211x

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
JakubN
Příspěvky: 152
Registrován: pon dub 25, 2005 12:22
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

PF 2006

Příspěvek od JakubN »

Už jsem sice přál v sekci Poklábosme, ale speciálně pro desítkovou řadu ještě jednou:
Přeji Vám všem co nejsvělejší nadcházející rok 2006 a vždy šťastnou cestu s Ladou, ať starou nebo mladou

JakubN.
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Re: Okrajová zpráva

Příspěvek od Jiri »

Jura Baran píše:Okrajovost této zprávy pro českého človíčka bych považoval za velmi realtivní. Ono nové představenstvo obratem požádalo ruskou vládu o investiční pobídky ve výši 5 mld. USD do roku 2010 a nový předseda představenstva, jinak ředitel přes technologie u Rosoboronoeksportu, sdělil, že si nemyslí, že by tento požadavek vláda odmítla. Když to spočítám, tak to představuje asi 120 mld. Kč, což je 3x-4x víc než investice Hyundai v Nošovicích. A vzhledem k tomu, že díky své geografické poloze a surovinové "soběstatčnosti" si pořád bez Ruska v české kotlině ani neupšoukneme, tak být českým človíčkem, zbystřím pozornost :shock: .
Nějak tomu pořád nerozumím...:-) Lada neplánuje umístit výrobu do čech ani nikam na západ (vzhledem k ceně pracovní síly by se lady asi dost prodražily)
5mld USD nejsou malé peníze ale vazba avtovazu na českou ekonomiku je v současné době minimální a nic nenasvědčuje tomu, že by se to v budoucnu mělo změnit. Ano jsme závislí na surovinách z dovozu ale nějak mi uniká tahle souvislost s ladou.
A zprávy o tom že stát vstoupí do nějakého podniku , získá v něm majoritu nejsou z dlouhodobého hlediska ničím pozitivním (to je fakt ověřený nesčetnými experimenty v různých světových ekonomikách.)
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Ať se tu ty plečky pořád jen nekritizujou, musím napsat, že po vyndání LPG, se kromě sem tam nějaké té nádržky apod., ta moje plečka chová velmi mravně. Ať jí to vydrží! :-)
Začínám uvažovat o tom, že si koupím ještě jednu, abychom se s manželkou nemuseli tahat o tu jedinou. :-)
Škoda, že Lada je tak malá nebo že nedělá nějaké mikrobusy.
Z východu jsem viděl jen Gazelu a ta se sem nevozí v 9 místné úpravě.
Navíc jsem jí jednou potkal na Jižní spojce a při cca 100-120km/h bylo slyšet, že jede skoro na max. výkon. A na to bych si asi nezvyknul. :-)
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Ale jo, šlape to dobře, sypou se mi jen kraviny, které si buď opravím sám, případně vyměním vadnou součástku za novou. Vypozoroval jsem, že když jedu v 5-ti lidech a plnou bagáží v kufru, tak se mi při vysokých rychlostech nad 120 km/hod chvěje řízení. Asi jak dojde k odlehčení přední nápravy? Nevím, neřeším, takový cesty dělám jen jednou za měsíc.
To startování v zimě je stále nespolehlivé, ještě jsem v těch mrazech neodmastil/neumyl zap. cívku a čidlo detonací. Za prosinec jsem najel pouhých 350 km.
Dodge Avenger 2.0 VVT
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Zatím jsem nepozoroval vliv zatížení auta na chvění volantu.
Ale zjistil jsem, že ta plečka je děsně citlivá na nevyváženost a na nerovnoměrné opotřebení předních gum.
Vyvážení se dá dohnat kvalitním pneuservisem a dobrejma gumama.
(Když jsem nepoužíval zimní gumy, nechával jsem to stejně vyvažovat 2x ročně)
Horší jsou plošky od brždění. Stačí jednou zastavit na dálnici ze 180km/h s napůl zablokovanejma kolama v oblaku kouře a ploška je na světě. :-(
To je jedinej důvod, proč bych chtěl ABS.
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Jura Baran
Příspěvky: 131
Registrován: stř čer 29, 2005 11:08

To Skalouš

Příspěvek od Jura Baran »

Tak si chvilku počkej na tohotdle drobečka http://www.zr.ru/show_arch.pl?ida=44881 :twisted: .
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

.....možná za další 4 roky..... :-)
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

Právě jsem si nechal rozsvícená světla na parkovišti. Přišel mi vtipný email od kolegy, že mi to má hlásit auto :-D Ale k věci, zkoušel někdo do 211x nainstalovat takový ten bzučák za pár korun?
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
danielTIR
Příspěvky: 213
Registrován: čtv říj 27, 2005 17:51
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od danielTIR »

:P Já už tam měl "pípátko" když jsem mou LADU koupil :P Skvělá věcička za hubičku
ŠKODA FABIA combi 1.9 Sdi AUTOŠKOLA - přesto fanda vozů LADA
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

myslim ze kdysi byla popsana nejaka uprava stavajiciho pipaaku na www.lada-welt.de
Nic tam nemam , nemam s tim problem vypnout svetla:-)
asi t o zni blbe a muzete si myslet o me cokoliv ale nejak postradam chut delat z lady auto... ono by pak nezustalo jen u toho a dalsich napadu co vylepsit a predelat je spousta. resim jen kriticke veci.
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Mě to tam namontovala fa. POLA v Říčanech. Součástka za 50kč. Cena montáže byla podobná. Funguje doteď. Tj. nic o tom nevím. :-)
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
franta
Příspěvky: 95
Registrován: stř čer 09, 2004 16:07

Příspěvek od franta »

Zdar Ladováci, kde je u 211x benzínový filtr?
Dík Franta
Uživatelský avatar
tavri
Příspěvky: 1393
Registrován: pát čer 24, 2005 12:43
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od tavri »

franta píše:Zdar Ladováci, kde je u 211x benzínový filtr?
Dík Franta
úplně dole, u nádrže 8)
Dodge Avenger 2.0 VVT
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

1 января 2006 года на территории нашей страны на учете в ГИБДД числилось 1 млн. 292 тыс. 606 вазовских «десяток». В том числе, самыми ёмкими по числу «десяток» регионами являются Самарская область (113584 шт.), город Москва (108305 шт.) и Тюменская область (78143 шт.) Всего же с начала освоения производства АВТОВАЗ выпуслил уже чуть более 1,5 млн. «десяток».
27.6.2006 uplynulo 11 let od zahájení výroby Lady 110
Za tu dobu vyrobily asi 1,5 milionu "děsjatok"
A pochopil-li jsem to správně, 1,3 milionu jich zůstalo v Rusku.... :?: :!:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Takže jdu tak dnes po městě a vidim projíždět Ladu 111, pěknou, vínová barva a měla - holandskou espézetku :D
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“