Lada 2101 tuning project by Yellow01

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Tohle je opravdu mooooooc pěkná práce. :thumbleft: Jedna z nejlepších co jsem viděl. Prostě SUPER! :blob4: Vidím, že jsi s tím od mé návštěvy silně pohnul. Je opravdu radost se na to dívat. Jako z učebnice. :)

Jakmile se práce začne blížit k závěru, tak to jde i lépe a radostněji. Tož mnoho zdaru a trpělivosti při další práci, ať to máš již brzo hotové a můžeš se nám se svým dílem pochlubit. :salute:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Díky moc, ale zdaleka nefinišuju, znova budu měnit přední blatníky, čelo a torpédo, nepasuje to podle mých představ. A pak ještě takový ty další výmysly jako vytažení blatníků apod. A mezi tím ještě musím kompletně vyvařit bratrancovi jedničku golfa. Je toho zkrátka moc :D
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Měnil jsi i přední podběhy?
Yellow01 píše:znova budu měnit přední blatníky, čelo a torpédo, nepasuje to podle mých představ.
Nebylo by jednodušší dovařit/upravit hrany kapoty? Čili kapotu trochu prodloužit tam, kde jsou škvíry? U mě se to bude muset nejspíš řešit tímto způsobem minimálně u kapoty kufru a některých dveří.
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Jasně, přední podběhy se měnily, akorát jak jsem pak zjistil, jeden byl trochu špatně vylisovanej, což ve výsledku dalo, že když si změřim od torpéda k čelu na levý a pravý straně, tak je tam dost rozdíl, takže kapota je tam na koso. A nesedí výškově blatníky s torpédem. Ale kein stres, mám doma plechařiny dost, prostě to odpárám a dám tam nový kousky a spasuju to všechno dohromady aby to sedělo jak má. Jinak hrany budu upravovat taky, mám všechny dveře nový a ty hrany jsou prostě strašný, tak křivý hrany jsem ještě neviděl. Rusáci si s přesností hlavu nedělali, ale tohle všechno jde vyladit, když víš jak na to.
EMI
Příspěvky: 1084
Registrován: pon zář 04, 2006 09:24
Bydliště: JN69PI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EMI »

Yellow01, jak bereš míry aby vše sedělo jak má? jde mi hlavně o ty přední podběhy. já už je mam taky měněný a od tý doby mi auto stojí malinko křivě. nevim co a jak a odkud klempíř odměřoval
red BA3 21061, 1984, 4q, LPG :finga:

BLIZZARD = iron fist in a velvet glove

osa Klatovy - Plzeň - ....
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Na vnější plechařinu míry neberu, to máš ve woku :D A na podběhy jsme to měřili metodou úhlopříček. Jako výchozí body použiješ třeba šrouby v podlaze co drží převodovku a křížem měříš vzdálenosti třeba na díry v podélných nosníkách podběhů nebo šrouby co drží nápravnici. Důležitý je si před odřezáním původních podběhů zakótovat plánek. Ono to EMI můžeš mít rozměřený dobře, ale klidně může být jeden podběh blbě vylisovanej, u Rusů běžná věc. Na náhradní díly se dávaly plechy, co nepasovaly ve fabrice.
Uživatelský avatar
irut
Příspěvky: 196
Registrován: stř bře 28, 2007 12:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irut »

Máš to podobný jako já :D. Co to je za kola? Za kolik jsou? Sedí? Fakt nádherný.
Žigul 2101 (*1972-...)
Kolo ukrajina (okolo 1940) :D
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Díky. Kola jsou Borbet BS 8x15" ET20, gumy GoodYear Eagle F1 195/45. Vyšly mě kompletně i s nazutím na 25 tisíc. A jestli sedí, tak to nevim, jsou nejetý :D Ale předpokládám, že takovýhle salámy sedět budou :P
Uživatelský avatar
Petanek2101
Příspěvky: 1106
Registrován: sob bře 04, 2006 16:56
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek2101 »

a než ty kola na to navlikneš a prvne projedeš tak je budeš moct zase zout a koupit novy gumy pač budou ztvrdly jak kamen :twisted: :lol:
Mno a už je po bastlu,ať jsou mu hutě lehké.
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

No čo, nechajte ho ked ma chlapec čas... :P
Uživatelský avatar
Malda
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv srp 18, 2005 13:17

Příspěvek od Malda »

V klidu, petanek na tom bude lautr stejne :D
mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

Já myslim že ještě hůř, protože akorát leží doma na kanapi :P
Uživatelský avatar
Malda
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv srp 18, 2005 13:17

Příspěvek od Malda »

Jo, prave kvuli tomu :D
mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
Uživatelský avatar
Petanek2101
Příspěvky: 1106
Registrován: sob bře 04, 2006 16:56
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petanek2101 »

jenze ja nemam koupeny gumy dopředu,ale kulovy na kanapi.ste asi sjety ne 8)
Mno a už je po bastlu,ať jsou mu hutě lehké.
Uživatelský avatar
Yellow01
Příspěvky: 1862
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:14
Bydliště: Třeboň

Příspěvek od Yellow01 »

No a co že mam doma už 2 roky nový gumy. Tady některý auta mají třeba už 30 let starý gumy ještě z fabriky a pořád to na nich jezdí. Mám to naplněný dusíkem, vyrobil jsem na to stojan, takže neleží na sobě a jsou v suchu a teple, tak nevim co by se jim jako mělo stát. :)
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“