Ostřikovače

Moderátor: Moderátoři

Pája
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Ostřikovače

Příspěvek od Pája »

Motorek se točí, když vytáhnu hadičku z vrchu elektromotorku a stříknu, tak voda vyletí dva metry nad auto, ale když chci ostříknout okno, tak to jen trochu cákne a pak nic. Pumpovací vrtulky se neprotáčej. Jo a dělaj mi to oba motorky, tak by mohlo bejt něco ucpaný, ale co? Obě trysky ostřikovačů slintaj stejně. Nemáte někdo nápad, čím to?
Uživatelský avatar
JmJ
Příspěvky: 6525
Registrován: úte čer 01, 2004 11:30
Bydliště: Kromeriz

Re: Ostřikovače

Příspěvek od JmJ »

Pája píše:Motorek se točí, když vytáhnu hadičku z vrchu elektromotorku a stříknu, tak voda vyletí dva metry nad auto, ale když chci ostříknout okno, tak to jen trochu cákne a pak nic. Pumpovací vrtulky se neprotáčej. Jo a dělaj mi to oba motorky, tak by mohlo bejt něco ucpaný, ale co? Obě trysky ostřikovačů slintaj stejně. Nemáte někdo nápad, čím to?
ja mel problem s ostrikovanim svetel. motorek tlacil a voda temer nikde. v hadicce byl neporadek, ktery po chvili strikani zacpal trysku a bylo. pak se bordel zase vratil do hadicky, takze to priste zase trochu striklo. pusou sem vytahl z hadicky vsechnu vodu i s tim bordelem a bylo po problemu.
MFP
VAZ 2104 1.3 1989
Hyundai i30 1.6 GDI 2013
Škoda Felicia 1.3 1996
Škoda Fabia 1.4 MPI 2002
BMW M135i 3.0 2012
Marek
Příspěvky: 5274
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Re: Ostřikovače

Příspěvek od Marek »

Pája píše:Motorek se točí, když vytáhnu hadičku z vrchu elektromotorku a stříknu, tak voda vyletí dva metry nad auto, ale když chci ostříknout okno, tak to jen trochu cákne a pak nic. Pumpovací vrtulky se neprotáčej. Jo a dělaj mi to oba motorky, tak by mohlo bejt něco ucpaný, ale co? Obě trysky ostřikovačů slintaj stejně. Nemáte někdo nápad, čím to?
Mohla by to být třeba zlomená hadička nebo skřípnutá (třeba nevhodně odložené kombinačky :lol: ).
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Pája
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pája »

Ten bordel v hadičce je docela dobrej nápad. Asi to prolezu důkladněji. Třeba při tom najdu i nějaký pěkný kombinačky :D
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Pája píše:Ten bordel v hadičce je docela dobrej nápad. Asi to prolezu důkladněji. Třeba při tom najdu i nějaký pěkný kombinačky :D
jo mě to dělalo přesně tohle,problém byl v tom,že na spodu čerpadla je sítko,který bylo totálně zacpaný asi vodním kamenem...sítko sem vyčistil a na chvilku bylo po problému,nakonec jsem celý čerpadlo naložil do octa ..teď to fičí jak nový
Uživatelský avatar
slade
Příspěvky: 35
Registrován: úte pro 07, 2004 22:00
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Ostřikovače

Příspěvek od slade »

Tak jsem byl postaven před podobný problém - staré ostřikovače začaly mrchy, plivat na sklo i po vyčištění:evil: ,tak jsem to vyřešil radikálně.Koupil jsem nové trysky a motorek,co se dává do šáde.Celé to stálo 365Kč a výsledek je parádní.Dostatečně ostříkané a namočené sklo,čímž se dostatečně čistí.Ty dvojité trysky se měly montovat už před 25ti lety a ne nějaké jednotryskové haluze.Ostřikovače,to byla jedna z věcí,která mi dost dlouho ležela v žaludku.Zdeněk
LADA 2101 1979-1998, LADA2103 1998-2002,LADA2104 2002 - 2008, Hyundai Lantra 1,6/16V 84kW 2008, Hyundai Elantra 1,6/16V 79kW 2011
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 432
Registrován: stř led 05, 2005 17:32
Bydliště: Brno - Starý Bronx
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače

Příspěvek od Tomáš »

slade píše:Tak jsem byl postaven před podobný problém - staré ostřikovače začaly mrchy, plivat na sklo i po vyčištění:evil: ,tak jsem to vyřešil radikálně.Koupil jsem nové trysky a motorek,co se dává do šáde.Celé to stálo 365Kč a výsledek je parádní.Dostatečně ostříkané a namočené sklo,čímž se dostatečně čistí.Ty dvojité trysky se měly montovat už před 25ti lety a ne nějaké jednotryskové haluze.Ostřikovače,to byla jedna z věcí,která mi dost dlouho ležela v žaludku.Zdeněk
no tak na výměnu těch trysek se chystám taky už pár měsíců....kolik ty z šáde stojí..a padnou přesně do těch otvotů od žigula??....
Uživatelský avatar
Křečík Barbuška
Příspěvky: 11033
Registrován: ned srp 29, 2004 09:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Křečík Barbuška »

Samarácké dvojité, jsem kdysi kupoval za 110 Kč :x , nicméněž tam sedí a stříkaj suprově, jen to štelování si pohrálo s mými labilními nervy.
Naposledy upravil(a) Křečík Barbuška dne ned zář 11, 2005 21:27, celkem upraveno 1 x.
Lada Granta Liftback 1,6 16V - skoro normální auto
Lada Kalina 1117 1,6 8V - neopodstatněné a nenaplněné naděje
ex VAZ 2105, VAZ 2104, VAZ 2107
Uživatelský avatar
MZ
Příspěvky: 237
Registrován: úte dub 19, 2005 17:57
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od MZ »

Škodovácký trysky na felicii se montují pomocí gumičky, kterou ti s nimi prodají. Díra pro ně je o něco větší než jsem měl na 2105, stačí převrtat nebo přepilovat. Trysky jsou o něco nižší a seštelování mě stálo nádržku kapaliny a něco času. Zatím do nich tlačím originálním čerpadlem, ale už je to asi třetí a další nemám, tak koupím asi taky nový, jiný. Zajímavý je, že na tom čerpadle odejde vždy něco jinýho :-) . Jednou spojka osiček, podruhý se přidíralo čerpadýlko dole a pak to vzdal motorek. To sítko dole se mi celý rozpadlo...


Trysky mě stály 14Kč/kus + 3 Kč gumička, takže supr :shock:
již bez Lady. Přešel ke Škodě.
Pája
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pája »

Tak to bylo tim dolnim sejtkem. Zablitý nějakym humusem. Musel sem přecedit i kapalinu v ostřikovačích. V ní plaval taky pěknej fajrajt.
Uživatelský avatar
slade
Příspěvky: 35
Registrován: úte pro 07, 2004 22:00
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Ostřikovače

Příspěvek od slade »

Ty trysky přišly na 15Kč.Takže naprosto zanedbatelná investice.Díra je asi o 1 mm menší,takže se musí protáhnout.
LADA 2101 1979-1998, LADA2103 1998-2002,LADA2104 2002 - 2008, Hyundai Lantra 1,6/16V 84kW 2008, Hyundai Elantra 1,6/16V 79kW 2011
Uživatelský avatar
termi4x4
Příspěvky: 53
Registrován: pon zář 08, 2008 13:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od termi4x4 »

Zddravim, ja mam ten problem s ostrekovacmi, ze vobec nejdu. motorcek nereaguje ani na prednom skle ani na zadnom na NIVE.

Neviete kde moze byt chyba? Nechce sa mi rozoberat volant a kontrolovat kontakty kedze zadny motorcek spinany zvlast tiez nejde.

dakujem
LADA NIVA 1.9TD
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Nejdřív zkontrloluj pojistku a pokud bude ok, tak si zjisti, jestli jde po zapnutí ostřikovačů k motorku el. proud. Buď změř klasicky voltmetrem, nebo pokud nemáš, použij obyč. žárovkovou zkoušečku.

Taky by ještě mohl být problém s relátkem v pojistkovce (pokud máš novější model). Blíž poradí majitelé Nivy.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
popest
Příspěvky: 361
Registrován: úte led 09, 2007 18:37
Bydliště: Žatec

Příspěvek od popest »

Takže trysky do samary tam pasují bez žádných úprav? A jsou to ty se dvěma dírama? Pokud jo, tak si je tam koupím, pač mě tryska u řidiče stříká buď na střechu nebo vedle auta. Lidi se pak diví, kdo to na ně cáká :lol: ... A když jí nastavim, tak po 10 metrech jízdy je zase zpátky jak byla a stříká blbě.
Uživatelský avatar
holmer83
Příspěvky: 34
Registrován: úte úno 03, 2009 11:59
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od holmer83 »

Takovej hodně blbej dotaz, ale musíte to chápat mám tohle auto k užívání jenom chvilku :)
Jak se u 2105 aktivuje ostřikovač čelního skla??
LADA 2105 r.v. 1984
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“