Nabíječka z tužkovek

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

A ten mini usb konektor slouží jen k napájení, nebo i jako datovej pro spojení s pc?
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

zelvotron píše:A ten mini usb konektor slouží jen k napájení, nebo i jako datovej pro spojení s pc?
oboje
mám jednak klasiku Usb/miniusb z toho se to živí a dobíjí třeba z PC a zároveň se přes to tahaj data. naproti tomu mám multikonektor říkám tomu chobotnice. na jedný straně USB na druhé šechny možný konektory a k tomu dva dobíječe jeden je na zapalovač do auta s koncovkou USB a druhý jen na 220V to sem si dokupoval ( originální zdroj je na 220V a k němu ten kabel USB/ miniUSB)
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel »

Tenhle odkaz sem ti myslím posílal http://www.uni-max.cz/svitilna-s-funkci ... elefonu/d/ jen nevím jestli by ti to něco řešilo :roll:
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
minosk
Příspěvky: 84
Registrován: pon čer 18, 2007 19:59

Re: Nabíječka z tužkovek

Příspěvek od minosk »

Patrac píše:Stojí sice jen 400 kč což je částka zanedbatelná ale například tužkových baterek s kapacitou 2700mAh mám doma dost ...
Nechci ti kazit naladu ale jestli to potrebujes za ucelem napajeni jenom toho HTC, pak proste kup tu 2800ku a zbytecne si to nekomplikuj.

Jestli to chces vyrabet, pak ma smysl pouze obecnejsi napajeci zdroj. Zvazil bych neco kde das D-cka a bude to mit rekneme 10Ah takze tim uzivis nekolik zarizeni.

Jako kablik bych uzil kratky USB kablik co byva k 3G modemum - velky samec-maly samec a na battery pack bych priletoval konec z USB prudluzky - samici.

Pak budes pouhou zamenou kabliku napajet cokoli je libo.
Tenhle odkaz sem ti myslím posílal http://www.uni-max.cz/svi...iti-telefonu/d/ jen nevím jestli by ti to něco řešilo
No asi ne - jedna tuzkova baterka ma i kdyz vynechame straty cca 1/4 energie te v tom HTCcku ...

Ked uz tak taketo nieco:
http://fsplifestyle.com/en/product.asp?categoryId=3

http://www.klumpp-edv.at/hst_Fortron_So ... f0b682b23/
21044i, 1999-2010 :(
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Patrac píše:dle informace jednoho kamaráda když se provede jen pouhé napájení přes dva kabely +a- dochází jen k udržování napěti resp vybíjení pro dobíjení je při připojení nutno zkratovat dva kabely v konektoru konkrétně pin 2 a 3 u tohodle typu se pro mne jedná o Micro B
Tak tak, hodně přístrojů podle toho rozlišuje, jestli má připojený datový, nebo napájecí kabel.
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

minosk píše:a na battery pack bych priletoval konec z USB prudluzky - samici.

Pak budes pouhou zamenou kabliku napajet cokoli je libo.
Jo, to je dobrej nápad.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Re: Nabíječka z tužkovek

Příspěvek od Patrac »

minosk píše:
Patrac píše:Stojí sice jen 400 kč což je částka zanedbatelná ale například tužkových baterek s kapacitou 2700mAh mám doma dost ...
Nechci ti kazit naladu ale jestli to potrebujes za ucelem napajeni jenom toho HTC, pak proste kup tu 2800ku a zbytecne si to nekomplikuj.

Jestli to chces vyrabet, pak ma smysl pouze obecnejsi napajeci zdroj. Zvazil bych neco kde das D-cka a bude to mit rekneme 10Ah takze tim uzivis nekolik zarizeni.

Jako kablik bych uzil kratky USB kablik co byva k 3G modemum - velky samec-maly samec a na battery pack bych priletoval konec z USB prudluzky - samici.

Pak budes pouhou zamenou kabliku napajet cokoli je libo.
Tenhle odkaz sem ti myslím posílal http://www.uni-max.cz/svi...iti-telefonu/d/ jen nevím jestli by ti to něco řešilo
No asi ne - jedna tuzkova baterka ma i kdyz vynechame straty cca 1/4 energie te v tom HTCcku ...

Ked uz tak taketo nieco:
http://fsplifestyle.com/en/product.asp?categoryId=3

http://www.klumpp-edv.at/hst_Fortron_So ... f0b682b23/
doma mám tohle popřípadě 2800mAh baterypack na RC ten má 7,2V ta olověná má myslím 6V takže to by se dalo použít. Nabíjí se to normální nabíječkou na autíčka. Ale tam by asi už musela být stabilizace na těch 5V
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Patrac píše:Ale tam by asi už musela být stabilizace na těch 5V
No, měla by být, opravdu si netroufnu nabízet 7.2V nebo 12V placce za tolik peněz... Ikdyž by to mohla sežrat. Ale fakt ne, aspoň ne na moje triko.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

hurrááá našel jsem dvě věci resp tři
první je zajímavá leč uvnitř je opět akumulátor a tak by to defakto vyšlo na stejno jako náhradní baterie k HTC má to teda i světlo ale prostě není to to co zrovna chci.
to je tohle
následně se podařilo najít něco co splňuje trochu požadavky a to vypadá
takhle ale bezkonkurenčně nejlepší je asi
tohle
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
minosk
Příspěvky: 84
Registrován: pon čer 18, 2007 19:59

Příspěvek od minosk »

Patrac píše:hurrááá našel jsem dvě věci resp tři
první je zajímavá leč uvnitř je opět akumulátor a tak by to defakto vyšlo na stejno jako náhradní baterie k HTC má to teda i světlo ale prostě není to to co zrovna chci.
to je High Capacity Rechargeable External Battery
Good vecicka, avsak bacha na vec - nabija sa to opat cez USB port takze by si potreboval speci dosku viz Gigabyte technologia na offline nabijanie cez USB alebo dokupit/urobit speci adapter.
No to je jako vyse zminovane - baterka s nouzovym rezimem. By jich chtelo alespon 10 aby nahradili i nejmensi power pack 8) .
ale bezkonkurenčně nejlepší je asi
Emergency AA Battery Charge Extender for the HTC Desire
No to je presne co jsi chtel vyrabet. Kladl bych si tu ovsem otazku jestli je 700Kc (500 + doprava) pouzdro na ctyri tuskove baterky to spravne reseni. Nepocitej totiz ze ze 4 2700mAh AAcek dostanes do telefonu vice nez 2000mAh.
Za ty penize (1000 s bateriemi) si poridis extended baterky na 2-3 zarizeni ktere nebudes muset separatne vlacit ...

Muj pohled je stale ze jestli to chces levne a jednoduse, kup za tech 400 tu vetsi baterii a mas vystarano.

Jestli ovsem chces stavet/kupovat-specialni-pouzdro/a-podobne sel bych jednoznacne do univerzalnejsiho reseni krete po vymene telefonu nepojede do kose.

Jednoducha varianta jsou (2*)4xAA (cca (2*)2Ah pouzitelne) nebo 4xD(cca 7Ah pouzitelnych) baterie - v tomto pripade nepotrebujes zadnou pridavnou elektroniku jenom to spravne zadratkovat.
Zvazoval bych taky variantu 5x1.2V jelikoz pri nabijeni bude najky pokles a drtiva vetsina zarizeni ma na vstupu nabijeciho obvodu regulaci ktera si potahne jenom kolik potrebuje. V tomto by stalo za praci zmerit nabijeci adapter k tomu fonu naprazdno - je dost mozne ze tak bude i nad 7V ... Ale tohle uz je spise otazka pro modelare kteri tychle problemy maji dano vyreseny.

Slozitejsi varianta jsou Li-ion clanky na ktere bys ovsem potreboval netrivilani rizeni/regulaci.

Nejhorsi mozna varianta je zminena olovena cihla - kdyz to potrebujes do prirody (kde zrejme nemas auto, jinak by jsi neresil baterii, ze jo) pak chci videt toho co bude ochotne vlacit nekolikakilovy kvadr kteremu naduvazek neprospiva kdyz ho nekdo shake-ruje :twisted: .
I kdyz u olova je narocnost na regulaci mensi oproti li-ionu - neni potreba resit regulaci nabijeni packu.

Jo, abych nezapomnel, FYI: Link na nemecky amazon
21044i, 1999-2010 :(
Michal Karásek
Příspěvky: 184
Registrován: čtv pro 04, 2008 13:07
Bydliště: Malátova 7, Jihlava

Příspěvek od Michal Karásek »

minosk:
V tom olovu bych hodně polemizoval, používá se jeskyňáři už dost dlouho na to, aby se vědělo, že to je pro pěšího více než vhodné (a u dnešních gelovek daleko vhodnější než dříve používané články NiFE s tekutým elektrolytem).
Navíc při kapacitě 5Ah jsem našel baterii s váhou 670g, napětí 6V a i vhodný stabilizátor (LM1084, 5V, 5A, úbytek při 2A 1V) Cena baterky je 209 kč, stabilu 63 kč (když zavřu oči tak cca 400 na to celé včetně chladiče a krabičky a někdo to musí ubastlit). Pravda, váha NiMH při stejné kapacitě je skoro poloviční...ale jak jsi napsal, olovo nabiješ prakticky čímkoli...
[VAZ 2104 Květuška (dříve Nataša)]
[Trabant 601 Žlutej ďábel]
"Rozdíl mezi svěřencem blázince a hlídačem je ve vlastnictví klíčů."
minosk
Příspěvky: 84
Registrován: pon čer 18, 2007 19:59

Příspěvek od minosk »

Michal Karásek píše:minosk:
V tom olovu bych hodně polemizoval, používá se jeskyňáři už dost dlouho na to, aby se vědělo, že to je pro pěšího více než vhodné (a u dnešních gelovek daleko vhodnější než dříve používané články NiFE s tekutým elektrolytem).
Navíc při kapacitě 5Ah jsem našel baterii s váhou 670g, napětí 6V a i vhodný stabilizátor (LM1084, 5V, 5A, úbytek při 2A 1V) Cena baterky je 209 kč, stabilu 63 kč (když zavřu oči tak cca 400 na to celé včetně chladiče a krabičky a někdo to musí ubastlit). Pravda, váha NiMH při stejné kapacitě je skoro poloviční...ale jak jsi napsal, olovo nabiješ prakticky čímkoli...
:prayer:
Dobra poznamka - vzdy je dobre slyset neco od cloveka z branze.

Asi budu proti olovu zaujatej, ja bych proste kilo navic nevozil, na to jsem prilis pohodlnej :twisted:
Zrejme bych sel rovnou do nahradni baterie (k telefonu ji kupuju uz 6 let implicitne) nebo pouzil nejaky hotovy li-ion power bank jako FSP C2200 nebo ten co vyse zminil Patrac.

Pri nereseni hmostnosti, si vsak dovedu predstavit i gelove olovo ktere ma urcite nejlepsi pomer cena/uzitna hodnota.
Zejmena zjisteni ze mu nekolikadenni shaker nevadi :P .
21044i, 1999-2010 :(
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

onen olověný akumulátor váží ani ne půl Kg to co mám doma v jeskyních jsem to běžně nosil v takovém obyč pouzdru na opasku kabel na čelovku a vydrželo to svítit i s kryptonovu žárovkou neuvěřitelně dlouho. Na rozdíl od původních " čelovek" které měli v poloze hlavou doplů nevýhodu v tom že si učurávali elektrolyt na záda hlavu a pod... :?
Minosk psal si že doporučuješ něco univerzálního pro případ změny mobilu. jenže to vnitřní baterka pro HTC rozhodně není. Navíc HTC nemá inteligentně vyřešen kryt pro baterii musí se nacvakávat a ty zobáčky při tom dost trpí. Není to prostě jen tak na výměnu. Nová baterka větší má společně se sebou i nový zadní kryt větší. HTC s tím vypadá pak jako obluda. to je ale detail. Jde o to že prostě nebudu při běžném provozu při každém nabíjení vyměňovat baterie protože by se to domrvilo, nemluivě o tom že s větší baterií se mi nevleze do pouzdra Krussel. a pokud bych si koupil za 400 nový aku dovnitř a použil ho jednou za půl roku tak mi za rok dá pápá tak jako tak...
V globále mi jde o jednu věc. Nechci doslova žádný akumulátor externí, nebo externí zdroj který má uvnitř akumulátor i když je univerzální protože ho nepoužiji. Doma mám tuto koncovku:
chobotnice
a k tomu tuto dvojici nabíječek které vozím v autě
nabíječky
v potaz neberu originál nabíječku pro HTC která je pouze na 220V s USB koncovkou.
Pokud jedu někam autem není problém to donabíjet. pokud ale třeba dva dny budu někde "mimo civilizaci" tak potřebuju něco co mi udrží mobil živý. Normálním provozem HTC vydrží 3 dny když ho na noc vypnu a nějak extera nepoužívám tak třeba i 5 dní tady problém není problém nastává ve chvíli kdy třeba i na jeden celý den jdu lovit do lesů nějaké poklady při hře Geocaching a to prostě HTC se zapnutou GPS s bídou vydrží třeba 3/4 dne. Potřebuju aby mi to prodloužilo životnost alespoň na celý den než se vrátím zpět do auta a můžu to v autě donabíjet. čili pokud mi 4 AA 2700mAh baterie natlučou dovnitř 2000mAH je to naprosto super protože tím pádem z jedný sady tužkovek budu schopen defatkto skoro 2x nabít HTC resp i kdybych ho nabil jen jednou bude mi to stačit. Vzemu si 8 tužkovek a to mi naprosto stačí. Když budu hrát GC. tak mi to na celý den vystačí s přehledem a pokud půjdu na týden někam na vandr tak GPS budu používat jen okrajově mám mapu ta se totiž nevybije a GPS používám jen na zjištění Gde Právě Sem. a na to mi opět při výdrži mobilu 3-4 dny stačí krásně 1-2x dobití. Tužkových baterií mám doma asi tak 20 čili nulová investice a navíc se člověk třeba staví v hospodě tak není problém vzít si výše uvedenou chobotnici a nablíječku na 220V a při pivku si dobít mobil. :)
Proto buď nakoupit nabíječku na 4-5 AAA baterek a nebo prostě si jej udělat nejlíp tak že na batery pack připojím kus kabelu s USB a k tomu tu chobotnici.
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

No prostě sebou vem ten futrál na 4 AA a obyčejnou USB A-A prodlužku kterou střihneme a basta. Myslím že místo za 700,- to bude spíš za 70,-, což není takový neštěstí. Nemáš pistolku s tavným lepidlem? To by se šiklo k fixaci kabelu k pouzdru. Ať nejsou namáhaný spoje.
Uživatelský avatar
Patrac
Příspěvky: 3739
Registrován: stř srp 04, 2004 12:15
Bydliště: Brno - King field
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Patrac »

MartasBrno píše:No prostě sebou vem ten futrál na 4 AA a obyčejnou USB A-A prodlužku kterou střihneme a basta. Myslím že místo za 700,- to bude spíš za 70,-, což není takový neštěstí. Nemáš pistolku s tavným lepidlem? To by se šiklo k fixaci kabelu k pouzdru. Ať nejsou namáhaný spoje.
mám ale to si vyřeším doma jinak. Jde mi o to aby to bylo správně zapólovaný eventuelně zkratovaný tzn vemu originál nabíječku na 220 aby se dalo zjistit kolik to doho pouští origo HTC, pak tu co mám dokoupemu na auto a na 220 a k tomu tu usb pájku cín kalafunu a asi víc potřeba nebude :) a asi nějaký dráty na propojení. kurnik toho bude... :?
Lada Niva M:1/8,5
Kia Cee´d SW 12.12.2011- ???
21044 - ice dream rising 1.11.2006-19.12.2011
2107 - red storm rising 1.5.2003-1.11.2006
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“