Benzinove cerpadlo

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Croft
Příspěvky: 112
Registrován: pon říj 20, 2008 09:46
Bydliště: Brno

Benzinove cerpadlo

Příspěvek od Croft »

Zdravim. Stalo se vam taky nekdy, ze vam prestalo dodavat z niceho nic benzin - po jemnem schladnuti motoru zase funguje bez problemu. Pry je to prehratim - mate s tim nekdo zkusenosti? Dik
Uživatelský avatar
Stanley__001x
Příspěvky: 370
Registrován: čtv pro 21, 2006 20:26
Bydliště: Cheb

Příspěvek od Stanley__001x »

Kdysi tu něco podobného řešil Jirka 2103, měl tam navedenou trisku z ostřikovače ( na AC pumpu). Ale že s tím neměl problém nikdo jinej než ty a ten Jirka 2103, tak si myslím na chybu v tej AC pumpě. Možná nějak unavený membránky nebo špatně složená, respektive vymezený zdvih membránek...
1 x 2104 rv 86
1x 2107 rv 90
4x trabi ( 2x s tp)
1x DKW Sonderklasse 1001
1x Tatra 57 sport
1x Zetor 50 Super
a 4x různé moto
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Problem prehrievanim palivoveho cerpadla mali standartne S1203, ale u lady to musi byt chyba v cerpadle........
Roman
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4299
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

A řeší to určitě schladnutí? Není to špatně odvzdušněná nádrž?
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Croft
Příspěvky: 112
Registrován: pon říj 20, 2008 09:46
Bydliště: Brno

Příspěvek od Croft »

Membranu jsem menil - je teda moznost ze jsem to tam chybne napasoval - zkusim teda sundat cely cerpadlo a mrknout na to. Prave to s tema 1203kama me rikal znamej - ale fakt je ze kdyz to lehce schladlo a mechanicky jsem napumpoval tak od te doby to bezi normalne. Ten den jsem dost jezdil - bylo dost vedro a hodne vlhko a na aute to bylo znat - jindy to z kopca se zarazenym kvaltem brzdi a ten den to jelo pomalu jak kdybych mel vyrazeny - jak to bylo teply.

Jo a taky jsem menil tu membranku na karburatoru - ted jsem ji kontroloval a po 1 nadrzi na te strane co je v kontaktu s benalem tak uz zacina prosvitat ta jakoby tkanina - jak kdyby z toho ta guma slezla - asi prestanu brat ten benzin u unicornu - rek bych ze ty predesly membrany me odesly beztak kvuli tomu benalu.
Uživatelský avatar
Croft
Příspěvky: 112
Registrován: pon říj 20, 2008 09:46
Bydliště: Brno

Příspěvek od Croft »

Tak jsem to dneska rozdelal zkontroloval a vse chodi tak jak ma - fakt to nechapu proc to tenkrat prestalo davat benzin
_Pool_
Příspěvky: 10
Registrován: pát kvě 22, 2009 23:24
Bydliště: Brno

Re: Benzinove cerpadlo

Příspěvek od _Pool_ »

Croft píše:Zdravim. Stalo se vam taky nekdy, ze vam prestalo dodavat z niceho nic benzin - po jemnem schladnuti motoru zase funguje bez problemu. Pry je to prehratim - mate s tim nekdo zkusenosti? Dik
Zdravím, bohužel stalo, mně osobně několikrát. Když bylo nějakej den opravdu horko, tak stačilo zastavit v koloně aut na pár minut, motor chcípnul a nešel natočit. Za 10-15 minut šlo normálně nastartovat a odjet.
Já měl vždy za to, že se to přechlastalo benzínem. Ale opak byl pravdou. Když jsem rozdělal karburátor tak tam nebyla ani kapka.
Příčina byla asi opravdu v pumpě, protože po menší opravě už se problém nikdy nedostavil.
Já jsem vpodstatě udělal 2 věci, jednak se mi nezdálo pořadí složení té hřídele s membránou - měl jsem to hřídel/podložka/membrána/matička. Správně má být hřídel/ membrána/podložka/matička. Mohlo to, ale nemuselo mít nějakej vliv.
A tu druhou věc, odebral jsem jednu vymezovací podložku pod pumpou, abych zvětšil zdvih pumpy. Od té doby byl klid...
Uživatelský avatar
mušketýr
Příspěvky: 1248
Registrován: stř srp 23, 2006 11:19
Bydliště: U Strakonic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mušketýr »

Na ukajině mi známí radily jak na různý závady.Pokud čerpadlo nedává,stačí jej prý polít vodou.Radu jsem vyslechl ale moc jsem si jí nevěřil.Jely jsme fakt v děsnym hicu,ve 4lidech+bagáž až do Oděsy.Byla to 2104ka a posralo se na ní snad ouplně všechno.V Oděse nám upad stabilizátor(již po třetí) a při hledání opraváře mi to v ňákym servisu najednou přestalo jet.Sundám vývod benzínu z pompy a sucho.Polil sem to a hurá dál.Fakt to funguje.Nebýt jejich rady tak měnim pumpu.JE ZAJÍMAVÝ ŽE ZA CELOU CESTU SE MI TO STALO JEN JEDNOU!
Mušketýr
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 1285
Registrován: úte čer 01, 2004 09:18
Bydliště: Kralův Dvůr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Roman »

Na S1203 uplne bezna vec, ziadny skuseny sofer nejazdil v lete bez dvojlitrovej flase s vodou. 1203 jka mala tu vyhodu, ze clovek nemusel pri polievani palivoveho cerpadla vystupovat z auta :lol:
Roman
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

_Pool_ píše:A tu druhou věc, odebral jsem jednu vymezovací podložku pod pumpou, abych zvětšil zdvih pumpy. Od té doby byl klid...
Přesně to mě napadlo - ona teplotní roztažnost taky udělá svoje, a tam jde o desetiny mm ... ale ubrat moc je docela hazard ... (heslo nespravuj co funguje :D ).
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“