Zadní poloosa-potřebuji radu

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11032
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Nemaje zkušeností s vadnou poloosou na svém vozu, vždy bych volil cestu implantace dobré kompletní poloosy z jiného "vraku" byť vlastním sadu náhradních ložisek. Saša má pravdu, pokud se neprojeví vyšší moc, je poloosa nesmrtelná. Tou vyšší mocí myslím nehodu (naražení) či "opravu" výměnu ložiska a kroužku za nové.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Little Red Riding Hood
Příspěvky: 2585
Registrován: ned zář 25, 2005 21:38
Bydliště: Olomoucity-Brnotown
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Little Red Riding Hood »

já to rozdělával proto že sem potřeboval poloosy soustružit a proto že sem na ně daval jinej pajšl.. ted mě napadá že jedna poloosa na mim autě byla servisovana.... že by byl tam problem??... když sem měl dřiv obě poloosy z auta kde byly "ošetřeny" servisem taky byly KO...
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

Saša píše: S 02 a 043 mám najeto dohromady přes 800ť km ! a nezažil jsem poruchu ložiska poloosy .
Čím je spůsobeno že "odejde" ložisko ? (mimo to že v difu není olej , nebo někdo neumí jezdít se zadním náhonem a praští kolem o obrubník).
Ja som uz menil loziska aj na Nive, ktora mala vtedy nabehanych necelych 20tkm. Jedno bolo uplne znicene - vola na kolese ako sfin.

Co nici loziska? Zvysena hadzavost diskov, rozsirovacie podlozky obludnych rozmerov a hmotnosti, velke a siroke kolesa, no a samozrejme samotne nekvalitne loziska. U mna to bola prave extremna hadzavost kolesa co totalne znicila lozisko...

Avsak loziska menim viac-menej preventivne, ked zacnu vykazovat co len trosku zvacsenu volu :wink:

Nie je to nic zlozite, povodne kruzky narezat flexkou a zbuchat, loziska idu lahko...
Naspat nerobit ziadnu vedu, lozisko pod lisom za studena a kruzok mierne nahriat a rovnako pod lisom... Ked sa kruzok nenahreje, sice ho tam dostanete ale doryhujete polos a kruzok sa "nezahryzne" tak ako ma a hrozba je na svete... Este horsie vsak je, ked tie kruzky prehrejete do cervena, tak ze sa roztiahnu prilis a uz sa neztiahnu na povodnu velkost... Odporucam nenahrievat autogenom ale pekne supnut do rozpalenej truby...
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“