Konzoly gumových dorazů na věžích 2101

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Konzoly gumových dorazů na věžích 2101

Příspěvek od MartasBrno »

Zdravím, mám dotaz na ty konzoly - držáky co jsou na nich gumové dorazy přední nápravy.
Oba tyto bazmeky mám shnilé a z obou mi po táboře definitivně upadly ony dorazy. jeden visí na vlásku (Cu 2,5°), druhý jsem nenašel a už ani nenajdu. Jde to citlivě odpárat z věží a koupit + navařit nové? Když to vidím tak si říkám že určitě jo, ale zajímají mne zkušenosti těch co to už dělali. Věže celé měnit nechci, vypadají že jsou relativně dobré. rád bych jen odpáral tyto hajzlíky na nechal navařit nové a pak to co nejrozuměji ošetřil.

Koupím tyto plechance + mističky dorazů + dorazy normálně třeba na Táborské v Brně?
Naposledy upravil(a) MartasBrno dne ned srp 09, 2009 19:55, celkem upraveno 1 x.
Dusan
Příspěvky: 3884
Registrován: stř čer 02, 2004 17:29
Bydliště: Kosice-okolie

Příspěvek od Dusan »

osetrenie by zaujimalo aj mna...docasne som tam narval vazelinu a ten ortvor pri kolesa zasilikonoval a zaslepil. viem ze este je tam pristup z hora tak ze neviem.... ak ma nekto nejaky dobry napad nec cda vediet lebo vyskriabal som odtial dost piesku a to mokreho.

Gumove dorazy kupis len ich tam dostat je problem...musel som obrusit z tej gymu aby tam vosli....
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

kdyz ti odhniji ty konzole dorazu, tak budou i veze dost mrtvy. samotnou tu konzoli nekoupis. jen s celou vezi. ale nebude slozity je vyrobit, pripadne se daji vyriznout z vraku s kusem veze, doma odbrousit zbytek veze a navarit na auto
osetreni? po vyvareni vezi a opetovnym navareni konzoli dorazu, jsem to tam cely vytrel bodyckem, diru prelepil izolepou a pretrel bodyckem. zatim to tam drzi. dovnitr se mi voda nema odkud dostat.
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Jozef Matuška
Příspěvky: 147
Registrován: úte bře 22, 2005 08:30
Bydliště: Šurany, Slovensko

Příspěvek od Jozef Matuška »

to že tam máš zhnité tie konzoly na dorazy, neznamená že musíš mať poškodené držiaky- šály kde sú uložené pružiny a chytený tlmič. To je v podstate hlavná nosná časť, ale dá sa opraviť aj to. U nás sa dajú kúpiť osamote tie výstuhy s tými konzolami na dorazy. Staré odboduješ resp odrežieš navaríš nové. Natrieť základovkou, streknúť BODY , dovnútra napr: Resistin a máš hotovo.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

OK, dobrý. Maysner, věže mám zatím pod tlumexem, takže nevím, ale auto bylo pravidelně prolévané rezistinem... všude v motorovém prostoru a vlastně celém autě jsou stečence nebo i kaluže rezistinu... akorát v těch konzolkách se evidentně drží bordel a ikdyž vypadaly taky použitelně, v podstatě jsem je ztratil díky hrubší jízdě v terénu. Byly opravdu shnilé na papír. Když seženu ty konzolky nebo klidně i s věžemi dobré, tak bych toho odbrousil víc ať vidím co tam je. zatím jsem jen koukal že mi tam cosi chybí. No... nebudu se moc vytáčet, v jednom z otvorů z motorového prostoru jsem našel shnilý plech, ale nechci si připustit že bych měnil věže nebo snad i podběhy, to si radši budu chvíli namlouvat že to vlastně nevadí.
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

bratrova 06 mela taky vsude stykance od rezistinu nebo neceho podobnyho. a jak veze vypadali jse mozno videt v tematu o jeho aute :roll: pokud vidis od motoru skrze nejakou tu diru do veze zhnilej plech, ver ze veze vyrezes stejne jak jsem to byl nucen delat ja 8)
veze se daji koupit u palickove. kupoval jsem je tam gerovi, jen uz nevim cenu. ja osobne bych si je na auto nedal. moc se mi nepozdavali :roll:
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Asi z nich budu muset vyříznout ten správný kus... uvidím jak to bude vypadat. Dík.
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Cory
Příspěvky: 11573
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

droteny kotuc do flexy a hned vies na com si
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

staci sroubovak
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Nebo třeba i jen prst. :lol:

Každopádně se přidávám k názoru, že pokud jsou urezlé držáky pryžových dorazů, tak věže jako celek budou stát za starou bačkoru. Nejlepší je vyměnit celé. Není to už o tolik práce navíc. Při té příležitosti se dají i očistit a ošetřit vnitřní prostory a člověk má klid. ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Dobrá, díky za názory a psychickou podporu :D a jakmile bude zásah aktuální, rád se podělím o výsledky. Zatím tedy začistím šrámy a podívám se jak vypadaj plechy v obchodě...
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

N.Z. :)

Kdyby ses dostavil za náma na schůzi, tak máš radu hned a daleko objektivnější. Není nad to, když se na věc můžeme podívat na "vlastňé oče". :D
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Kdy a kde? Příslušné téma je pro mne mírně nesrozumitelné, pardon. Zaregistroval jsem lokalitu kolem KSB. Jsem na správné stopě?
Obrázek
a když jsem se v 15-ti rozhodoval co dál dělat, poslouchat sestry byla pro mě jasná volba... :-D
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Ano, jsi na správné stopě. :) Blíže zde: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php?t=11659 ;)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Grov3
Příspěvky: 121
Registrován: sob lis 08, 2008 23:48
Bydliště: Lučenec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grov3 »

Nevie niekto kolko peňazí stoja nové veže ? :roll:
No drift, no fun....
http://amkvk.sk/
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“