Tak si ma konečne našla.........alebo ja ju? :)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

mayo456 píše:myslíš tie humicky na ramienkach? :P
Ano, přesně to myslím. Jo, máme stejný ročník :mrgreen:
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

počujte mám problém a potrebujem pomoc. Dnes som do auta sadol normálne som naštartoval jazdil. prišiel som pred blok na 15 minút som auto odstavil. potom som ho chcel znova naštartovať ale ako som začal štartovať len začal cvakať startér a kontrolky oleja a dobíjania ako aj interierové osvetlenie mierne zhasli. dal som dobíjať baterku no bez výsledku. na indukčnej cievke som si všimol, že ten čierny káblik ktorý ide od rozdeľovača k indučke je voľný a taktiež je tam strhaný závit čiže ho neviem poriadne prichytiť. mohlo odísť silové relé, alebo regulátor napätia?? prosím poradťe lebo už mám z toho hlavu ako melón. ďakujem.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

pokud startér cvakal a neměl snahu točit , drcnul bych do auta aby se posunulo s kvaltem - jestli to není starterem. Kontrolky pohasly moc? No, po nabití to poznáš. Ale to cvakání bych řekl že je věc startéru a vhodné konstelace hvězd. když jsem koupil modrého, taky cvakal, každý pátý start sem musel zkoušet několikrát. Pak se toběhem podzimu samo zajelo a od té doby vždycky točí na poprvé.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

kontrolky aj osvetlenie interiéru pri polohe štartovanie hasne asi tak o polovicu svietivosti. skusal som to aj trochu popohybovať so zaradenou štyrkou a nič. skúsim ešte vymeniť prech na spínacej skrinke mám dve spínacie skrinky tak uvidím či to pomôže. dúfam že to bude tým...
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

mayo456, nevím, jestli v tuto pozdní hodinu ještě dobře chápu, nebo jestlis při popisu nesmotal víc věcí dohromady.

Zcela logickou úvahou vzato, pokud při poloze klíčku "startování" cvakne startér, pohasnou světla s kontrolkama a motor se ani nehne, tak zcela jistě NENÍ problém ve spínací skříňce, ani v relé startéru, natož pak v zapojení zapalovací cívky. Při tomto projevu se dá závada lokalizovat velmi snadno, neboť oblast pátrání lze zúžit na:

- špatný kontakt mezi baterií a kostrou, resp. velký přechodový odpor v zakončení vedení u baterie
- porucha startéru

Já osobně sázím na druhou možnost. Vede mě k tomu to, že baterii jsi měl venku a v případě špatného kontaktu je zde tedy možnost, že by při opětovné montáži došlo k odstranění chyby. Navíc já sám jsem měl jednou prakticky identickou poruchu. Starér cvaknul, světla pohasla a motor se ani nehnul. Po výměně baterie se nic nezměnilo a dokonce i při připojení druhého auta přes kabely byl výsledek stejný. Nakonec jsem po demontáži startéru zjistil, že upadl jeden držák uhlíku a vinutí tak šlo do zkratu.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

kontakty na baterke ako aj kostru na kasni som čistil tam chyba byť nemôže. takže asi štartér. To isté sme skúšali aj my prepojiť dve autá štartovacími káblami a nič. len cvaklo a nešlo. takže to môže byť tým držiakom uhlíku resp. samotnými uhlíkmi? koľko ich tam je?
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Tak potom je to jasné. 100% je chyba ve startéru. Uhlíky, resp. jejich držáky tam jsou celkem 4. Jsou rozmístěné po obvodu komutátoru v rozestupu 90°. Ke kontrole stavu uhlíků a/nebo držáků stačí odmontovat plechový kryt v zadní části startéru.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

sú medzi tými uhlíkmi nejaké rozdiely alebo sú všetky stejné? pretože by som kúpil šecky nové. a ešte raz ďakujem táta Hurikán za pomoc :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Všechny 4 uhlíky jsou stejné. Ale radši ten startér nejdřív rozeber, než uhlíky koupíš. Třeba to samotnými uhlíky nebude a budeš mít, tak jako já, zlomenou pružinu v držáku uhlíku, nebo něco podobného.

A děkovat netřeba. Zatím se nic neopravilo. :)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

tak budem to riešiť v pondelok. viem o jednom šikovnom človeku čo repasuje štartéry takže to poriešim s nim. :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

takže uhlíky sú nakoniec dobré, problém je v tom že sa štartér nedokázal pretočiť, niečo ho zablokovalo. vymenia sa však preventívne uhlíky, puzdrá na štartéry a premaže sa.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

po čase aby to tu nezapadlo, som urobil kvalitné fotky pre porovnanie ako sa auto zmenilo alebo nezmenilo za dva roky. za tieto dva roky som najazdil 6000 km, vyriešil niekoľko závad ako nepremazaný štartér, tečúce zadné valčeky a pod. ale aj kozmetických detailov. trošku som to rozleštil a ešte ako to je na starom aute zvykom ma veľa čaká. Dúfam že už viac prezradia fotky http://mayo456.rajce.idnes.cz/Lada meno Lada a heslo 2101.
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
radek mb
Příspěvky: 5187
Registrován: sob zář 18, 2004 01:38
Bydliště: okr.MB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radek mb »

Co je s tím pravým zadním blatníkem? To byl měněný? Vypadá jako natřený základovkou. Jinak pěkné :wink:
EAST RUNNER БРИГАДА.
ŠKODA Octavia II 1,9 TDi
Bratrstvo Vana Tallinn
/ KAWASAKI KLE 500 ČZ 175/477 ČZ 250/485 ČZ 175/487
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

mayo456 píše: meno Lada a heslo 2101
Nefachčí to :D . Oprav si to L na l :P .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Jakub Metelka
Příspěvky: 2305
Registrován: úte led 15, 2008 18:11
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub Metelka »

Pěkná :wink: .Ten zadní blatník si zapoměl rozleštit :?:
2x VAZ-2101 (1972), 2x VAZ-2101 (1973), VAZ-2101 (1977), VAZ-2102 (1977), 2x VAZ-2106 (1978), VAZ-21053 (1989), VAZ-2107 (1986), VAZ-2121 (2002) Moskvič-408-1 (1972), Škoda-120L (1983), Škoda-105S (1984), Škoda Favorit 136L (1989), Škoda-Felicie (1995,1996), Škoda Felicie kombi (1997), Mercedes -200E (1987), Avia A31 (1987), Škoda 706 RTHP (1973)
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“