My new car...

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Milda píše:Prostřední a vpravo je tvoje :D Vlevo je tátovo. Dobrej tip co?
:wink:
Naposledy upravil(a) Štěpán dne pát čer 20, 2008 21:35, celkem upraveno 2 x.
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Marek píše:Teda, Štěpáne, pěkně sis pod vozem ustlal - ta předposlední fotka nemá chybu!!! :wink:

Jinak podobné práce znám - moc v lásce je nemám, ale rozhodně raději udělám spojku než bych měl opravovat oděrky na karoserii (karosářské práce absolutně nenávidím...........).

Jak koukám moc místa tam taky není, co ??? Podobně jako u mě.
Mluvíš mi z duše :wink: ... ale i tak bych radši sundával dvakrát převodovku na ladě, než jednu na citronovi... :D
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Štěpán Getsko píše: ... ale i tak bych radši sundával dvakrát převodovku na ladě, než jednu na citronovi... :D

Tak to já i třikrát :-D.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Další servisní operace na mém vozu... :D
Doplnění klimatizace. Respektive vysátí náplně ( asi 320g ) a oleje, naplnění nového oleje a chladící náplně ( asi 825g ). Celkem mě to stálo 1000,-Kč , což je cena v celku solidní. V autorizovaném servisu citroen za to chtějí kolem 2000,-Kč. Už mi to konečně pořádně chladí... A můžeme konečně vyrážet na dovču... :P
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Tak se mi podařilo vyštrachat pár fotek toho, jak vypadalo moje auto před rokem.
Někteří už vědí, ale někteří ne. Před rokem 28. 10. 2007 na státní svátek jsem dostal takovejhle nemilej dárek :cry: , ale nedalo se nic dělat a musel jsem opravovat.
Pár fotek toho, jak to vypadalo...
Přílohy
Po částečné montáži před jarním srazem.JPG
Po demontáži chromu a světel..jpg
Ani kapka rzi.jpg
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Tak další zajmavá perlička ohledně Xantie...
Ve středu jsem natankoval v Horních Počernicích plnou a vyjel jsem směr Mladá Boleslav. Ujel jsem po dálnici asi 45km a dalších pár kilometrů přes město, a pak jsem hned zajej na benzínku. Ujel jsem od benzínky k benzínce vzdálenost 47.7km při rychlosti 85km/h za 2,05l, což po přepočtu je 4,3l/100km. S 1400kg těžkou krávou a pár kily navíc jako já a spolujezdec je to vcelku obdivuhodná spotřeba :D
Nemo
Příspěvky: 784
Registrován: stř pro 07, 2005 23:50
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Nemo »

Tankoval jsi u Lukoil-bývalé JETky? :wink:
Lada ? - tím jezdit, není normální !
>2121- ? hniloba s velkou budoucností! Již vyvařená a bojeschopná.
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Nemo píše:Tankoval jsi u Lukoil-bývalé JETky? :wink:
To né. Bylo to u nějaké MartinOil. Je to pár set metrů od vlakového nádraží. Naftu tam měli za 27,30,-Kč. Pokuď vím, tak je to nejlevnější benzínka v okolí. Dokonce je tam palivo levnější než v MB. :wink:
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Tak další servisní operace na citronovi.
Vyměnil jsem dnes všechny 4 koule na kolech. Přední koule sice byli originál od citroenu, ale byli už foukaný. Zadní byli taky origo, ale podle všeho ještě původní od výroby ( 10 let a 170 000lm ). Vyměnil jsem je za koule od I.F.H.S. , za COMFORTY a můžu říct, že to co jsem doposuď myslel, že je komfortní svezení je v porovnání s timhle co mám teď, kostitřas od VW groop. Jedu po dálnici 180km/h a opravdu necítím pod zadkem nic. Pokuď příjde nějaká nerovnost v podobě vln na silnici a tak, tak mám pocit, že se mi chce spát :D Nádherně to houpe...
4 koule mě se slevou stáli 4200,-Kč a je na ně 80 000km záruka, což v mém případě je tak 4 až 5 let.
Přílohy
Přední origo koule.JPG
Zadní origo koule.JPG
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladalover »

Je to měkčí než brácha??

:?: :?: :?:
lada time is comming...
Lada 1500S, 1,5, r.v. 1978 1978 - dále
Citrónek XM 2,1D, r.v. 1991 04/2008-09/2009
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Tak jelikož ta moje je pěkna stydlivka, tak to sem dám já. :D Dostala k vánocům dárek od mého bratra. A tady se chlubím místo ní... :P

Je to Fiat SEICENTO Sporting ABARTH
Výkon 40kW
Max. rychlost 160km/h
Hmotnost 750kg

Oproti Xantii je to tvrdý jak kostitřas, ale je to takovej kříženec myšky se stíhačkou SU 27. Má to neskutečný manevrovací schopnosti a s takhle výkonným motorem to dokáže divy. :P

[ Komentář přidal: Laďuša: so leden 17, 2009 21:41 ]
Ha, prozradil jsi se :P Proto přesouvam do ostatních strojů ;)
Přílohy
Z dnešního odpoledne
Z dnešního odpoledne
Ještě foceno v Itálii
Ještě foceno v Itálii
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Štěpán Getsko píše:Oproti Xantii je to tvrdý jak kostitřas,
Oproti xantii jsou asi všecky auta kostitřas.Prostě hydraulika je hydraulika. :wink: Měl jsem teda jen BX, ale nemůžu si to pohodlí vynachválit.V Xantii jsem se párkrát vezl a jednou i v XMku a to byla teprv lahoda. :wink:
Občas si zastesknu a bral bych BX zas. :|

Kam jezdíš dofukovat koule?Mě to dělal tenkrát v J.Hradci pan Hejda a naprostá spokojenost s tím jeho servisem.Ovšem pro Tebe to bude asi z ruky.Něco mi pořád říká, v souvislosti s citroenem- Robert-Holice. :roll:
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

No jo no... Holt, hydraulika je hydraulika... :D

Koule jsem kupoval nový od I.F.H.S. od Boba z Holetina na Moravě u Kroměříže.
Uživatelský avatar
Jakub Metelka
Příspěvky: 2305
Registrován: úte led 15, 2008 18:11
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jakub Metelka »

Štěpán Getsko, vezl jsem se v tom jednou a bohate to stacilo :mrgreen: .Na mě je to malý,málo místa na nohy a na hlavu. :mrgreen:
2x VAZ-2101 (1972), 2x VAZ-2101 (1973), VAZ-2101 (1977), VAZ-2102 (1977), 2x VAZ-2106 (1978), VAZ-21053 (1989), VAZ-2107 (1986), VAZ-2121 (2002) Moskvič-408-1 (1972), Škoda-120L (1983), Škoda-105S (1984), Škoda Favorit 136L (1989), Škoda-Felicie (1995,1996), Škoda Felicie kombi (1997), Mercedes -200E (1987), Avia A31 (1987), Škoda 706 RTHP (1973)
Uživatelský avatar
plavec
Příspěvky: 4715
Registrován: ned črc 22, 2007 19:38
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od plavec »

Štěpán Getsko píše:No jo no... Holt, hydraulika je hydraulika... :D
škoda že ji v desítce nemám.Pak bych si dal šípy na kapotu místo plachetnice a hyjéé :thumbleft: :wink:
Dost lidí na hydrauliku nadává, ale nevím proč.Opravdu není čeho se bát, když to auto dostávalo pravidelnou údržbu, tak není co řešit.Jak je to vlastně u Xantie?Na krajní spodní polohu se dá jezdit nebo ne? BX ve spodní poloze je vlastně zaparkovaný a jet se s tím nedá (myslím že ani nesmí).Ale je to dost divný když je to dole, tak do toho nasedávat, takovej nezvyk, to u xantie není, jak tolik dolů nespadne.Kolik má vlastně poloh?tři?
Na prodej přebytečné N.D. na Ladu 111: http://forum.ladaklub.com/viewtopic.php ... rod%C3%A1m
znamení : KozoHroch :-D
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“