aj vhodny pod blatniky ,,a cenovo je ho asi o 5 nasobok viac ako bodycka....
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Maysner píše:obrousit, odrezovac, zaklad, a pak ta ochrana. musi to prijit uz na natreny
Právě jsem dělal podlahu a prahy, jen místo klasického základu jsem použil FEST B co zbyl ze střechy. Přilnavost výborná.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Rankl
Příspěvky: 268
Registrován: úte říj 20, 2009 20:46
Bydliště: Kolinec

Příspěvek od Rankl »

je to asi trochu mimo a dost možná jste o tom popsali mnoho stran a já to nenašel.
rád bych přetřel tu věc co drží větrák na chladiči, dekl sání, případně dekl motoru. tuatam to rezne.
co na to mam použít, aby to tim teplem hned neslezlo?
2107 a 21214
peet2101
Příspěvky: 1096
Registrován: čtv lis 20, 2008 20:47
Bydliště: Záříčí CZ

Příspěvek od peet2101 »

Teplotně odolnou barvu :mrgreen: :mrgreen:
Low and Slow
Teoretik
BA3 2101 *1978
BA3 21011 *1977
East side custom shop za zahradou
__________________________________
Rankl
Příspěvky: 268
Registrován: úte říj 20, 2009 20:46
Bydliště: Kolinec

Příspěvek od Rankl »

áno, něco takového mě napadalo.
přijdu do drogerie a řeknu: máte teplotně odolnou barvu?
a pani co je tam už čtyřicet let a má porád tu samou silonovou zástěru mi jakousi barvu vrazí.
zítra jdu pro ni.
2107 a 21214
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

na celej motor jsem pouzil barvy ve spreji. na bloku to drzelo ok. viko ventilu se sloupalo(ale tam byl lak na karoserie, michanej do spreje).
na druhej motor alkyton, kterej drzi i na brzdach nekolik let 8)
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Rankl píše:co na to mam použít, aby to tim teplem hned neslezlo?
Pokud ti jde o to aby to vydrželo a neslezlo , dej to opískovat a komaxit (práškovou barvu) .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
2103s
Příspěvky: 121
Registrován: sob úno 19, 2011 19:23
Bydliště: policka

Příspěvek od 2103s »

zdravim...mam problem..jak mam udelat nakej nater podvozku a tak....podbehy a pod.....jako esi to mam normalne natirat ted zakladem na cisto a pak to jen prestriknout este jednou...bo jak se to dela pod lak...nejsem lakyr takze neviiim

[ Komentář přidal: Laďuša: st duben 27, 2011 12:49 ]
Přesunuto do vhodnějšího chlívku
rosta
Příspěvky: 1417
Registrován: ned led 07, 2007 12:53
Bydliště: Moravany u Holic

Příspěvek od rosta »

taky jsem natřel spodek jen tlumexem-prej antikorozní :cwm10: :puke: pod tou sračkou to elegantně shnilo-před 8 lety měněná sekyra byla na prach...byla natřená tlumexem a na pohled dobrá-jen jsem se jí dotknul kartáčem a doslova zmizela.... doporučuji odrbat dráťákem do čista co to půjde, potom použít kvalitní dvousložkovou základovku ve dvou vrstvách a na tu teprve tmel na podvozky-doporučuji něco na bázi kaučuku a syntetických pryskyřic-do bodýčko je dobrý, ale musí být podetřený kvalitní základovkou jo a odrezovač nedoporučuju-sice to odrezí, ale je to kyselina fosforečná s rezne to snad ještě rychleji.....
když jsem byl malý vozili mě ladou a od té doby....
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

rosta, chceš říct, že ty sekyrky byly ošetřený jen tlumexem na holej plech? To snad ne!
Na plech patří přece základ, vrch, teprve na to potom třeba ten tlumex. Je to proti kamínkům, aby neobouchaly lak, kterej chrání plech, ne proti vodě.

Na každým přípravku je napsanej návod k použití. No a příprava povrchu, to bude asi alfa a omega vší snahy. (A s tím spojenej problém, kontroverzního odrezovače na bázi kyseliny fosforečné)
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“