Výmena vodnej pumpy Samara

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Majo
Příspěvky: 6456
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Výmena vodnej pumpy Samara

Příspěvek od Majo »

Snažím sa vymeniť vodnú pumpu na mojej 1,5ke.... Ide to bez povolenia motoru zo silentblokov???
Skúšal som všetko možné, no stále sa mi oprie o vnútorný blatník :x
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4722
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Nevím jak je to u samary, ale na desítce jsme při vyndavání pumpy motor ze silentbloku nepovolovali.
Tak snad taky nemusíš, když je to převlečená sámoška. :wink: Asi to bude chtít nějaký hmat- chvat. :wink:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Majo
Příspěvky: 6456
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

skusal som chmaty aj velkym kladivom, zo starej pumpy su uz dve a stale drzia v bloku :twisted:
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Cory
Příspěvky: 11724
Registrován: stř čer 14, 2006 17:14
Bydliště: Snina/Košice

Příspěvek od Cory »

ale kurňa, musi ist vonku, mne skoro vypadla z bloku :scratch: ale prakticky som ju vonku nemal, lebo som to hned zapchal dnu. Viem, že je tam pristup ako k peniazom, ale malo by to ist aj bez vyberania motora.
Lada 2171 Priora 1,6 MPi (2013), Lada 2105 v regenerácii (1985), Lada 21044 1,9 MPi (1998), Škoda Felícia 1,3 SPi - 40kw (1996), 2 x Babetta 210 (1984,1988), Simson 70 ccm (1989), Zetor 4011 (1966)
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4722
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Cory píše:Viem, že je tam pristup ako k peniazom,
A já tam mám ještě tu bižuterii k plynu, takže ještě horší.
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Majo
Příspěvky: 6456
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

hotovo. Musi sa povolit jeden silentblok(myslim ze je jedno ci ten vpredu na cele alebo krajny na prevodovke), naklonit motor a vodna pumpa vylezie dole pod blatnik. Neni to nic zlozite, len to chcelo viac snahy....
21043, 21063, 2121, 21214, 2123....
Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4, Range Rover 4.4i, Audi Q7, 4.2FSI
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“