Palubka Z 2103/06 do 2101

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Petan
Příspěvky: 31
Registrován: ned dub 29, 2007 20:31
Bydliště: Boršice
Kontaktovat uživatele:

Palubka Z 2103/06 do 2101

Příspěvek od Petan »

Zdravíím Vás potřeboval bych poradit.koupil jsem palubka z 2103/06 a chci ji dat do 01-ky.chtěl jsem se zeptata jestli s tím máte někdo skušenosti?skoušel jsem to hledat něco mi t o našlo ale žadný popis jak zapojit budííky......... zdá se mi že už to tady někdo dělal. začal jsem tak že sem si rozkreslil elektriku těch 5 budíky z te 03-kove palubky - popsal kabely a napsal kam vedou ,pak jsem vzal schema 01-ky rozkreslil ho, ale jen po kostky co jdou k tahometru-a popsal ktery pin kam vede. vcelku jsem to napasoval na sebe ale ještě mám některé piny na budííkoch z 03-ky nezapojené a nevím kam ja napojit. - to kreslení,rozkreslování a popisování mě zabralo tak 4-5 hodin,no a můj dotaz ?.....pokud to někdo dělal,jakým způsobem?..... tak jako já rozkreslit? nebo příímo v autě zapojovat a skoušet? nebo pkud jste to někdo dělali a rozkreslovali si to ? .... poslal by mi to někdo ? .......dííky moc z odpovědi
LADA rulles 1200 FOREVER LPG
NEZMAR :D
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

nakupit poistky a zapajat a skusat ;) aspon ja som to tak robil, ked som daval budiky 03 do F127 ;) a funguje
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 12123
Registrován: stř lis 09, 2005 22:06
Bydliště: Klatovy / Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laďuša »

Petan píše:ale ještě mám některé piny na budííkoch z 03-ky nezapojené
Nebude to tim, že na 03 je navíc otáčkoměr a tlakoměr oleje? :P
Člen LKCS; Honorowy klubowicz LKP [ELITE 5000]

Chatka 12 forever :toothy10: ►Stodolní II◄ :) Estonian-czech crazy night :partyman: Uctívač Vana Tallinnu. Propāns-butāns!
Osa Klatovy-Plzeň-Brno ;) Tři sestry <|||> Ladagang 8) °Expedice Eesti 2010°
Dva PoJeBy ze Skašova

Haben Sie Bratwurst?

:!: keréklampás :!:
Uživatelský avatar
Petan
Příspěvky: 31
Registrován: ned dub 29, 2007 20:31
Bydliště: Boršice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petan »

čmelák píše:nakupit poistky a zapajat a skusat ;) aspon ja som to tak robil, ked som daval budiky 03 do F127 ;) a funguje

to jako fakt? nebyli obavy o otáčkoměr že shoříí? :)
LADA rulles 1200 FOREVER LPG
NEZMAR :D
Uživatelský avatar
Petan
Příspěvky: 31
Registrován: ned dub 29, 2007 20:31
Bydliště: Boršice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petan »

Laďuša píše:
Petan píše:ale ještě mám některé piny na budííkoch z 03-ky nezapojené
Nebude to tim, že na 03 je navíc otáčkoměr a tlakoměr oleje? :P





no otáčkoměr už mám částečně zapojený , jen mám strach abych ho neodvařil pokud bych to měl špatně :( ......... no tlakoměr oleje- když ho seženu - namontuju na blok motoru a natahnu zvlášt kabel k budíku tak by to mělo šlapat.
LADA rulles 1200 FOREVER LPG
NEZMAR :D
čmelák
Příspěvky: 1636
Registrován: úte čer 01, 2004 15:29
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od čmelák »

vsada je len + - a snimac, nejake kontrolky to najdes
Uživatelský avatar
Majo2103
Příspěvky: 555
Registrován: pát lis 16, 2007 19:17
Bydliště: Ploské 79
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Majo2103 »

Robil to Vašátor a aj to komusi popisoval.
Uživatelský avatar
Malda
Příspěvky: 1013
Registrován: čtv srp 18, 2005 13:17

Příspěvek od Malda »

Vasator ti rekne vzit merak a vsechno promerit, protoze nesedej barvy kabelu :D Jsem uplne na stejnym bode - s elektrikou. Jinak musis este vymenit packy topeni.
mimochodem, tak pekny auto a je tak zbastleny tou cernou maskou a hroznejma poklicema a ty blinkry, no skoda mluvit. fuj
Calling name Bastl One
Maysner
Příspěvky: 3209
Registrován: čtv črc 06, 2006 13:22
Bydliště: Brno

Příspěvek od Maysner »

ja delal jen 05 na 07. proste si obkoukas co je jak u stavajici palubky, co jak u novy a podle toho tahas draty. kdyz chybi pridam, kdyz prebejva tak bud zaizoluju nebo jesli jde od nejakyho jinyho fastonu muzu u tamtoho fastonu strihnout a ten zaizolovat
neni to slozity
E36 330i coupe skoro Alpina, Mauritiusblau Metallic - Crash Packet
Dokud karu nerozdelas, nevis o ni nic :-P

Chatka 12 forever
Buková Drift Challenge Team
Romania team 2009
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9355
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Viz to co jsem Ti napsal v emailu ;-)

palubka 2103/06 do 2101 padne jako ulitá, jen se musí vyměnit páčky topení a skrátit jedno táhlo - páčky se jinak moc šponují. Co se týká elektriky, musí se natáhnout drát od indukční cívky z kontaktu č.1 - pro připojení otáčkoměru. Rovněž se musí namontovat tvarovka (rozdvojka) se snímačem tlaku oleje a natáhnout od něj drát.
Elektriku jsem řešil tak, že jsem využil originál svazku drátů z budíků 2103 (všechny budíky jsou svedeny do jednoho svazku drátů, tudíž mají společné +12V, kostru, osvětlení budíků a pouze dvě koncovky). Změřil jsem si, co který drát je a popsal si je. Poté jsem si proměřil koncovky tachometru 2101. Rozmístění kontaktů v koncovkách 2101 jsem nechal originální, kontakty v 2103 jsem popřeházel tak, aby seděli na koncovky 2101. Přidal jsem dva dráty pro otáčkoměr a tlakoměr oleje a bylo to :)

Barvy drátů opravdu nesouhlasí, je potřeba vzít měřák a původní elektriku proměřit (nejjednodušeji asi připojit starý tachometr 2101, po jednom drátu vždy odpojit a podívat se, co se stane - metoda pro lajky). Zapojení budíků je jednoduché, protože drát od kontrolek a pod. se najde velice jednodušše.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Petan
Příspěvky: 31
Registrován: ned dub 29, 2007 20:31
Bydliště: Boršice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petan »

Čau díík Vášátore

No ja měl jen samotne budííky, jen po kostku od budííku ( tzn 5 kostek) no tak jsem je propojil mezi sebou a nahaazel do 2 kostek jak ma 01 ka + 2 kabely zvlášt..... ted někdy bych to chtěl skusit,ale jelikož chodím do školy (učení,maturita atd...) tak toho času zrovna moc není ,tak uvidííím, když to rozjedu napííšu , když vyhoříím taky napííšu :) ;) ,zatím dik moc všem :)
LADA rulles 1200 FOREVER LPG
NEZMAR :D
Uživatelský avatar
Petan
Příspěvky: 31
Registrován: ned dub 29, 2007 20:31
Bydliště: Boršice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petan »

No tak první pokus: ........ spálená jedna pojistka :( , druhý pokus -spálená ta samá pojistka :? , třetíí pokus -zase ta samá :shock: :D ... no ten člověk kdo měl tu palubku v autě .... nevíím proč propojil kostru s hladovým okem (+) :axe: ...proto me to třikrát vyletělo :roll: , na počtvrté zapojeno - JEDE ...... vse funguje ... takže je vše OK ..... no teď ještě někdy předělat palubka a hotovo ... no ještě sehnat páčky k topeníí a pak až namontovat... ale jinak moc díík všem kdo me tady Radili ;)
LADA rulles 1200 FOREVER LPG
NEZMAR :D
DANIEL
Příspěvky: 2
Registrován: úte črc 08, 2008 16:35
Bydliště: sadská
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DANIEL »

zdary s tim otáčkoměrem bych potřeboval pár rad páč mám taky 2101 a chci si ho dávat ,,efektně"na palubku + budíky ze škochte na teplotu a nádrž,ale těm jen natáhnu od těch původní vedení,chtěl bych¨vědět co všechno si zapojoval s otáčkoměrem dík za radu :P
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 9355
Registrován: pon lis 01, 2004 13:56
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vašátor »

Pro funkci otáčkoměru je potřeba napájení +,- "12V" (napětí palubní sítě) a impuls od kladívek rozdělovače. Čili připojit na kontakt č.1 indukční cívky. Toď vše.
Vašátor / TŘI SESTRY <III> LADA GANG / osa Brno - Plzeň / cituji "ladaklub je jen náhodně zformovaná banda hovad"
http://www.classic-oldtimer.cz _______ http://ladaauto.wz.cz _______ http://tatry.kvalitne.cz/
Uživatelský avatar
Luděk Musil
Příspěvky: 10538
Registrován: úte čer 01, 2004 07:55
Bydliště: Vyškov/Rašov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Luděk Musil »

DANIEL píše: + budíky ze škochte na teplotu a nádrž ...

ale ty jsou taky standartním vybavením 03/06 .... navíc: nebudeš muset řešit nějaký "převodníky". L.
Naposledy upravil(a) Luděk Musil dne stř lis 26, 2008 12:48, celkem upraveno 1 x.
21011 -> (78) 84-99; 2103 -> (78) 99-04; 21073 -> (96) 04-07; 21044 -> (99) 07-13; 21044 -> (96) 12-16; Granta bílá -> 16-?; Vesta SW cross barvy Phantom (19) 20-?; 21011 - veterán (75) 12-?
Nemožné na počkání, zázraky do 3 dnů ´
Odpovědět

Zpět na „Zajímavé úpravy a vylepšení“