Nervy - UŽ TOHO MÁM PLNÉ ZUBY!!!

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

Ona ale vetsina lidi s tim vlastne nechce nic delat. Jedni si nevidi na spicku nosu v jednom smeru, druzi v druhem. Jedni voli ODS, druzi CSSD. Jedni chteji vetsi volnost pro sve obohacovani vykoristovanim (vetsim ci mensim, nemyslim to jako sprosto slovo, jen jako pojmenovani) druzi chteji, aby vsechno za ne resil nekdo jiny a chteji mit to stejne auto jako soused.

Malo kdo z nich vidi neco dalsiho. To jsou lide, kteri jsou ochotni pro nejaky zisk palit v kamnech stare pneumatiky a nechat vlastni deti behat v tom smradu po dvore. Nebo lide, kteri uci sve deti to, ze penize jsou to hlavni. To je v tech lidech, to neni z jejich strany ani nasrani, ale deprese, oni proste takovy jsou a jini zrejme nebudou.

ja mam silnou obavu, ze minimalne nas narod se vlastne sam hlasem vetsiny nedokaze ukocirovat vstric svetlym zitrkum. vetsina dokaze videt co bude za pul roku, dal jejich mysl proste nedohledne, fantazie nestaci atd. ti lide maji spoustu kladnych vlastnosti, jsou v leccems sikovni a skveli.

p.s. ja jsem taky blby jak puctok, takze nehodlam tvrdit, ze jsem nejak nadrazen te vetsine. mozna si myslim, ze neco chapu v sirsich souvislostech, ale muze to byt jen zdani...
VAZ 2104 1.3 1989
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

JmJ píše: ... vetsina dokaze videt co bude za pul roku, dal jejich mysl proste nedohledne, fantazie nestaci atd. ...
Já tu fantazii mám a jímá mne z toho děs.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Koko Loko píše:Já tu fantazii mám a jímá mne z toho děs.
Máš strach ze soboty ? :P
VAZ 2101, VAZ 2104, Škoda Fabia 1,4 16V
ex. 2xVAZ 2101, 2xVAZ 2105, 2xVAZ 21044i, Škoda Favorit 135 GLXi, VAZ 2111, Lada 4x4, Peugeot 206 1,4 HDi, VAZ 2104
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Koko Loko píše:
JmJ píše: ... vetsina dokaze videt co bude za pul roku, dal jejich mysl proste nedohledne, fantazie nestaci atd. ...
Já tu fantazii mám a jímá mne z toho děs.
A mě optimismus. Stane se to tak v roce 2025 plus mínus 3 4 roky...
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Michal Pokorný píše:
Koko Loko píše:Já tu fantazii mám a jímá mne z toho děs.
Máš strach ze soboty ? :P
To jistě ne, v tomto krátkodobém horizontu událostí očekávám jen samé světlé zítřky 8) . Ovšem dlouhodobý horizont se zdá poněkud podmračný s občasnými apokalyptickými výjevy :koko: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Laďuša píše:A mě optimismus. Stane se to tak v roce 2025 plus mínus 3 4 roky...
Koko Loko píše:Ovšem dlouhodobý horizont se zdá poněkud podmračný s občasnými apokalyptickými výjevy :koko:
Nesmíte v té peci tolik hicovat. To potom člověk vidí samé hrozné věci. :lol: :lol:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

:mrgreen:

Vidím jen výjevy! Jenom výjevy!

A já ten grunt nechci!
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Stesky, stesky - ne, já to neberu jako stejskání si, fňukání. To je prostě označení problému, začátek řešení. To se musí teprv najít. Největší současné riziko společnosti je její degradace, rozbourání vztahů, neschopnost komunikovat, natož řešit problémy. To bych rád mimoděk potlačil, jak to jen půjde ...
Žádná bezvýchodnost - jen nechtěj "změnu mávnutím proutku", tohle bude trvat celej náš život, krůček po krůčku. Jsme malinká součást společnosti, ale každá taková pidičástečka má vliv. "Tisíckrát nic umořilo osla" ... nebo ... "součet řady nekonečně malých čísel může být konečný"

Kryl říkával, že bude prvním Havlovým disidentem. Když zrušili československé občanství, dali mu vybrat - a on odmítl vrátit pas. Mečiar mu pak okázale nabízel slovenské :D

Onehdá jsem volil SOS - ocenil jsem, že předseda se se mnou pustil na stránkách do diskuze, neshodli jsme se, ale líbilo se mi, že na obou stranách byly argumenty. Zklamali mě (a nejen mě), když vlezli na kandidátku s bolševicky smýšlejícím Štětinou.
Přitom rok předtím měli kandidátku plnou vzdělaných lidí různých profesí, žádné lemply. Jen si asi mysleli právě něco o té "kouzelné hůlce", pak přišla deziluze a nápady s koalicí ... na čemž ztratili i ten zbytek.

Prostě, tenhle národ zdegradoval, není tu skoro nikdo schopný a ochotný být zároveň poctivý a iniciativní a vydržet to. (to je další "sprosté" slovo, automaticky spojované s blbem). Všichni nějak chceme vyhrávat, plácání po ramenou a chválu - a když nepřichází, sesypeme se ...
V tomhle jsem asi dost nenormální. Zvykl jsem si prohrávat, umím i vyhrávat. Ale to poplácávání nepotřebuju - sice je to pěkný, ale pro mě je odměna to, když vidím skutečný důsledek práce.

Když vidím, že "můj" projekt je v práci snad skoro poslední, který nekrachuje, a funguje.
Když vidím, že jsem posekal celou zahradu vlastníma rukama a téměř bez pomoci ... tak zrovna tohle jsem vloni prohrál :D
Když vím, že Laďka i Beruška jezdí a mám na tom zásluhu ...

Stejně mě těší lidi, který takový věci umí. Jen to, že vidím, že jsou, dokážou si poradit ... ubývá jich ... ono to stojí čas, peníze, pohodlí ...

Když to vezmu z větší perspektivy, ten kapitalismus je stejně ujetá ideologie. Odtržená od reality, přírody, společnosti, tvorů, věcí ... ne že by se vědecky snažil nějak popisovat jevy - on se je pokouší diktovat. Paradox je, že přinejmenším u lidí se mu to daří ...
A ne, tohle fakt není spor "komunismus vs. kapitalismus".

Hehe, troška popíku, to se mi teď nějak po letech vybavilo ... http://www.youtube.com/watch?v=z1fGD_gTxTo
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

dmatej píše:bolševicky smýšlejícím Štětinou
Já ti nevím, ale se Štětinou jsme se bavili pár hodin a můžu říct, že kdyby bylo takových lidí víc, měl bych na politiku docela jiný pohled. Možná mám pohled na něj upjatý spíš do oblasti zpravodajství a na příběhy s Aničkou Politkovskou nebo těmi chudáky na balkáně, ale nemyslím že je to špatný člověk.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Naprostej souhlas s JmJ.

Referenda by neměly rozhodovat o závažnejch věcech, protože kde kdo se v tý politice prostě nevyzná a nepohybuje, tak může hlasovat v dobré víře, ale zrovna tato volba by měla špatný dopad, což samozřejmě lidi, kteří vyloženě neznají všechna úskalí a nesledují politický dění denně, nemůžou tušit. Od toho je vláda. Že se vlastně nechovají tak, jak mají, je vina jednotlivců, nikoliv systému. Ale úplně špatný to zas taky není.
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Aha, takže na to, aby volič zvolil mentály do sněmovny kvalifikovaný je, ale na přímé rozhodnutí pomocí referenda již nikoliv? To již mohou jen ti "kvalifikovaní" mentálové? Inu, jak kdysi pravil pan Ledvinka (ODA), je nepřijatelné aby v referendu rozhodovala lůza. Tou lůzou měl na mysli s největší pravděpodobností lid. Já jsem jednoznačně pro referenda v závažných otázkách, nechť se lidé vyjádří.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

MartasBrno píše:
dmatej píše:bolševicky smýšlejícím Štětinou
Já ti nevím, ale se Štětinou jsme se bavili pár hodin a můžu říct, že kdyby bylo takových lidí víc, měl bych na politiku docela jiný pohled. ...nemyslím že je to špatný člověk.
V tomto zcela souhlasím s dmatejem. Štětina má opravdu smýšlení a přístup k věcem úplně stejný, jako měli ti největší bolševici v padesátých letech. Navíc je to fanatik a ještě ke všemu se mu dost věcí v hlavě pomotalo. Jako zářný příklad je, když několikrát skálopevně tvrdil (přestože mu ostatní v diskusi několikrát dokázali, že tomu tak není), že před rokem 89 jezdil ZCELA BĚŽNĚ do SSSR JEN S OBČANKOU A BEZ VÍZA. :lol: Celé to korunoval tím, že sovětským agentům, kteří sledovali cizince, utekl a scházel se s kým a kde chtěl. :lol: :lol:
Jelen píše:Referenda by neměly rozhodovat o závažnejch věcech, protože kde kdo se v tý politice prostě nevyzná a nepohybuje, tak může hlasovat v dobré víře, ale zrovna tato volba by měla špatný dopad, což samozřejmě lidi, kteří vyloženě neznají všechna úskalí a nesledují politický dění denně, nemůžou tušit. Od toho je vláda.
Tak tohle je dobrý nesmysl. Přesně těmito argumenty nás neustále krmí ti, kterým je institut obecného referenda nejvíc proti srsti. Je velmi zajímavé, že např. v Dánsku, Švédsku, Švýcarsku mají referenda každou chvíli a ke kde čemu, vč. (spíš zejména) k opravdu vážným věcem a nikdo si nedovolí zpochybnit úsudek tamních lidí. A přitom v těch zemích také nepřevažují lidi, co imrvére sledují politiku. Jen je zákonem dané, jak mají znít otázky a pro každou variantu jsou zcela jednoznačně popsány důsledky.

Navíc třeba ve Švýcarsku se v místním referendu lidé vyjadřují i k tomu, zda může být nějakému tam žijícímu cizinci uděleno švýcarské občanství, či nikoliv. Už vidím, co by nastalo za řev, kdyby se obdobný (plně demokratický v pravém slova smyslu) systém měl zavádět u nás. To bysme slyšeli, že se vrací komunismus a uliční výbory a .... :lol: :lol: :lol:

Prostě je to přesně tak, jak
Koko-Loko píše:Aha, takže na to, aby volič zvolil mentály do sněmovny kvalifikovaný je, ale na přímé rozhodnutí pomocí referenda již nikoliv? To již mohou jen ti "kvalifikovaní" mentálové? Inu, jak kdysi pravil pan Ledvinka (ODA), je nepřijatelné aby v referendu rozhodovala lůza, tedy lid.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Mohl bych ultracitovat, jak to udělal pan Hurikán, ale neudělám to, jen znovu napíšu, že souhlasím s JmJ. Více se k tomu nebudu vyjadřovat. O politice se bavit nechci, akorát bych byl zas nasranej. Vede to jen k hádkám.
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6563
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Příspěvek od JmJ »

S tim referendem je to myslim vazne docela dvojsecne. Pokud dam rozhodnout do referenda, jestli se ma investovat do zkonstruovani urychlovace, ktery bude slouzi k vyzkumu cert vi jakych castic a atd., tak chci videt, jak nadpolovicni vetsina naroda bude vubec rozumet tomu, o co jde. Je to extremni pripad, ale pokud referendum, tak proc ne na tohle?

Smisene pocity jsem mel treba v situaci, kdy chteli delat referendum o dokonceni temelina. Dokazu si dost zive predstavit, jak se da lidi zblnout ve smyslu "atom! sellafield! hirosima! cernobyl! pryc!". Ja ty lidi nechci nijak podcenovat, nechci jim nic upirat a referendum o spouste veci bych uvital, ale nejsem si proste jednoznacne jist, ze to je universalni rozhodovaci nastroj.

Jiste, ted jsme s vladou a kokotama v ni na stiru, ale idealne je mysleno prece takto, pokud se nepletu:

prosty lid voli sve zastupce, kteri maji cas a chut prostemu lidu vysvetlit, proc jsou ti pravi, aby je zastupovali ve vlade. zastupce ma byt clovek intelektualne na takove urovni, ze dokaze za pomoci dalsich odborniku nasledne vyhodnotit, zda urychlovac je pro proste lidi, ktere zastupuju, ta spravna vec.

ze se zastupce po mesici promeni v kretena, mamonare, prase a hajzla, je vec druha a tam pomuze jedine die fenster politik, inac fakt nevim jak se jich zbavit.

nemusime mit uplne stejne nazory na konkretni veci, ale shodnem se v tom, ze ted je neco spatne a hlavne je spatne to, ze tem nahore se neda verit ani to jak vypadaji. a to je zakladni problem vseho.
VAZ 2104 1.3 1989
Veverka

Příspěvek od Veverka »

Cituji Hurikána:
V tomto zcela souhlasím s dmatejem. Štětina má opravdu smýšlení a přístup k věcem úplně stejný, jako měli ti největší bolševici v padesátých letech. Navíc je to fanatik a ještě ke všemu se mu dost věcí v hlavě pomotalo. Jako zářný příklad je, když několikrát skálopevně tvrdil (přestože mu ostatní v diskusi několikrát dokázali, že tomu tak není), že před rokem 89 jezdil ZCELA BĚŽNĚ do SSSR JEN S OBČANKOU A BEZ VÍZA. :lol: Celé to korunoval tím, že sovětským agentům, kteří sledovali cizince, utekl a scházel se s kým a kde chtěl. :lol: :lol:

To je tenhle Štětina? :roll: ten co nadšeně psal o SSSR jako o zemi zázraků :lol: ?
To je podivná existence,a jestli ho někdo sledoval,tak někde v těch uzavřených vojenských mest,možná i jinde,protože byl těma návštěvama uzavřených lokací jako novinář dost profláklej.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“