Členství v LKCS ze zahraničí

Všetko okolo organizácie oficiálnej časti Ladaklubu

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Členství v LKCS ze zahraničí

Příspěvek od Laďuša »

Mam tu dotaz ohledně členství v klubu ze zahraničí.

Zájem projevil člen http://forum.ladaklub.com/profile.php?m ... ile&u=2386, kterej bydlí teď v Moskvě.
Myslim, že vyloženě členství mu je na nic, jde mu hlavně o klubovou nálepku na auto. Ta ovšem náleží oficiálním členom, což s sebou přináší nutnost platit. Z Ruska to asi nebude taková sranda...
Takže je to takovej kruh... Co na to povídá vedení klubu? Šlo by to ňák lidsky vyřešit?
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Určitě by bylo dobré ustanovit něco, jako čestné, bezplatné členství pro zahraniční zájemce. Přiznám se, že jsem to okoukal v GAZklubu, když z Andreje udělali čestného člena. Takovéto členství musí odsouhlasit valná hromada. Já osobně bych v tom problém neviděl. Teď je otázka, co na to vedení.
Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel »

Jelen píše:Určitě by bylo dobré ustanovit něco, jako čestné, bezplatné členství pro zahraniční zájemce.
Tohle je dobrej nápad, a docela bych s tím souhlasil :wink:
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Jelen píše:Určitě by bylo dobré ustanovit něco, jako čestné, bezplatné členství pro zahraniční zájemce
Přesně něco takovýho jsem myslel ;) Já sám jsem čestnej člen polskýho klubu, mam přístup i do skrytých klubových témat.
Zas takový fronty na to asi nebudou, aby s tim byl ňákej problém.
Přibyde jedno číslo v klubu a navíc po Moskvě se bude prohánět reklama :mrgreen:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Marcel píše:
Jelen píše:Určitě by bylo dobré ustanovit něco, jako čestné, bezplatné členství pro zahraniční zájemce.
Tohle je dobrej nápad, a docela bych s tím souhlasil :wink:
Také s tím souhlasím. Myslím si, že tohle je dobrá cesta. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Takže všichni kdo budou mít slovenské občanství budou mít čestné členství - zdarma?
Já vím, logika velí že čestné občanství náleží jen občanům všech zemí kromě českého a slovenského, ale aby to někdo neviděl i tím nelogickým způsobem. :roll:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Teepee, je to československý ladaklub, tím pádem je jeho domovskou zemí i Slovensko, tudíž tam není zahraniční ;) chápou?
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

V podstatě nejsem proti. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Jelen píše:Teepee, je to československý ladaklub, tím pádem je jeho domovskou zemí i Slovensko, tudíž tam není zahraniční ;) chápou?
Jasně že chápeme, to jsem napsal i v předchozím příspěvku, ale někdo by mohl chápat jinak a otočit to proti nám, protože může být více pohledů na zeměpisnou příslušnost (domovskou zemi) LADAklubu:
Dle místa registrace a sídla občanského sdružení, uvedeného na všech oficiálních dokumentech (to je zcela jednoznačně Česká republika, sídlo v Brně).
Dle názvu občanského sdružení (ten symbolizuje Československo)
Dle zaběhlých zvyklostí (jsou tak, že Češi a Slováci nejsou zahraničními členy)

Chtěl jsem jen upozornit, aby vyhlášením, že "zahraniční zájemci" mají bezplatné čestné členství se nezvedla vlna neplacení členství od členů se slovenským občanstvím, či lépe státní příslušností SR. Mohlo by se tak stát zejména u nově příchozích, ale kdyby s tím přišel dlouhodobější člen, dle tohoto pravidla bude možné legálně neplatit. (vím pak by se jistě valná hromada mohla usnést na jeho vyloučení z občanského sdružení)
Nemůžeme tedy zanést do pravidel našeho sdružení, které po právní stránce je ryze české a příslušné do České republiky větu:
Zahraniční zájemci o členství v občanském sdružení LADAklub CS o.s. dostávají členství čestné, bez povinnosti platit členské příspěvky.
Bude nutná věta ve smyslu, který jsem psal ve svém předchozím příspěvku: čestné členství náleží jen občanům všech zemí kromě České a Slovenské republiky.
Možná bych tam vmontoval z Československé republiky, ale nic takového vlastně neexistuje. :wink:
Co člověk to názor, my chápeme, ale jiní, kdyby nechtěli tak by nemuseli.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

prave jsem se prestehoval...nove bydliste je v Rakousku 8)
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Teepee, to jsi četl můj příspěvek nepozorně, navrhoval jsem, že takové členství musí schválit valná hromada, tudíž to není automatické pro všechny cizince. Jen pro ty, které schválí VH. Chápeme už úplně? :mrgreen:

To, že by každý cizinec byl automaticky členem bych nezaváděl. Jen možnost INDIVIDUÁLNĚ udělit čestné členství.
Uživatelský avatar
Marcel
Příspěvky: 1122
Registrován: ned led 15, 2006 19:58
Bydliště: Hajnice u trutnova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marcel »

Jelen píše:takové členství musí schválit valná hromada, tudíž to není automatické pro všechny cizince. Jen pro ty, které schválí VH. :mrgreen:
Není co dodat :wink:
Marcel 2107
LADA 2107 - Laděnka
Největší abstinent z LKCS :)
http://marcel2107.rajce.idnes.cz/Ladka/#album
Silnice, mé přechodné bydliště
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

A kdy bude další valná hromada?
Což mi připomíná, že ve stanovách je napsáno: konání valné hromady se dává na vědomí mailem, ve fóru a na klubových stránkách nejméně 3 týdny předem
Já zatím nezaregistroval za ty tři roky ani jednu.
Jelen píše:Určitě by bylo dobré ustanovit něco, jako čestné, bezplatné členství pro zahraniční zájemce. Přiznám se, že jsem to okoukal v GAZklubu, když z Andreje udělali čestného člena. Takovéto členství musí odsouhlasit valná hromada. Já osobně bych v tom problém neviděl. Teď je otázka, co na to vedení.
Já reagoval na "ustanovit něco, jako čestné, bezplatné členství pro zahraniční zájemce."
Nic o tom, že se bude projednávat na valné hromadě našeho LADAklubu. :wink: Asi jsem měl být zticha a na nějaké ty skulinky neupozorňovat.
Naposledy upravil(a) Teepee dne úte lis 10, 2009 15:27, celkem upraveno 1 x.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Politicky, Halík, politicky!
Jelen to podal jasně, nemusíme taky ze všeho dělat frašku... Nic takovýho podle mě do žádných stanov nepatří, je to individuální věc, která závisí na diskuzi s vedením.

Kolik tu máme cizinců? A kolik z nich projevilo zájem nebo se tu ňák angažujou? Osobně jsem pro přidělení tady toho prvního čestnýho, odeslat nálepky do Moskvy a uvidíte, že další čestnej bude zase ňákou dobu trvat.

Když se nad tim zamyslíte, kolik tak by asi bylo kandidátů? Moc ne...
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Laďuša píše:Když se nad tim zamyslíte, kolik tak by asi bylo kandidátů? Moc ne...
No jen aby to nebylo proto, že o této možnosti nevědí. Ale co už.
Bílý LADA a okřídlená spol.
Odpovědět

Zpět na „Oficiálny klub“