Zkrátka když jedu a omylem hupnu do nějaké té díry, tak se mi zasekne pravé přední kolo. Zaseklo se právě, když jsem vůbec nerzdil a nebo brzdil málo. Po šlápnutí na brzdu se zpravidla opět "odsekne". Čím toto může být způsobeno? Je pravda, že mi prosakuje prasátko a brzdy jsou zavzdušněné (není garáž
Přední kolo se zasekává
Moderátor: Moderátoři
Přední kolo se zasekává
Mám tento problém. Stalo se mi to už dvakrát.
Zkrátka když jedu a omylem hupnu do nějaké té díry, tak se mi zasekne pravé přední kolo. Zaseklo se právě, když jsem vůbec nerzdil a nebo brzdil málo. Po šlápnutí na brzdu se zpravidla opět "odsekne". Čím toto může být způsobeno? Je pravda, že mi prosakuje prasátko a brzdy jsou zavzdušněné (není garáž
), ale chystám se na to. Za rady, nebo odkázání na téma, které jsem přehlídl děkuji.
Zkrátka když jedu a omylem hupnu do nějaké té díry, tak se mi zasekne pravé přední kolo. Zaseklo se právě, když jsem vůbec nerzdil a nebo brzdil málo. Po šlápnutí na brzdu se zpravidla opět "odsekne". Čím toto může být způsobeno? Je pravda, že mi prosakuje prasátko a brzdy jsou zavzdušněné (není garáž
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir/2106, r.v.1978 - Nikolaj/21061, r.v.1986 - Sergej/21044, r.v. 1999
/21044, r.v. 1997 Ivan/1119, r.v. 2009 Kalina/Jawa 20, rv. 1969/Š1203 rv. 1975 - Blaženka/Jawa 250/353 rv. 1957/Avia A21 Furgon/Zetor 25A/Trabant S601 Combi/ GAZ M24, r.v.1974 - Naděžda/2192, r.v. 2016 Kalina 2/Ostrowek K162
No samozřejmě, že mi to vadí, co je to za otázku?
Ale když se ti to stane cestou domů, tak tam to auto těžko necháš a půjdeš pěšky. Jestli nebude chumelit, tak se v tom dneska porejpu. Díky za tipy.
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir/2106, r.v.1978 - Nikolaj/21061, r.v.1986 - Sergej/21044, r.v. 1999
/21044, r.v. 1997 Ivan/1119, r.v. 2009 Kalina/Jawa 20, rv. 1969/Š1203 rv. 1975 - Blaženka/Jawa 250/353 rv. 1957/Avia A21 Furgon/Zetor 25A/Trabant S601 Combi/ GAZ M24, r.v.1974 - Naděžda/2192, r.v. 2016 Kalina 2/Ostrowek K162
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir/2106, r.v.1978 - Nikolaj/21061, r.v.1986 - Sergej/21044, r.v. 1999
/21044, r.v. 1997 Ivan/1119, r.v. 2009 Kalina/Jawa 20, rv. 1969/Š1203 rv. 1975 - Blaženka/Jawa 250/353 rv. 1957/Avia A21 Furgon/Zetor 25A/Trabant S601 Combi/ GAZ M24, r.v.1974 - Naděžda/2192, r.v. 2016 Kalina 2/Ostrowek K162
-
Wolf
- Příspěvky: 1246
- Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
- Bydliště: Kraj Lučanů
- Kontaktovat uživatele:
Já si průměr z hlavy nepamatuji a chytrou literaturu nemám po ruce, ale je to to menší, hned pod pokličkou a maticí http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... f630ee5189 .Marťas píše:Je to toto? Vnější průměr cca 57mm
Ok, díky Wolfe, vyzkouším to. A to je vážně možné, aby to ložisko to kolo jentak najednou zastavilo? Já bych čekal, že jako první přijde dření, přibržďování a zahřívání středu kola.
Ale do doby, co se to stalo porvé šlo lehce a tiše.
Ale do doby, co se to stalo porvé šlo lehce a tiše.
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir/2106, r.v.1978 - Nikolaj/21061, r.v.1986 - Sergej/21044, r.v. 1999
/21044, r.v. 1997 Ivan/1119, r.v. 2009 Kalina/Jawa 20, rv. 1969/Š1203 rv. 1975 - Blaženka/Jawa 250/353 rv. 1957/Avia A21 Furgon/Zetor 25A/Trabant S601 Combi/ GAZ M24, r.v.1974 - Naděžda/2192, r.v. 2016 Kalina 2/Ostrowek K162
-
Wolf
- Příspěvky: 1246
- Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
- Bydliště: Kraj Lučanů
- Kontaktovat uživatele:
Je, obvykle se tam dostane nejaka drobounka necistota (my jsme vzdy rikali, ze se zprici vazelina) nebo je nejaky cas lozisko spatne mazane, anebo kdovi proc jeste. Odchazeji zejmena valecky (kdyz se vynda venecek a omyje se, jsou na nekterych pricne jakoby drazky) a pak jiz staci nejaka souhra v postaveni valecku a drahy a je to (jako v tom animovanem filnu PAT a MAT) 
Nezřídka se stane že když se kousne to ložisko (i na chvilku) tak se vnitřní kroužek "přivaří" na trn náboje . I já ho jednou sundával majzlíkem a flexou . Ovšem tomu předcházelo dlooouhodobé hučení ložiska , až se jednoho dne v 80ti hryzlo . Naštěstí bez "ztráty kytičky" a blízko domova . Zařadil jsem zpátečku , něco v ložisku křuplo , kolo se začlo zase točit a s trochou "chroupání" dojelo 10km domů .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Dneska jsem měl sundané kolo a věc, která mě hned upoutala byla, že vzadu na brzdiči byl povolený šroub a ne zrovna málo.
Ale ani Tůma mi neporadil k čemu ten šroub slouží... Hned mě napadlo, že by to mohlo být i tím, je to tak?
Ale ani Tůma mi neporadil k čemu ten šroub slouží... Hned mě napadlo, že by to mohlo být i tím, je to tak?
2101, r.v.1977, 1700k - Vladimir/2106, r.v.1978 - Nikolaj/21061, r.v.1986 - Sergej/21044, r.v. 1999
/21044, r.v. 1997 Ivan/1119, r.v. 2009 Kalina/Jawa 20, rv. 1969/Š1203 rv. 1975 - Blaženka/Jawa 250/353 rv. 1957/Avia A21 Furgon/Zetor 25A/Trabant S601 Combi/ GAZ M24, r.v.1974 - Naděžda/2192, r.v. 2016 Kalina 2/Ostrowek K162
Tento šroub má držet plechovou pojistku proti otočení brzdové hadice - aby se hadice nepootočila, nepovolila a ty tak byl úplně bez brzd. Tudíž si sežeň ten plechový "bazmek" a dej si ho tam.
Na blokování kola toto nemá vliv!
Na blokování kola toto nemá vliv!
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Ano, dává se tam velice "dobře" a pokud se hadice pořádně dotáhne, je tam víceméně k ničemu. Ovšem díky tomu, že se kolo otáčí i doleva a doprava, se může stát, že se hadice povolí - už jsem to viděl a majitel nebyl zrovna nadšený, že mu šel pedál do podlahy 
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/