Baterka

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Kde koupit baterku

V internetovém E-shopu kvůli lepší ceně
4
11%
V kamenném obchodě, i za vyšší cenu
23
62%
Je to jedno
7
19%
Nevím...
3
8%
 
Celkem hlasů: 37

Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Hurikán píše:Já bych doporučil originál Ford - Motorcraft
S tímto naprosto souhlasím. Nevím proč, ale na jedné ze servisních prohlídek mi původní baterku, co tam byla od novoty, vyměnili za jinou, taky Motorcraft, jenže místo 55Ah má snad jen 43 (a taky je o třetinu menší) :shock: Obvolával jsem tehdy víc dealerů Fordu, jestli je to normální a bylo mi řečeno, že se změnila technologie či co a že to stačí. Je to už asi 3 roky a světe div se - naprosto bez problémů. :shock: :D
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Acibuk píše:Marku, ta baterka, co jsi mi dal před dvěma lety k 2103, točí jak blbá dodnes, vystřídala se celkem asi v pěti autech a i v největší kose to byl absolutní držák:)
Ta byla v té době rok a půl stará (tedy teď má čtyři léta) a vyndal jsem ji právě z Galaxy v domnění, že nová BOSCH Gigawatt je jistě lepší volba (člověk míní,................).




Jinak samozřejmě jako elektrotechnik vím, že suchá je suchá. Jenže ve většině firem už prodávají pouze nalité a nabité, protože jsou to pouzí překupníci. Pro suchou bych musel ke skutečnému výrobci nebo distributorovi. Uhříněves není problém, jezdím okolo cestou na Sokolov, ani Rousínov (Banner) by nemusel být problém, Brno je doslova za rohem.

Zkusím ještě aplikovat Ampér Plus (takový ten prášek) do mojí baterky, protože vzhledem k nutnosti vyměnit radiátor topení v obýváku teď na koupi baterky fakt nemám - musím tedy zkusit ji aspoň pro tuto zimu zachránit.

Ale každopádně dík za postřehy a názory - víc hlav víc ví :wink:.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11037
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Marek píše:Zkusím ještě aplikovat Ampér Plus
Já jej aplikoval do značně vydechnuté baterky a výsledkem bylo, že jí odpravil úplně :mrgreen: ... ve sběru jsem za baterku dostal 80Kč a přípravek stál 55Kč, takže se to "krylo".
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

Koko Loko píše:
Marek píše:Zkusím ještě aplikovat Ampér Plus
Já jej aplikoval do značně vydechnuté baterky a výsledkem bylo, že jí odpravil úplně :mrgreen: ... ve sběru jsem za baterku dostal 80Kč a přípravek stál 55Kč, takže se to "krylo".
tos ji tam nesl kdyz byli ceny hodne dole co. ted by jsi dostal minimalne 160 :P
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Maysner píše:tos ji tam nesl kdyz byli ceny hodne dole co. ted by jsi dostal minimalne 160
Cože??? :koko: Já na jaře dal baterku do sběru zadarmo. Tehdy nechtěli dát ani K. :evil:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

Hurikán píše:Já na jaře dal baterku do sběru zadarmo
no na jare davali sice jen 5kc, dnes davaji 8...
http://www.druhotnesuroviny.cz/cenik/ce ... h-kovu.htm
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Marek píše:Zkusím ještě aplikovat Ampér Plus (takový ten prášek) do mojí baterky, ...
Marku ten má význam pouze v případě, že je ještě baterka dobrá a prodloužíš ji životnost snížením sulfatace, v době, kdy baterka doklepává s tím můžeš baterku opravdu odstřelit.
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Na návodu píší něco jiného. A za zkoušku nic nedám. Na novou baterku prostě nemám prachy, tak zkouším, co se dá.
http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=359
http://www.olejspol.cz/castrol-zbozi-de ... sacku-675/
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Ani ne, první odkaz mi nejde, ale u druhého píší, že baterie musí být ještě funkční :wink: , tj. ne před smrtí. Já jsem to kdysi zkoušel, byla to novinka (tehdy se tradovalo, že to přišlo z ruska, kde to používali v baterkách ponorek), u dobrých to skutečně fungovalo, ale u baterky, která již špatně fungovala to byly vyhozené peníze.

PS už mi jde i ten první odkaz ...
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Wolf píše: ... u baterky, která již špatně fungovala to byly vyhozené peníze.
...
Naprostý souhlas. Všechny tyhle "vodičky, prášky a gely" ať se jmenují Antisulfit nebo jinak jsou dobré tak na tahání pěněz z kapes motoristů. Baterii se zesulfatovanými články ani s deskami zkratovanými kalem nezachrání. Jediná možnost (pokud není baterie zesulfatovaná *) a jde o zkrat kalem) je intenzivní výplach destilovanou vodou (v nouzi dešťovou) a opětné naplnění odstátou nebo novou kyselinou.
*)bílý povlak na deskách - bohužel do nových baterií není moc vidět.
Wolf
Příspěvky: 1246
Registrován: úte čer 01, 2004 11:14
Bydliště: Kraj Lučanů
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wolf »

Petr HC píše:... bohužel do nových baterií není moc vidět.
To je pravda, mnohdy s vděkem vzpomínám na staré bakelitky, i když měli také své mouchy. Ale daly se změřit články, v nouzi vadné přemostit a v případě potřeby i nahřát infrákem a rozebrat.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Marek píše: A za zkoušku nic nedám. Na novou baterku prostě nemám prachy, tak zkouším, co se dá.
No...možná za zkoušku nic nedáš a buď to pomůže přežít zimu nebo to neudělá nic a baterka tě klekne v zimě. A nebo taky za zkoušku dáš to, že baterka umře eště na podzim... Když to tu tak čtu, asi bych do toho nešel.
Marek píše: Jenže ve většině firem už prodávají pouze nalité a nabité, protože jsou to pouzí překupníci. Pro suchou bych musel ke skutečnému výrobci nebo distributorovi.
Jinak nevim, podle mě eště furt existuje plno obchůdků, kde skladujou baterky suchý a připravujou to přímo pro konkrétního zákazníka ;) Nakolik jich je většina nebo menšina sice neposoudim, ale asi bych se rozhlíd, kdo hledá, najde :)
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

to co tu vymyslate kokociny? jako fakt neviem ci sa mam rehotat alebo plakat na touto debatou...

urcite by som tuzil po nejake suchej baterke a neviem co doma potom nalieval a riesil kokociny

ked mas pici baterku tak ti tam zadne prasky nepomozu!

nove baterky dneska stoja par korun, dojde do obchodu kupis das do auta jazdis neriesis!

o kvalite bateriek? je to uplne pica jedna pokial to nie je nejaky vazny smejd neviem odkial!

napriklad banner je to co je carfit len cena je tam uplne inde

perion je to iste co varta len cena je tam uplne inde a tak mozeme pokracovat!

a dneska tie baterky fakt nie su taka palka ako volakedy!
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10559
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

čmelák píše:urcite by som tuzil po nejake suchej baterke a neviem co doma potom nalieval a riesil kokociny
Myšáku - tohleto je trošku jinak: suchou baterii nekoupíš. Pouze v obchodě je skladují jako SUCHÉ, PŘEDNABITÉ. Když si o takovou baterku řekneš, tak Ti ji připraví (nalijí patřičné množství ellytu, nechají odstát, přeměří ....) a prodají. L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Drobek81
Příspěvky: 2129
Registrován: pon lis 01, 2004 19:47
Bydliště: Brno-Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drobek81 »

no ja nevim, kdyz sem kupoval svyho casu baterku do moto Yuasa a Fiamm (ci tak neco) tak se mne ptal, zda chci suchou nebo mi to za 50kc nalije a dobije...tak sem si prisel za par hodin a byla nachytana k pouziti...
Moudrost nepřichází vždy s věkem. Někdy věk přichází sám.
Starý dům a mladá žena - hojnost práce zaručena.
Práce vyžaduje čím dál větší vzdělání, vzdělání čím dál větší práci.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“