Výměna asymetryk za H4... aneb je to v dupě

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Hurikán píše:Matlat na světla (preventivně) silikon je blbost. Mě se ale velmi osvědčilo lem paraboly (hlavně spoj skla s kovem) nastříkat resistinem. Nejlíp to pěkně obkroužit hadičkou. Spoj je chráněný před působením vody a světlo tak vydrží daleko dýl. Když se to udělá každý rok, tak není problém dosáhnout životnosti 10 let každodenního provozu. Hadičkou se k tomu dá dostat velmi snadno i bez demontáže brýlí a hotové je to za 5 minut. :wink:
Ano, tak toto jsem měl na bývalé 2101 a světla se tím stala snad nesmrtelná. Tam to ovšem nebyl účel, ale kouzlo nechtěného 8)
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Michal Pokorný píše:Tam to ovšem nebyl účel, ale kouzlo nechtěného
Však tahle moje rada taky vychází z náhodné zkušenosti, kterou učinil x let zpátky můj otec. Já tedy již pouze aplikuji dříve vyzkoušené. 8)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Miichaal
Příspěvky: 391
Registrován: pát led 20, 2006 18:07
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miichaal »

Hurikán píše:Matlat na světla (preventivně) silikon je blbost. Mě se ale velmi osvědčilo lem paraboly (hlavně spoj skla s kovem) nastříkat resistinem. Nejlíp to pěkně obkroužit hadičkou. Spoj je chráněný před působením vody a světlo tak vydrží daleko dýl. Když se to udělá každý rok, tak není problém dosáhnout životnosti 10 let každodenního provozu. Hadičkou se k tomu dá dostat velmi snadno i bez demontáže brýlí a hotové je to za 5 minut. :wink:
kua jaka blbost...přímo na přibaleném letáčku k těm čirejm světlům z golfa bylo napsáno že se to má dělat silikonovým tmelem....tak jsem to tak udělal...a svetla jsou na aute pres rok..a jako nová...
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Ten rezistin je dobrej tak akorát na to, že tolik nerezne ten rámeček. Osobně jsem to mezi jím a parabolou matlal vazelínou, šlo s tím pak alespoň líp pootočit. Ovšem to na životnost zrcadlové plochy nemá přeci vůbec vliv. Do paraboly nemůže z přední strany zatýkat, to by musel bejt šunt non plus ultra (což v tomto případě zjevně je). :roll:
Zkrátka chce to někde sehnat starý světla od Autopalu a je po problémech. :wink:
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Tak jsem osadil další světla :lol: (Alberte a Vašku díky ;) ( viz tady fotky :D )), proved jsem určitý křížení, když už jsem to měnil a světla narozdíl od těch doterajších do rámečku pasovaly dobře (viz peripetie z tutoho tématu), tak jsem vyjmul ty podložky a rovnou jsem použil šroubky od Hurikána, byly lepší než moje... V jednom hrnci se schovával vcelku zachovalej čmelák :lol: Noční jízdu jsem eště neabsolvoval.

Hurikáne, jakej je vlastně původ těch světel, co mají za sebou? A co ty vaše úpravy ve stylu patlání něčeho na paraboly? Moc se mě to nelíbí teda...
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Není zač. Jsem rád, že někomu ještě (snad) dobře poslouží. :wink:
Laďuša píše:Hurikáne, jakej je vlastně původ těch světel, co mají za sebou? A co ty vaše úpravy ve stylu patlání něčeho na paraboly? Moc se mě to nelíbí teda...
Světla i s hrnci jsem před nějakým časem koupil od jednoho našeho soudruha s myšlenkou jejich instalace na Jahodu. To jsem si ale časem rozmyslel a tak jsem světla i s hrnci prodal tak, jak jsem je koupil. Dle mých informací byly paraboly v provozu asi necelý rok (možná i méně).

Každopádně Ti fakt vřele doporučuju obstříknout okraj paraboly resistinem. Hlavně oblast spoje skla a kovu. Nemusíš tam toho dávat velké dávky. Jen to pěkně objet kolem dokola. Ani na zadní stranu parabol nic nedávej! Nejlíp se to dělá hadičkou na dutiny. Otázka chvilky. Určitě toho nebudeš litovat. :wink: V případě neprovedení mé rady si nejsem životností zcela jist. :dontknow:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
dmatej
Příspěvky: 2845
Registrován: pon bře 14, 2005 20:44
Bydliště: Přehýšov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dmatej »

Rezistin ne-e, za dva roky je pryč, smyje se ... teda rozhodně rezistin ML. Leda že by to opakoval.
Stroje Laďka 2101 a Beruška 1118 a Punťa (Grande Punto) a Škleblík (VW Passat).
EMI
Příspěvky: 1084
Registrován: pon zář 04, 2006 09:24
Bydliště: JN69PI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EMI »

Dinitrol 470 to jistí 8) Je lepší než rezistin a hlavně drží. Jestli chceš, tak ti drobet dam :wink: Já tim mam napatláno půl auta :D Co s tim napatláš, tak je zabezpečeno a neudělá s tim nic ani bůh rzi Koko Loko :mrgreen:
red BA3 21061, 1984, 4q, LPG :finga:

BLIZZARD = iron fist in a velvet glove

osa Klatovy - Plzeň - ....
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“