Sašova Lada 2106

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Tak to s plynem nepřipadá v úvahu.
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

To je jasný, ale Saša se chtěl zeptat, jak by si to auto jako takový stálo...
Nulašestka
Příspěvky: 1296
Registrován: úte led 31, 2006 20:53
Bydliště: Kocourkov a Hulvátov

Příspěvek od Nulašestka »

Jasně, to auto jsem neviděl a fotky většinou klamou, nicméně mám-li mluvit za sebe, tak pokud by to auto nebylo vážně jak ze škatulky, bylo by mi stydno s tím vůbec na testaci jet. Je potřeba si uvědomit, že tahle auta jsou ve vztahu k veteranismu dost mladá a tak když už je někdo chce mít jako veterána, předpokládá se perfektní stav. To co ti prominou u Tatry z třicátých let ti tady při testaci moc neprojde (bavíme se o oficiálních kanálech :) ).
Teď jsme třeba s kámošem byli na veteránský akci kde byla příšerná 2101 (lemy blatníků z laminátů a tak, no hrozný) a s veteránskou značkou. To se mi zvedal žaludek a nebyl jsem sám.
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Nulašestka, S tím co jsi napsal, bez výhradně souhlasím. Případ s 01 je potom bohužel ten, kdy to někdo z komise dá za flašku. :axe: Nechápu, jak může někdo s takovým vrakem mít vůbec tu drzost, si o testaci zažádat, natož s tím někde přijet. Každému soudnému člověku je okamžitě jasné, kolik uhodilo. Já bych se hanbou propadl do země.

Když se ale vrátím k Sašově autu, tak vím, že o testaci sice uvažuje, ale až ve středně až dlouhodobém horizontu. Proto do toho zatím vrazil i plyn, aby s tím mohl jezdit za levno. Jak už i z detailu umístění plnícího hrdla vyplývá, je to uděláno tak, aby se vše dalo vrátit bez problémů do původního stavu. Před testací na tom Saša, jak ho znám, zapracuje a to velmi důkladně.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

To Hurikán . Máš naprostou pravdu a vidím že "pozorně čteš" (plyn "na chvilku")
Teď k testacím : "Dnešním" vozům nejdou ač jsou "veteráni" přidělit veteránská čísla (V - XXXX) Neumožňuje to zákon o "Ekologické likvidaci"(Plať a nebo NEVLASTNI !) (není možno vyřadit vozidlo z evidence bez dokladu o Ek.likvidaci) . Dnešní Veteráni dostanou tzv. veteránskou doložku a zůstane jim původní SPZ .(proto SPZ moje 2106 a Hurikánova 2103) nebo se mýlím ? . Jediná "zatím" výhoda je že vozidlo starší 20ti let jde "dát do depozitu" na 10 let místo jednoho roku .
PS: Šel jsem se jen zeptat .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9382
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Sašo, řekl bych, že se mýlíš :wink: . Musí se rozdělit veteránská testace od klubové testace (či jak se tomu říká). Pokud máš testaci historického vozidla (veteránská testace), zůstávají ti normální SPZ, jezdíš na klasickoi STK, platíš 1/12 pov.ruč a tuto testaci musíš opakovat každý rok. U klubové testace (nevím jestli se tomu takto říká oficiálně) platíš 1/12 pov.ruč, ovšem dostáváš veteránská čísla V-xxx, STK a ostatní náležitosti jdou přes klub, dále jsou nejasnosti okolo vedení knihy jízd (stále to mění). Veteránská SPZ V-xxx je defakto změna SPZ přirovnaná ke změně SPZ když jdeš z kraje do kraje. Doklad o eko likvidaci nepotřebuješ, poněvadž ti TP zůstává, jsou jen dopsány informace o stavu vozidla - veterán. Mno a pokud bys přihlašoval na veteránská čísla auto již odhlášené, není co řešit.
Jen je třeba splnit veškeré podmínky stanovené organizací FIVA.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Saša píše:Jediná "zatím" výhoda je že vozidlo starší 20ti let jde "dát do depozitu" na 10 let místo jednoho roku .
Tak o tomto nevím. Jestli je to pravda, tak to zásadním způsobem mění situaci mých dalších strojů.

Vašku, v zásadě to máš napsané správně, ale drobně upřesním jednu věc. Prohodil jsi klubovou a "veteránskou" testaci. Klubová testace je ta, kterou máš Ty, nebo já. Tedy zůstává původní SPZ / TP, jezdíš na STK, atd...
Pro přidělení zelených SPZ V-XXXX musíš projít testací u Krajské komise. Ta vystaví průkaz HV (v případě auta bez TP jej plně nahrazuje) a dál se jezdí jen na pravidelné roční prohlídky/přetestace.

Sazba PR je v obou případech stejná. Se zelenými značkami je (byl) problém s omezením km proběhu, vedením knihy jízd atd. Současný stav neznám, protože se předpisy kolem tohoto v posledních letech hodně měnily. V každém případě je to pro majitele trošku složitější.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Momentka z dnešní projížďky .
Přílohy
Tatřička a 06.jpg
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

To je krása!

Héééj, co to bylo za akci??? Jaktože nic nevíme??? :D
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
Jelen
Příspěvky: 6713
Registrován: stř kvě 17, 2006 13:33
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od Jelen »

Já se byl taky dneska projet tou svojí, ale nefotil jsem :( Co někdy uspořádat společnou projížďku vrcholových strojů modré barvy? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Jelen píše:Co někdy uspořádat společnou projížďku vrcholových strojů modré barvy?
Jsem pro .A nemusí bejt jen modré . Jinak to žádná akce nebyla . Akční bylo jen počasí tak jsem se jel projíždět a ta Tatra přijela když jsem kupoval ovoce na chuť .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Tak to potom jo. Asi se jel s "jedenáctkou" taky projet. :D Tomu se říká být ve správný čas, na správném místě. 8)
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Uživatelský avatar
mayo456
Příspěvky: 2665
Registrován: úte říj 25, 2005 20:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od mayo456 »

To mi pripomina jeden slogan.Modra je dobra :)
Minule mi povedala jedna milá pani,
Maťo mne sa zdá že ty si ani, ani, ani.
Musíš vedieť kde máš miesto, musíš niekam
patriť,
nemôžeš sa takto motať a tárať dve na tri.
Uživatelský avatar
Saša
Příspěvky: 3359
Registrován: pon črc 09, 2007 16:08
Bydliště: Litoměřice

Příspěvek od Saša »

Takže dnes první závada . Zůstala mi v ruce klička od stahování okna řidičě i s hřídelí co vede do lankového mechanismu . Nevydrželo roznýtování konce hřídele . Vrtnu tam díru , vyřežu závit a dám tam čroub , nebo podložku a "elektrickou závlačku" (svár) .
VAZ 2102 r.v.74 1984-1997 "Legenda"
VAZ 21043 r.v.90 1996-White Lady - nyní v GO. VAZ 21044 r.v.96 2007-(muzeum koroze)
VAZ 2106 r.v.78 2008-a dál...
VAZ 2105 r.v.87 12/2012-Rudý dělník
Nikdy neříkejte že to nejde,protože se v zápětí objeví někdo kdo neví že to nejde a udělá to!
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Saša píše: Zůstala mi v ruce klička od stahování okna řidičě i s hřídelí co vede do lankového mechanismu . Nevydrželo roznýtování konce hřídele.
Přesně stejná závada potkala i stahování spolujezdcového okna na Vaškově Oranžádě při pobytu v Bulharsku. V životě jsem s takovou poruchou nesetkal. :roll: Navíc jsem to nevyrval já, jak mylně napsal Vašek, ale podařilo se to Václavovi. To už je ale jen detail. 8)

Pokud půjde vždy jen o podobné závady, tak je to dobré. Hlavně nic fatálního.
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Diskuse k modelové řadě“