2103

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Luděk Musil píše:mám pocit, že to bylo napevno svařený
Ano, je to tak. Je otázkou, jestli to při výměně uflexovat i s kusem trubky a navařit na uflexovanej novej vejfuk, nebo se to snažit nějak "přendat". Myslím, že by se to rozsypalo, minimálně zkroutilo.
Teepee píše:v dřívějších dobách si zřejmě mohl majitel 2103-2106 vybrat origo s hranatou koncovkou
Nevím, kterou dobu myslíš, ale za socalismu byl člověk rád, když vůbec nějakej vejfuk sehnal (asi jako dneska), natož si vymejšlet nějakou koncovku...v době, kdy při stavbě závoďáku museli leda vykuchávat dlouhou převodovku 2106 z novýho auta, protože nešla objednat jako náhradní díl... :roll:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncovka výfuku

Příspěvek od Hurikán »

Dovolím si lehce upřesnit, že originálně byla koncovka přišroubována ze spoda dvěma šrouby do koncové trubky výfuku. Po čase to tam rádo začalo uhnívat, tak byla většina koncovek přivařených na tvrdo. :idea:

A Michale.2103, jaktože jezdíš s takovou krasivicí v zimě po sněhu a sr..kách?!? Za to bych sekal ruce. :twisted:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

A já to podporuju, nebudu si přece kvůli zimě kupovat druhý auto :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Re: Koncovka výfuku

Příspěvek od Sid »

[quote="Hurikán"]Dovolím si lehce upřesnit, že originálně byla koncovka přišroubována ze spoda dvěma šrouby do koncové trubky výfuku. Po čase to tam rádo začalo uhnívat, tak byla většina koncovek přivařených na tvrdo. :idea:



Ano Na jednej našej 1500vke je táto koncovka a je uchytená zo spodu dvoma skrutkami, zvrchu ju už niejaký somár musel priheftnúť. Za rok som to nemal čas niejako bližšie skúmať, ale pravdepodobne je to z antikoru.
Uživatelský avatar
Michal.2103
Příspěvky: 62
Registrován: ned pro 07, 2008 14:39
Bydliště: Sokolov

Příspěvek od Michal.2103 »

Luděk Musil píše:
Michal.2103 píše::wink: aha...takže když měníš vejfuk tak už to zpátky přehodit nejde?? Nebo jsi to nedal zpátky, že nešla povolit? Nebo se ti nechtělo?
Už se nepamatuju, ale mám pocit, že to bylo napevno svařený. L.
To mi ani neříkej :cry: :cry: :cry: koncovky se nevzdám pač můj vejfuk je silně zrezlej a nevim kdy začne foukat.
Kdo nemá Žigula neni "IN", já s Žigulem zvítězim!!! 8-) Aneb štamgast na benzínce :D
Mírně ukecanej vochlasta se zelenym Žigulíkem :drinkers: :puke:

1 x Togliatti - 2103 - Laduška
2 x Moskva - 412 a sbírka dílů dávající dohromady jedno auto - Moskvič 2140 ( Super Moskvič 2139 )
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Sid »

VeĎ píšeme, že je to prišróbované. Choď to pozrieť a uvidíš. :wink:
Uživatelský avatar
Michal.2103
Příspěvky: 62
Registrován: ned pro 07, 2008 14:39
Bydliště: Sokolov

Re: Koncovka výfuku

Příspěvek od Michal.2103 »

Hurikán píše:Dovolím si lehce upřesnit, že originálně byla koncovka přišroubována ze spoda dvěma šrouby do koncové trubky výfuku. Po čase to tam rádo začalo uhnívat, tak byla většina koncovek přivařených na tvrdo. :idea:

A Michale.2103, jaktože jezdíš s takovou krasivicí v zimě po sněhu a sr..kách?!? Za to bych sekal ruce. :twisted:
No já na té své viděl minimálně jeden šroub. A pro upřesnění s tou zimou a sr....
Já Ladušku koupil 22. listopadu v autobazaru Pohoda v Častolovicích ( Rychnov nad Kněžnou )
A ten den jsme ji vezli domů. Já tehdá ještě neměl řidičák :? tak to vezl kamarád.
Měl jsem při cestě slzy v očích, že moje MOJE PRVNÍ AUTO JE LADA bál jsem se o ní protože nás čekala cesta zhruba 380 km v nejhorším počasí. Musím se uklonit, ale cestu zvládla na jedničku :shock: sníh nesníh !!! To zato kamarádovo WV POLO na sjetejch letníh gumách mělo co dělat vůbec krokem vyjet kopec...
Příběh je trochu splašenej jak jsem se k Ladě vůbec dostal, ale o tom třeba povyprávím někdy na srazu.
Za ne dlouho jsem sehnal garáž od kolegy kam jsem ji na zimu schoval a chodil se na ni dívat.
Po vylepšení počasí jsem na ní začal trochu dělat a bez řidičáku se prohánět okolo garáží. Bomba pocit :D 14.dubna jsem udělal řidičák a hned ten den jsem se jel projet :twisted:
řeknu vám, že to jsou muka čekat měsíc na tu pitomou kartičku, ale dočkal jsem se.
Teď mi bohužel Laduška stojí před barákem a mokne a rezne protože garáž blokuje modrej Moskvič, kterýho budu mít na normální ježdění a Ladušku na občasnou projížďku :P 8)
Jinak je to rok 1977, při koupi najeto 117 000, dnes už má 122 600 téměř bez poruchy. Musel jsem měnit membránu v benzínový pumpě a VN cívku. A vytopil mě kohout topení :?
Kdo nemá Žigula neni "IN", já s Žigulem zvítězim!!! 8-) Aneb štamgast na benzínce :D
Mírně ukecanej vochlasta se zelenym Žigulíkem :drinkers: :puke:

1 x Togliatti - 2103 - Laduška
2 x Moskva - 412 a sbírka dílů dávající dohromady jedno auto - Moskvič 2140 ( Super Moskvič 2139 )
Uživatelský avatar
Michal.2103
Příspěvky: 62
Registrován: ned pro 07, 2008 14:39
Bydliště: Sokolov

Příspěvek od Michal.2103 »

Sid píše:VeĎ píšeme, že je to prišróbované. Choď to pozrieť a uvidíš. :wink:
No jo to bych se musel vohnout :lol: :lol: ale ne... zjistim. Myslim, že jsem tam nějakej šroub viděl, ale asi bude perfektně rezlej :roll:

[ Komentář přidal: Laďuša: pá srpen 21, 2009 15:36 ]
Kamarád ;) Používej tlačítko upravit ;)
Kdo nemá Žigula neni "IN", já s Žigulem zvítězim!!! 8-) Aneb štamgast na benzínce :D
Mírně ukecanej vochlasta se zelenym Žigulíkem :drinkers: :puke:

1 x Togliatti - 2103 - Laduška
2 x Moskva - 412 a sbírka dílů dávající dohromady jedno auto - Moskvič 2140 ( Super Moskvič 2139 )
Sid
Příspěvky: 1698
Registrován: stř kvě 09, 2007 14:26
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od Sid »

[quote="Michal.2103"][ perfektně rezlej :roll:
Bóóóže toto má byť akože nieaký problém. Ako by dnes neexistovalo množstvo odhrdzovačov a povolovačov jak v spreji, tak vo fľaške. :roll: :roll: :roll:

A keby nedajbože ani jeden nepomohol, tak je aj mnoho iných spôsobov demontáže
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Já si myslím že to mám už přibodované, až dojde na výměnu výfuku, zkusím šroubek. Při 82 000km asi nebude poslední díl původní.
Michal.2103 píše:To: Teepee
Čoveče koukám ti do profilu a zjišťuju, že jsi se narodil dva dny před tím než moje Laduška opustila Národní Podnik Mototechna Karviná 8)
To já jednou na Aukru viděl nádherně modrou 2103 z 9.června 1979 ( přesně deset let před mím narozením, ale bohužel se mi ji nepovedlo chytit :(
Je mi líto, na tohle jsem tady úchyl já, Hnědý LADA odjel z Mototechny tři dny po narození mé drahé polovičky, nicméně jí to vůbec nepřišlo nějak zvláštní a éterické a i přesto šel Hnědý jezdit k bratrovi. Zajímavé ovšem je, že Tebou zmíněná 2103 z aukra měla oproti Hnědému LADovi přesně 3 měsíce zpoždění. 8)
Nulašestka píše:Nevím, kterou dobu myslíš, ale za socalismu byl člověk rád, když vůbec nějakej vejfuk sehnal (asi jako dneska), natož si vymejšlet nějakou koncovku...v době, kdy při stavbě závoďáku museli leda vykuchávat dlouhou převodovku 2106 z novýho auta, protože nešla objednat jako náhradní díl... :roll:
Ano, trochu vím jak to chodilo, protože pravděpodobně mi bylo o něco více než Tobě, když tyto doby sklouzly do minulosti. Proto jsem uvedl zřejmě. Je to samozřejmě jen spekulace, ale tak jako v Tuzexu šla koupit LADA (doteď mi není jasné, že spousta lidí kvůli ní spala před Mototechnami a k tomu paralelně šlo jít do Tuzexu, finanční rozdíl mi není znám), tak bych se nedivil, kdyby VIP koncové tlumiče s hranatou koncovkou byly k mání tamtéž.
Michal.2103 píše:Myslim, že jsem tam nějakej šroub viděl, ale asi bude perfektně rezlej :roll:
Nelze než zkonstatovat, že některé takto označení spoje jsou opravdu nerozebiratelné a nedivil bych s kdyby tady došlo k té naprosto destruktivní korozi. Ale hlava šrouby by odbrousit jít měla...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Michal.2103
Příspěvky: 62
Registrován: ned pro 07, 2008 14:39
Bydliště: Sokolov

Příspěvek od Michal.2103 »

Tak jsem se teda vohnul a omrknul to. Šroub tam je. :wink: Takže šance v budoucnu na zachránění je.
To: Laďuša - pardón :( nemyšleno špatně, ale vždycky na to zapomenu. Moc často sem nechodím a občas to holt popletu a napíšu dvě témata pod sebou.

To: Teepee - to je škoda. Myslim si, že mít auto, který má nějakou číselnou symboliku ať v roku výroby nebo vydání z Mototechny je pěkný, ale záleží na úhlu pohledu člověka. Někomu to je jedno...

Pak mě napadá když jsem jezdil v zimě tak se mi mlžily přístroje v palubovce i hodiny. Bude to změnou teplot, to chápu. Stává se vám to taky ? A jde s tím něco dělat?
Kdo nemá Žigula neni "IN", já s Žigulem zvítězim!!! 8-) Aneb štamgast na benzínce :D
Mírně ukecanej vochlasta se zelenym Žigulíkem :drinkers: :puke:

1 x Togliatti - 2103 - Laduška
2 x Moskva - 412 a sbírka dílů dávající dohromady jedno auto - Moskvič 2140 ( Super Moskvič 2139 )
Uživatelský avatar
MacGyver
Příspěvky: 1541
Registrován: úte lis 11, 2008 16:59
Bydliště: Plzeň/Prášily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MacGyver »

Mě se to mlží i teď v létě, v zimě ještě víc. Obsáhlé téma: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?t=1605&start=0
Lada 2103 r.v.77 "Hranatá nádhera"
Lada 2107 r.v.86 štrejchnutá tankem
Já chci jenom jezdit. Já CHCI!!! :toothy10:
My Other Car Is A Millennium Falcon
člen Ladaklub ultras
Uživatelský avatar
Jimmi
Příspěvky: 1528
Registrován: pon čer 12, 2006 15:41
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Michal.2103 píše: ...myslim si, že mít auto, který má nějakou číselnou symboliku ať v roku výroby nebo vydání z Mototechny je pěkný...
Ano, například můj žigulík je stejného roku výroby jako slavný bluesmobil, ve kterém jezdili neméně slavní bratři Bluesové (známější pod svým originálním jménem v angličtině, tedy Blues brothers). Ano, byl to ten oprýskaný vyřazený policejní.... tuším že Dodge... s osmilitrovým motorem, policajtskýma gumama, policajtským odpružením a policajtskýma tlumičema 8) 8)
Жигули ВАЗ 2103 1.5/55,4 kW белый (сделано в 1974 г.) оу йеах гуд джоб ёлки-палки t.č. odstraněny dva metráky pavučin, vrčí a jezdí kolem bloku
Toyota Corolla LiftBack 1.3/65 kW deep turquoise
Toyota Corolla HB 3D 1.3/55 kW red
Uživatelský avatar
Michal.2103
Příspěvky: 62
Registrován: ned pro 07, 2008 14:39
Bydliště: Sokolov

Příspěvek od Michal.2103 »

Jimmi píše:
Michal.2103 píše: ...myslim si, že mít auto, který má nějakou číselnou symboliku ať v roku výroby nebo vydání z Mototechny je pěkný...
Ano, například můj žigulík je stejného roku výroby jako slavný bluesmobil, ve kterém jezdili neméně slavní bratři Bluesové (známější pod svým originálním jménem v angličtině, tedy Blues brothers). Ano, byl to ten oprýskaný vyřazený policejní.... tuším že Dodge... s osmilitrovým motorem, policajtskýma gumama, policajtským odpružením a policajtskýma tlumičema 8) 8)
Tak teď jsi mi dal, bohužel je neznám, ale co se týká toho auta tak zhruba tušim co to je :wink:
Kdo nemá Žigula neni "IN", já s Žigulem zvítězim!!! 8-) Aneb štamgast na benzínce :D
Mírně ukecanej vochlasta se zelenym Žigulíkem :drinkers: :puke:

1 x Togliatti - 2103 - Laduška
2 x Moskva - 412 a sbírka dílů dávající dohromady jedno auto - Moskvič 2140 ( Super Moskvič 2139 )
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Tak jsem si zavzpomínal, když jsem zahlídl pár fotek. Bylo to pěkný auto. A ještě je. Má nového majitele, který s ním občas vyjede a pečuje o něho.

Obrázek

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“