Znak na masku - oprava

Moderátor: Moderátoři

Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Hlavně to nesmí ten plast naleptat, protože jak přestane bejt čirej, tak přes něj ta barva potom není dobře vidět a ztratí to odlesk - je to "mlíko".
Laďuša píše:vsadim se, že i na autu čerstvě z fabriky by jsi našel mouchy...
No jéje, jen ze spár na kastli a kvality laku by mě kleplo. :mrgreen:
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Laďuša píše:Kopře, já tě předběhnu ;)

Znak 21011 (2102 1984 g.), stejnej systém je i na 2103 a vsadim se, že i na ostatních znakach pro kulatou.
[url=http://images37.fotosik.pl/52/489686d7dba882eem.jpg]Obrázek[/URL] [url=http://images34.fotosik.pl/442/87e8475e8c236d39m.jpg]Obrázek[/URL] [url=http://images27.fotosik.pl/315/d06fada581828cfdm.jpg]Obrázek[/URL]

Plachetničku od plexi neoddělíš.
hele nějak jsme e nepochopili... jo na dva díly to bezproblemu rozdělám, ale jak mam rozdělat to plexi od te destičky s tou malbou??.. abych to mohl očistit a namalovat???..
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Aha, takhle jsi to myslel :oops:
V tom plexi je ta plachetnice plasticky a barvy jsou nanesený přímo na to. Takže vyndáš plexi a brousíš a vyškrabáváš rovnou tu barvu zezadu. Je to jeden kus.
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

Laďuša, aha.. konečne jsem to pochopil... takže škrabat se to musi a lakovat z te zadni strany.. no hura.. :)
lionol
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od lionol »

Podívej se na moje galerie na www.lionol.rajce.net - znaky jsem renovoval, s perfektním výsledkem ... jsem modelář, trochu to umím. Uvidíš z jakých šuntů jsem to vytáhl ...

1.) ta barva v těch vlnkách drží jako přibitá. Musíš na ni vzít rydlo a změkčit ji ředidlem na nitrolak S 6000. Spolehlivě pustí. Ale pozor - nesmí na ten chróm, ten sežere taky.

2.) plexi se výborně vyleští pastou Tamiya Brush Finish, poškozený vnější chrómový kryt zase opravnou fixou Tamiya Crome

3.) červený nátěr doporučuji provést Tamiya X7 Red + Tamiya X1 Black + Tamiya X11 Silver v poměru 10:1:3

Na výsledek mrkni sám. Je to piplačka, ale stojí to za to. Samotná rozborka znaku je zážitek, plast je tvrdý a vycvaknutí plexi z rámečku chce sílu.
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

hľadal som na googli a tú fixu tamiya chrome som nenašiel :| dala by sa použiť aj na nejaký väčší chróm že? :roll:
lionol
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od lionol »

V prodejnách s modelářskými potřebami ji určitě mají ... otázkou je, co je větší chróm. Určitě ne nic do plochy.
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

lionol píše:co je větší chróm
Myslel som nejaké "opravy" napr. na nárazníku, ale podľa tvojich fotiek čo som si pozrel znaky na autách by nebol ani s nárazníkom problém :roll:
a modelárske potreby - v michalovciach boli jedne, ale tuším už sú zavreté, kedysi som tam kúpil pár farieb ale modely ma rýchlo aj hned prestali baviť :lol: takže možno keď sa dostanem do Ke, ale aj tak najradšej by som to objednal z netu, len to neviem nájsť :|
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

tak me napadlo. co k sundani barvy z tech drazek pouzit flexku s dratenym kartacem, netlacit a opatrne. urcite to pujde :-P
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Nazdar, jasně, představit si to umím, tu opatrnost taky a vzhledem k mojí šikovnosti (která nebude nijaká zlá) si umím představit i výsledek. Myslím, že by to pak byla podložka pod stůl :roll:
Ale musím uznat, po pár chvílích práce, že se nějaká mechanizace hodí, ale spíš z modelářských pomůcek...
Jo a už vím co je dobrý na obnovení červeně. Barva na sklo, temně rudá. Je průsvitná a případný zdařilý stříbrný podklad bude plnit funkci podobně jako původní provedení. 8) Z části vyzkoušeno, zatím rozpracováno, foto zatím žádné.
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Akorát, že ta barva na sklo totálně vyšisuje na slunci během pár týdnů. :|
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Uživatelský avatar
MartasBrno
Příspěvky: 4442
Registrován: pon zář 08, 2008 13:10
Bydliště: Brno

Příspěvek od MartasBrno »

Nemo píše:Akorát, že ta barva na sklo totálně vyšisuje na slunci během pár týdnů. :|
Tak to nemám vyzkoušené, jestli je to pravda tak je to dost smůla, protože jinak může být výsledek dost pěkný
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Já to vyzkoušené mám, je faktem, že pokud se nanese hodně silná vrstva, nebo lépe několik vrstev, tak se to vyblednutí tolik neprojeví, neb po počáteční rychlé ztrátě barevnosti následuje stagnace blednutí, a zbytky pigmentu již zůstávají stabilně barevné.

Nu, takže dostatečná vrstva té temně rudé, by vlastně po pár týdnech na slunci mohla přinést kýžený efekt. :idea:
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
lionol
Příspěvky: 525
Registrován: úte lis 20, 2007 15:50
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od lionol »

Tak pokud hodláte i nadále nezodpovědně pokusničit, vraťte se zpět k mému příspěvku a máte nové znaky :)
Tom

VAZ 2103, 1975
VAZ 2103, 1977
VAZ 2103, 1978
VAZ 2106, 1978
Uživatelský avatar
spooneer
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 20, 2008 22:11
Bydliště: Sředočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spooneer »

zeptam se blbe, ja sem si koupil novej znak ale ramecek byl cernej obycejnej plastovej :( myslel ze bude plachetnice a okolo cerna barva a ze ramecek bude chrom, ale je normalne cernej... Da se nekde koupit s uz s chrom rameckem??? Me ani nevadi ze je ten podklad okolo plachetnice cernej....
Odpovědět

Zpět na „Karoserie a ostatní“