Zapalovacie sviecky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr HC
Příspěvky: 2295
Registrován: stř lis 21, 2007 11:27
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Petr HC »

Marku , zaprvé – klidně mi tykej – ve většině klubů to tak funguje . Nevím co povoluje Škoda (mohou mít mnohem odolnější zapalovací systém) , psal jsem o zkušenostech s Ladou řady 211x . K tomu trojitému jiskřišti – jiskřiště jsou z elektrotechnického hlediska zapojena paralelně , takže podle Tvé teorie by namahání zapalovacího systému mělo být třetinové . Bohužel ani to není pravda . K výboji na paralelně zapojených jiskřištích dojde v podstatě tak , že maximum energie nahromaděné v zapalovací cívce se spotřebuje na jediném jiskřišti ,které má byť o několik setin milimetru menší vzdálenost ,než ta ostatní (je to podobné jako při bouřce – hlavní výboj něco zapálí , podružné výboje a indukce zničí vstupy sdělovacích zařízení v blízkém okolí) . Jedinou výhodou a „jistotou“ zde je to ,že při „upálení“ jednoho jiskřiště nedojde k destrukci zapalovacího systému . Toto řešili výrobci a dodavatelé svíček (řešilo se to na motocyklových závodech v polovině minulého století ) již v době legendárního Tondy Vitvara a když Jawa něco ve světě znamenala . A pdobné zkušenosti potvrzovali závodníci na vodních kluzácích - s motory na "špiritus" .
Marek
Příspěvky: 5268
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Moje reakce nebyla myšlena jako vykání - reagoval jsem na příspěvky více lidí, které se prakticky ztotožňovaly. Tykáme si všichni, jsme lidé stejného smýšlení a zájmu...........

Co já se tu pořád starám o svíčky, když je vlastně vůbec nemám ??? :?: :?: :?: :-D :-D :-D.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
R.I.P.
Příspěvky: 32
Registrován: čtv lis 15, 2007 18:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R.I.P. »

Tohle jsem našel v krabici, která při koupi byla autě: http://picasaweb.google.cz/L2a1d0a1/Ost ... 3228286882
Put your pedal to the metal!
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

No, jo to jsou ony !!!! Přesně takové svíčky jsem také dostal v krabici se spoustou dílů když jsem kupoval moji 2101 od toho bláznivého američana 8)
Marek
Příspěvky: 5268
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Nostalgie .....................
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Zajímavý, to už se takhle starý svíčky dělaly se šamšulkama?

[ Komentář přidal: Luděk Musil: po červen 16, 2008 12:35 ]
evidentně ano .... :D
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Jj i ty moje mají šamšulky
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12117
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Laďuša píše:[ Komentář přidal: Luděk Musil: po červen 16, 2008 12:35 ]
evidentně ano ....


Luďku, zas tak evidentně bych to přece jenom neviděl, páč na obrázku neni a jejich montáž neni těžká. Ovšem výpověď dalšího svědka je myslim jasná. Jo a nastav si správně čas ;)

[ Komentář přidal: Luděk Musil: po červen 16, 2008 13:10 ]
Ehm .... ten čas je trošku problém, ovšem nikolivěk mé maličkosti - můj (resp. firemní) comp odmítá :dontknow: .
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Odpovědět

Zpět na „Hnací soustava“