Vlaky

Free pokec (aj keď Ondra 07 by to celé zmazal)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

zdenda píše:Jinak jsem se pýtal na ty maringotky a je to ze slov vedoucího oprav LD ČSD H.Brod.
Hmm, zdroj se zdá býti důvěryhodný...
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Teepee píše:Hmm, zdroj se zdá býti důvěryhodný...
Hmm, někdo ze Studénky by byl důvěryhodější.... :roll:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
zdenda
Příspěvky: 131
Registrován: čtv úno 14, 2008 18:30
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od zdenda »

myslím, že dnes pokud to nebude na papíře jsou jakákoli slova důvěryhodná tak z 50%
Cedulí, dveří a trilexu není nikdy dost.
Legjobb városi csuklós autóbusz Ikarus.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

zdenda píše:Na 810 je to po.... už od motoru. Počítalo se, že se bude pohonné ústrojí měnit při klaždé velké opravě.... Dát motor a převodovku, kteří jsou stavěni na bus na koleje je trochu zhovadilost. Korunovaná tím, že 810 táhne i 2x 010!!!
No nejen 2x : :shock:
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/motor ... 10191.html
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Krwel
Příspěvky: 128
Registrován: stř čer 02, 2004 07:40
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krwel »

Když se člověk mrkne podrobněji, tak tam je uprostřed 810ka a na konci taky, takže to není zas tak hrozný. Nejspíš bych to viděl na dvě soupravy, co se někde po cestě rozdělí.
Ex: Lada 2105, Lada 2107
Lancia Kappa 2.4JTD SW "Parníček"
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Nechal jsem se strhnout těmi komentáři a moc zkoumavě to neprohlížel :oops: :oops: Zdá se že maximum je opravdu 2x.
Ale stejně je to krásný:
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/810275.jpg
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/810176.jpg
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Krwel
Příspěvky: 128
Registrován: stř čer 02, 2004 07:40
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krwel »

Taky jsem se nechal strhnout, ale Skalouš do toho začal rejpat, tak jsem to začal študovat :D
Ex: Lada 2105, Lada 2107
Lancia Kappa 2.4JTD SW "Parníček"
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

Tak jak to tedy je - může jeden motor 810 táhnout 3 vagonky, nebo nesmí ?
Já jsem to totiž před pár lety zažil a to na trati Lovosice - Česká Lípa. Z Lovosic měla vyrazit souprava 810 - 010 - 010 - 010 -810 , ovšem jeden motor nešel nastartovat, tak se odpojil, lidi si museli přestoupit do zbývajících vozů a z Lovosic do Litoměřic jela souprava 810 - 010 - 010 - 010. Až v Litoměřicích k tomu přistrčili nějakou tu 704 nebo 708 či co to bylo za potvoru :P
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Nejhezčí tramvajová trať v republice http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/179 ... c-jablonec :thumbleft:

Je to doplněné mnoha pěknými fotkami, bohužel již se zbořenou Textilanou. Když jsem tuto trať poprvé nadšeně poznával já, v srpnu 2003, Textilana ještě stála a po trati se proháněly ještě i dnes už vyřazené vozy T2(R).
Několik fotek je tam také ze srpna, zatažené a deštivé počasí pro srpen na Liberecku typické a na výlet po této trati vhodné. 8)

...a narozdíl od Ostravské jednokolejky kde se i ve třetím tisíciletí křižování řídilo pouze vozovými jízdními řády, tato trať má i důvtipnou, jednoduchou, ale spolehlivou signalizační soustavu. :) http://tram.webzdarma.cz/texty/siglib.htm
http://tram.webzdarma.cz/predpisy/liberec.htm
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
JirkaHagen
Příspěvky: 26
Registrován: pát srp 11, 2006 19:38
Bydliště: Slaný

Příspěvek od JirkaHagen »

Já nechápu návěst č. 1 jednokolejný traťový úsek i následná výhybna jsou volné (a taky návěsti č. 2 a 3). Tím je myšleno povolení k jízdě do tohoto traťového úseku nebo je to pouze nějaká "informační" návěst a jízda tramvajového vlaku se povoluje návěstí č. 6 (svítící zelené světlo)?
Uživatelský avatar
Honza 21061
Příspěvky: 1600
Registrován: úte pro 13, 2005 22:35
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza 21061 »

Ano, pokud svítí bílá, tak řidič má jistotu, že má před sebou volno minimálně do následující výhybny, ale svým způsobem přímo "volno" na jízdu to není.
Při rozjezdu (tr.1) brnkne ještě před návěstidlem o kontakt a rázem mu naskočí zelená- potvrzení o volném úseku. Tím má jistotu, že případná souprava stojící v následující výhybně proti němu, se nerozjela současně s ním. Této "protisoupravě" (tr.2) naskočí červená, tj. tramvaj v protisměru vyjela z výhybny. Později se přidá ještě bílá, poté co tr. 1 přejede kontakt za semaforem- tramvaj v protisměru se pohybuje jednokolejným úsekem.
Současně s rozsvícením červeného a bílého světla pro tr. 2 se rozsvítí za tr. 1 červené světlo.
Tento jednoduchý, ale geniální systém se mi neskutečně líbí. Pomocí několika relátek, trolejových kontaktů a 4 barev se stala z obávaného jedokolejného provozu naprosto bezpečná trať. :)
Nepodařilo se mi zatím dopracovat se k předpisům pro tuto trať, hlavně by mne zajímalo, jakým způsobem se řeší vjezd do úseku, pokud vlak proti mne stojí ve výhybně (tj. bílá- blikající žlutá). Pravděpodobně to bude ošetřené jinak, asi též voláním na dispečink než "honem honem nastupovat a jedu, než se rozjede ten druhý"! :lol:
Pokud by se ten druhý rozjel dříve, místo zelené by následovala červená a to znamená tramvaj přibít ještě před "policajtem" před výhybkami, jinak by se po projetí kontaktu za semaforem na červenou, odpojil proud!

HEJ, teď mě napadlo, když projedu první trolejový kontakt současně s tramvají proti a dostanu přitom červenou, jak potom dostanu potvrzení o volném úseku až tramvaj přejede, když už jsem za prvním kontaktem?? :scratch: Hmm, asi budu muset zahájit komunikační linku mezi mnou a Libereckou MHD... :lol:
Honza
Osa Praha - Brno
Uživatelský avatar
JirkaHagen
Příspěvky: 26
Registrován: pát srp 11, 2006 19:38
Bydliště: Slaný

Příspěvek od JirkaHagen »

ObrázekObrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Michal Pokorný
Příspěvky: 3822
Registrován: ned led 28, 2007 20:53

Příspěvek od Michal Pokorný »

26. 4. 2008 - Parní vlak na Říp

http://zmzlonice.draha.net/2008_rip.jpg

Zrovna včera večer jsem byl v Roudnici n.L. na nádraží na pivku. Pan výpravčí přišel na večeři a paní restaurační šéfová se ho ptala jestli bude i letos o pouť mít motorák na Straškov o jeden vagón více jako loňský rok.
Pan výpravčí byl tou otázkou evidentně zaskočen a odpověděl, že vlastně ani neví a že prý kdo to má pořád sledovat.
Když odcházel tak říkal, že ale asi ne. Což paní vedoucí potěšilo. Říkala že je to dobře, protože když nebude vagon navíc tak nepoberou všechny najednou a ti co se nevejdou půjdou do restaurace čekat na další spoj.
Uživatelský avatar
Teepee
Příspěvky: 4269
Registrován: čtv bře 10, 2005 13:20
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Teepee »

Jen zajímavost z dnešního rána, Kraken 470 ochuzen o jeden vagon, tzn. už je z něj jen čtyřvozovka...
Tomu říkám postupá odstávka :idea: :wink: :lol:
Bílý LADA a okřídlená spol.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12118
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Teepee píše:Jen zajímavost z dnešního rána, Kraken 470 ochuzen o jeden vagon, tzn. už je z něj jen čtyřvozovka...
Tomu říkám postupá odstávka :idea: :wink: :lol:
Jen jestli to postupně nejde do šrotu :roll:
_________________

Jinak takhle přibližně to teď vypadá v KT, opravujou se nam nástupiště ;)
Přílohy
Copa nam to stojí v pozadí na pátej koleji? No jo, je to osumsetjednatřicítka ;)
Copa nam to stojí v pozadí na pátej koleji? No jo, je to osumsetjednatřicítka ;)
Uzavřená první kolej
Uzavřená první kolej
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Odpovědět

Zpět na „Poklábosme“