Udieranie pri preradovani

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Bzuco 4x4
Příspěvky: 18
Registrován: úte srp 18, 2009 22:50
Bydliště: Stupava,SR

Udieranie pri preradovani

Příspěvek od Bzuco 4x4 »

Zdravym chlapi.Prosim vas skusenych o radu.Mam 1,7Mpi r.v.2005 a pri preradovani rychlosti mi udrie nieco najskor v zadnom kardane.Bol som v servise a mal som dost velku volu na zadnom kardane.Rozobrali sme zadny difrak,zhodili a dotiahli volu taniera na hrusku.Vola na kardane uz nie je taka,ale udieranie neprestalo.Udieranie si vsimam asi 4mesiace a ma stupajucu tendenciu.Neviete poradit co to moze byt a ako to odstranit? Dakujem pekne za rady
Uživatelský avatar
Luděk Ondrůch
Příspěvky: 1510
Registrován: pon srp 01, 2005 12:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Ondrůch »

Zkontroluj si kardanové křížky.
VAZ 1117
Bzuco 4x4
Příspěvky: 18
Registrován: úte srp 18, 2009 22:50
Bydliště: Stupava,SR

Příspěvek od Bzuco 4x4 »

Tie sa nam zdali pevne.ako zistym,ze su po zaruke?Vdaka za odpoved
Forever Niva4x4
Bzuco 4x4
Příspěvky: 18
Registrován: úte srp 18, 2009 22:50
Bydliště: Stupava,SR

Příspěvek od Bzuco 4x4 »

prosim neviem sa pohnut dalej.Neviete niekdo co mi moze sposobovat to udieranie?Dakujem
Forever Niva4x4
Uživatelský avatar
vik2
Příspěvky: 1904
Registrován: stř črc 20, 2005 14:39
Bydliště: ChomutOFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vik2 »

pri žazeni sebou auto skubne. jednou kdyz zmacnes spojku a podruhe kdyz ji pustis. pokud by trebas byly vymlacene silentbloky tycí zadni napravy taky by to delal rany. a nebo trebas povolene srouby kratkych tyci.
LR Def 110 300Tdi

Rumunskej trip 2016
Rumunskej trip 2015
Montenegro 2014
Romania Nivama 2009
Bzuco 4x4
Příspěvky: 18
Registrován: úte srp 18, 2009 22:50
Bydliště: Stupava,SR

Příspěvek od Bzuco 4x4 »

vik2 píše:pri žazeni sebou auto skubne. jednou kdyz zmacnes spojku a podruhe kdyz ji pustis.
Sklbne mi to len pri vyslapnuti spojky do zaberu.Silnejsie je to pri 2-3 rychlosti,slabsie pri 4-5 .Inac dakujem Viku za snahu pomoct,lebo ja si uz neviem rady
Forever Niva4x4
vintera
Příspěvky: 671
Registrován: úte bře 23, 2010 21:07
Bydliště: Podbořany

Příspěvek od vintera »

pokud už byla vůle na difu, kterou jste odstranily, budou to ještě kříže. Na nivě je těch spojů mezi motorem a kolama celkem dost, tak se můžou vůle sčítat. Setkal jsem se jednou (u jiného vozu) se špatně se posunující spojkovou lamelou na mrkvi převodovky (lamela byla celá pokřivená), taky to vždy škublo s autem při zařazení a vyřazení rychlosti, ale to asi nebude toto.

Jinak mě takto škubala moje 2104, protože předchozímu majiteli vůbec nefungoval ten "moderní" elektrický systém volnoběhu a uzavírání trysky karburátoru a najel takhle asi 50 tkm. Časem se neustálým cukáním v převodech při přechodu z brždění motorem do tahu a zpět zvětšily úplně všude vůle natolik, že každé přeřazení cvaklo jako ve starém náklaďáku.
Bzuco 4x4
Příspěvky: 18
Registrován: úte srp 18, 2009 22:50
Bydliště: Stupava,SR

Příspěvek od Bzuco 4x4 »

Vintera dakujem za radu,skusim sa poradit s mechanikom nech skontroluje co treba a uvidim.Potom dam vediet.Dik
Forever Niva4x4
jiri.k
Příspěvky: 228
Registrován: sob črc 25, 2009 19:27
Bydliště: hradec kralove

Příspěvek od jiri.k »

ja mel podobny problem, nakonec po dlouhem hledani to delal povoleny unasec na difu vzadu- tedy ten dil co je sesroubovany s kardankou, je sice na drazkach, jenze tam byla mala vule a matice co to drzi byla povolena. stacilo dotahnout. A dal jsem kapku Loctite...
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“