2103 - Jahůdka - lahůdka

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9344
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Hurikán píše: Myslím si, že zamazaná SPZ fotky nijak nekazí. Navíc je to dle mě provedeno velmi decentně. Bohužel, doba je zlá, takže je lepší si dávat pozor. Ani já z toho nemám radost, protože je to mmj. dost práce navíc.
Sem se musel smát, když jsem koukal na fotky z výletu do Slupi u Znojma, který jste na forum dávali s Martinem. Svoje SPZ zamatlaný a SPZ na ostatních veteránech v klidu nechaný :mrgreen: .

Hezký fotky :wink:
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Štěpán Getsko píše:Alberte, já ti pomůžu při rozhodování... :D A co budeš dělat s těmi dírami, které ti na dně kufru zbydou po demontáži TZ? :wink:
A co třeba pryžové špuntíky? :idea: :D Tohle je jedna z těch jednodušších věcí.
Vašátor píše:
Hurikán píše: Myslím si, že zamazaná SPZ fotky nijak nekazí. Navíc je to dle mě provedeno velmi decentně. Bohužel, doba je zlá, takže je lepší si dávat pozor. Ani já z toho nemám radost, protože je to mmj. dost práce navíc.
Sem se musel smát, když jsem koukal na fotky z výletu do Slupi u Znojma, který jste na forum dávali s Martinem. Svoje SPZ zamatlaný a SPZ na ostatních veteránech v klidu nechaný :mrgreen: .

Hezký fotky :wink:
:D No jo, no. :? Jedna fotka mě utekla. :scratch: :oops: Jinak jaks viděl, zamazal jsem to na všech autech, nejenom na svým. :wink:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Pavel V.
Příspěvky: 265
Registrován: úte zář 30, 2008 17:53
Bydliště: Loucká u Velvar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel V. »

Taky chci návod k obsluze, Žíža plakal nechal jsm ho přes noc venku..... :oops: :oops:
VAZ 2102 zvaný Žíža
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10520
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

Když zapláčeš důkladněji a pak mi řekneš - možná Ježíšek přinese ..... :idea: . L.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Tož aby mě to tady nezmizelo v propadlišti dějin, tak sem nahodím pár nových informací.

Jahoda letos již také zahájila sezónu. Mimo tradičního mytí a voskování dostala Jahoda na letošní sezónu nová kola a absolvovala před 14 dny pravidelnou STK. První za dobu mého vlastnictví.

Před samotným aktem jsem byl co se technického stavu týče poměrně klidný, leč malý červíček pochybností přesto hlodal. Co když se bude technik za každou cenu snažit něco najít? Nedojde zrovna na lince k nějaké mrzuté závadě? Čas na podobné myšlenky končí, vrata se otvírají a já s Jahodou zajíždím na zkušební linku. Technik nejdřív auto obchází a uznale chválí. Pak započne s mechanickými zkouškami. Na "třasáku" hrká s autem asi 3 - 4 minuty. V kapse se mě otvírá pomyslná kudla. Snažím se za jízdy vyhýbat jakékoliv díře a teď toto. :evil: Výsledek kontroly = zcela v pořádku, bez jediné chybičky. Jdeme na brzdy. Technik u obou náprav opět trápí auto pomalu až na hranici rozsahu ukazatelů, leč ručičky jsou stále poslušně v zákrytu, nebo se navzájem jen mírně pohupují. Výsledek kontroly = zcela v pořádku. Posledním bodem programu je kontrola světel. Zde dochází k první a poslední lehké nepřesnosti. Světla jsem za pomoci Koko-Loka (za což mu zde ještě jednou děkuji) seřizoval jen "od oka", ale i tak se nám to docela podařilo. Jen levé světlo svítilo trošku "pod" a přídavné dálky lehce doprava. Vše jsem ale promptně doladil předem přichystaným šroubovákem. :P Ach jaká je to parádní práce, když má na to člověk dobré vybavení. Během 4 minut jsou všechna světla seřízena naprosto přesně a já následně vyjíždím z linky. Za pár minut si v kanceláři vyzvedávám protokol. Všechny kolonky jsou prázdné. :D S hřejivým pocitem u srdce odjíždím domů.
_________________________

Dnes na nás čekala další zkouška kvalit. Musel jsem projít retestací historického vozidla našeho veteránklubu. Mimo standartní procedury kontroly vzhledu a zadokumentování všech změn učiněných na autě od poslední testace, je navíc nedílnou součástí našeho přísného klubu i "běžná" STK prohlídka v plném rozsahu. Čili opět test na "třesadlech", brzdy, světla, atd. K tomu se přidává i kontrola geometrie a dalších, na běžných STK ne zcela standartních, prvků. Všechny testy mají opět díkybohu úspěšný výsledek. Pouze kontrola geometrie odhalila příliš velkou sbíhavost, která je 0,7 mm za horní hranicí. Při kontrole odklonů je shledáno, že v levo je odklon +7,5, kdežto v pravo -7,5. Tak tedy přece mám co dělat. Do příští testace to snad stihnu napravit. :P

Jahoda tedy během tří týdnů úspěšně absolvovala dvě prohlídky STK. Až na pár drobností tedy mohu zahájit plnou sezónu, s klidným svědomím dobrého technického stavu a věnovat se užívání si jízdy tímto Vazem. 8)

A nyní pár ilustračních fotografií:
Přílohy
Jahoda byla v dobré společnosti.
Jahoda byla v dobré společnosti.
Technická jury zástupců klubu a STK při kontrole geometrie.
Technická jury zástupců klubu a STK při kontrole geometrie.
Jahoda při neoblíbené kontrole na třesadlech.
Jahoda při neoblíbené kontrole na třesadlech.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Co ty bílý lemy? No fuj :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Kopr
Příspěvky: 2953
Registrován: úte bře 28, 2006 21:16
Bydliště: Družec,Frýdek-Místek

Příspěvek od Kopr »

Bílé boky Atlas, neb celé gumy běloboké ??? :wink: zrovna těd jsem to zkoumal kde se dají pořídit atd.
Přílohy
120420092408.jpg
TŘI SESTRY <III> LADA GANG
LADA 21061 (1.7-5q od Kinga) -1986
MERCEDES BENZ W124 220E -1993
SIMSON S51 -1990
FORD GRANADA ESTATE 2.0 4V-1984

http://fotoalba.cz/Kopr21061
http://kopr21061.rajce.idnes.cz/
LED ZEPPELIN
peet2101
Příspěvky: 1096
Registrován: čtv lis 20, 2008 20:47
Bydliště: Záříčí CZ

Příspěvek od peet2101 »

ty lemy jsou parádní taky takový chystám, ale s černým diskem :)
Low and Slow
Teoretik
BA3 2101 *1978
BA3 21011 *1977
East side custom shop za zahradou
__________________________________
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Laďuša píše: Co ty bílý lemy? No fuj :P
Zajímavé, už zase stojím za Laďušou ... pevně a neochvějně, jen mě není vidět :mrgreen: .
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
Pavel V.
Příspěvky: 265
Registrován: úte zář 30, 2008 17:53
Bydliště: Loucká u Velvar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel V. »

Koko Loko píše:
Laďuša píše: Co ty bílý lemy? No fuj :P
Zajímavé, už zase stojím za Laďušou ... pevně a neochvějně, jen mě není vidět :mrgreen: .
Evidentně nějaká bratrská láska ne? :shock: :shock:
VAZ 2102 zvaný Žíža
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

soudružská ;) :lol:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Proletáři všech zemí, vyližte si p.... :-D Ale mimo hru musím také zastat názor, že ty bílý lemy tomu zrovna moc nesluší. Tomu moskviči jo, tam jsou úzké a decentní, hlavně jsou černě odděleny od disků. U Jahody jsou bílé až k diskům a moc široké a to působí poněkud neesteticky.
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

hehe, a kde je nejaký predpis aké majú byť široké? :lol: Podľa mňa sa vám to nepáči, pretože to vidíte na trojke viac-menej prvýkrát (nevravím že každý). Ak by to tu mala každá druhá žiga, hneď by to pasovalo viac čo? :mrgreen: Mne sa to páči, Hurikán, nechaj jej to, pristanú Jahode :wink:
Uživatelský avatar
Jakub Metelka
Příspěvky: 2305
Registrován: úte led 15, 2008 18:11
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub Metelka »

Mám stejnej názor na věc jako Puhi :wink:
2x VAZ-2101 (1972), 2x VAZ-2101 (1973), VAZ-2101 (1977), VAZ-2102 (1977), 2x VAZ-2106 (1978), VAZ-21053 (1989), VAZ-2107 (1986), VAZ-2121 (2002) Moskvič-408-1 (1972), Škoda-120L (1983), Škoda-105S (1984), Škoda Favorit 136L (1989), Škoda-Felicie (1995,1996), Škoda Felicie kombi (1997), Mercedes -200E (1987), Avia A31 (1987), Škoda 706 RTHP (1973)
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

vau :shock: tak to asi prvykrát :lol:
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“