Autobusy a vše okolo - part two

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

V tomhle směru je zlatej Connex, tam je to každýmu úplně jedno.
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Uživatelský avatar
Malda
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv srp 18, 2005 13:17

Příspěvek od Malda »

Tunynk pyco :D
Přílohy
25062008409-800.jpg
mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Malda píše:Tunynk pyco :D
Pche to má v Turecku každý druhý Ikarus :P
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

A v Praze jen jedna Karosa v provedení pro export do Ruska. :)

Teepee: To by sice šlo, ale kdo v tom má jezdit a třeba nechat se v tom střídat zálohou apod.? Musel bych se stydět, kdežto takhle jsem zetím ještě pokaždé pyšný, že předávám čistý, funkční a vybavený autobus...
Dohodli jsme se s parťákem, že všechno co nám vyházeli, tam dám zase zpátky, bude to stát pár korun. Také ví, kdo to asi udělal, dotyčný je tím prý pověstný, takže to bude teď hra, kdo to déle vydrží, jestli oni vyhazovat, nebo já dodělávat zpět.
Krytky zářivek teď budou průsvitnější a clony nalepím poctivěji, aby to jen tak nešlo dolů.
Hlavně, že si někdo, a ten někdo byl na 99,9% dílna, už před časem "odnesl", neboli ukradl, ledničku i s držákem, kterou bus dostal po provedení generálky. :evil:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Hm, Ikárek to má řešeno důmyslněji. Má to vedeno vnitřkem při stěně vozu a ven to vychází střechou.
To je velice výhodné, hned bych proto měl využití, samozřejmě po menší úpravě v místě průchodu vnitřkem vozu. A hurá s ním do pořádných kopců.
No, nakonec by to byla pouze nečekáná technická závada ....... :lol:
Nesnažte se mě někdo z něčeho nařknout, určitě to myslím jinak než to mnozí pochopí 8)
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Hehe, vlastně jsem si teď vzpomněl na mojí včerejší jízdu třicítkou po Plzni. Čekal jsem Náměstí Milady, přijel narvanej zpožděnej. Tak oddán tlačenici jsem se pomalu tlačil dovnitř, když v tom ouha - na náměstí se řítí další třicítka. Strategicky potichu opouštim frontu a jen co se všichní narvali dovnitř, dorazil ten druhej. Jelikož jel hned v závěsu, tak byl mnohem prázdnější, tudíž jsem si i sednul. Paráda, co víc si přát v plzeňskej třicítce. Nu ale byla to jízda - Solaris harmonika, seděl jsem až skoro vzadu. Naštěstí seděl. Řikam vam, ten řidič to bral, na tutej lince je právě moře ostrých zatáček, ba až skoro serpentýny. Nu místama až jsem si řikal, kdy se mu ten zadek utrhne a dveře pudou napřed :) Pěkný přetíženíčko, to byly géčka :D No neutrhlo se, ale jako jízda fajná :thumbleft:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Ano, ano takové situace znám ještě z dob kdy jsem jezdil na učňák. U nás na lince jezdil normálně Ikarus 280.10 a ve velice vytížených spojích ještě posilový vůz - krátká Karosa.
Jen s tím rozdílem, že normální vůz jel jen do Lovosic a posila jela až do Litoměřic.
Jízdí řád byl ale udělaný tak, že posila vyjížděla z Libochovic o něco dříve, tudíž se do ní narvalo téměř vše, až v posledních stanicích už řidič nekompromisně bral jen ty co jedou až do Litoměřic.
A my jsme jeli pohodlně v tak akorát naplněném Ikarusu, jako stálo se taky, ale žádná extra tlačenice.
A nejlepší na tom bylo, že jsme na konec většinou byli v Lovosicích dříve, protože na rovince Siřejovice - Lovosice Ikarus zpravidla dojel a předjel Karosu( také prima zážitek = vždy jsme při předjíždění na cestující v posile dělali dlouhé nosy a všelijaké úšklebky - hlavně, že se blbečci cpali aby byli někde dříve :lol: )
On tou Karosou jezdil totiž jistý pan Tůma, kterého pouštěli za volant snad už jen na ty posilové vozy, protože už tenkrát vypadal , že u řízení hromadného dopravního prostředku začínal ještě s povozem.
Pšenda
Příspěvky: 313
Registrován: úte čer 01, 2004 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Pšenda »

Malda píše:Tunynk pyco :D
To je Sibirka v zastávce Nádraží Horní Počernice směr Nové Jirny II.
Bohužel jí zkazili motorem Renault. Jinak to je vychytanej bus. 2 bufíky, přídavný topení na každých schodech na dveře, determální okna atd.....
Ford Sierra 2.9i V6 Manuál Ghia - 150 koní a jede to šíleně, jak jinak než na LPG
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Otázka pro odborníky, tedy lépe řečeno spíše pro Zdendu :
Co je to ? : http://www.mestskadoprava.net/galeria/p ... tegory/658
Bývalý košický Ikarus ev.č. 4126 , v popisu fotky je uveden jako 280.10 , ale já mám dojem, že je to spíše 280.03 a kde se to tedy vzalo v Košicích ?
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

Tak tady je mnoho možností.
1. může o být bývalá .10, ale z DDR byla zakoupena po 89. nějaká .03, která jezdila na papírech původníhpo vozu. Nic neobvyklého.
2. vyházet okna a dát jiná je záležitost několika hodin.
3. tato okna nebyla v ČSSR, ani DDR používána, takže se spíš kloním k teorii, že si z Košic zajeli nakoupit za hranice, neb mnoho vozů bylo vybaveno těmito okny
4. takto rozložené větračky 03 neměla.
Takto se to těžko určuje. to by chtělo vidět víc komplexně.
A jen tak na okraj v 70. letech, když nebyly 10, tak několik vozů 03 se k nám dostalo, myslím, že 7 jich měla Ova.
Shrnutí-hledal jsem a našel, že je to náhrada za původní vůz, takže to mohlo být dotaženo cokoli...
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

Tohle je blbá fotka, je jedna, ještě lepší, kdy za tou 55 jede P50 v obdobných barvách- tmavá a světlá modrá.
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Krwel
Příspěvky: 128
Registrován: stř čer 02, 2004 07:40
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krwel »

Tak šup sem s ní :wink:
Ex: Lada 2105, Lada 2107
Lancia Kappa 2.4JTD SW "Parníček"
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

zdenda píše:Tohle je blbá fotka, je jedna, ještě lepší, kdy za tou 55 jede P50 v obdobných barvách- tmavá a světlá modrá.
A mě se zrovna tato fotka moc líbí. Podle toho co se mě osobně líbí je to super. Já si myslím, že právě typy 55 a 280 jsou to nejlepší co kdy pod značkou Ikarus brázdilo svět !
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Tady něco pro vás starobusomilce ;)
Obrázek Obrázek
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“