My new car...

Volné rozjímaní na téma "proč jsem si raději nekoupil Ladu" a podobná zpovědní témata.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Konkrétně já jsem měl možnost svézt se v XM-ku jen jednou. Bylo to třílitrové brko a můžu říct, že jen málokteré auto je pohodlnější.
Obecně je fakt, že hydraulicky odpružené podvozky jsou velmi komfortní a pohodlné. Dokážu si klidně představit, jak s takovým vozem cestuju třeba na dovolenou na Balkán a podobně (po absolvování stejné cesty v Octavii budu dva dny k nepoužití).
Nejde totiž jen o odpružení, ale především o prostor, což je aspekt, kterého si hledím na prvním místě (proto mám Galaxy). Citroen XM je loď - koráb, co se pohupuje na silnici a cestování v něm je skutečným komfortem.

Někteří mohou namítnout, že hydraulika je poruchová a její opravy drahé. V zásadě to tak může být (po deseti letech praskne jedna tlaková trubka a po její výměně praskne druhá a další,........ a tak to pokračuje, načež oprava vyjde na dejme tomu deset tisíc). Ale na kolik přijde výměna tlumičů třeba u obyčejné Octavie ??? Na víc, přátelé, a jistě nevydrží desetiletý průměrný provoz (násobeno 20 - 30.000 km ročně).

Takže jestli je údržba a oprava hydraulického systému u Citroenu drahá je přinejmenším diskutabilní.

Že se vám Citroen XM nelíbí na pohled? Divné tvary? Uvědomte si, že v době, kdy se model XM začal vyrábět, se u nás Favorit teprve vyvíjel :wink: .


Jinak souhlasím s Hurikánem, že moderní tvary některých automobilů vypadají hodně mírně řečeno futuristicky. Co opravdu nemůžu vydejchat jsou Renaulty, kde tvary jejich karoserií ve mně vzbuzují rozpaky. A není to zdaleka jediná automobilka.


Osobně Citroenu fandím. Je to značka s prestiží, kvalitními motory (nyní v koncernu s Peugeotem), jejich přednostmi jsou právě pohodlí a dostatek prostoru a to je pro mě to nejpodstatnější. Nikdy jsem Citráka neměl a asi mít nebudu, jen to prostě tak vidím.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Na té hydraulice je naprd, že když praskne trubička, je to na plaťák a ještě se to blbě nakládá, protože to leží na zemi. S vyteklým tlumičem se nechá ještě v pohodě jezdit. :-)
Takže pokud člověk není dobrodruh, tak ty hydraulický trubičky musí měnit preventivně jako u jiných aut brzdové trubky....

Ale souhlasím, že verze V6 je velmi pohodlná kombinace letadla s lodí. :-)
Citát z nějakého fóra: "Tam kde ostatní končí s rychlostí, obyčejně řadím pětku...."
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Uživatelský avatar
zelvotron
Příspěvky: 6276
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od zelvotron »

Skalouš: No u těch trubiček je prej osvědčená metoda počkat až první prdne a pak to vyměnit všechno :)
21113 >>> 21113 >>> 21113

Komu není rady, tomu není pomoci.
Marek
Příspěvky: 5315
Registrován: úte čer 01, 2004 21:31
Bydliště: Třebíč, CZ

Příspěvek od Marek »

Prakticky ano. Rozhodně není dobré vyměnit pouze tu vadnou.
RENAULT Mégane Grandtour *04/2008 - 1,5dCi 78kW (06/2016-)
RENAULT Scénic *05/2012 - 1,4TCe 96kW (10/2023-)
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Tak jsem dneska vyzvednul na poště balík. Byla v něm spojkova sada, gefera na ( zadní ) kliku, hnací hřídel převodovky, poloosy ( pravý a levý ) a 2l originál převodového oleje.
Vše včetně poštovného ( 150,- ) za 5981,-Kč

Zajmavosti jé, že ložisko je součásti přítlačáku a součásti dodávky je nejen středící trn, ale mazivo na drážkování... :D

Už jenom zbývá sebrat dost odvahy a času a vrhnout se na výměnu. Před panelákem se mi zrovna do toho moc nechce pouštt... :cry: :roll:
Přílohy
IMG_2329.JPG
IMG_2328.JPG
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Štěpáne, od koho jsi to objednal?
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Skalouš píše:Štěpáne, od koho jsi to objednal?
Od BOBA...
http://www.xantiaclub.cz/html/cenik.htm

ale nevím, jestli bude mít díly na XM! On pokuď vím, tak prodává jenom na Xantii. Je z Hulína. Zkus mu zavolat, třeba bude mít i na XM. Každopádně některý díly z XM jsou schodný i s Xantii.
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Kdo by mi chtěl pomoc s výměnou spojky? Jednu sobotu, pravděpodobně na celej den? Vesměs by se jednalo o system "podej, podrž a podobně" :D
Nehlaste se všichni... 8)
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladalover »

Já se hlásím!!!

Prosím, vezmi mne. Vím, že konkurence je silná, ale mohu ti nabídnout mnohého. Nářadí, zvedáky, moment. klíč, vrtačku, zbíječku, 2 přídavné ruce atd.....

Prosím, chci ti pomoct.

Můžeme se domluvit přes SZ nebo na srazu. Jsem za jedno.

Xantia: menší ségra XMka :twisted:
lada time is comming...
Lada 1500S, 1,5, r.v. 1978 1978 - dále
Citrónek XM 2,1D, r.v. 1991 04/2008-09/2009
Pája
Příspěvky: 991
Registrován: ned čer 06, 2004 19:51
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pája »

Taky sem nad tím trochu přemejšlel, ale takhle...??? :roll:
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

ladalover píše:Já se hlásím!!!

Prosím, vezmi mne. Vím, že konkurence je silná, ale mohu ti nabídnout mnohého. Nářadí, zvedáky, moment. klíč, vrtačku, zbíječku, 2 přídavné ruce atd.....

Prosím, chci ti pomoct.

Můžeme se domluvit přes SZ nebo na srazu. Jsem za jedno.

Xantia: menší ségra XMka :twisted:
¨

To jako vážně Aleši, nebo si děláš srandu? :D

Jestli jj, tak až nasbírám dostatek psychických sil, tak ti dám vědět a vrhnu se na to... :D
Už se dokonce přihlásil i Skálouš...
Jsem nevěděl, že je to taková atrakce, rozebírat Xantii... :roll:
Každopádně mě to těší... :wink:
Uživatelský avatar
Malda
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv srp 18, 2005 13:17

Příspěvek od Malda »

Štěpán Getsko píše:To jako vážně Aleši, nebo si děláš srandu? :D

Jestli jj, tak až nasbírám dostatek psychických sil, tak ti dám vědět a vrhnu se na to... :D
Už se dokonce přihlásil i Skálouš...
Jsem nevěděl, že je to taková atrakce, rozebírat Xantii... :roll:
Každopádně mě to těší... :wink:
To myslis ze ti jedou pomoct? Si jedou pro dily 8)
mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
Štěpán

Příspěvek od Štěpán »

Malda píše:
Štěpán Getsko píše:To jako vážně Aleši, nebo si děláš srandu? :D

Jestli jj, tak až nasbírám dostatek psychických sil, tak ti dám vědět a vrhnu se na to... :D
Už se dokonce přihlásil i Skálouš...
Jsem nevěděl, že je to taková atrakce, rozebírat Xantii... :roll:
Každopádně mě to těší... :wink:
To myslis ze ti jedou pomoct? Si jedou pro dily 8)
Že by chti ještě využít ten starej šrot, co z toho vyhážu... :roll: :D
Skalouš
Příspěvky: 667
Registrován: sob črc 10, 2004 17:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skalouš »

Já chci jen vočumovat a ani nevím, jestli si na to udělám čas. Jsem jen zvědavej, jak to vypadá vevnitř, ale nevím jestli nakonec přijedu. :-) Takže s mojí pomocí prosím nepočítejte.
Sk.
__________________________________
Skálobus - Ford Transit 2,5L TDI - 2000 (Henry)
Citrouš - XM - 3,0L V6 24V - 1998 (André)
Lancia Y - 1.1i - 1997 (zatím bez jména)
Uživatelský avatar
ladalover
Příspěvky: 249
Registrován: čtv dub 20, 2006 11:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od ladalover »

s mojí pomocí počítejte, pane, na 148,7 procent

Já fakt Štěpáne ti chci pomoct. Nic za to nechci, ani ň ani díly. Jen ti chci pomoct. Mám ještě 1 nabídku, ale tu po SZ, aby ostatní nevěděli, co že se to chystá. :twisted:

Musíme je napínat. :lol:

takže jakmile pískneš, běžím. :arrow:
lada time is comming...
Lada 1500S, 1,5, r.v. 1978 1978 - dále
Citrónek XM 2,1D, r.v. 1991 04/2008-09/2009
Odpovědět

Zpět na „Volné klábosení - všechny ostatní značky“