Výměna asymetryk za H4... aneb je to v dupě

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

dmatej píše:terminologie - obyč. symetrcká lampa a velká žárovka (staré).
asymetrická lampa a H4 (nové)
To mě asi budeš muset zejtra (vlastně už dneska :P ) vysvětlit...jsem z toho vedle a mam v tom teď eště větší brajgl.... Třeba je to pozdní hodinou? Jdu spát...
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Jiri
Příspěvky: 867
Registrován: pon čer 07, 2004 22:41

Příspěvek od Jiri »

proč měnit paraboly? kdysi dááávno jsem to na 21013 řešil pomocí žárovek H5 a byly 100W... pohoda klídek...skoro žádná práce... jen před technickou jsem tam dal obyč žárovky tak aby byl klid...
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Jiri píše:proč měnit paraboly?
Třeba proto, že časy jejich slávy už jsou definitivně pryč, takže vyměnit je vhodný, a když už, tak už.... A vyšší wattáž... no ňák by mě asi naštvalo, kdybych si je opálil :twisted:
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Tak mládeži pozor, dnes jsme se na to s tátou koukli a více méně mam jasno.
Prostě tomu kroužku, jak do něj zapadají výstupky paraboly, to chce decentně domluvit kladivem a pilníkem. Hlavně pod otvorama to bylo širší a to světlu nejvíc vadilo, ale vlastně celej ten lem jsem opracoval (viz 1). Dál jsem kvůli většímu "límci" na parabolach podložil šroubky dvěma podložkama, aby si to sedlo (viz 2).
Takže asi tak.
Přílohy
Docela rozdíl v těch parabolach :finga:
Docela rozdíl v těch parabolach :finga:
Opracováno a nasazeno
Opracováno a nasazeno
Muj sobotní oběd ... práce na kuchyňském stole
Muj sobotní oběd ... práce na kuchyňském stole
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

sikovny
ale moc sa netes, o rok budu vyzerat rovnako na hovno, viem co hovorim - na nive tie co boli ako prvomontaz idem akurat menit - chrom vypadany hrdzavy svietivost tak 40 percent ....
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Majo píše:.... o rok budu vyzerat rovnako na hovno, viem co hovorim - na nive tie co boli ako prvomontaz idem akurat menit - chrom vypadany hrdzavy...
Taky značka OCBAP?
I když..ty jsi blázen, se tě ani nedivim, ale já nemam v plánu si ze světel dělat akvárium :mrgreen: :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Majo
Příspěvky: 6455
Registrován: úte čer 01, 2004 19:32
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo »

OSVAR tam je - to je znacka? a ja som bol presvedceny ze svetlo po rusky a pisu to tam len preto aby kazdy vedel co to je :mrgreen:

nastastie uz budem mat svetla z karosy ceskej vyroby z nemenovaneho zdroja :lol: 8)
21043(reinkarnacia), 2105 1.3k(svagrov), 2110 1.5 16V, Niva(rozobrata), Chevy Niva 1.7i, Priora1,8+, BMW e36 328iA, Fiat Tempra 2.0i.e, 4x4
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Majo píše:OSVAR tam je - to je znacka? a ja som bol presvedceny ze svetlo po rusky a pisu to tam len preto aby kazdy vedel co to je
:lol: :lol: To je značka :P Světla z karosy mě nepásnou, takže je mě ti u ..... no jedno :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Takže moje dojmy.... když jsem tam měl zatim jenom jedno halogenový, tak jsem hned za Klatovama stavěl s tim, že mě to levý nesvítí.... No svítilo, ale prostě 15 Wattů a hlavně nová parabola udělá fakt hodně (a to bylo jenom malý šero). Auta na mě neblikaly, tak jsem si řikal, že to asi pude dost do země, ale když jsem stál před vratama, tak to takovej rozdíl ani nebyl. Takže ostrá noční jízda s oběma novýma světlama mě eště čeká, ale zatim pozorování jsou příznivý. A to to nebylo nijak štelovaný...
Přílohy
Zatim jenom jeden halogen
Zatim jenom jeden halogen
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Takže nadpis jsem udělal opravdu nadčasově! Opravdu to je v dupě! :evil: No však podívejte se sami...
Obrázek
Majo píše:ale moc sa netes, o rok budu vyzerat rovnako na hovno, viem co hovorim - na nive tie co boli ako prvomontaz idem akurat menit - chrom vypadany hrdzavy svietivost tak 40 percent ....
Měl jsi krásnou pravdu, chlape.... Dneska jsem dojel na chalupu a táta na to tak divně kouká, že prej co to je... Tak taky kouknu a hle: pravá parabola dost vyrezlá a levá o něco míň. :axe: A nejvtipnější na tom je, že se to muselo stát vcelku ze dne na den, protože na ty světla občas koukam a tutoho bych si všim.... A taky jsem nedávno jel po tmě a viditelnost byla v pohodě :(

Takže značku světel Osvar teda nedoporučuju... :(
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Puhi
Příspěvky: 2727
Registrován: čtv čer 07, 2007 20:48
Bydliště: Michaelsheep

Příspěvek od Puhi »

A čo tie odomňa? či to sú tieto? :roll:
Uživatelský avatar
Miichaal
Příspěvky: 391
Registrován: pát led 20, 2006 18:07
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miichaal »

jen takovej dotaz...oblepil jsi pak to sklo svetla třeba silikonem??? jestli ne..tak je to jasny...to pak jde parabola do prd*le hodně rychle...
Uživatelský avatar
Ivo
Příspěvky: 1730
Registrován: ned led 29, 2006 19:07
Bydliště: Janovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivo »

Uchovejte v chladnu, temnu, nepoužívejte, vydrží 100 roků.
►Stodolní II◄
Expedice Estonia 2010 :hrob:
Iniciátor všeho zlého! Bacha na mě!
Život je tak rozmanitý. Každej den mě nasere někdo jinej.

Octavia combi 1,9tdi
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1998 až 5.3.2012 prodáno
Vaz 21073 1,7i, r.v. 1996 - 19.2.2012 až 20.2.2012 prodáno
Vaz 2107 1,5 AXTEC, LPG r.v.1995 - 3.6.2008 až 3.6.2008 :hrob:
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12126
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Tak jasný, že jsem to ničim neoblemcával, kupuju díly a né polotovary :evil: Že to jsou šmejdy, za to já nemůžu....
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Hurikán
Příspěvky: 5802
Registrován: čtv úno 17, 2005 11:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hurikán »

Matlat na světla (preventivně) silikon je blbost. Mě se ale velmi osvědčilo lem paraboly (hlavně spoj skla s kovem) nastříkat resistinem. Nejlíp to pěkně obkroužit hadičkou. Spoj je chráněný před působením vody a světlo tak vydrží daleko dýl. Když se to udělá každý rok, tak není problém dosáhnout životnosti 10 let každodenního provozu. Hadičkou se k tomu dá dostat velmi snadno i bez demontáže brýlí a hotové je to za 5 minut. :wink:
Моя фотогалерея здесь.

Я слежу за тобой. Всегда!
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Elektrická soustava“