Autobusy a vše okolo - part two

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

Sid-půl napůl s tím souhlasím, ale jde to i jinak, viz škoda 21/22Tr...
Nebo Ikarusy v Bg
http://gtsofia.info/galerypics/Uploaded ... 71_tmb.jpg
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Včera jsem si zajezdil na 154, kolem Intersparu Hostivař, část linky jsem jezdil i po trase, kudy se jelo na můj první Ladasraz, ale v tom autobusu člověk myslí na něco jiného, i tak se mi několikrát podařilo málem přejet zastávku. Tak pěkně se jezdilo, že bych prostě drandil pořád bez zastávky. :D

Konečně jsem si také mohl po delší době vychutnat preferenci, měl jsem jeden z novějších Citybusů www.autobusy.org/fotkyvozu/3443.php ten měl vysílač, takže se mi nahazovala jedna zelená za druhou a neuvěřitelně to pomohlo dodržovat jízdní řád. :wink: Paráda! Jezdilo se dobře, sice jsem už zažil tahavější kousek, tenhle měl tendenci být líný, ale nebylo to zase tak hrozné.
Byl už to ten nejnovější model před Citelisem, se světlým interiérem. :)
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
George DeLorean
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 22, 2006 19:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od George DeLorean »

Covece ono to i funguje tak to je super.
Mam dojem, ze ted u novejsich modelu, uz budou montovat preferenci primo u vyrobce.
Mno a na nas zbude jen udrzba.
TOYOTA EL54 Paseo
TOYOTA AE86 LEVIN
LADA 2101 1977 Movie star (2008-2011)
LADA 21011 1974 DMC (1995-2011)
LADA 21073i 1996 (2007-2009)
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

No funguje. :) Doufal jsem, že to nebude jako na tramvajích, kde je preference vypnutá, když jsou křižovatky řízeny z dopravního dispečinku- což je pravděpodobně skoro pořád. :evil:
Ale zdálo se, že je všechno načasováno přímo pro mě, tak to má být, nehodlám kvůli osobákům obsazeným jedním člověkem s vozem MHD ztrácet čas! :)
Příjemně překvapený jsem byl, když jsem "krabičky" zahlédl u drtivé většiny křižovatek po trase.

Akorát večer mi připadalo, že to nějak neposlouchalo, ale také to mohlo být tím, že jsem jezdil většinou trochu nadjetý, tak mi palubní počítač preferenci nenahazoval, abych se trochu zkrotil. :D Asi to nebude nijak oslnivě řešeno a jakmile je to "-" tak preference nejde a jde od chvíle, kdy je jízdní řád "+" tedy zpoždění. Tak jsem to alespoň pochopil, protože jsem zelenou nedostal ani když jsem měl na světlech třeba -13 vteřin a do zastávky poměrně daleko... :roll:

Takhle sestrojit si malý vysíláček na tlačítko do Žigula, to by se jezdilo. :oops: Ale pomáhal bych i autobusům bez preference v mojí blízkosti. :wink:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Tak zase filmaři... http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=26.04 ... 38v=135405 Už mě docela s... :evil: Nedávno se převrátil při natáčení povoz s komparzisty a teď zase jejich kdovíjakým zanedbáním něčeho boural vůz 3246. :?
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

Tak si připadám jak Sysifos.
Celkový coučet škod na ikarovi jest takýto:
všechna čelní okna
3 boční
1/2 řidičova+ horní pevná část
1 dveřní
1 náhradní posuvné pro cestující, na které doletěl kamen
oba stěrače
oba reflektory
posprejované lišty, těsnící gumy a skla
padla 1 plechovka ředidla a zdaleka nejsou práce u konce
1 hadr, též jich bude třeba více.

Přemýšlím, jestli si nechat dát antideprasiva, navštívit Chocholouška, ožrat se (stejně to nepomůže), hodit si mašli, či se nechat švihnout po palici.
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Neházet si toho tolik na krk a požádat o pomoc a spolupráci. :)
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

Hmm, to je hezké a koho, krom jednoho nadšence mají všichni vhodní svůj bus a své starosti. A i ten jeden už je jak kudlanka, hledá...

Jinak na jednoho je toho akorát, jen to místo, no... :? dofám, že přežil dnešní noc a dnes se dává pod zámek. Včera se převezly vozy, které tomu bránily a ve 22 hodin fakt už nikdo dělat manefry nebude...
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Co ??? Ty si do teď takovej úžasnej stroj neparkoval pod zámkem ? :shock:
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

A můžeš poradit kam schováš 16,5x2,5x3 m za rozumných podmínek? Buď nemají místo, nebo chtějí nehorázné sumy. To není osobák. A v dnešní době je o velké haly velký zájem. Náhodou se mi podařilo narazit na jednoho neziskuchtivého člověka, takže to bylo vlastně jen za šrot, neb hala je kovová. Paradoxem je, že do ní se nepodívá, neb mít ho uchován v místě bydliště je výhodné, tak jsem s kámošem udělal takovu dohodu o výměně stání pro 3 sóla za 1 kb. A vyklidit tu hromadu dílů, co se nasyslila pod vozy nebylo taky nic jednoduchého, když jejich majitel je Pražák. Takže 2 jihlaváci museli čekat, až se Praha uráčí a bude mít čas.
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Aha, no zrovna v okolí mého bydliště docela nějaké možnosti jsou. Samozřejmě je to stání nekryté, ale je to pod zámkem a dokonce pod dohledem kamer.
Ale jinak pravda o kryté stání by byla nouze. Ono, ne že bych nevěděl o jedné hale, kde by se to dalo, jenom že jak je bohužel obvyklé má vjezd z " té blbé" strany.
Ale co Jihlava je stejně daleko.
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

Tak ne všichni členové jsou z Jihlavy, záleží kde přesně leží Tvá obec.
A co je blbá strana? Moje stodola má 2 vjezdy z boku, tj. z té delší strany. Ač z čela by to trochu možná i něco usnadnilo, ale i tento vjezd se dá vzít. Když je dostatečně široká, že se tam bus stočí, není co řešit. Na šířku mám 14,2m, sic se tam blbě manévruje třeba s trolejbusem, ale nakonec za použití lidské síly stojí na šířku, takže se tam může dál skládat. :D
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Dnešní služba na 124 tedy stála za všechny peníze. :? Byla výborná, ale začnu tím úplným začátkem...
Vyjíždím ze zastávky Na Rolích, linka tam na křižovatce zatáčí doprava. Poti mně jel autobus autoškoly, koukám, kdo tam, zdravím a světe div se, můj instruktor z autoškoly, co mě učil jezdit s náklaďákem a autobusem.
Zdravili jsme se, krátce jsem si vzpomněl na ty časy, na semaforu zelená, Liazka vzadu předla jako nejspokojenější kočka na světě, příjemné počasí, zkrátka pohoda...
Najednou vzadu šum,
"KAM JEDE? CO SE DĚJE? NEMÁ JET TUDY?"... Ano měl jsem jet doprava a místo toho jsem si to valil naprosto bezelstně přímo rovně ke Kačerovu.
A průšvih co teď? :?
Nakonec jsem se otočil po pár stech metrech na nejbližší křižovatce, udělal tam dva přestupky, které kdyby skončily nehodou, protože než všem ostatním došlo, co vlastně potřebuji udělat, projelo mi za zadkem tak 5 aut, byla by to jasně moje vina- otáčení se na světly řízené křižovatce+ nezajištěné couvání, protože mi to nevyšlo na první najetí (sloupek řízení Renault v devítistovkové Karose- mizerný rejd). :(
No byla to radost, lidem jsem to vysvětlil, nikoho jsem nenaboural, takže bylo asi zbytečné, když jsem z toho měl později docela špatnou náladu, ale je jasné, že to není i tak nic záviděníhodného.
Konečně mě to tedy potkalo taky. :oops:

Zbytek šichty, poté co jsem si pořádně vyjel trasu, byl bezvadný. Musel jsem si ještě jednou říci, kudy že to vlastně vede, protože jsem ji v životě nejel. Krátká projížďka p víkendu po lince mi nepomohla...
Část linky jezdí naprosto klidný úsekem stranou ruchu, takže v noci jsem mohl nabírat lidi jen předními dveřmi, projíždět prázdné zastávky, doslova jako u Connexu. Jen doufám, že si mě GPS systém a dispečink příliš nevšiml.
Sranda byla také, jak bylo mokro, tak v jednom vydlážděném esíčku ta Karosa chtěla pod plynem zkusit malý drift, ale už zasáhl protiprokluz a automatická uzávěra diferenciálu, cestou nahoru to syčelo, cestou dolů zase rychle cvakalo ABS, tam se musí na mokru opravdu opatrně.
Potom cestou do garáže jsem porazil jednu Octavii combi na rozjezdu v křižovatce, nechal jsem ho náhle docela za sebou, ten si to samozřejmě nenechal líbit a ujel mi. Bylo vidět, jak ho jeho krátká prohra mrzí, ale na 7346 byl zpořátku krátký, dohnat a předehnat, zvláště když je tam převodovka Voith a motor od LIAZu. :twisted: www.autobusy.org/fotkyvozu/7346.php

Mimochodem, dnešním dnem jsem se rozloučil s trvalým působením na Citybusech a od pátku přecházím na klasické autobusy. "Moje" klacková Karosa je zpět z opravy, dnes mi byla oficiálně přidělena a během pár dní se s ní začnu setkávat téměř denně na svých službách.Tak sláva, znám totiž lepší autobusy, než Citybus. :P
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

Hele, blbej dotaz, tys nechal kancelář na hřebíku?

Jo jinak k té nehodě citybusu. O další citiyfuj méně :twisted:
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

no, tak humor mne silně začíná opouštět. Volal jsem si o EEG, a ejhle, je tam nějaký problém :roll:
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“